Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 11:40 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 56  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát led 13, 2012 9:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Morin píše:
Zdravim, chci se zeptat, shanim nejakou filtraci vody do paneláku, znamej mi doporučil tento eshop http://www.agua.cz. chci se zeptat jestli dle vašeho názoru mají dobré ceny?

Díky

Netuším, většinou je v tom spousta obezliček a stránky které doporučuji na baneru na hlavních stránkách pod mojí fotografií mám vyzkoušené, tak se na ně podívejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát led 13, 2012 12:32 pm 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2011 7:23 pm
Příspěvky: 88
Jarda píše:
Pro technické účely ano, ale pro pití ne, to množství, co dokáže vyprodukovat, se vypít nedá.

V nabídce k osméze mají proplachový ventil je to potřeba ? http://www.filtracevody.cz/store/goodsd ... odsID=51.Díky Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: pát led 13, 2012 6:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
pavell píše:
V nabídce k osméze mají proplachový ventil je to potřeba ? http://www.filtracevody.cz/store/goodsd ... odsID=51.Díky Pavel

Ono dost záleží jak ji budete používat, třeba mě skrze předfiltry stále protéká voda v objemu cca 20 l hodinově a tím se membrána stále oplachuje, což ji svědčí. Nicméně tento postup není vhodný pro někoho, kdo je na vodovodním řádu a za vodu platí ty nekřesťanské sumy. Uvedený ventil sice také vlastním, ale z výše uvedených důvodů nepoužívám, protože za těchto podmínek není potřeba. Ovšem pokud bude voda protékat kolem membrány pouze při vlastní filtraci, pak je určitě vhodný a je dobré ho třeba dvakrát týdně používat a membránu omýt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř led 25, 2012 4:41 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Zdravím. Známý mi vozí osmotickou vodu ve skleněných 2,5-5l lahvích. Ale na nějakou vodu teď vozit přestane a tak jsem si říkal, že ho požádám, aby mi navozil vodu dopředu. Ale bojím se, aby se mi nějak neznehodnotila. Jak dlouho myslíte že by vydržela v těch skleněných uzavřených lahvích
1) V pokojové teplotě
2) V chladu a temnu
Předem děkuji za odpovědi

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: stř led 25, 2012 5:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Filip08 píše:
Zdravím. Známý mi vozí osmotickou vodu ve skleněných 2,5-5l lahvích. Ale na nějakou vodu teď vozit přestane a tak jsem si říkal, že ho požádám, aby mi navozil vodu dopředu. Ale bojím se, aby se mi nějak neznehodnotila. Jak dlouho myslíte že by vydržela v těch skleněných uzavřených lahvích
1) V pokojové teplotě
2) V chladu a temnu
Předem děkuji za odpovědi

Nemyslím, že by se vodě ve skle při delším skladování něco stalo. Problémy nastávaj při skladování v PET lahvích na světle a v teple kvůli tomu, že se do vody uvolňujou jedy z plastu. (A vzhledem k tomu, že se voda moc vhodně neskladuje, tak bych ji vůbec nedoporučoval kupovat. Navíc cena balený vody je naprosto nesmyslná. To už je lepší pít nefiltrovanou vodu z kohoutku. V ČR je prej většinou velmi kvalitní a je možný vyžádat si někde informace o kvalitě (ve vodárně?). Případně je možný nechat si udělat rozbor vody z kohoutku.)

Při delším skladování by pro jistotu bylo dobrý mít velmi čistý sklenice, aby se v nich nestihly nenamnožit nějaký bakterie apod. Z tohodle důvodu bude ideální skladování v chladu a temnu. Skladování při pokojový teplotě bych se osobně nebál, i když několik měsíců bych už je tam asi nenechal.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 10:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Filip08 píše:
Zdravím. Známý mi vozí osmotickou vodu ve skleněných 2,5-5l lahvích. Ale na nějakou vodu teď vozit přestane a tak jsem si říkal, že ho požádám, aby mi navozil vodu dopředu. Ale bojím se, aby se mi nějak neznehodnotila. Jak dlouho myslíte že by vydržela v těch skleněných uzavřených lahvích
1) V pokojové teplotě
2) V chladu a temnu
Předem děkuji za odpovědi

Já myslím, že hodně dlouho, ta je prakticky destilovaná, ovšem bakterie se v ní množit mohou. To by se dalo vyřešit přidáním jedné, až dvou kapek neaktivovaného chloritanu sodného na litr vody a pak máte celkem slušnou jistotu, že bude mít životnost skoro nekonečnou. Teplota by pak moc nevadila i když v chladu to bude lepší, ale tma je nutná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reverzní osmóza
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 2:14 pm 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Jarda píše:
Já myslím, že hodně dlouho, ta je prakticky destilovaná, ovšem bakterie se v ní množit mohou. To by se dalo vyřešit přidáním jedné, až dvou kapek neaktivovaného chloritanu sodného na litr vody a pak máte celkem slušnou jistotu, že bude mít životnost skoro nekonečnou. Teplota by pak moc nevadila i když v chladu to bude lepší, ale tma je nutná.

Dovoluji si přispět svými zkušenostmi. RO snižuje konduktivitu na necelou dvacetinu vstupní hodnoty. To potvrzuje, že účinnost RO je více než 95%. I velmi čistá RO voda (pod 10ppm) ponechaná delší dobu na sluníčku mírně zezelená, což znamená rozmnožování mikroorganismů (řas) a přítomnost dusíkatých látek. Takže pokud je nevyhnutelné delší skladování, tak jedině v chladu a ve tmě, příp. přidat ještě chemii (CDS nebo Cl v jiné aktivní formě)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Osmoza a dusičnany
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 5:51 pm 
Offline

Registrován: sob led 28, 2012 5:22 pm
Příspěvky: 5
Dnes jsem měla doma kontrolora na vodu ze studny a ten mne vyděsil pomalu k smrti. Kdybych byla z těch lekavých, tak bych už asi nyní umírala. Následně mi předvedl, jak vodu vyčistit a doporučil přístroje od 29tisíc do nějakých 45tisíc s tím, že když si některý zakoupím, tak budu mít trvalou záruku na kvalitu vody.
Bohužel většina prodejců ceny svých výrobků tají a tak není možné ceny porovnat ani internetem. U některých prodejců dokonce chybí i bližší specifikace a s technickým popisem je také problém.
Chtěla bych se proto zpetat, zda přístroj, o kterém je v tomto vlákně řeč je schopný vyčistit vodu natolik, aby se konduktivita z 726 snížila na povolenou hranici 25 (nové nařízení EU) a dusičnany, aby se vyčistily a bylo jich tam co nejméně? Děkuji za každý příspěvek a odpověď na můj dotaz a pžeji všem jenom pitnou a čistou vodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osmoza a dusičnany
PříspěvekNapsal: sob led 28, 2012 8:24 pm 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
murjel píše:
Dnes jsem měla doma kontrolora na vodu ze studny a ten mne vyděsil pomalu k smrti. Kdybych byla z těch lekavých, tak bych už asi nyní umírala. Následně mi předvedl, jak vodu vyčistit a doporučil přístroje od 29tisíc do nějakých 45tisíc s tím, že když si některý zakoupím, tak budu mít trvalou záruku na kvalitu vody.
Bohužel většina prodejců ceny svých výrobků tají a tak není možné ceny porovnat ani internetem. U některých prodejců dokonce chybí i bližší specifikace a s technickým popisem je také problém.
Chtěla bych se proto zpetat, zda přístroj, o kterém je v tomto vlákně řeč je schopný vyčistit vodu natolik, aby se konduktivita z 726 snížila na povolenou hranici 25 (nové nařízení EU) a dusičnany, aby se vyčistily a bylo jich tam co nejméně? Děkuji za každý příspěvek a odpověď na můj dotaz a pžeji všem jenom pitnou a čistou vodu.

úpravny vody nejsou levná zařízení. V prvé řadě ale musíte vědět co tam máte, čeho je tam moc, co chcete odstraňovat a jak výkonné zařízení chcete mít. Každá filtrační látka odstraňuje něco jiného, filtry se dělají na různé průtoky.... RO cca z 95 % odstraňuje vše, tedy i to, co je dobré a žádoucí (např. hořečnany). Ze 726 pod 25 ppm se nedostanete ani RO, to bude potřeba dát před to ještě nějakou remineralizaci (např. katexem) Jinak dusičnany se nejčastěji odstraňují tzv. iontovou výměnou za chlorid, např. anexem. To vyžaduje regeneraci, průplach, obtoky... spousta lidí si vodu upravuje jen k pití RO minisoupravičkou a je s tím spokojena - je tady o tom někde celé vlákno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osmoza a dusičnany
PříspěvekNapsal: ned led 29, 2012 1:50 pm 
Offline

Registrován: sob led 28, 2012 5:22 pm
Příspěvky: 5
pecador píše:
úpravny vody nejsou levná zařízení. V prvé řadě ale musíte vědět co tam máte, čeho je tam moc, co chcete odstraňovat a jak výkonné zařízení chcete mít. Každá filtrační látka odstraňuje něco jiného, filtry se dělají na různé průtoky.... RO cca z 95 % odstraňuje vše, tedy i to, co je dobré a žádoucí (např. hořečnany). Ze 726 pod 25 ppm se nedostanete ani RO, to bude potřeba dát před to ještě nějakou remineralizaci (např. katexem) Jinak dusičnany se nejčastěji odstraňují tzv. iontovou výměnou za chlorid, např. anexem. To vyžaduje regeneraci, průplach, obtoky... spousta lidí si vodu upravuje jen k pití RO minisoupravičkou a je s tím spokojena - je tady o tom někde celé vlákno.

Že je zde celé vlákno o přístroji, to jsem zjistila, dokonce jsem si ho i přečetla. Nejsem zase až tak neinteligentní, ale když se ptám na přístroj, o kterém je ve vláknu řeč, tak bych předpokládala, že se ozve někdo, kdo ho používá a sdělí mi, že například je možné docílit snížení konduktivity a odbourat co největší množství dusičnanů, Je pravdou, že si mohu sáhnout na ve vlákně uvedené stránky a tam přístroj najdu, ale opět nevím, zda je vyhovující pro snížení konduktivity a odbourání dusičnanů.
Vodu většinou nepiji, ale pouze z ní vařím, takže alespoň na vaření bych ji chtěla mít čistou a také pro domácí zvířata. Velmi mne proto překvapuje, že je Vaše odpověď velmi strohá. Kontrolor, který zde byl mi předvedl, že se voda vyčistit dá a netrvá to ani tak dlouho, i když je odpad poměrně dost vysoký. V případě studny to nevadí, a já předpokládám, že jeho zařízení, které měl sebou (neoznačené) a bylo schopno vyčistit vodu se skládalo z jednoho filtru aktivního uhlí, přídavného čerpadla a válce s osmozou - nebo chcte-li membránovým filtrem. Víc toho v kufříku neměl. Pokud prováděl všechna měření správně, pak se dusičnany odbouraly skoro, dusitany úplně, konduktivita sice neodpovídá EU, ale to mi až tak nevadí, zároveň s tím došlo ke změkčení vody, která je zde tvrdá. Pokud byste četl můj dotaz správně, pak byste věděl, že řeším problém dusičnanů a vysoké konduktivity. Ruku v ruce s tím jde to ostatní, protože jak zjišťuji, když se přístrojem dá snížit obsah dusičnanů, dusitany vymizí úplně, stejně jako obsah železa, tak stačí i takto malý přístroj a nemusím kupovat drahé zařízení, kde budu muset následně každý rok ještě nechaz za nějakých 3tisíce korun vyměnit veškeré filtrační vložky. Ptám se proto, že věřím, že se najde někdo, kdo ochotně odpoví, nejsem bohatá, jsem jenom důchodce, který musel na venkov a snaží se zde dožít. Můj důchod není ani polovina průměrné mzdy, kterou vykazuje ČSÚ a kterou nemá ani většina občanů, kteří v tmto státě pracují a přesto každý z nás musí řešit i to, co by měla řešit státní správa, kterou za toto platíme - tedy kvalitu vody k pití a vaření.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osmoza a dusičnany
PříspěvekNapsal: ned led 29, 2012 2:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
murjel píše:
Dnes jsem měla doma kontrolora na vodu ze studny a ten mne vyděsil pomalu k smrti. Kdybych byla z těch lekavých, tak bych už asi nyní umírala. Následně mi předvedl, jak vodu vyčistit a doporučil přístroje od 29tisíc do nějakých 45tisíc s tím, že když si některý zakoupím, tak budu mít trvalou záruku na kvalitu vody.
Chtěla bych se proto zpetat, zda přístroj, o kterém je v tomto vlákně řeč je schopný vyčistit vodu natolik, aby se konduktivita z 726 snížila na povolenou hranici 25 (nové nařízení EU) a dusičnany, aby se vyčistily a bylo jich tam co nejméně? Děkuji za každý příspěvek a odpověď na můj dotaz a pžeji všem jenom pitnou a čistou vodu.

Paní Murjel, moc se omlouvám, pokud nepodám vyčerpávající odpověď, jakou zde toužebně očekáváte, ale prosím dovolte mi k tomu dát slůvko.
Ten pán, co u vás byl, přece - na základě toho, co píšete - není žádný kontrolor, nýbrž obyčejný distributor, který MUSÍ shledat Vaši vodu naprosto jedovatou, škodlivou, nevhodnou k jakémukoli použití, a to jenom proto, aby Vám posléze doporučil přístroje za 30 tisíc a výše. Z tohoto důvodu - chcete-li zjišťovat kvalitu Vaší vody - bych začal úplně jinde, a sice rozborem vody v nezávislé laboratoři, která mi posléze nebude nutit "své" produkty a nemá tedy žádný zájem výsledky testu jakkoli zkreslovat. Tak.
Podobný příběh, jaký tu popisujete, mi před časem svěřil přítel a když jsem mu pak přiblížil funkci reverzní osmozy za obyčejných 16 stovek, měl kamarád (stejně jako já) rozhodnuto. Já za sebe ovšem navíc dodávám, že jsem žádný rozbor vody předem nedělal, nezajímala mne, pro RO jsem se rozhodl tak jako tak, protože z ní teče čisťounká voda, i kdybyste vstupní vodu "vylepšovala" močůvkou nebo naftou.
Neznám Vaše konkrétní podmínky, ale sázím 99 % na to, že Vám reverzní osmóza dá přesně tu službu a za přesně ten levný peníz, jak si to představujete a přejete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osmoza a dusičnany
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 10:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
murjel píše:
Že je zde celé vlákno o přístroji, to jsem zjistila, dokonce jsem si ho i přečetla. Nejsem zase až tak neinteligentní, ale když se ptám na přístroj, o kterém je ve vláknu řeč, tak bych předpokládala, že se ozve někdo, kdo ho používá a sdělí mi, že například je možné docílit snížení konduktivity a odbourat co největší množství dusičnanů, Je pravdou, že si mohu sáhnout na ve vlákně uvedené stránky a tam přístroj najdu, ale opět nevím, zda je vyhovující pro snížení konduktivity a odbourání dusičnanů.
Vodu většinou nepiji, ale pouze z ní vařím, takže alespoň na vaření bych ji chtěla mít čistou a také pro domácí zvířata. Velmi mne proto překvapuje, že je Vaše odpověď velmi strohá. Kontrolor, který zde byl mi předvedl, že se voda vyčistit dá a netrvá to ani tak dlouho, i když je odpad poměrně dost vysoký. V případě studny to nevadí, a já předpokládám, že jeho zařízení, které měl sebou (neoznačené) a bylo schopno vyčistit vodu se skládalo z jednoho filtru aktivního uhlí, přídavného čerpadla a válce s osmozou - nebo chcte-li membránovým filtrem. Víc toho v kufříku neměl. Pokud prováděl všechna měření správně, pak se dusičnany odbouraly skoro, dusitany úplně, konduktivita sice neodpovídá EU, ale to mi až tak nevadí, zároveň s tím došlo ke změkčení vody, která je zde tvrdá. Pokud byste četl můj dotaz správně, pak byste věděl, že řeším problém dusičnanů a vysoké konduktivity. Ruku v ruce s tím jde to ostatní, protože jak zjišťuji, když se přístrojem dá snížit obsah dusičnanů, dusitany vymizí úplně, stejně jako obsah železa, tak stačí i takto malý přístroj a nemusím kupovat drahé zařízení, kde budu muset následně každý rok ještě nechaz za nějakých 3tisíce korun vyměnit veškeré filtrační vložky. Ptám se proto, že věřím, že se najde někdo, kdo ochotně odpoví, nejsem bohatá, jsem jenom důchodce, který musel na venkov a snaží se zde dožít. Můj důchod není ani polovina průměrné mzdy, kterou vykazuje ČSÚ a kterou nemá ani většina občanů, kteří v tmto státě pracují a přesto každý z nás musí řešit i to, co by měla řešit státní správa, kterou za toto platíme - tedy kvalitu vody k pití a vaření.

Zde bych souhlasil s tím, co píše člen Jindra, tedy že vás chce někdo zinkasovat za nevědomost. Prostě si kupte ten přístroj, co zde uvádím za cca 1600,-Kč a něco za instalaci, to bude tak dohromady 2-2500,-Kč a dle mého názoru budete mít přesně to, co chcete. Jednou za rok vyměníte vložky za cca 300,-Kč a jednou za dva roky cca 1000,-Kč vlastní membrána, což je pro domácnost a psíčky bohatě dostatečné. Sám to mám doma vyřešené takto http://www.zdravi-az.cz/doc/R07_osmoticka_voda.pdf a naprostá spokojenost už několik let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osmoza a dusičnany
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 11:24 am 
Offline

Registrován: sob led 28, 2012 5:22 pm
Příspěvky: 5
Jarda píše:
Zde bych souhlasil s tím, co píše člen Jindra, tedy že vás chce někdo zinkasovat za nevědomost. Prostě si kupte ten přístroj, co zde uvádím za cca 1600,-Kč a něco za instalaci, to bude tak dohromady 2-2500,-Kč a dle mého názoru budete mít přesně to, co chcete. Jednou za rok vyměníte vložky za cca 300,-Kč a jednou za dva roky cca 1000,-Kč vlastní membrána, což je pro domácnost a psíčky bohatě dostatečné. Sám to mám doma vyřešené takto http://www.zdravi-az.cz/doc/R07_osmoticka_voda.pdf a naprostá spokojenost už několik let.

Dobrý den.
Děkuji za odpověď, určitě si vyberu ze stránek, na které je zde odkaz, protože to jsou snad jediné stránky, na které jsem narazila, kde je uvedena cena a popis přístrojů, včetně technických. Asi mám jako účtař a daňař příliš velké požadavky na to, že vše má být popsáno tak, aby to každý pochopil a ceny by měly být uvedeny všude. Ani v Praze, nemáme čistou vodu, o čemž jsem se přesvědčila den po té, co mi zde předvedl analytik AČV jak dělá rozbor vody s tím, že přijede následující den a předvede, jak se dá voda vyčistit. Jsem asi nenormální, ale když mi předvedl, že má v kufru jenom dva válce a jedno malé čerpadlo (to myslím doopravdy) a tímto vyčistí vodu do stavu "kojenecké vody", tak v okamřiku, kdy se mne zeptal, zda mám nějaké otázky, tak jsem se ptala hodně, což ho hrozně namíchlo, protože odjížděl značně nespokojen. On totiž nedokázal odpovědět ani na to, zda si některá ze společností, která jím nabízené výrobky vyrábí a přes něho nabízí, nechala udělat nezávislou analýzu toho, co teče z jejich přístrojů. Následně jsem hledala přístroje, které on nabídl s tím, že když to od něho koupíme, tak dostaneme trvalou záruku na kvalitu vody. Seděla jsem u internetu dlouho, ale našla jsem pouze dva z jeho přístrojů s popisem jak základním, tak technickým, nikde však nebyla uvedena cena. Protože nekupuji zboží podle vzhledu, ale podle toho, co od přístroje očekávám a požaduji, přečetla jsem si technický popis a hledala to, co jsem pokládala za důležité, tedy osmózu. K tomu mne dovedl vlastně sám analytik AČV, když zdůrazňoval, že jím používané nanotechnologie potřebují vyšší tlak vody a tedy přídavné čerpadlo, protože je malý tlak u nás. Nevím zda uvažuji správně, ale s nanotechnologiemi nemá osmóza zřejmě nic společného, snad možná jenom nanotechnologiemi vyrobené membrány. Na Vašich stránkách jsem našla hodně podnětného, každý je spokojen, až na pár výjimek, ale nemůžeme být spokojeni všichni. Nyní vám, že stačí malý přístroj, který mi poslouží stejně dobře, jako předražené přístroje i k tomu, abych si koupila dva a mohla ta čistit vodu nejenom v jižních Čechách, ale také v Praze a měla jsem vodu čistou. Je mi také jasné, že musím následně onu vodu obohatit o nějaké ty minerály. Vše ale dokáží přístroje nabízené na stránkách kam jsou zde dány odkazy perfektně provést, aniž bych musela vydávat desetitice za škatule sice vzhledné, ale pro mne zbytečné.
Děkuji za napomenutí (již nebudu zakládat jiná vlákna) a hlavně za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osmoza a dusičnany
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 11:36 am 
Offline

Registrován: sob led 28, 2012 5:22 pm
Příspěvky: 5
Jindra píše:
Paní Murjel, moc se omlouvám, pokud nepodám vyčerpávající odpověď, jakou zde toužebně očekáváte, ale prosím dovolte mi k tomu dát slůvko.
Ten pán, co u vás byl, přece - na základě toho, co píšete - není žádný kontrolor, nýbrž obyčejný distributor, který MUSÍ shledat Vaši vodu naprosto jedovatou, škodlivou, nevhodnou k jakémukoli použití, a to jenom proto, aby Vám posléze doporučil přístroje za 30 tisíc a výše. Z tohoto důvodu - chcete-li zjišťovat kvalitu Vaší vody - bych začal úplně jinde, a sice rozborem vody v nezávislé laboratoři, která mi posléze nebude nutit "své" produkty a nemá tedy žádný zájem výsledky testu jakkoli zkreslovat. Tak.
Podobný příběh, jaký tu popisujete, mi před časem svěřil přítel a když jsem mu pak přiblížil funkci reverzní osmozy za obyčejných 16 stovek, měl kamarád (stejně jako já) rozhodnuto. Já za sebe ovšem navíc dodávám, že jsem žádný rozbor vody předem nedělal, nezajímala mne, pro RO jsem se rozhodl tak jako tak, protože z ní teče čisťounká voda, i kdybyste vstupní vodu "vylepšovala" močůvkou nebo naftou.
Neznám Vaše konkrétní podmínky, ale sázím 99 % na to, že Vám reverzní osmóza dá přesně tu službu a za přesně ten levný peníz, jak si to představujete a přejete.

Já Vám děkuji za odpověď. Jako každý účtař a daňař jsem šťoura a potřebuji ke svému rozhodnutí znát hodně odpovědí na dotazy, které kladu. Ptala jsem se onoho analytika AČV, co má za pčístroj, kterým vodu vyčistil, ale sdělil, že je to jeden z těch, který nabízí, jenom není v hezkém obalu, jako ty, které si mám koupit, protože on ho nikde nevystavuje. Víte, takováhle odpověď je pro mne nedostatečná a ptám se hned dál. Když mi nedokázal odpovědět ani na to, v čem spočívá ona jím prezentovaná nanotechnologie a proč je ona nanotechnologie vzhledem ke složitosti výroby tak levná, tak jsme skončili na tom, že mu dám do 14ti dnů vědět, jak jsem se rozhodla (zde není co řešit, má smůlu), i když jsme vlastně s přítelem byli rozhodnuti již hodinu po jeho odjezdu, že jeho přístroje to nebudou. Odjel hodně namíchnutý a musel si být vědom toho, že od nás nedostane kladnou odpověď. Vím, ale co máme ve vodě, alespoň orientačně, což stačí na to, abych hledala a nšla jsem zde nejenom spokojenost uživatelů, ale i odpovědi na další otázky, které jsem neměla a to dost podrobné. S přítelem jsme se shodli na tom, že jeho přístroj se skládal pouze z uhlíkového filtru a válce s membránou a k tomu připojil malé pomocné čerpadlo, což je to nejjednodušší zařízení. To i ten přístroj, který je nabízen a probírán zde je zřejmě výkonnější, než to, co zde měl sebou a předvedl. Asi proto se tak rozzlobil, když jsem se ho ptala, proč si mám kupovat dražší a složitější zařízení, když by stačilo to, co má v kufru a jestli by ho nemohl tady rovnou nechat. Jak si sám můžete přečíst, jsem člověk, který svými dotazy dokáže toho druhého rozzlobit. Ještě jednou děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Osmoza a dusičnany
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 4:38 pm 
Offline

Registrován: sob led 28, 2012 5:22 pm
Příspěvky: 5
Jindra píše:
Paní Murjel, moc se omlouvám, pokud nepodám vyčerpávající odpověď, jakou zde toužebně očekáváte, ale prosím dovolte mi k tomu dát slůvko.
Ten pán, co u vás byl, přece - na základě toho, co píšete - není žádný kontrolor, nýbrž obyčejný distributor, který MUSÍ shledat Vaši vodu naprosto jedovatou, škodlivou, nevhodnou k jakémukoli použití, a to jenom proto, aby Vám posléze doporučil přístroje za 30 tisíc a výše. Z tohoto důvodu - chcete-li zjišťovat kvalitu Vaší vody - bych začal úplně jinde, a sice rozborem vody v nezávislé laboratoři, která mi posléze nebude nutit "své" produkty a nemá tedy žádný zájem výsledky testu jakkoli zkreslovat. Tak.
Podobný příběh, jaký tu popisujete, mi před časem svěřil přítel a když jsem mu pak přiblížil funkci reverzní osmozy za obyčejných 16 stovek, měl kamarád (stejně jako já) rozhodnuto. Já za sebe ovšem navíc dodávám, že jsem žádný rozbor vody předem nedělal, nezajímala mne, pro RO jsem se rozhodl tak jako tak, protože z ní teče čisťounká voda, i kdybyste vstupní vodu "vylepšovala" močůvkou nebo naftou.
Neznám Vaše konkrétní podmínky, ale sázím 99 % na to, že Vám reverzní osmóza dá přesně tu službu a za přesně ten levný peníz, jak si to představujete a přejete.

Musím poděkovat za odpověď. Úplně mi postačuje, zvláště, když jsem se skoro stejnou dozvěděla i od moderátora tohoto diskuzního fóra. Jsem vděčná za to, že mi nikdo z Vás nenadává a dozvěděla jsem se odpovědi i na to, co mi nebyl schopen vysvětlit onen analytik AČV, který mi tady dělal rozbor vody. Ještě jednou děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 56  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz