Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 11:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 3:39 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 5:11 pm
Příspěvky: 24
Dobrý den Jardo, chtěla bych se zeptat, jestli po této očistě mohu za 2 hodiny po snězení rýže spolknout léky, antibiotikum. Vím, že je to kontraproduktivní, ale prozatím nemohu jinak. Nemǔže mi to střeva poničit? Výplach žaludku by snad taky mohl jít, když bych si léky vzala až po výplachu a po jídle. Věřím, že i tak by bylo pročištění prospěšné. Děkuji moc za odpověď i za tyto perfektní stránky, které začínám velmi pečlivě studovat. Vaše znalosti jsou opravdu obdivuhodné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon led 30, 2012 5:26 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
3x denne Sanogel - a keď nejdem na toaletu, tak 3x klystýr? Nebude vadiť, že ten bordel, čo sa nazbiera cez deň sa v noci spätne nevráti? Myslím tie toxíny? Ráno si robí denne klystýr až kým nejde len voda. Ďakujem. Silvia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 8:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Zuzima píše:
Dobrý den Jardo, chtěla bych se zeptat, jestli po této očistě mohu za 2 hodiny po snězení rýže spolknout léky, antibiotikum. Vím, že je to kontraproduktivní, ale prozatím nemohu jinak. Nemǔže mi to střeva poničit? Výplach žaludku by snad taky mohl jít, když bych si léky vzala až po výplachu a po jídle. Věřím, že i tak by bylo pročištění prospěšné. Děkuji moc za odpověď i za tyto perfektní stránky, které začínám velmi pečlivě studovat. Vaše znalosti jsou opravdu obdivuhodné.

To nevidím jako moudré počínání, protože antibiotikum vymlátí vše prospěšné a namnožíte si ve střevě nějaké šmejdy. Střeva to sice asi neponičí, ovšem rozhodně jim to také neprospěje. U toho výplachu žaludku to je jinak, tam by to tolik vadit nemuselo, nicméně já jsem rozhodně proti užívání antibiotik.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 8:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
3x denne Sanogel - a keď nejdem na toaletu, tak 3x klystýr? Nebude vadiť, že ten bordel, čo sa nazbiera cez deň sa v noci spätne nevráti? Myslím tie toxíny? Ráno si robí denne klystýr až kým nejde len voda. Ďakujem. Silvia

Nechápu ten dotaz, ale pokud jde o to, že se v noci teoreticky vrátí toxiny ze střeva do těla, to je za určitých okolností možné, nicméně normálně se to nestává a druhý den i tak zase odejdou po vyprázdnění střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 10:02 pm 
Offline

Registrován: čtv led 26, 2012 5:11 pm
Příspěvky: 24
Děkuji za odpověď, vím, že jste proti antibiotikám. Ale i přesto jsem si říkala, že by mi očista mohla pomoci se očistit, jen mám strach dát hned dopoledne léky. Chápu, že účinek díky lékǔm nebude dlouhodobý, ale lepší něco než nic, nebo ne? Nemǔže mi to ublížit? Vím, že lékama se nezabýváte, ale bojím se, abych si neublížila ještě víc. Děkuji moc, i když vím, že je to trochu mimo, že tady je to právě o nelécích. Časem se k tomu snad taky propracuji. Děkuji mnohokrát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 7:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Zuzima píše:
Děkuji za odpověď, vím, že jste proti antibiotikám. Ale i přesto jsem si říkala, že by mi očista mohla pomoci se očistit, jen mám strach dát hned dopoledne léky. Chápu, že účinek díky lékǔm nebude dlouhodobý, ale lepší něco než nic, nebo ne? Nemǔže mi to ublížit? Vím, že lékama se nezabýváte, ale bojím se, abych si neublížila ještě víc. Děkuji moc, i když vím, že je to trochu mimo, že tady je to právě o nelécích. Časem se k tomu snad taky propracuji. Děkuji mnohokrát.

Antibiotika bych možná pozřel pouze v přímém ohrožení života, jinak určitě ne a také to nikomu nedoporučuji, není to lék pro všední dny, jak jej lékaři dnes používají. Ublížit si tím pravděpodobně nedokážete, nicméně imunita dostane určitě zabrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 9:14 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Zdravíčko. Tak se po delší době chystám zase na šankhapraksalanu. Zkoušel jsem ji 2x a pokaždé neúspěšně. Poprvé jsem vypil 1,5l slané vody a následně ji vyzvracel a bylo mi tak blbě, že jsem se k dalšímu pití nepřinutil. A tak jsem vypil heřmánek a ende. Podruhé jsem vypil tak 1,3 a znovu mi bylo extrémně špatně a tak jsem procedůru zase předčasně ukončil. No chystám se teď na 3tí pokus a zkusím místo doporučované metody zde na stránkách vyzkoušet tu s cvičením, hlavně kvůli té slané vodě, když ji budu pít po menších částech, snad mi z ní nebude tak blbě. Řeším jen jednu drobnůstku. Dnes jsem prováděl pro mne klasickou ranní činnost - urinový klystýr (1l) Klasicky jsem tam urinu napustil pak čekal 20minut v polohách kdy jsem střídal svíčku, polohu na hlavních stránkách(při které ještě provádím uddijána bandhu) a ležení na pravém a levém boku. Následně jsem šel na záchod, něco ze mne vyšlo hned ale byl jsem si jist, že ve mne ještě min. 0,5 l uriny zůstalo a vůbec se ji nechtělo ven. Čekal jsem tak okolo 7min. jestli se něco bude dít, přitom jsem se snažil uvolnit, zhluboka dýchal, tlačil, dělal jsem úklony do leva a do prava, břicho bylo nafouklé, stolici jsem ve střevech cítil ale stále ta urina nechtěla ven. Nakonec sem provedl celkem násilnou \":-D\" uddijána bandhu a ejhle, během chvilky toho ze mne vyšlo mnohem mnohem více, než na začátku dnešního zmiňovaného zasedání. A tak se chci zeptat, jestli bych tu uddijána bandhu mohl zkusit i při šance, kdyby se té slané vodě nechtělo spodem ven. A pokud by byla možná, tak zhruba v jaké fázi ji provádět, aby nebyla spíš kontraproduktivní... A dále jestli místo klasické bílé loupané rýže není lepší použít rýži basmati, nebo to vyjde nastejno? Předem děkuji za odpověď

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 1:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Filip08 píše:
Zdravíčko. Tak se po delší době chystám zase na šankhapraksalanu. Zkoušel jsem ji 2x a pokaždé neúspěšně. Poprvé jsem vypil 1,5l slané vody a následně ji vyzvracel a bylo mi tak blbě, že jsem se k dalšímu pití nepřinutil. A tak jsem vypil heřmánek a ende. Podruhé jsem vypil tak 1,3 a znovu mi bylo extrémně špatně a tak jsem procedůru zase předčasně ukončil. No chystám se teď na 3tí pokus a zkusím místo doporučované metody zde na stránkách vyzkoušet tu s cvičením, hlavně kvůli té slané vodě, když ji budu pít po menších částech, snad mi z ní nebude tak blbě. Řeším jen jednu drobnůstku. Dnes jsem prováděl pro mne klasickou ranní činnost - urinový klystýr (1l) Klasicky jsem tam urinu napustil pak čekal 20minut v polohách kdy jsem střídal svíčku, polohu na hlavních stránkách(při které ještě provádím uddijána bandhu) a ležení na pravém a levém boku. Následně jsem šel na záchod, něco ze mne vyšlo hned ale byl jsem si jist, že ve mne ještě min. 0,5 l uriny zůstalo a vůbec se ji nechtělo ven. Čekal jsem tak okolo 7min. jestli se něco bude dít, přitom jsem se snažil uvolnit, zhluboka dýchal, tlačil, dělal jsem úklony do leva a do prava, břicho bylo nafouklé, stolici jsem ve střevech cítil ale stále ta urina nechtěla ven. Nakonec sem provedl celkem násilnou \":-D\" uddijána bandhu a ejhle, během chvilky toho ze mne vyšlo mnohem mnohem více, než na začátku dnešního zmiňovaného zasedání. A tak se chci zeptat, jestli bych tu uddijána bandhu mohl zkusit i při šance, kdyby se té slané vodě nechtělo spodem ven. A pokud by byla možná, tak zhruba v jaké fázi ji provádět, aby nebyla spíš kontraproduktivní... A dále jestli místo klasické bílé loupané rýže není lepší použít rýži basmati, nebo to vyjde nastejno? Předem děkuji za odpověď

Dle mého názoru by to vadit ničemu nemělo, nicméně spíše bych se přizpůsobil tělu, než určoval přesný čas a rýže se musí rozvařit na šlichtu, to se vám u zmíněné rýže patrně nepovede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 2:12 pm 
Offline

Registrován: pát úno 03, 2012 2:05 pm
Příspěvky: 2
Dobrý deň!
Chcela by som vyskúšať túto metódu a to hlavne z jedného dôvodu - chcem pribrať. Jeden chlapík písal že je dobré najskôr vyčistiť črevá.
Len sa toho trochu bojím..mám 16 rokov, 40kg, 164 cm..takže moje BMI ukazuje jasnú podváhu. Nemám zmenšiť dávku soli alebo niečo podobné?

Tiež celkom neviem čo je to ten klystýr? \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 10:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Lucky-Na píše:
Dobrý deň!
Chcela by som vyskúšať túto metódu a to hlavne z jedného dôvodu - chcem pribrať. Jeden chlapík písal že je dobré najskôr vyčistiť črevá.
Len sa toho trochu bojím..mám 16 rokov, 40kg, 164 cm..takže moje BMI ukazuje jasnú podváhu. Nemám zmenšiť dávku soli alebo niečo podobné?

Tiež celkom neviem čo je to ten klystýr? \":roll:\"

Nahledejte v tom nějaký problém a upravovat dávky není třeba, stejně jde pouze o vyvolání průjmu, čili větší dávka znamená rychlejší průjem. Klystýr je popsán zde http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_03.php , tak si to prostudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 05, 2012 10:29 pm 
Offline

Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 52
Zaujimalo by ma, ci sa da sanka robit aj tesne pred menstraciou, pripadne ci je problem robit ju priamo pocas nej. Vdaka \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon úno 06, 2012 10:55 am 
Offline

Registrován: pon úno 06, 2012 10:05 am
Příspěvky: 19
Krásný den přeji.
V sobotu jsem se pokusila o šanku dle návodu zde podrobně popsaného i když s malými obměnami.Chtěla bych se podělit o zkušenosti, která snad můžou někomu pomoci a zároveň mám jeden dotaz. Očistu jsem začala v soboru ráno, nikoliv mezi 5-7h ranní, ale v 9 hodin. Vypila jsem 2 hrníčky telpého čaje s medem na probuzení a povzbuzení. V 10hodin jsem začala pít teplou vodu s rozpuštěnou obyč.kuchyňskou solí. Měla jsem trochu obaly, co na to ledviny, jelikož jsem po operaci ledviny, která sice není nemocná, ale mírně nestandartní. Pila jsem pomalu, v klidu a pohodě, postupně po hrníčcích o objemu cca 2,5 dl a prokládala to cvičením, které zde sice neuvádíte, ale myslím si, že je velmi prospěšné. Jednak ukrátí čekání a jednak opravdu pomáhá při postupu roztoku v těle a navíc jsem si díky nim po každé sérii cviků pořádně říhla, což mě myslím ušetřilo nutkání ke zvracení. Přidala jsem si i vlastní cvik, při kterém jsem si v dřepu, pokrčenými koleny střídavě stlačovala břicho. Zhruba při 6 hrníčku jsem šla na toaletu.Odešlo ze mě vše najednou. Pak jsem pokračovala v pytí slané vody, a zde se chci zeptat, zda je možné,že už žádné tuhé nečistoty neodcházely, jen trochu zakalená a pak čistá voda. Vypila jsem celkem cca 10 hrníčků po cca 2,5dl, víc jsem do sebe nedostala a potom ještě asi 1 litr heřmánkového čaje, který rovněž odešel jak měl.I když jsem původně neměla v úmyslu zakončit očistu zvracením, nakonec jsem tak učinila a doporučuji, jelikož se žaludku evidentně ulevilo a vyčistil se také. Vše ostatní co následovalo jsem poctivě dělala dle návodu a asi 2 hodiny po snězení rýže jsem spala .Dnes 2. den po očistě se cítím vpořádku, jen jsem ještě nebyla na velké. Děkuji mockrát panu Jardovi i ostatním za všechny informace a příspěvky, které jsou zde uvedené a těm, co se na očistu chystají držím palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon úno 06, 2012 11:48 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
ODKAZ NA CVIKY PROVÁDĚNÉ PŘI ŠANK PRAKŠALÁNĚ zcela dole v odkaze

Ty cviky považuji ( narozdíl od p. Jardy ) za velmi účelné a nepřišlo mi nepříjemné provádět je s břichem plným vody ( ono zase tak plné není ), pro začátečníky mají určitě svůj význam a André van Lysebeth je nezařadil do programu jen tak, že se mu třeba chtělo

http://www.jitrnizeme.cz/view.php?cislo ... 2005022302


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon úno 06, 2012 8:17 pm 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2011 7:23 pm
Příspěvky: 88
Dnes jsem po Sankhapraksalaně užil větší množství uryny bez problémů, je potom ještě nutný ten heřmánek? Díky Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon úno 06, 2012 9:39 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
pavell píše:
Dnes jsem po Sankhapraksalaně užil větší množství uryny bez problémů, je potom ještě nutný ten heřmánek? Díky Pavel

Lysebeth neuvádí nic o zakončení procedůry heřmánkem, tedy aspon jsem si toho nevšimla. Osobně mi heřmánek v kůře nechyběl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz