Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv říj 10, 2024 12:18 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2011 11:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
matejicek píše:
Díky, myslela jsem si to. Už jsem jí provedla, ještě přemýšlím o jaterní očistě, ale zatím nemám odvahu a také je tam hodně jablek...možná bych mohla použít ty zelené, kyselé? Moc Vám děkuju.

Těch očist se bát nemusíte, ty právě kandidu, nebo její následky odstraňují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2011 1:17 pm 
Offline

Registrován: pát pro 09, 2011 7:58 pm
Příspěvky: 8
Jasně. Ještě mi prosím poraďte, zkoušela jsem jíst 3xdenně lžíci kokosového oleje, ale jen jsem si zkazila žaludek. Doufám, že to nebylo po zeleninových salátech, ale na ty jsem zvyklá, takže snad ne, zkrátka jsem olej vysadila a budu si muset koupit kyselinu kaprylovou. Tady se uvádí, že je třeba podpořit játra ostropestřcem kvůli vymírajícím kvasinkám. A teď nevím...candida po ní údajně hyne až 16 den, ostropestřec se může v tobolkách jíst jen měsíc, kyselina je třeba několik týdnů....nevíte, jak to načasovat? A játra detoxikovat před nebo po kůře?
P.S. Můžu zítra po shankprakshalaně jít na pilates, případně na jogu?
Opravdu vám děkuju za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2011 7:34 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
odporúčate mi piť zelený a zázvorový čaj?
+ sa chcem spýtať, kde môžem kúpiť topinambury? všade nachádzam len popisy a vychadza mi, že sú to vlastne tzv. sladké zemiaky?
mletý mak môžem?

edit : tak zatiaľ som prišiel na to, že sladké zemiaky sú vlastne bataty a sú takisto vhodné do diety...
chrenova kašička sa je samotná? a kedy? je to jedno?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2011 10:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
matejicek píše:
Jasně. Ještě mi prosím poraďte, zkoušela jsem jíst 3xdenně lžíci kokosového oleje, ale jen jsem si zkazila žaludek. Doufám, že to nebylo po zeleninových salátech, ale na ty jsem zvyklá, takže snad ne, zkrátka jsem olej vysadila a budu si muset koupit kyselinu kaprylovou. Tady se uvádí, že je třeba podpořit játra ostropestřcem kvůli vymírajícím kvasinkám. A teď nevím...candida po ní údajně hyne až 16 den, ostropestřec se může v tobolkách jíst jen měsíc, kyselina je třeba několik týdnů....nevíte, jak to načasovat? A játra detoxikovat před nebo po kůře?
P.S. Můžu zítra po shankprakshalaně jít na pilates, případně na jogu?
Opravdu vám děkuju za rady.

To vám kokosák nechutná, vždyť to je lahůdka a saláty, to už je vůbec nesmysl. Ostropestřec je vhodné užívat i dlouhodobě, to není nijak časově omezeno, kašička se bere tak dlouho, dokud ji člověk snáší. Játra můžete čistit průběžně, nebo před i po. Jinak po šankaprakšaláně pohyb zrovna nedoporučuji, to vám může být dost blbě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 12, 2011 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
odporúčate mi piť zelený a zázvorový čaj?
+ sa chcem spýtať, kde môžem kúpiť topinambury? všade nachádzam len popisy a vychadza mi, že sú to vlastne tzv. sladké zemiaky?
mletý mak môžem?

edit : tak zatiaľ som prišiel na to, že sladké zemiaky sú vlastne bataty a sú takisto vhodné do diety...
chrenova kašička sa je samotná? a kedy? je to jedno?

Zelený ne, zázvorový ano a topinambury se občas v obchodě vyskytují, nebo se na ně chce zeptat a oni vám je zajistí. Sladké brambory to nejsou, to jsou batáty. Mletý mák ničemu nevadí, tedy ano. O křenové kašičce je zde celé vlákno, tak si to nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte pro 13, 2011 1:55 am 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
Ďakujem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte pro 13, 2011 9:16 am 
Offline

Registrován: pát pro 09, 2011 7:58 pm
Příspěvky: 8
Kokosák mi chutná, ale ne v takovém velkém množství. Saláty mám taky ráda, ale tři dny jsem měla problémy s trávením jako už hodně dlouho ne....něco bylo blbě....
Ještě jsem se chtěla zeptat, od těhotenství mám velké problémy s akné, zda se ty obrovské boule na obličeji zhruba týden před menses ještě dají nazvat akné a také vlasy mám do druhého dne úplně mastné. Bohužel jsem musela před 4 lety absolvovat hormonální terapii a po porodu císařem ještě jednu operaci, takže antb. Nejspíš mi něco hodně chybí, také jsem pila 2 kafe denně, takže jsem zakyselená, teď je to mnohem lepší po vysazení. Dodávám vápník, hořčík, zinek, jím zeleninu, ovoce jen grepy, citrony a kyselá jablka, mandle, ořechy, semínka, mák....poradíte co ještě s ohledem na kvasinky?
Ještě také - předpokládám, že nemohu nakazit syna nebo někoho?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte pro 13, 2011 1:26 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
Ještě bych měl dotaz k lichořeřišnici. Když jí užívám, tak ji jednak cítím (čichem) v urině a jednak mě pálí močové cesty a mám díky ní podrážděný močový měchýř (dokud se nevyčurám), což není zrovna moc praktické, protože někdy mám pocit, že už to v sobě vážně neudržím. Je to pálení normální?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 14, 2011 10:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
matejicek píše:
Kokosák mi chutná, ale ne v takovém velkém množství. Saláty mám taky ráda, ale tři dny jsem měla problémy s trávením jako už hodně dlouho ne....něco bylo blbě....
Ještě jsem se chtěla zeptat, od těhotenství mám velké problémy s akné, zda se ty obrovské boule na obličeji zhruba týden před menses ještě dají nazvat akné a také vlasy mám do druhého dne úplně mastné. Bohužel jsem musela před 4 lety absolvovat hormonální terapii a po porodu císařem ještě jednu operaci, takže antb. Nejspíš mi něco hodně chybí, také jsem pila 2 kafe denně, takže jsem zakyselená, teď je to mnohem lepší po vysazení. Dodávám vápník, hořčík, zinek, jím zeleninu, ovoce jen grepy, citrony a kyselá jablka, mandle, ořechy, semínka, mák....poradíte co ještě s ohledem na kvasinky?
Ještě také - předpokládám, že nemohu nakazit syna nebo někoho?

Kvasinkou se nedá nakazit, tu má v sobě každý a záleží pouze na síle imunitního systému. Ten váš problém plyne ze střeva a špatné krve, vyzkoušejte nějaké krvečistící a fungicidní čaje, třeba Lapacho, nebo Vilcacoru a do stravy bych zařadil domácí kefír, nebo jogurt a kokosový tuk, cca 60 ml denně. Také nezkoumejte co ještě přidat, ale spíše se zamyslete, co se dá ubrat, myslím sacharidy ze stravy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 14, 2011 10:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Leon píše:
Ještě bych měl dotaz k lichořeřišnici. Když jí užívám, tak ji jednak cítím (čichem) v urině a jednak mě pálí močové cesty a mám díky ní podrážděný močový měchýř (dokud se nevyčurám), což není zrovna moc praktické, protože někdy mám pocit, že už to v sobě vážně neudržím. Je to pálení normální?

Normální to není, ale svědčí to o přítomnosti nějakých šmejdů, kteří ten problém vyvolávají. Mimo lichořeřišnici by bylo vhodné vyzkoušet brusinky, ty mají na močové cesty velice příznivý vliv a vrbovku, tou také nic nepokazíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 14, 2011 11:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Leon píše:
Ještě bych měl dotaz k lichořeřišnici. Když jí užívám, tak ji jednak cítím (čichem) v urině a jednak mě pálí močové cesty a mám díky ní podrážděný močový měchýř (dokud se nevyčurám), což není zrovna moc praktické, protože někdy mám pocit, že už to v sobě vážně neudržím. Je to pálení normální?

Močové cesty ma trápili vyše roka a pol. Vyskúšala som všetko čo som našla, vrátane brusiniek v rôznych podobách, mega brusinky, bio koncentráty bez cukru a pod. Až pred mesiacom dorazili do supermarketov čerstvé kanadské brusinky balené á 500g. Kúpila som jeden sáčik na skúšku a konečne sa začalo niečo diať. Kúpila som rýchlo ďalšie a zjedla som v priebehu dvoch dní 2,5 kg čerstvých brusiniek. Síce som bola z nich už úplne stiahnutá ako v kreslených filmoch ale zabralo to. Vyzabíjalo to asi zvyšok šmejdov, ktoré nezvládala lichořeřišnica (tej som zjedla za ten vyše rok tiež na kilá). Ak brusinky, tak u mňa zabrali iba čerstvé. To pálenie značí, že máš šmejda a pokiaľ ho nezničíš, budeš mať problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 9:26 am 
Offline

Registrován: pát pro 09, 2011 7:58 pm
Příspěvky: 8
Dobře, zkusím kefír z tibetské houby. Sacharidy už jsem ubrala, už nejím skoro nic než zeleninu, kyselé ovoce, ořechy, semena, občas jáhly nebo pohanku, quinou, občas maso....za měsíc jsem zhubla na 57kg o 5kg, měřím přes 170, takže už nic moc....střevo budu dál čistit Sankprakshalanou a čaje budu pít. Jen po zeleninových salátech mám docela problémy se zažíváním....docela je slabé slovo \":(\"
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 10:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
matejicek píše:
Dobře, zkusím kefír z tibetské houby. Sacharidy už jsem ubrala, už nejím skoro nic než zeleninu, kyselé ovoce, ořechy, semena, občas jáhly nebo pohanku, quinou, občas maso....za měsíc jsem zhubla na 57kg o 5kg, měřím přes 170, takže už nic moc....střevo budu dál čistit Sankprakshalanou a čaje budu pít. Jen po zeleninových salátech mám docela problémy se zažíváním....docela je slabé slovo \":(\"
Děkuji

Děláte to blbě, sacharidy vynechte zcela, naprosto všechny a k zelenině si dejte čistou bílkovinu a hodně kvalitních tuků. Jen kokosového můžete dávat 60 ml denně a klidně i další, pak nemůžete hubnout a kvasinka chcípá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 2:25 pm 
Offline

Registrován: pát pro 09, 2011 7:58 pm
Příspěvky: 8
Takže mám jíst pouze zeleninu, kefír, jogurty, ořechy a semena, oleje. Můžu občas sýr a maso?
Když si dám salát z vašeho denního jídelníčku, je mi blbě...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 15, 2011 6:04 pm 
Offline

Registrován: pát čer 03, 2011 11:11 pm
Příspěvky: 53
Jarda píše:
Normální to není, ale svědčí to o přítomnosti nějakých šmejdů, kteří ten problém vyvolávají. Mimo lichořeřišnici by bylo vhodné vyzkoušet brusinky, ty mají na močové cesty velice příznivý vliv a vrbovku, tou také nic nepokazíte.

Jen jestli jsem byl dobře pochopen, mě ten močák a močové cesty jinak nepálí. Pálí mě jen když užiju lichořeřišnici. Znamená to teda, že se to šmejdům nelíbí, chcípají a proto to pálí?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz