Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 7:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2012 2:11 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Nso ci píše:
Dobrý deň,
srdečne zdravím toto fórum. Chcem sa opýtať: ak som až doposiaľ nikdy nevyskúšala žiadnu očistu tela, môžem napriek tomu skúsiť previesť Shankhaprasalanu? Mám na očistu veľa, veľa zdravotných dôvodov a už 49 rokov. Ďakujem za odpoveď.

Moja skusenost,
ja som to dal ako 1 krok ocisty organizmu .. pred tym som asi rok jedol ovela viac zeleniny ,,nic viac .... trvala ocista sice dlho kym nabehol sifon ale zbehlo to nakoniec v poriadku ( s obycajnoy solou)
2 dni predtym jedzte iba surove ..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř led 04, 2012 2:18 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Dobry den p. Jardo,

vcera som dal 3x shanku ale s epsomkou.
Zaciatok bol lepsi ako minule 2 pokusy s obyc. solou, myslim ze sifon nabehol skor ale vela vody sa vstrebalo ,cez den som bol vela x mocit. ale viem ze sifon fungoval lebo po vypiti harmanceku za par sekund som siel a vysla zlta voda ale nie vsetko, niekde som cital ze nedostatok horcika / siry sposobilo to vstrebanie , 2x som aj zvracal kvoli bubline ale tiez preto lebo som chcel ( ocista zaludka..)
neskor som chodil na wc a vychadzali asi kvasinky ...

dalsi pokus v pripade ze horcik nebudem mat zrovnany este, dat viacej soli? alebo je to jedno a stale sa vstrebe pokial nebude horcik / sira v norme..?

inak pitie epsomky bolo ovela viac prijemnejsie ako klasicka sol : )

Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 1:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Nso ci píše:
Dobrý deň,
srdečne zdravím toto fórum. Chcem sa opýtať: ak som až doposiaľ nikdy nevyskúšala žiadnu očistu tela, môžem napriek tomu skúsiť previesť Shankhaprasalanu? Mám na očistu veľa, veľa zdravotných dôvodov a už 49 rokov. Ďakujem za odpoveď.

Určitě v tom není problém, ale lepší je pročistit se zároveň stravou a pomocí dalších metod zde uvedených.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2012 1:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
laco píše:
Dobry den p. Jardo,

vcera som dal 3x shanku ale s epsomkou.
Zaciatok bol lepsi ako minule 2 pokusy s obyc. solou, myslim ze sifon nabehol skor ale vela vody sa vstrebalo ,cez den som bol vela x mocit. ale viem ze sifon fungoval lebo po vypiti harmanceku za par sekund som siel a vysla zlta voda ale nie vsetko, niekde som cital ze nedostatok horcika / siry sposobilo to vstrebanie , 2x som aj zvracal kvoli bubline ale tiez preto lebo som chcel ( ocista zaludka..)
neskor som chodil na wc a vychadzali asi kvasinky ...

dalsi pokus v pripade ze horcik nebudem mat zrovnany este, dat viacej soli? alebo je to jedno a stale sa vstrebe pokial nebude horcik / sira v norme..?

inak pitie epsomky bolo ovela viac prijemnejsie ako klasicka sol : )

Dakujem

Pokud není hořčík srovnaný, tak se vstřebává a je potřeba dát té epsomky více, jinak se již nevstřebává a okamžitě ho tělo žene ven.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2012 1:05 am 
Offline

Registrován: pát kvě 13, 2011 1:50 pm
Příspěvky: 13
Je na šanku vhodnější sůl obyčejná, himalájská nebo epsomská? Provádím pravidelně s obyčejnou dle rad, ale mám doma všechny, tak mě napadlo, jestli tu obyčejnou třeba neuvádíte proto, že je nejběžněji dostupná pro širokou veřejnost. Děkuji,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2012 10:20 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Ambiento, k odpovědi jestli je lepší epsomská nebo obyčejná sůl bych uvedl názor klasika. A tím je jednoznačně Andre van Lysebeth.
Velice doporučuji jeho knihu Omládněte s jógou za 2x7 dní, je to především o detoxikaci a tedy i o léčbě nemocí. jedním z motivů jeho výzkumu byla smrt učitelky jogy na rakovinu. Konzultoval to v Indii a výsledkem je doporučená kniha. Joga je v názvu, ale k pochopení a užitku z knihy není důležitá. Stejně jako není důležité, jestli chcete omládnout. Já bych jí doporučil všem, kteří se cítí unavení nebo jsou nemocní nebo si chtějí být jistí, že nemocní nebudou.

Takže v této knize doporučuje do prvních dvou sklenic vody (a jen do nich) rozmíchat po kávové lžičce síranu hořečnatého. A potom pokračujte s vodou osolenou kuchyňskou solí přesně podle známého postupu.

Tolik klasik. K tomu bych jestě dodal, že síran hořečnatý není epsomská sůl, ale řekněme odvodněná epsomka. Takže pokud nemáte síran hořečnatý, nahradil bych lžicku síranu 2-3 lžičkami epsomky. Síran hořečnatý je MgSO4 a epsomská sůl je MgSO4 + 7 H2O. Epsomka se tedy liší tím, že už v ní je 7 molekul vody a je to tedy zředěný síran.
Pokud by tu někdo spočítal přesně převod mezi síranem a epsomkou, tak by to neškodilo. Ale když se použijí 2 lžičky epsomky, tak to funguje.

Tedy ty 2-3 lžičky by byly tak trochu přepočet ze síranu horečnatého, ale do šanky stačí a asi je rozumější jedna. Já teď dělám šanku tak, že do prvních dvou sklenic dávám 1 lžičku epsomky a pak himalájskou sůl, protože jinou nemám.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne sob led 07, 2012 2:27 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2012 2:07 pm 
Offline

Registrován: sob led 07, 2012 1:05 pm
Příspěvky: 2
Dnes jsem se poprvé odhodlal vyzkoušet šanku, dle popsaného návodu a s výsledkem jsem spokojen. průběh byl následující. Dle rady jsem vypil cca 0,75 l vody a nechal vstřebat cca 30 min.Asi jsem měl počkat déle,měl sem pak malý problém-popíšu. Připravil sem si 1,5 l roztoku a začal pít. S malými přestávkami jsem do sebe dostal 1,2l, víc ani ťuk. Bylo mi na zvracení, ale držel sem. Vždy po napití sem si vypláchl ústa studenou vodou, pomáhalo to. Jinak sem ale necítil, že by něco mělo přijít. Začal cviky, ale jen piánko, bylo mi na zvracení. Trvalo to tak půl hodiny pak první návštěva WC a zase pauza. Vytrval sem, cvičil a popíjel roztok, abych do sebe dostal těch prvních 1,5 l vody. Výsledek se dostavil a intervaly návštěvy WC se zkracovaly. Ale pořád mi bylo na zvracení. Ale popíjel sem. To byla asi druhá začátečnická chyba, moc sem tlačil na pilu, protože už sem to nedal a vyzvracel se. Šla ze mě úplně čistá slaná voda. Pochopitelně se mi ulevilo.
Ty chyby byly:
a) dal se malou pauzu po vypití vody, příště rozhodně delší, voda se málo vstřebala a zůstala v žaludku.
b) roztoku sem jednoduše vypil víc, než sem byl schopen udržet, protože sifon nebyl ještě dostatečně otevřen
Pak sem rozdělal dalších 1.5l roztoku,již méně slaný. Vyzvracení mi prospělo, ulevilo se mi, mezítím sifon začal fungovat jak má a já popíjel, ale pouze po množství, které žaludek snesl a už sem se cítil dobře.
Pak už byl průběh bez problémů, postupně mnou proteklo 6l vody a vše probíhalo přesně jak bylo popsáno v návodu.
Po vypití čaje se postupně sifon zavřel, počkal půl hodiny, snědl připravenou rýži s máslem, polkl tabletu na obnovu mikroflory a pohoda. Necítím se unavený, mohu normálně fungovat.
Závěr: Každý musí přijít na způsob který nejlépe vyhovuje. V mém případě, zvolím raději pití pouze malé sklenice vody na zavodnění (pocit žízně sem nepocítil) a slaný roztok budu raději pít po menším množství, jak je popsáno na jiných serverech,ne najednou. Každému vyhovuje něco jiného. Jinak ale vše probíhalo tak jak bylo popsáno v návodu. Šanku rozhodně zopakuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2012 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Ambienta píše:
Je na šanku vhodnější sůl obyčejná, himalájská nebo epsomská? Provádím pravidelně s obyčejnou dle rad, ale mám doma všechny, tak mě napadlo, jestli tu obyčejnou třeba neuvádíte proto, že je nejběžněji dostupná pro širokou veřejnost. Děkuji,

Ano, to je pravda a nejvhodnější je dle mého názoru epsomka. V ní není sodík a není to tedy takový štos do ledvin, ale dobrý je i postup, který uvádí člen pv33.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2012 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
lemmy.k píše:
Dnes jsem se poprvé odhodlal vyzkoušet šanku, dle popsaného návodu a s výsledkem jsem spokojen. průběh byl následující. Dle rady jsem vypil cca 0,75 l vody a nechal vstřebat cca 30 min.Asi jsem měl počkat déle,měl sem pak malý problém-popíšu. Připravil sem si 1,5 l roztoku a začal pít. S malými přestávkami jsem do sebe dostal 1,2l, víc ani ťuk. Bylo mi na zvracení, ale držel sem. Vždy po napití sem si vypláchl ústa studenou vodou, pomáhalo to. Jinak sem ale necítil, že by něco mělo přijít. Začal cviky, ale jen piánko, bylo mi na zvracení. Trvalo to tak půl hodiny pak první návštěva WC a zase pauza. Vytrval sem, cvičil a popíjel roztok, abych do sebe dostal těch prvních 1,5 l vody. Výsledek se dostavil a intervaly návštěvy WC se zkracovaly. Ale pořád mi bylo na zvracení. Ale popíjel sem. To byla asi druhá začátečnická chyba, moc sem tlačil na pilu, protože už sem to nedal a vyzvracel se. Šla ze mě úplně čistá slaná voda. Pochopitelně se mi ulevilo.
Ty chyby byly:
a) dal se malou pauzu po vypití vody, příště rozhodně delší, voda se málo vstřebala a zůstala v žaludku.
b) roztoku sem jednoduše vypil víc, než sem byl schopen udržet, protože sifon nebyl ještě dostatečně otevřen
Pak sem rozdělal dalších 1.5l roztoku,již méně slaný. Vyzvracení mi prospělo, ulevilo se mi, mezítím sifon začal fungovat jak má a já popíjel, ale pouze po množství, které žaludek snesl a už sem se cítil dobře.
Pak už byl průběh bez problémů, postupně mnou proteklo 6l vody a vše probíhalo přesně jak bylo popsáno v návodu.
Po vypití čaje se postupně sifon zavřel, počkal půl hodiny, snědl připravenou rýži s máslem, polkl tabletu na obnovu mikroflory a pohoda. Necítím se unavený, mohu normálně fungovat.
Závěr: Každý musí přijít na způsob který nejlépe vyhovuje. V mém případě, zvolím raději pití pouze malé sklenice vody na zavodnění (pocit žízně sem nepocítil) a slaný roztok budu raději pít po menším množství, jak je popsáno na jiných serverech,ne najednou. Každému vyhovuje něco jiného. Jinak ale vše probíhalo tak jak bylo popsáno v návodu. Šanku rozhodně zopakuji.

Ono to příště půjde mnohem lépe, to již víte do čeho jdete a tělu vyhovíte jak je třeba. Nicméně je vidět, že jste to plně pochopil a na první pokus dobrý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2012 8:28 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
laco píše:
Dobry den p. Jardo,

vcera som dal 3x shanku ale s epsomkou.

Jak chápat 3x shanku???? Jako třikrát za den ??? \":shock:\"
Nezminujete se, zda jste také provedl jeden z nejdůležitějších kroků a to jezení rýže s máslem
...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 15, 2012 3:58 pm 
Offline

Registrován: stř led 13, 2010 8:24 am
Příspěvky: 11
Chcel by som sa este spytat ako je to s pitim zeleninovych stiav prvych 24h (napr. zeler, mrkva a 1 jablko do toho), nakolko sa uvadza, ze prvych 24 hodin by sa nemalo jest surove ovocie a zelenina. Rano si zvyknem robit stavu, to uz budem mat 17h po sankhe, tak ci radsej to vynechat jeden den, alebo je to v pohode, t.j. ten zakaz je len kvoli vlaknine obsiahnutej v zelenine a ovoci, ktora by drazdila creva? Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned led 15, 2012 9:38 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dobrý den. Potřebovala bych poradit. Sice se to netýká přímo šanky, ale vhodnější téma jsem momentálně nenašla. Zkoušela jsem průplach epsomskou solí včera. V 18hodin odpoledne jsem si dala do 2dcl studené vody 4 zarovnané lžičky e.soli. Po dvou hodinách se nedělo vůbec nic, tak jsem si dala další dvě lžičky. Po chvíli jsem vypila asi litr vody, aby byl větší průplach. Ale asi až ve 23h. ze mně vyšla stolice, ale byla normálně tuhá. Celou noc se nedělo vůbec nic. Ráno v osm ze mně vyšla opět tuhá stolice. Tak jsem přidala další dvě lžičky e.soli. To už jsem začala pocitovat tlaky. Cca v 9h. začal menší průjem. Tak jsem zkusila udělat klystýr, za účelem spuštění průjmu. Stále jsem pila hodně vody za účelem průplachu. Ale takový ten pořádný průjem se nedostavil ani do teď, jen je takový menší, který ani po třech banánech se nezastavil. Takže reakce mého těla byly na tuto očistu velmi divné. Průjem se téměř nedostavil, ráno jsem se probudila celá takový napuchlá, prsty nateklé, dopoledne mně bolelo celé tělo tak jsem pořád spala, po celý den jsem strašně unavená, hodně se potím, jako by mé tělo bylo hodně zahřáté. Ten menší průjem trvá do teď, ani po třech banánech nejde zastavit a cítím se taková jako zavodněná. Nevíte, v čem jsem udělala chybu? Mně akorát napadají ledviny, ale epsomská sůl by snad ledvinám vadit neměla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 9:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
robin píše:
Chcel by som sa este spytat ako je to s pitim zeleninovych stiav prvych 24h (napr. zeler, mrkva a 1 jablko do toho), nakolko sa uvadza, ze prvych 24 hodin by sa nemalo jest surove ovocie a zelenina. Rano si zvyknem robit stavu, to uz budem mat 17h po sankhe, tak ci radsej to vynechat jeden den, alebo je to v pohode, t.j. ten zakaz je len kvoli vlaknine obsiahnutej v zelenine a ovoci, ktora by drazdila creva? Dakujem.

Druhý den ráno již nijak nevadí, ale dříve bych je nepil, ono vadí i větší množství organických kyselin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 9:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Dobrý den. Potřebovala bych poradit. Sice se to netýká přímo šanky, ale vhodnější téma jsem momentálně nenašla. Zkoušela jsem průplach epsomskou solí včera. V 18hodin odpoledne jsem si dala do 2dcl studené vody 4 zarovnané lžičky e.soli. Po dvou hodinách se nedělo vůbec nic, tak jsem si dala další dvě lžičky. Po chvíli jsem vypila asi litr vody, aby byl větší průplach. Ale asi až ve 23h. ze mně vyšla stolice, ale byla normálně tuhá. Celou noc se nedělo vůbec nic. Ráno v osm ze mně vyšla opět tuhá stolice. Tak jsem přidala další dvě lžičky e.soli. To už jsem začala pocitovat tlaky. Cca v 9h. začal menší průjem. Tak jsem zkusila udělat klystýr, za účelem spuštění průjmu. Stále jsem pila hodně vody za účelem průplachu. Ale takový ten pořádný průjem se nedostavil ani do teď, jen je takový menší, který ani po třech banánech se nezastavil. Takže reakce mého těla byly na tuto očistu velmi divné. Průjem se téměř nedostavil, ráno jsem se probudila celá takový napuchlá, prsty nateklé, dopoledne mně bolelo celé tělo tak jsem pořád spala, po celý den jsem strašně unavená, hodně se potím, jako by mé tělo bylo hodně zahřáté. Ten menší průjem trvá do teď, ani po třech banánech nejde zastavit a cítím se taková jako zavodněná. Nevíte, v čem jsem udělala chybu? Mně akorát napadají ledviny, ale epsomská sůl by snad ledvinám vadit neměla.

Tak proč to takto u vás nefunguje netuším, nicméně nejpravděpodobnější je stálý nedostatek hořčíku a to pak tělo hořčík vyloženě hltá a průjem se nedostaví. Epsomka ledviny zásadně nedráždí i když jakékoliv velké množství solí není pro ledviny nic dobrého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 16, 2012 1:24 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Dobrý deň pán Jarda, chcela by som skúsiť Sánku, ale najprv by som si chcela skontrolovať žalúdok - pobolieva ma. Od stredy si robím klystýry,a jem len zeleninu a ovocné a zeleninové šťavy. K tomu C-vitamín 2x 1000g, B-komplex Forte - 2x115mg, Laktobacily 5 kmeňové 2x. a lekár mi predpísal Panzynorm - multienzými 3x.. Dnes som bola na USG brucha a zistili mi 1 žlčový kameň, veľkosť 10x5,3 mm, meteorizmus a pankreatopathiu. Žalúdok neviem. či je v poriadku. Prosím Vás o radu, čo môžem s tým všetkým robiť a ako zlikvidovať žlčové kamene. Po tých klystýroch sa citim oveľa lepšie, ale stále to nie je ono. Ten meteorizmus mi asi spôsobuje tie bolesti raz na lavej raz na pravej strane - mýlim sa?
Ďakujem za trpezlivosť a odpoveď.
Silvia


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz