Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 11:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2011 9:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
aja píše:
Je nutné pít chlorid hořečnatý v roztoku v doporučeném poměru nebo je možné jej prostě polknout a bezprostředně poté zapít - nemůže takto podráždit sliznici? Ptám se, protože mi vyloženě chutná \":)\"

A dále, snáší se dobře s jablečným octem?

Pokud vám to tak chutná, což jste asi jediná, tak v tom nehledejte problém, patrně by to nijak vadit nemělo. S jablečným octem jsem ho nikdy nezkoušel, ale předpokládám, že ani zde nebude problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2011 9:58 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
nevadi nejako dlhodoba aplikacia iba na pokozku chloridu horecnateho urceneho na kupele?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2011 10:01 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 402
ovekyska píše:
nevadi nejako dlhodoba aplikacia iba na pokozku chloridu horecnateho urceneho na kupele?

Před pár měsíci jsem se ptal v podstatě na stejný dotaz- prý to nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát říj 28, 2011 10:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
nevadi nejako dlhodoba aplikacia iba na pokozku chloridu horecnateho urceneho na kupele?

To nemá jak vadit, pokud vám to nijak nedráždí pokožku, tak to je zbytečné zkoumat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv pro 01, 2011 8:49 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 8:44 pm
Příspěvky: 5
Dobry deň,ma problem a to že sa mi trasu ruky(ne furt len občas).A čital som že môže pomôcť horčik.Skušal som tieto tablety http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/de ... 25612.html ale nejak mi nepomohli(možno obsahuju male množstvo horčika).
Mohol by mi tento chlorid horečnaty pomôcť,a či by sa dalo poslať na slovensko a za koľko?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv pro 01, 2011 10:19 pm 
Offline

Registrován: ned led 16, 2011 12:30 am
Příspěvky: 165
To Jany:

Zkuste se poptat:
http://centralchem.sk/?IDe=40419


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát pro 02, 2011 10:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jany píše:
Dobry deň,ma problem a to že sa mi trasu ruky(ne furt len občas).A čital som že môže pomôcť horčik.Skušal som tieto tablety http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/de ... 25612.html ale nejak mi nepomohli(možno obsahuju male množstvo horčika).
Mohol by mi tento chlorid horečnaty pomôcť,a či by sa dalo poslať na slovensko a za koľko?

Tak hořčík by vám pomoci určitě mohl, ale také některé byliny jako třeba schizandra čínská a další. Jako vhodné vidím zjištění minerálních deficitů rozborem krve v laborce, což stojí pár korun a pokud budete mít hořčík deficitní, tak určitě dodávat. Zaslat se na Slovensko dá, ale vyplatí se to pouze v rámci větší objednávky, poštovné je pak cca 250-300,-Kč dle váhy balíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte pro 06, 2011 10:32 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 8:44 pm
Příspěvky: 5
Na test krvi som bol asi pred 2 mesiacmi.Že vraj mam všetko v poriadku.Ako sa ma tento horčik davkovať?A k tej firme napisal som im,uvidime čo odpišu,ale je to spravny chlorid horečnaty?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte pro 06, 2011 10:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jany píše:
Na test krvi som bol asi pred 2 mesiacmi.Že vraj mam všetko v poriadku.Ako sa ma tento horčik davkovať?A k tej firme napisal som im,uvidime čo odpišu,ale je to spravny chlorid horečnaty?

Ten link na Centralchem je správny a tiež aj označený chlorid horečnatý je správne. Ja ho tam tiež chodím kupovať. Tie magnéziové tabletky, ktoré si označil vyššie, sú tiež dobré, pretože je v nich horčík vo forme laktátu, ktorý sa takto tiež dobre vstrebáva, ibaže tie tabletky výjdu dosť draho oproti chloridu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř pro 07, 2011 10:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jany píše:
Na test krvi som bol asi pred 2 mesiacmi.Že vraj mam všetko v poriadku.Ako sa ma tento horčik davkovať?A k tej firme napisal som im,uvidime čo odpišu,ale je to spravny chlorid horečnaty?

To, že se vejdete do jejich rozmezí, vůbec neznamená, že to je v pořádku, ty výsledky bych musel vidět. Hořčík se dodává těsně před stavem průjmu, to je zde mnohokrát popsáno, tak si to dohledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát pro 16, 2011 3:32 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 8:44 pm
Příspěvky: 5
No tak dnes mi to prišlo v takej modrej flaške.Je tam napisane ,že nesmie prisť do styku s pokožkou,noste rukavice ,nejedzte a nepite.Určite sa to ma piť Sybilla?A načo sa vlastne použiva?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob pro 17, 2011 3:30 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jany píše:
No tak dnes mi to prišlo v takej modrej flaške.Je tam napisane ,že nesmie prisť do styku s pokožkou,noste rukavice ,nejedzte a nepite.Určite sa to ma piť Sybilla?A načo sa vlastne použiva?

Je to balené v modrej plastovej fľaši so žltým uzáverom. Ak tam máš napísané na štítku Chlorid horečnatý hexahydrát p.a. - MgCl2 6H2O, tak je to ono. Používa sa to ako výborne vstrebateľný a lacný zdroj horčíka. Len to nezabudni rozpustiť vo vode, určite sa to pije \":D\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob pro 17, 2011 10:16 am 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 8:44 pm
Příspěvky: 5
A prečo je tam napisane? http://imageshack.us/photo/my-images/44 ... 0764d.jpg/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob pro 17, 2011 10:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Jany píše:

Tak něco strašidelného vám tam napsat musejí, jinak by si to kupoval každý a kam by mocná farmacie přišla. Nebojte se, je to správně a v roztoku bez problémů pitné, nebo aplikovatelné na pokožku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob pro 17, 2011 8:54 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Jarda píše:
Tak něco strašidelného vám tam napsat musejí, jinak by si to kupoval každý a kam by mocná farmacie přišla. Nebojte se, je to správně a v roztoku bez problémů pitné, nebo aplikovatelné na pokožku.

Chtěla bych se zeptat, zda máte ten chlorid hořečnatý tekutý nebo v prášku, já jsem dostala přesně tuto láhev a je v ní tekutina, údajně v ní byl prášek a ten zvodnatěl, že chlorid hořečnatý velmi pojímá vlhkost až do rozpuštění se na kapalný stav. Beru toho jednu až jednu a půl lžičky do vody brrr, při dvou lžičkách už u mě nastává průjem ( občas toho využívám místo cečka, které také při dvou lžičkách u mě projímají, ten chlorid hořečnatý používám hlavně, když beru zrovna mms )


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz