Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 2:33 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 581 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2012 9:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
davidekMTB píše:
Neznáte nějaký přípravek, kterým by bylo možné zvýšit Ph vody? Na internetu jsem našel jen nějaké přípravky do bazénů či akvárií. Ještě taková perlička: nedávno cca před 14 dny jsem byl na celkovém vyšetření moči a krve. Z výsledků paní doktorka vyčetla, že jediná zvýšená hodnota je bilirubín. Raději jsem si nechal výsledky okopírovat a doma jsem z nich vyčetl, že Ph mé ranní moči je 5,0 což si myslím že je dost kritické že? Jinak páni doktoři po popsání mých psychických stavů a celkové vyčerpanosti po jídle asi moc nevědí co semnou. Paní obvoďačka podobný případ prý nezažila (a to není nejmladší) a tak mě odeslala na gastrovyšetření, kde jsem teprve objednaný a paní doktorka z tohoto oddělení rovněž kroutila údivem hlavou... No mám takové tušení že budu pány doktory doporučen dříve nebo později na psychiatrii \":)\"A to i přesto, že téměř třičtvrtě roku žiju zdravě, ale až teď jsem se dozvěděl že do sebe stále dostávám zbytečně veliké množství sacharidů.
Dále se chci zeptat, zda je možné nechat si v nemocnici vyšetřit i Ph krve

Díky
David

Je množství odkyselovacích směsí, ale pro začátek stačí jedlá soda. Dlouhodobě je nejvhodnější si vyrábět živou vodu, což je zde také popsáno. Ráno mít 5 pH je opravdu dost nízko, pokud uvážíte, že smrtelná hodnota je 4,3 pH. Lékaři vždy nejdříve práškují, pak řežou a pokud nepomůže ani jedno, vypínají hlavu. To je standardní pořadí a funguje skvěle s vypnutou hlavou můžou léčit kohokoliv dokud nechcípne a je mu to jedno. U té krve netuším, ale určitě by to neměl být pro laboratoř problém zjistit pH krve, nicméně to je velice stabilní a již odchylka 0,1 pH je dost velká.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2012 10:55 am 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Jarda píše:
Je množství odkyselovacích směsí, ale pro začátek stačí jedlá soda. Dlouhodobě je nejvhodnější si vyrábět živou vodu, což je zde také popsáno. Ráno mít 5 pH je opravdu dost nízko, pokud uvážíte, že smrtelná hodnota je 4,3 pH. Lékaři vždy nejdříve práškují, pak řežou a pokud nepomůže ani jedno, vypínají hlavu. To je standardní pořadí a funguje skvěle s vypnutou hlavou můžou léčit kohokoliv dokud nechcípne a je mu to jedno. U té krve netuším, ale určitě by to neměl být pro laboratoř problém zjistit pH krve, nicméně to je velice stabilní a již odchylka 0,1 pH je dost velká.

Děkuji Vám za odpověď.
Bohužel jsem to s tou sodou přeháněl a trochu jsem si podělal ledviny. Ledviny mě bolí i po odkyselovací směsi Topperweina. Rád bych si začal dělat doma živou vodu, ale do dané problematiky nejsem příliš zasvědcen. Dočetl jsem se, že existuje způsob jak si doma vyrobit přístroj na živou vodu. Existuje na toto nějaký návod, příp. někdo kdo by i byl ochoten za úplatu tento přístroj zhotovit (elektřina jde dost mimo mě). Když jsem prohledával internet, tak jsem zjistil, že tento přístroj se dá pořídit až od 19 000,- na což v současné době nemám finance.

Děkuji David


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2012 2:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
davidekMTB píše:
Děkuji Vám za odpověď.
Bohužel jsem to s tou sodou přeháněl a trochu jsem si podělal ledviny. Ledviny mě bolí i po odkyselovací směsi Topperweina. Rád bych si začal dělat doma živou vodu, ale do dané problematiky nejsem příliš zasvědcen. Dočetl jsem se, že existuje způsob jak si doma vyrobit přístroj na živou vodu. Existuje na toto nějaký návod, příp. někdo kdo by i byl ochoten za úplatu tento přístroj zhotovit (elektřina jde dost mimo mě). Když jsem prohledával internet, tak jsem zjistil, že tento přístroj se dá pořídit až od 19 000,- na což v současné době nemám finance.

Děkuji David

Konstrukce je velice jednoduchá, ale pokud jste elektrikářsky slabý, tak to vidím jak dost riskantní s napájením na 220 V, nicméně, pokud by jste zvládl tu technickou část, je možné přístroj napájet i z akumulátorové baterie a to je pak zcela bezpečné i když ta výroba trvá mnoho hodin. Ve vlákně o živé vodě je toho napsáno dost, tak si to nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát led 13, 2012 11:34 pm 
Offline

Registrován: pát led 13, 2012 11:22 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
Je mi 38 let. 15-34 – kuřák jako poleno, alkohol nad míru, maso nadmíru, stresu plno, nedostatek spánku, nadváha, občas sport. Když nemoc, tak chřipka, nebo angína léčená antibiotiky 3 dny a do práce.
Od 34 let jako když mi „samo od sebe“ přišlo přestat kouřit a tak jako spouštěč ne vůle jsem přestal pít i alkohol. To abych někdy v opici nezačal zase kouřit. Baví mě to takto… aktivně sportuji, cvičím Tai Ji a mám dostatek lásky.
Nemám žádné potíže, tělo i duše fungují dobře.
Nedávno mi někdo doporučil čistící režim od pí Mačingové, který mě baví. Na dovolené jsem si přečetl knihu Pryč s kyselostí od Kurta Tepperweina.
Skočil jsem do toho po hlavě a začal i s koupelemi 2x týdně (sodou bikarbonou upravené PH na 8,5 ve vaně na 3 hodiny)
Nějak jsem přehlédl, že třeba doplňovat minerály.
Po 14 dnech se dostavila chřipka bez teplot, kterou léčím zázvorovým čajem, vitamínem C a klidem na lůžku.
Po znovu přečtení knihy a poučen začal jsem užívat 2x denně Acido fit plus a alternativně Royal plus. Vše dle popsané knihy. Příznaky chřipečky se mi 14 dní vracejí (kašel, rýma - zahlenění).
Do toho občas loupne tu a tam v kloubu kolenním, lokti, rameni. PH ranní moči je jako na začátku 6,2 a někdy po koupeli stoupne na 6,5. (přes den samozřejmě i výše)
To vše jedu cca 2 měsíce. Dostatečně piji cca3 a více litrů denně.
Říkám si, že se tělo zbavuje hlenu a nečistot nashromážděných bujarým světským životem a že klouby loupou, proto že se čistí od usazenin.
Na druhou stranu mi cosi říká, zda je to dobře, zda po dobu nemoci nevysadit přísun minerálů a zásadité stravy. Podle názoru pana Tepperweina je třeba spíše přidat, když se dostavují takovéto příznaky.
Zajímám mne Váš názor

Za případnou odpověď děkuji

Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob led 14, 2012 8:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Martinp píše:
Dobrý den,
Je mi 38 let. 15-34 – kuřák jako poleno, alkohol nad míru, maso nadmíru, stresu plno, nedostatek spánku, nadváha, občas sport. Když nemoc, tak chřipka, nebo angína léčená antibiotiky 3 dny a do práce.
Od 34 let jako když mi „samo od sebe“ přišlo přestat kouřit a tak jako spouštěč ne vůle jsem přestal pít i alkohol. To abych někdy v opici nezačal zase kouřit. Baví mě to takto… aktivně sportuji, cvičím Tai Ji a mám dostatek lásky.
Nemám žádné potíže, tělo i duše fungují dobře.
Nedávno mi někdo doporučil čistící režim od pí Mačingové, který mě baví. Na dovolené jsem si přečetl knihu Pryč s kyselostí od Kurta Tepperweina.
Skočil jsem do toho po hlavě a začal i s koupelemi 2x týdně (sodou bikarbonou upravené PH na 8,5 ve vaně na 3 hodiny)
Nějak jsem přehlédl, že třeba doplňovat minerály.
Po 14 dnech se dostavila chřipka bez teplot, kterou léčím zázvorovým čajem, vitamínem C a klidem na lůžku.
Po znovu přečtení knihy a poučen začal jsem užívat 2x denně Acido fit plus a alternativně Royal plus. Vše dle popsané knihy. Příznaky chřipečky se mi 14 dní vracejí (kašel, rýma - zahlenění).
Do toho občas loupne tu a tam v kloubu kolenním, lokti, rameni. PH ranní moči je jako na začátku 6,2 a někdy po koupeli stoupne na 6,5. (přes den samozřejmě i výše)
To vše jedu cca 2 měsíce. Dostatečně piji cca3 a více litrů denně.
Říkám si, že se tělo zbavuje hlenu a nečistot nashromážděných bujarým světským životem a že klouby loupou, proto že se čistí od usazenin.
Na druhou stranu mi cosi říká, zda je to dobře, zda po dobu nemoci nevysadit přísun minerálů a zásadité stravy. Podle názoru pana Tepperweina je třeba spíše přidat, když se dostavují takovéto příznaky.
Zajímám mne Váš názor

Za případnou odpověď děkuji

Martin

Tak já bych také byl názoru spíše přidat a hlavně čistit střeva, což nepíšete. Tam se totiž z tkání valí ten letitý bordel a unavené střevo ho nestíhá vylučovat, čili mu musí pomáhat jiné kanály a to je to zahlenění. Já lidem stále tvrdím, pokud máte potíže nahoře, řešte to dole na výfuku, nahoře to nemá žádný dlouhodobý efekt. Je to jako u auta, prostě ladit motor s bramborou ve výfuku je nesmyslná práce a k cíli nevede, to vám řekne každý automechanik, na to není třeba se ptát doktora.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 2:23 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 8:45 pm
Příspěvky: 60
Hezky den, mam novy pH metr a moc me zajimalo pH nejen moči, ale i potravin, ktere konzumuji. A moc me prekvapilo, ze citron, ktery je oznacovan jako vysoce zasadity je podle meho pH metru naopak vysoce kysely - 2,6 pH. To same me prekvapilo i u skorapek, ktere jsou doporucovany na odkyseleni a me pH metr ukazal 5,6. Nejsem zadny chemik, takze tomu moc nerozumin, ale moc by me to zajimalo. Diky moc za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 2:35 pm 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
zvanc píše:
Hezky den, mam novy pH metr a moc me zajimalo pH nejen moči, ale i potravin, ktere konzumuji. A moc me prekvapilo, ze citron, ktery je oznacovan jako vysoce zasadity je podle meho pH metru naopak vysoce kysely - 2,6 pH. To same me prekvapilo i u skorapek, ktere jsou doporucovany na odkyseleni a me pH metr ukazal 5,6. Nejsem zadny chemik, takze tomu moc nerozumin, ale moc by me to zajimalo. Diky moc za odpoved.

Ono se neuvádí jakou Ph hodnotu potraviny mají ale jakou vyvolávají po požití.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 2:45 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 8:45 pm
Příspěvky: 60
pecador píše:
Ono se neuvádí jakou Ph hodnotu potraviny mají ale jakou vyvolávají po požití.

diky za odpoved, taky jsem si to myslela, ale jsem moc prekvapena, jak z citronu, ktery ma pH2,6 vznikne v tele silne odkyselujici reakce. A jak je na tom kysele zeli, mimo telo ma pH 3,5 a me by zajimalo jak funguje v tele ? tabulky pH reakci nemohu najit a kdyz je najdu docela si odporuji.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 11:54 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
zvanc píše:
diky za odpoved, taky jsem si to myslela, ale jsem moc prekvapena, jak z citronu, ktery ma pH2,6 vznikne v tele silne odkyselujici reakce. A jak je na tom kysele zeli, mimo telo ma pH 3,5 a me by zajimalo jak funguje v tele ? tabulky pH reakci nemohu najit a kdyz je najdu docela si odporuji.....

To zeli bych proste zkusil merit, snist jedno jidlo jen to zeli a merit pred a po konzumaci ph a melo by to byt videt,jinak reakce citronu a ostatnich potravin a vubec latek v tele se nazyvaji acidobazicke - tj. reakce mezi kyselinami a zasadami a stuodvat muzete zacit treba odsud http://www.wikiskripta.eu/index.php/Aci ... %A9_reakce ale treba se najde nekdo kdo bude vedet a na otazku vam odpovi \":)\"

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát led 27, 2012 11:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zvanc píše:
Hezky den, mam novy pH metr a moc me zajimalo pH nejen moči, ale i potravin, ktere konzumuji. A moc me prekvapilo, ze citron, ktery je oznacovan jako vysoce zasadity je podle meho pH metru naopak vysoce kysely - 2,6 pH. To same me prekvapilo i u skorapek, ktere jsou doporucovany na odkyseleni a me pH metr ukazal 5,6. Nejsem zadny chemik, takze tomu moc nerozumin, ale moc by me to zajimalo. Diky moc za odpoved.

Tak zde si mnoho lidí takto plete pojmy a zaměňuje slovo zásaditý se slovem zásadotvorný. Citrón je kyselý, ale zásadotvorný, což jak jistě nyní chápete je dost značný rozdíl a jde o specifickou reakci určitých látek v organizmu. Třeba i přímo některé kyseliny jsou zásadotvorné, kyselina chlorovodíková, salicylová, křemičitá a další. Ideální způsob je si stav po požití potravin měřit a nějakou dobu si reakce zapisovat, ono totiž co jednomu v těle reaguje zásaditě, to může jinému reagovat kysele a nejde se tedy na žádná doporučení stoprocentně spolehnout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 11:47 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
článek "Jedlá soda pomáhá lidem s chronickým onemocněním ledvin"
Z internetového zdroje Natural News.com, 26.srpna 2009, S.L. Baker
viz:
http://homeopatie.cz/clanky/podpurne_metody/1.htm

PS: zajímalo by mne pokud někdo užívá sodu a nechce ji kombinovat s melasou, zda je lépe nebrat jen čistou sodu ve vodě, ale třeba aspoň pár kapek citronu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 10:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
článek "Jedlá soda pomáhá lidem s chronickým onemocněním ledvin"
Z internetového zdroje Natural News.com, 26.srpna 2009, S.L. Baker
viz:
http://homeopatie.cz/clanky/podpurne_metody/1.htm

PS: zajímalo by mne pokud někdo užívá sodu a nechce ji kombinovat s melasou, zda je lépe nebrat jen čistou sodu ve vodě, ale třeba aspoň pár kapek citronu...

Soda je přeci jenom zdroj sodíku a je tedy vhodné kompenzovat její dodávání nějakým draslíkem, což tam zajišťuje ta melasa. Citrón má sice podobné vlastnosti, ovšem draslíku tam bude mnohem méně a muselo by se ho tedy dávat spíše velké množství, aby to dorovnal do neutrálního stavu, což pak nerozhazuje elektrolyty v těle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 11:32 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Soda je přeci jenom zdroj sodíku a je tedy vhodné kompenzovat její dodávání nějakým draslíkem, což tam zajišťuje ta melasa. Citrón má sice podobné vlastnosti, ovšem draslíku tam bude mnohem méně a muselo by se ho tedy dávat spíše velké množství, aby to dorovnal do neutrálního stavu, což pak nerozhazuje elektrolyty v těle.

Takže pokud člověk nechce vést pečlivé záznamy kolik draslíku kde během dne do sebe dostal, ani laborovat s výpočty okolo chloridu draselného, tak se mi jeví jako nejschůdnější:

- místo melasy vždy sodu přidávat do čerstvě vylisované šťávy z 1-2 brambor..., ten citron snad jen pro zlepšení chuti... \":-)\" .

Pokud by 1 větší brambora byla ohledně draslíku stejně málo na 1 zarovnanou č.lž.sody, kolik by v takovém případě podle Vás pane Jardo bylo asi tak optimální ještě přidat chloridu draselného ?? (jestliže max.denní dávka draslíku takto přidaného je 4g, předpokládám že by pro lidi co nemají nemocné ledviny a srdce, mohlo být bezpečné přidat do takové bramborové šťávy se sodou, cca 1x denně třetinu čajové lžičky chloridu draselného.... ? \":mrgreen:\"
(nebo pokud by člověk použil plastové odměřovadlo-minilžičku- přiloženou k sypanému vit.C z DMdrogerky...tak se řídit asi tímto přesnějším...váha KCL i vit.C by měla být hodně podobná...?). Samozřejmě nejpřesnější je pořídit si třeba v Lídlu nebo jinde digitální váhu ... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Takže pokud člověk nechce vést pečlivé záznamy kolik draslíku kde během dne do sebe dostal, ani laborovat s výpočty okolo chloridu draselného, tak se mi jeví jako nejschůdnější:

- místo melasy vždy sodu přidávat do čerstvě vylisované šťávy z 1-2 brambor..., ten citron snad jen pro zlepšení chuti... \":-)\" .

Pokud by 1 větší brambora byla ohledně draslíku stejně málo na 1 zarovnanou č.lž.sody, kolik by v takovém případě podle Vás pane Jardo bylo asi tak optimální ještě přidat chloridu draselného ?? (jestliže max.denní dávka draslíku takto přidaného je 4g, předpokládám že by pro lidi co nemají nemocné ledviny a srdce, mohlo být bezpečné přidat do takové bramborové šťávy se sodou, cca 1x denně třetinu čajové lžičky chloridu draselného.... ? \":mrgreen:\"
(nebo pokud by člověk použil plastové odměřovadlo-minilžičku- přiloženou k sypanému vit.C z DMdrogerky...tak se řídit asi tímto přesnějším...váha KCL i vit.C by měla být hodně podobná...?). Samozřejmě nejpřesnější je pořídit si třeba v Lídlu nebo jinde digitální váhu ... \":wink:\"

Zase v tom nehledejte žádnou vědu, pro člověka který nemá v háji ledviny draslík nijak zásadně nebezpečný není, ledviny ho dovedou vyloučit obrovské množství. Berte to tak, že horní denní dávka by měla být 8 g té soli a to je pěkná hromada, čili pochybuji, že by to někdo do sebe ládoval ve větším množství, ona chuť té soli není nic extra. Já ho používám někdy místo běžné soli a solím s ním hlavně jídla, kde je přidána běžná sůl, třeba brynza, což vlastně tu sůl v té potravině neutralizuje z pohledu účinků v těle. Dávku nijak neměřím, prostě dávám přiměřeně a zatím stále žiju. Tím nechci tvrdit, že velké dávky nejsou nebezpečné, to určitě jsou, ale zase se toho tolik bát nemusíte, dokonce mám pacienta, který kvůli onemocnění bere denně více jak 20 g a také žije, nicméně to si nemůže dovolit každý, mnoho lidí by tu dávku nemuselo přežít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv úno 09, 2012 3:00 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 01, 2011 12:32 am
Příspěvky: 66
Tak už mě zase doma utloukaj argumentama,po přečtení tohoto článku na Novinkách.cz: http://www.novinky.cz/zena/zdravi/25841 ... nismu.html


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 581 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz