Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 4:39 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon pro 19, 2011 11:05 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Který odšťavňovač na ovoce a zeleninu při ceně okolo 9000 kč by byla zhruba nejlepší volba? Je to Champion 2000+ Juicer nebo už nějaký jiný?
Nebo by se vyplatilo trochu přidat a koupit si dvouhřídelový jako např tady? I když u tohoto výrobku je nějaká magnetická technologie která by možná mohla negativně ovlivnit šťávu..
http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/odst ... kempo-bila
.

Další zajímavá varianta kolem 10000kč což by bylo maximum by byla tady. Je tam i zajímavé video.
http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/odst ... ega-vrt350
.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 22, 2011 9:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Který odšťavňovač na ovoce a zeleninu při ceně okolo 9000 kč by byla zhruba nejlepší volba? Je to Champion 2000+ Juicer nebo už nějaký jiný?
Nebo by se vyplatilo trochu přidat a koupit si dvouhřídelový jako např tady? I když u tohoto výrobku je nějaká magnetická technologie která by možná mohla negativně ovlivnit šťávu..
http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/odst ... kempo-bila
.

Další zajímavá varianta kolem 10000kč což by bylo maximum by byla tady. Je tam i zajímavé video.
http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/odst ... ega-vrt350
.

Sice to nemohu objektivně posoudit, rozhodně jich tolik nevlastním, ale z uvedeného mě vychází nejvhodnější volba na ten poslední.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 22, 2011 11:47 am 
Offline

Registrován: úte lis 09, 2010 8:26 pm
Příspěvky: 41
Jarda píše:
Sice to nemohu objektivně posoudit, rozhodně jich tolik nevlastním, ale z uvedeného mě vychází nejvhodnější volba na ten poslední.

Pozor !!!! ten poslední je právě ta nejhorší volba (sice vypadá pěkně, dobře i ze začátku funguje, ale nevydrží), měl jsem ho a za cca 6 měsíců jsme ho úplně zničili a to tím, že jsme 3x denně odšťavňovali, následovali problémy s reklamací, náhradní díly, dospělo to tam, že jsme jej vrátili a koupili Championa, je robustní a zatím drží.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 22, 2011 12:22 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
sulponet píše:
Pozor !!!! ten poslední je právě ta nejhorší volba (sice vypadá pěkně, dobře i ze začátku funguje, ale nevydrží), měl jsem ho a za cca 6 měsíců jsme ho úplně zničili a to tím, že jsme 3x denně odšťavňovali, následovali problémy s reklamací, náhradní díly, dospělo to tam, že jsme jej vrátili a koupili Championa, je robustní a zatím drží.

Mohu se pridat s podobnou zkusenosti.
Mne vydrzel o neco dele, cca 3/4 roku, a pak jsem musel kompletne vymenit vrchni cast mimo vika.
Na uvedenem odstavovaci nepridate do stav veci typu mak, semena nebo orechy.
Pokud to opravdu s konzumaci stav myslite vazne, tak je treba investovat do podstatne kvalitnejsich odstavovacu.
Chce to opravdu dobre pocitat.
Na Jardovu radu jsem hned nasledne poridil Angel 7500, ale staci i Angel 5500 a i ten neni stoprocentni.
Za pul roku odesla cistici stetka, pry je to spotrebni material, ale nikde to uvedene nemaji. \":-(\"
Ja doporucuji na svych strankach jine zbozi, ale dopredu neupozornit zakaznika co za prislusenstvi je spotrebni material bych si teda nedovolil.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 22, 2011 10:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
sulponet píše:
Pozor !!!! ten poslední je právě ta nejhorší volba (sice vypadá pěkně, dobře i ze začátku funguje, ale nevydrží), měl jsem ho a za cca 6 měsíců jsme ho úplně zničili a to tím, že jsme 3x denně odšťavňovali, následovali problémy s reklamací, náhradní díly, dospělo to tam, že jsme jej vrátili a koupili Championa, je robustní a zatím drží.

Vidíte jak to klame, posuzoval jsem ho na základě uvedených parametrů a jak vidno, důležité jsou hlavně praktické poznatky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 22, 2011 10:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Mohu se pridat s podobnou zkusenosti.
Mne vydrzel o neco dele, cca 3/4 roku, a pak jsem musel kompletne vymenit vrchni cast mimo vika.
Na uvedenem odstavovaci nepridate do stav veci typu mak, semena nebo orechy.
Pokud to opravdu s konzumaci stav myslite vazne, tak je treba investovat do podstatne kvalitnejsich odstavovacu.
Chce to opravdu dobre pocitat.
Na Jardovu radu jsem hned nasledne poridil Angel 7500, ale staci i Angel 5500 a i ten neni stoprocentni.
Za pul roku odesla cistici stetka, pry je to spotrebni material, ale nikde to uvedene nemaji. \":-(\"
Ja doporucuji na svych strankach jine zbozi, ale dopredu neupozornit zakaznika co za prislusenstvi je spotrebni material bych si teda nedovolil.

Inzenyr

Ta štětka se mě také začala sypat od kraje, ale nezaváhal jsem, ten střed jsem celý zalil vteřinovým lepidlem a je klid, drží stále. Kromě toho, že jsem upustil tu misku na drť a ona praskla, se ještě natrhla v jednom rohu ta miska na šťávu, ale to bych si dovolil tvrdit, že je po takové době docela normální. Jinak jsem s ním spokojen a uvidím dále, co to bude dělat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 24, 2011 9:43 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Je potřeba pořídit si dražší min dvoouhřídelový stroj? Nebo Champion 2000+ by jako funkční základ mohl stačit?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 25, 2011 2:04 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Pavelka. píše:
Je potřeba pořídit si dražší min dvoouhřídelový stroj? Nebo Champion 2000+ by jako funkční základ mohl stačit?

Problem je asi jinde. Vyrobci odstavovacu z plastovych dilu pocitaji s tim, ze uzivatel pouzije odstavovac cca 2x tydne vetsinou na nejake mekke ovoce. Kdyz to prepocitam tak, ja jsem pouzil odstavovac, ktery jsem zlikvidoval za 3/4 roku:

365 x 3/4 x 3 = 821_krat a nasypal jsem do nej i velice tvrde veci jako brambory, repu, jerabiny, celer, petrzel a pod. Zkousel jsem i sipky.

Pokud se plastovy odstavovac pouzije 2x tydne na mekke ovoce, tak vydrzi pracovat:

(821/52)/2 = 7,5 roku, Champion 2000+ vydrzi urcite pri takovem provozu jeste podstatne dele.

Pokud pouzijete odstavovac s kovovymi dily, minimalne odstavovac, ktery ma kovovou drtici jednotku a sitko usazene v kovu, tak jeho zivotnost je podstatne delsi. Podle mne se odstavovace z plastovych dilu na nekolikanasobne denni pouzivani moc nehodi, proste na to nejsou dimenzovane. Takze otazka by spis mela znit, vydrzi mi Champion 2000+, kdyz ho budu pouzivat 3x denne, do konce dvoulete zaruky. Ja se osobne domnivam, ze to bude tak na hranici zivotnosti tohoto zarizeni. Pak je dalsi otazka, zda Vam prodejce po znacne devastaci tohoto zarizeni bude ochoten jeste uznat zaruku. Pokud ano muzete pocitat s tim, ze Vam odstavovac vydrzi cca 4 roky. Pak uz je jenom na Vas, jak dlouho hodlate na tomto svete pobyvat a sluzeb odstavovace pouzivat. \":-)\"
Pokud dele jak 4 roky, tak uz vydate za tento odstavovac dvojnasobek a pokud dele jak 8 let, tak uz za tento odstavovac vydate trojnasobek ceny a uz jste na cene Angela, ktery ma v podstate skoro neomezenou zivotnost z hlediska opotrebeni, coz Jarda urcite potvrdi. Nejchoulostivejsi dil je na nem motor a ovladaci jednotka.
Pokud zde ma nekdo Championa 2000+ dele jak 4 roky a funguje mu bez problemu 3x denne, tak muzeme vypocet opravit ve prospech Championa 2000+.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 25, 2011 10:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Problem je asi jinde. Vyrobci odstavovacu z plastovych dilu pocitaji s tim, ze uzivatel pouzije odstavovac cca 2x tydne vetsinou na nejake mekke ovoce. Kdyz to prepocitam tak, ja jsem pouzil odstavovac, ktery jsem zlikvidoval za 3/4 roku:

365 x 3/4 x 3 = 821_krat a nasypal jsem do nej i velice tvrde veci jako brambory, repu, jerabiny, celer, petrzel a pod. Zkousel jsem i sipky.

Pokud se plastovy odstavovac pouzije 2x tydne na mekke ovoce, tak vydrzi pracovat:

(821/52)/2 = 7,5 roku, Champion 2000+ vydrzi urcite pri takovem provozu jeste podstatne dele.

Pokud pouzijete odstavovac s kovovymi dily, minimalne odstavovac, ktery ma kovovou drtici jednotku a sitko usazene v kovu, tak jeho zivotnost je podstatne delsi. Podle mne se odstavovace z plastovych dilu na nekolikanasobne denni pouzivani moc nehodi, proste na to nejsou dimenzovane. Takze otazka by spis mela znit, vydrzi mi Champion 2000+, kdyz ho budu pouzivat 3x denne, do konce dvoulete zaruky. Ja se osobne domnivam, ze to bude tak na hranici zivotnosti tohoto zarizeni. Pak je dalsi otazka, zda Vam prodejce po znacne devastaci tohoto zarizeni bude ochoten jeste uznat zaruku. Pokud ano muzete pocitat s tim, ze Vam odstavovac vydrzi cca 4 roky. Pak uz je jenom na Vas, jak dlouho hodlate na tomto svete pobyvat a sluzeb odstavovace pouzivat. \":-)\"
Pokud dele jak 4 roky, tak uz vydate za tento odstavovac dvojnasobek a pokud dele jak 8 let, tak uz za tento odstavovac vydate trojnasobek ceny a uz jste na cene Angela, ktery ma v podstate skoro neomezenou zivotnost z hlediska opotrebeni, coz Jarda urcite potvrdi. Nejchoulostivejsi dil je na nem motor a ovladaci jednotka.
Pokud zde ma nekdo Championa 2000+ dele jak 4 roky a funguje mu bez problemu 3x denne, tak muzeme vypocet opravit ve prospech Championa 2000+.

To jste napsal správnou úvahu a já osobně po letitých zkušenostech kupuji většinou věci pouze skoro nezničitelné a nehledím na cenu. Angel je opravdu prakticky nezničitelný, ale existují i lepší přístroje v cenové hladině cca 45000,-Kč po němž jsem také pokukoval, ale nakonec jsem volil kompromis, přeci jen nepředpokládám, že tu budu strašit ještě 100 let. Na Angelu se maximálně, při velice intenzivním používání, vyběhají plastové vložky a opotřebí čep, který drží u motoru pasívní hřídel, což se dá celkem snadno za pár korun opravit a jedete dál. Totéž pro plastové přístroje neplatí, tam většinou praskne některý díl a je problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 25, 2011 3:27 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Díky. Odšťavňovač bych chtěl pořídit co nejdřív a momentálně bych do něj investoval kolem 10 tis.
Do Angela bych časem určitě šel takže kdyby při několikanásobném denním štavení mi Champion stačil na několik měsíců, pak by mohl nastoupit Angel. Šlo o kvalitu šťáv, tlaku atd. Jestli z Championa bude šťáva podobně kvalitní a funkčí, buněčné okolnosti složení atd, tak jak má být, aby to mělo smysl. A další věc ohledně těch plastových dílů, aby se z nich do šťávy neuvolňovaly nevhodné látky atd. Kolem těch max 12 tis by Champion 2000+ podle různých recenzí vypadal jako nejlepší volba nebo?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 25, 2011 4:40 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Pavelka. píše:
Díky. Odšťavňovač bych chtěl pořídit co nejdřív a momentálně bych do něj investoval kolem 10 tis.
Do Angela bych časem určitě šel takže kdyby při několikanásobném denním štavení mi Champion stačil na několik měsíců, pak by mohl nastoupit Angel. Šlo o kvalitu šťáv, tlaku atd. Jestli z Championa bude šťáva podobně kvalitní a funkčí, buněčné okolnosti složení atd, tak jak má být, aby to mělo smysl. A další věc ohledně těch plastových dílů, aby se z nich do šťávy neuvolňovaly nevhodné látky atd. Kolem těch max 12 tis by Champion 2000+ podle různých recenzí vypadal jako nejlepší volba nebo?

Z logiky veci vyplyva, ze pro plastickou hmotu nemuzete pouzit takove tlaky jako pro ocel, takze vyteznost bude horsi nez u Angela. Znacna cast umelych hmot je casove nestabilni, takze z umele hmoty se vzdy nejake latky zdravi skodlive uvolnovat budou, na rozdil od nerezove oceli. Z pohledu pomeru vykon/cena na tom bude Champion 2000+ urcite lepe nez Angel. U Angela platite predevsim za kvalitní materiály, dlouhou zivotnost zarizeni a dostupnost nahradnich dilu na starsi modely. U plastovych modelu se vetsinou model vyrabi do te doby, nez odejde forma, pak se da do vyroby novy model.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 26, 2011 10:29 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Hledal jsem nějaký levnější odšťavňovač, než bych si pořídil Angela. Angela bych chtěl i vzhledem k jeho kovovému provedení u kterého zřejmě nehrozí, že by se do šťáv uvolňovalo co by nemělo. Přemýšlel jsem o prozatimním pořízení Championa, ale vzhledem k tomu že bych se ho za půl roku pod cenou možná těžko zbavoval...
Co říkáte na tuto odstředivku? Mají odstředivky vzhledem k funkčnosti šťáv smysl? Jako provizorium za necelé 2 tis....
Bosch Mes 3000. Podle videa 1kg jablek, okolo 700 ml tekutiny. Případně by vás napadla lepší varianta s podobnou cenou?
http://www.youtube.com/watch?v=Ziag7kHG-OA
.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 26, 2011 10:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Hledal jsem nějaký levnější odšťavňovač, než bych si pořídil Angela. Angela bych chtěl i vzhledem k jeho kovovému provedení u kterého zřejmě nehrozí, že by se do šťáv uvolňovalo co by nemělo. Přemýšlel jsem o prozatimním pořízení Championa, ale vzhledem k tomu že bych se ho za půl roku pod cenou možná těžko zbavoval...
Co říkáte na tuto odstředivku? Mají odstředivky vzhledem k funkčnosti šťáv smysl? Jako provizorium za necelé 2 tis....
Bosch Mes 3000. Podle videa 1kg jablek, okolo 700 ml tekutiny. Případně by vás napadla lepší varianta s podobnou cenou?
http://www.youtube.com/watch?v=Ziag7kHG-OA
.

Jako, provizorium proč ne, manželka má také odstředivku, ale kvalita i výtěžnost šťáv je horší, čili se to z dlouhodobého pohledu jeví jako neekonomické řešení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 26, 2011 11:25 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jarda píše:
Pavelka. píše:
Hledal jsem nějaký levnější odšťavňovač, než bych si pořídil Angela. Angela bych chtěl i vzhledem k jeho kovovému provedení u kterého zřejmě nehrozí, že by se do šťáv uvolňovalo co by nemělo. Přemýšlel jsem o prozatimním pořízení Championa, ale vzhledem k tomu že bych se ho za půl roku pod cenou možná těžko zbavoval...
Co říkáte na tuto odstředivku? Mají odstředivky vzhledem k funkčnosti šťáv smysl? Jako provizorium za necelé 2 tis....
Bosch Mes 3000. Podle videa 1kg jablek, okolo 700 ml tekutiny. Případně by vás napadla lepší varianta s podobnou cenou?
http://www.youtube.com/watch?v=Ziag7kHG-OA
.

Jako, provizorium proč ne, manželka má také odstředivku, ale kvalita i výtěžnost šťáv je horší, čili se to z dlouhodobého pohledu jeví jako neekonomické řešení.

Osobne si myslim, ze toto reseni, je v dane chvili pro vas podstatne ekonomicky vyhodnejsi, protoze jste o cca 6.000,- Kc bliz Angelovi. Vhledem k tomu, ze se jedna o prechodne obdobi nekolika mesicu, tak to vidim jako nejrozumnejsi reseni.
Porovnaval jsem odstredivku s Angelem a rozdil je asi 10 až 15% ve prospěch Angela. Zaleží na tom co se prave zpracovava.

Pokud odstavite dejme tomu 2 kg ovoce nebo zeleniny denne, v prumerne cenove relaci asi 25,- Kc/kg, tak to za pul roku dela 365 kg v cene 9.125,- Kc. Takze za ten pulrok muzete prijit o 915,- az 1.369,- Kc. To se jeste podle mne porad vyplati.

Navic odstredivka se da budoucnu vyuzit v pripadech, kde odstavujete velke mnozstvi mekkeho ovoce, tam je to s Angelem dost o nervy. \":-)\"
Nebo si musite ve stejne cenove relaci poridit k Angelu nastavec na mekke ovoce, ale i s nim je to trochu o nervy. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 12, 2012 2:07 pm 
Offline

Registrován: čtv led 12, 2012 11:36 am
Příspěvky: 4
Dobry den,
rad bych se zeptal majitelu Angela, jak jsou na tom s opotrebenim hrideli. Vcera nam prisel, manzelka s detma samozrejme neodolali a prohnali skrz to nekolik mrkvi a jablko (vsechno pekne okrajene a odrhnute), a kdyz se mi to pozdeji dostalo do rukou, tak me prekvapilo, jak jsou hridele odrene. Na nepohanene hrideli jsou v oblasti vstupniho otvoru odrene/ostipane zadni (vzhledem ke smeru otaceni) hrany a na te druhe jsou odpovidajici sramy dole mezi vybezky. Kdybychom tam sypali pisek tak nereknu, ale od par mrkvi bych podobny vysledek necekal... Je to normalni a holt to potrebuje nejak usadit (a mam pocitat s tim, ze v drti/ve vysledku nejakou dobu bude ocelovy prach) nebo to ukazuje na vadu/predchozi pouziti/cojavim... ? Diky za informace;).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz