Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv zář 19, 2024 6:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 215 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: úte lis 24, 2009 10:31 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Díky za vaše doporučení.

Pro zajímavost při ayahuascových rituálech se šamany např v Ekvádoru (co jsem četl) a hlavně po nich bylo běžné zvýšené vylučování stolice, které šamani připisovali účinkům ayahuascy a její očistě duha i těla od negativních vlivů. Zřejmé srovnání k účinkům klystýru.

K tomu jídlu. Je vhodné konzumovat např ten hořčík v tabletách jako tady?
http://www.lekarnaparizska.cz/horcik-p-949.html
. Nebo v kombinaci s B jako tady?
http://www.patro.cz/objects/1074583337.html?
. Kombinovat to. Nebo se tabletám úplně vyhnout?
Mohli byste mi doporučit některé vitamínové pilulky které by bylo vhodné preventivně polykat. (Člověk s průměrným denním výkonem zaměrěným víc na myšlení, trochu silového sportu..).
Vypít 3 litry vody lepší převařené, balené koupené nebo by stačila městská z kouhoutku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: úte lis 24, 2009 12:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Díky za vaše doporučení.

Pro zajímavost při ayahuascových rituálech se šamany např v Ekvádoru (co jsem četl) a hlavně po nich bylo běžné zvýšené vylučování stolice, které šamani připisovali účinkům ayahuascy a její očistě duha i těla od negativních vlivů. Zřejmé srovnání k účinkům klystýru.

K tomu jídlu. Je vhodné konzumovat např ten hořčík v tabletách jako tady?
http://www.lekarnaparizska.cz/horcik-p-949.html
. Nebo v kombinaci s B jako tady?
http://www.patro.cz/objects/1074583337.html?
. Kombinovat to. Nebo se tabletám úplně vyhnout?
Mohli byste mi doporučit některé vitamínové pilulky které by bylo vhodné preventivně polykat. (Člověk s průměrným denním výkonem zaměrěným víc na myšlení, trochu silového sportu..).
Vypít 3 litry vody lepší převařené, balené koupené nebo by stačila městská z kouhoutku?

Chce to brát dobře vstřebatelnou formu, ideálně magnesii lactici například tyto, http://medicina-online.cz/magnesii-lact ... p1577.html , po kliknutí se obrázek slušně zvětší. Kombinace nemám rád, to se nedá regulovat a něčeho máte moc a ostatního málo. Běžně by měl člověk užívat alespoň vitamín C, E a vitamíny skupiny B, z minerálů a prvků vápník, hořčík, bór, měď a zinek. Vodu si nastudujte zde a snad bude vše jasné, http://www.zdravi-az.cz/Hydratace_organizmu_00.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: úte lis 24, 2009 3:16 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Do blízkého budoucna bych si rád pořídil přístroj pro reverzní osmózu a určitě odšťavňovač.
Ale co do té doby? Pítí převařené vody (dle vašeho článku o přípravě čaje) by nebylo vhodné.
Jak poznat z těch balených vod to nejmenší zlo? Nebo je lepší pít rovnou městskou vodu z kohoutku?

Ty vitamíny by bylo lepší koupit a brát jednotlivě nebo nebo je dobrá i jejich kombinace jako např tady.
http://www.herb.cz/komplexvitamin-100-tablet-p-483/
.
A lépe v pilulkách nebo šumivých tabletách?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: úte lis 24, 2009 8:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Do blízkého budoucna bych si rád pořídil přístroj pro reverzní osmózu a určitě odšťavňovač.
Ale co do té doby? Pítí převařené vody (dle vašeho článku o přípravě čaje) by nebylo vhodné.
Jak poznat z těch balených vod to nejmenší zlo? Nebo je lepší pít rovnou městskou vodu z kohoutku?

Ty vitamíny by bylo lepší koupit a brát jednotlivě nebo nebo je dobrá i jejich kombinace jako např tady.
http://www.herb.cz/komplexvitamin-100-tablet-p-483/
.
A lépe v pilulkách nebo šumivých tabletách?

Ty dobré vody jsou neúnosně drahé a to poznáte snadno, městská voda je většinou tvrdá a tedy ne moc vhodná. Jak je u vás kvalitní voda, to budete muset zjistit rozborem, ale ten stojí cca 2000,-Kč a to mi přijde rozumnější si za ty peníze rovnou koupit tu reverzní osmózu a nemusíte zase řešit ten rozbor.
Již jsem vám psal, že komplexy jsou na prd, protože vám vždy bude něco chybět, nebo přebývat. Schválně si u toho preparátu, co jste sem vložil zjistěte, kolik tablet by jste musel přijmout na mnou doporučovanou denní dávku 3000 mg vitamínu C a to je v chřipkovém období dle mého názoru pouze nezbytné minimum, vhodnější je až dvojnásobek. Toho ostatního budete pak mít moc a zbytečně si tím budete ničit tělo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: čtv lis 26, 2009 2:18 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Co si myslíte o Glukopuru pro doplňení energie, pro regeneraci a růst svalů po tréninku v posilovně?
Je nějaká lepší varianta?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: čtv lis 26, 2009 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Co si myslíte o Glukopuru pro doplňení energie, pro regeneraci a růst svalů po tréninku v posilovně?
Je nějaká lepší varianta?

Je to cukr jako každý jiný a z tohoto pohledu se jedná o čistou kyselinu, ta vám nemůže cokoliv zregenerovat, ale pouze zničit. Ostatně i většina dalších postupů, užívaných v posilovnách, vede ke stejnému výsledku, kterým je po kratičkém pozitivním výsledku, zlepšení muskulatury, celý zbytek života v nemocech a to dle mého názoru za to utrpení nestojí. Ono heslo pravidelným sportem k trvalé invaliditě je sice úsměvné, ale o to více pravdivé. Pokud srovnáte v těle kyseliny, tak se tělo vyrýsuje a vypadá dobře i bez cvičení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon lis 30, 2009 1:45 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Jasně. Tam šlo hlavně o doplnění živin hned po cvičení (např fruktoza nebo jiný cukr s proteinovým nápojem) na zabránění katabolického efektu svalů. (O čem může člověk číst v kdejaké příručce o cvičení a výživě.). Je nějaká vhodnější alternativa?

A proteinové nápoje (jako doplněk stravy) jsou také nevhodné?

Příklad složení.
Jedna dávka 30g.

L-valin 981 mg
L-isoleucin 1062 mg
L-leucin 1740 mg
L-lysin 1515 mg
L-methionin 297 mg
L-tryptofan 384 mg
L-threonin 1167 mg
L-fenylalanin 561 mg
L-histidin 294 mg
L-arginin 1041 mg
L-glycin 795 mg
L-asparagová kyselina 1851 mg
L-cystein 369 mg
L-prolin 1332 mg
L-alanin 958,41 mg
L-serin 861 mg
L-glutamová kyselina 3147 mg
L-tyrosin 471 mg
hydroxylysin 30 mg
hydroxyprolin 372 mg.

Šlo by hlavně o přibírání svalové hmoty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon lis 30, 2009 8:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Jasně. Tam šlo hlavně o doplnění živin hned po cvičení (např fruktoza nebo jiný cukr s proteinovým nápojem) na zabránění katabolického efektu svalů. (O čem může člověk číst v kdejaké příručce o cvičení a výživě.). Je nějaká vhodnější alternativa?

A proteinové nápoje (jako doplněk stravy) jsou také nevhodné?

Příklad složení.
Jedna dávka 30g.

L-valin 981 mg
L-isoleucin 1062 mg
L-leucin 1740 mg
L-lysin 1515 mg
L-methionin 297 mg
L-tryptofan 384 mg
L-threonin 1167 mg
L-fenylalanin 561 mg
L-histidin 294 mg
L-arginin 1041 mg
L-glycin 795 mg
L-asparagová kyselina 1851 mg
L-cystein 369 mg
L-prolin 1332 mg
L-alanin 958,41 mg
L-serin 861 mg
L-glutamová kyselina 3147 mg
L-tyrosin 471 mg
hydroxylysin 30 mg
hydroxyprolin 372 mg.

Šlo by hlavně o přibírání svalové hmoty.

K nesmyslnému trendu, nárůstu svalové hmoty z čistě estetických důvodů, jsem se zde již mnohokrát vyjadřoval a nemíním stále dokola opakovat, že je to blbost, která naprostou většinu těchto lidí připraví o zdraví. Obecně platí, čím méně bílkovin a mrtvé energie z cukrů, tím více zdraví, tak si musíte vybrat svaly, nebo zdraví, ale dohromady to nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: úte pro 01, 2009 1:42 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Určitě. Na estetiku by se člověk mohl vykašlat.
Ale když by na člověka nebo jeho partnerku někde v městském šeru nebo restauraci nastoupil nějaký doťera, zlodějíček nebo agresor, bylo by lepší umět se bránit, mít určitou dovednost, která je spojená s dobrou kondicí a trénovaným silným tělem.
Nehledě na to, že útočníci si své oběti často volí podle vzhledu a někomu trochu ramenatému se raději vyhýbají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: úte pro 01, 2009 5:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Určitě. Na estetiku by se člověk mohl vykašlat.
Ale když by na člověka nebo jeho partnerku někde v městském šeru nebo restauraci nastoupil nějaký doťera, zlodějíček nebo agresor, bylo by lepší umět se bránit, mít určitou dovednost, která je spojená s dobrou kondicí a trénovaným silným tělem.
Nehledě na to, že útočníci si své oběti často volí podle vzhledu a někomu trochu ramenatému se raději vyhýbají.

Já mám slabé dva metry, tak se mi to kecá a navíc jsem v mládí dosahoval slušných výsledků v karate, ale mohu vás ujistit, že z naprosté většiny těchto špatných životních situací vás dostane mozek a ne svaly. V mém případě je to 100%, protože v civilu jsem se nikdy nepral přesto, že příležitostí bylo docela hejno a vždy jsem to raději ukecal. Také vím, že v našem oddíle karate právě ti ramenatí a osvalení borci byli tvrdí a nepohybliví, což bylo důvodem jejich neúspěšnosti v soubojích, naopak menší šlachovitý a pohyblivý člověk s dobrým mozkem měl vždy navrch. Mimo to, vhodné je vždy vznik těchto situací předvídat a cíleně se jim vyhýbat. Již to, že se vyhnu městskému šeru a ujdu sice delší trasu, ale dobře osvětlenou a plnou lidí, mi sice zabere 5 minut navíc, ale dává téměř jistotu, že nebudu mít zbytečné potíže a to mi za těch 5 minut navíc rozhodně stojí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: stř pro 02, 2009 12:03 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Určitě.
Snažit se takovým situacím vyhýbat by bylo uřčitě nejlepší řešení. Ale dnes by člověku někdy nepomohlo ani kdyby byl při útoku obklopen davem lidí. Zvláště ve větších městech.
A vědomí že má člověk trochu trénovanější tělo s nějakou dovedností (např ve vašem připadě bojového sportu), které by v krajní situaci mohlo nějak účinně zasáhnout by při tom ukecávání mohlo člověka výrazně podpořit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: stř pro 02, 2009 7:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Určitě.
Snažit se takovým situacím vyhýbat by bylo uřčitě nejlepší řešení. Ale dnes by člověku někdy nepomohlo ani kdyby byl při útoku obklopen davem lidí. Zvláště ve větších městech.
A vědomí že má člověk trochu trénovanější tělo s nějakou dovedností (např ve vašem připadě bojového sportu), které by v krajní situaci mohlo nějak účinně zasáhnout by při tom ukecávání mohlo člověka výrazně podpořit.

Tak trénujte třeba to karate, tam se příliš vyvinutá muskulatura nenosí a situace se řeší pomocí mozku, extra vyvinuté svaly tam zrovna moc potřeba nejsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2009 11:27 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Díky.
Já přemýšlel i o nějakém kurzu sebeobrany např Krav maga.
A ta výraznější muskulatura byla míněná jako odstrašující element (o výběru útočníka oběti podle vzhledu jsem vám psal).
Ale i pro takové tréninování např karate by bylo vhodné upravit jídelníček, pro dobrou regeneraci a práci svalstva. Mohl byste napsat co v takovém případě v jídle upřednostnit?

A jaký je váš názor na tyto tablety?
http://www.mj-krasazdravi.cz/mj-krasazd ... ve-tablety
.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: čtv pro 03, 2009 7:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Díky.
Já přemýšlel i o nějakém kurzu sebeobrany např Krav maga.
A ta výraznější muskulatura byla míněná jako odstrašující element (o výběru útočníka oběti podle vzhledu jsem vám psal).
Ale i pro takové tréninování např karate by bylo vhodné upravit jídelníček, pro dobrou regeneraci a práci svalstva. Mohl byste napsat co v takovém případě v jídle upřednostnit?

A jaký je váš názor na tyto tablety?
http://www.mj-krasazdravi.cz/mj-krasazd ... ve-tablety
.

Rozhodně ne to, co se obecně tvrdí, velké množství bílkovin v kombinaci s vysokou námahou je naprosto sebevražedná kombinace. Obojí vytváří kvanta kyselin a z toho plyne následná únava, kterou borci dorazí proteinovými nápoji. Zásada je velice dobře vyvážená práce s kyselinami v organizmu a potom se tělo skoro regenerovat nemusí. To jsem tu psal již několikrát v různých souvislostech, čili není to o konkrétním jídle, ale o pochopení problematiky tvorby a vylučování kyselin.
Tento typ zrovna neznám, ale doporučil jsem zde někomu jinou variantu s velice dobrou vstřebatelností, tak to prohledejte. Také si dejte pozor na to, že při užívání hořčíku musíte dodržovat poměr dva díly vápníku na jeden díl hořčíku, jinak hrozí nedostatek vápníku a to může vyvolat značné potíže právě s kyselinami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pát pro 04, 2009 1:26 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Jasně. Vapník jsem doplňoval např 100g mandlí se slupkou denně.
Měl jste na mysli tento prostředek?
http://medicina-online.cz/magnesii-lact ... p1577.html


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 215 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz