Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv zář 19, 2024 6:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 215 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon pro 21, 2009 4:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Dobře.
Ten vitamin B tam byl pro současné braní hořčíku a jeho lepší vstřebatelnost a účinky.
Bylo by lepší koupit rovnou vitamin B6?

A ještě pro klystýr stačí vodu převařit v rychlovarné konvici nebo ji vařit déle?
A citron stači koupit bežně v obchodě nebo je nutná BIO kvalita?
Později bych přešel na urinu.

Ano, ten je nutný, ale v komplexu se to těžko balancuje, vhodnější je skutečně samostatný B6.
Doporučuje se to, ale sám to tak nedělám, pokud použijete citron, tak většinu bakterií okamžitě zlikvidujete. Například v arabských zemích se na ulici prodává voda s citronem, což relativně spolehlivě zlikviduje i zárodky cholery v té vodě. Urina je rozhodně mnohem lepší a výsledky při její aplikaci také, levnější a účinnější léčivo těžko naleznete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: stř pro 23, 2009 10:08 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Díky.
Irigátor už přišel. V krabici byli dva nástavce, kratší (asi 10 cm) a delší trochu širší a s trochu jiným vyústěním. Který je lepší použít?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: stř pro 23, 2009 11:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Díky.
Irigátor už přišel. V krabici byli dva nástavce, kratší (asi 10 cm) a delší trochu širší a s trochu jiným vyústěním. Který je lepší použít?

Ty koncovky mají spoustu různých tvarů a podle takto stručného popisu to opravdu neodhadnu. Já používám běžnou pryžovou hadičku na stáčení vína o průměru asi 10 mm a do konečníku se zasouvá maximálně 10 cm, většinou však vyhovuje dostat se těsně za anální kanál, který je dlouhý 4 cm a stačí tedy zhruba okolo 5 cm. Podle toho tedy zvolte tu koncovku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: stř pro 23, 2009 1:02 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Jasně.
Tady je další typ. Který by vám mohl udělat radost.
http://www.lekarna.cz/irigator-setrny-v ... ba-2litry/
.
Trysky jsou stejné jako u toho co mi přišel. Ta menší tryska by tedy mohla stačit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: stř pro 23, 2009 1:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Jasně.
Tady je další typ. Který by vám mohl udělat radost.
http://www.lekarna.cz/irigator-setrny-v ... ba-2litry/
.
Trysky jsou stejné jako u toho co mi přišel. Ta menší tryska by tedy mohla stačit.

To máte pravdu, je to velice zdařilé provedení a za slušnou cenu, ta menší tryska je dobrá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: čtv pro 24, 2009 2:27 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Pavelka. píše:
Jasně.
Tady je další typ. Který by vám mohl udělat radost.
http://www.lekarna.cz/irigator-setrny-v ... ba-2litry/
.
Trysky jsou stejné jako u toho co mi přišel. Ta menší tryska by tedy mohla stačit.

To máte pravdu, je to velice zdařilé provedení a za slušnou cenu, ta menší tryska je dobrá.

Skoda, ze to nema nerezovu nadobu ale to by bolo asi drahsie.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: ned pro 27, 2009 12:10 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Nevie niekto o irigacnej suprave s nerezovou nadobou a vhodnou hadickou s ventilom?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon pro 28, 2009 9:46 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Dobře.
Tak irigátor fungoval bezvadně. (Až na to že nádržka je litrová).
Kolem šesté ranní jsem napustil necelý litr vlažné převařené vody se lžičkou alpské stolní soli a štávou z 1 citronu. (Ze začátku jsem to nechtěl přehánět). Po zhruba 12 minutách (mohl bych vydržet bez problémů i déle) (málo vody řekl bych) vyšel nějaký odpad a další asi po hodině.
Ten menší nástavec stačil. (Je stejný jako na vašem fotu tady u té kovové nádobky).
http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_03.php.
Pocity poté výborné až na menší tlak v oblasti konečníku při sezení. (Možná slabší podráždění, které by mělo rychle odeznět).

Je lepší těch deset minut zůstat v poloze jako na obrázku tady nebo by byly vhodnější i nějaké pohyby pomalé otáčení z boku na bok apod?
http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_03.php.
U toho citronu je nutná bio kvalita nebo stačí obyčejný?

A ještě psal jste na str 2 této děbatě o vitamínech a minerálech, které by měl člověk denně doplňovat a o nevhodnosti různých multivitamínů včetně bkomplexu.
Koupil jsem nějaký hořčík, vitamin c apod. K tomu by přišel vitamin b6 a další věci. Někdy těžko se v tom orientovat (zatím).
Mohl byste napsat které pilulky denně polykáte vy aby se člověk mohl podle toho zařídit? (Bylo by to možná snadnější než se pořád ptát).


Naposledy upravil Pavelka. dne pon pro 28, 2009 1:09 pm, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon pro 28, 2009 10:16 am 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Pavelka. píše:
Tak irigátor fungoval bezvadně. (Až na to že nádržka je litrová).

Ahoj, prosímtě tahle je 1-litrová? http://www.lekarna.cz/irigator-setrny-v ... ba-2litry/
Líbí se mi a objednal jsem ji. To bych asi stornoval objednávku.

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon pro 28, 2009 12:37 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Dva litry. Je to i v názvu toho výrobku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon pro 28, 2009 1:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Dobře.
Tak irigátor fungoval bezvadně. (Až na to že nádržka je litrová).
Kolem šesté ranní jsem napustil necelý litr vlažné převařené vody se lžičkou alpské stolní soli a štávou z 1 citronu. (Ze začátku jsem to nechtěl přehánět). Po zhruba 12 minutách (mohl bych vydržet bez problémů i déle) (málo vody řekl bych) vyšel nějaký odpad a další asi po hodině.
Ten menší nástavec stačil. (Je stejný jako na vašem fotu tady u té kovové nádobky).
http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_03.php.
Pocity poté výborné až na menší tlak v oblasti konečníku při sezení. (Možná slabší podráždění, které by mělo rychle odeznět).
Je lepší těch deset minut zůstat v poloze jako na obrázku tady nebo by byly vhodnější i nějaké pohyby pomalé otáčení z boku na bok apod?
http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_03.php.
A u toho citronu je nutná bio kvalita nebo stačí obyčejný?

Není, určitě je vhodnější dělat nějaké kvérgrify k lepšímu vypláchnutí trakce. Jako ideální u pohyblivých jedinců je svíčka a potom, co steče voda do příčného tračníku, tak si lehnout na pravý bok a voda steče do vzestupného tračníku. Pro méně pohyblivé, pár úklon vpravo, vlevo, kroužení trupem, masáž břicha, pomocí rukou se snažit se honit vodu zprava do leva a dolu a nahoru. Dobré je i dělat dřepy, ale ne sounož, nýbrž střídavě na pravou a levou nohu, kdy vždy zmačknete kolenem břicho na jedné straně, voda se přelije na druhou stranu a potom zase obráceně. Dřepy doporučuji dělat zpočátku ve vaně, nebo sprchovém koutě. Stačí kratší dobu, než to natrénujete, kdyby se náhodou nějak nečekaně uvolnil svěrač konečníku, aby nedošlo k potřísnění tepichů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: úte pro 29, 2009 11:25 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Díky.
Psal jste na str 2 této debatě o vitamínech a minerálech, které by měl člověk denně doplňovat a o nevhodnosti různých multivitamínů včetně bkomplexu.
Koupil jsem nějaký hořčík, vitamin c, pyridoxin apod. K tomu by přišly další věci. Někdy těžko se v tom orientovat (zatím).
Mohl byste napsat které pilulky denně polykáte vy aby se člověk mohl podle toho nějak zařídit?
(Bylo by to možná snadnější než se pořád ptát).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: úte pro 29, 2009 1:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Díky.
Psal jste na str 2 této debatě o vitamínech a minerálech, které by měl člověk denně doplňovat a o nevhodnosti různých multivitamínů včetně bkomplexu.
Koupil jsem nějaký hořčík, vitamin c, pyridoxin apod. K tomu by přišly další věci. Někdy těžko se v tom orientovat (zatím).
Mohl byste napsat které pilulky denně polykáte vy aby se člověk mohl podle toho nějak zařídit?
(Bylo by to možná snadnější než se pořád ptát).

To zde píšu na mnoha místech a není nic snazšího, než do vyhledávání napsat třeba hořčík, nebo vitamín C a máte velikou spoustu čtení k tomuto tématu na nějž se mě ptáte.
I tak to tedy znovu zopakuji a osobně beru nyní v chřipkovém období 10-12000 mg vitamínu C, 600-800 mg hořčíku, 90-100 mg zinku, 20 mg B6, 500 mcg B12 a 400 mg vitamín E, dále 12 tablet pangaminu a každý den mimo to, minimálně 0,5-1 litr ořechového mléka, či kakaa, kde jsou další vysoké dávky potřebných látek. Dále piji solanku z himálajské soli, která dodá 84 minerálů, pravidelně jím sirnou patlanici z lněného oleje, pickles a občas i domácí kozí kefír, který si sám vyrábím pomocí kefírové houby. Za těchto podmínek je opravdu skoro nemožné, že vám bude něco chybět, ale nejsou to žádné megadávky jak se lidé naivně domnívají, vážně nemocní například snesou bez průjmu i 30-75000 mg vitamínu C denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: úte pro 29, 2009 3:36 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Díky.
Já myslel víc konkrétní výrobky aby zase člověk zbytečně nepolykal nějakou chemii kterou mu nabídli v lékárně.
(Třeba na dotaz na ionizovaný hořčík paní lékarnice nechápavě zírala).
(Pak bych až by bylo víc časo prošel ten vyhledávač jestli jste to co berete někde neuváděl).
Tu himalájskou sůl jemně drcenou a kakao nepražené.
A sezamová semínka pro doplnění vápníku loupaná nebo celá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: úte pro 29, 2009 8:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
[quote="Pavelka.":1jwkluv4]Díky.
Já myslel víc konkrétní výrobky aby zase člověk zbytečně nepolykal nějakou chemii kterou mu nabídli v lékárně.
(Třeba na dotaz na ionizovaný hořčík paní lékarnice nechápavě zírala).
(Pak bych až by bylo víc časo prošel ten vyhledávač jestli jste to co berete někde neuváděl).
Tu himalájskou sůl jemně drcenou a kakao nepražené.
A sezamová semínka pro doplnění vápníku loupaná nebo celá?[/quote:1jwkluv4]
To se té lékárnici ani nedivím, ono totiž ionizovaný a ionizovatelný hořčík je dost podstatný rozdíl, také asi jasnovidectví nemají lékárníci na škole jako povinný předmět. Himálajskou sůl si kupte co nejhrubější a takovou lehce růžovou, kakao samozřejmě nepražené, také jsem tady o něm již několikrát psal. Sezamová semena neloupaná, právě v té tmavé slupce jsou téměř veškeré účinné látky, hlavně hořčík.
Ty pilule jsou vhodné tyto, jak z pohledu účinnosti, tak z pohledu ceny.
Hořčík http://www.napetrinach.cz/index.php?det ... 5112600054
Zinek http://www.kupujici.cz/unios-pharma-zin ... 79574.html
Vitamín C http://www.drmax-lekarna.cz/medpharma-v ... 7-tbl.html, nebo levnější varianta, ale musíte to doplnit nějakými bioflavonidy, třeba rozmixovat do rajčat,

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
Itemid=1\">http://eshop.vinarskepotreby.cz/index.p ... 1&Itemid=1 Vitamín E


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 215 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz