Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 2:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 581 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: potřebuji radu
PříspěvekNapsal: ned úno 26, 2012 6:52 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
ivanazarecka píše:
Dobrý den,jsem žena 39 let mám 4 děti a potřebuji poradu ohledně zdraví mám neustále různé zdrav problémy. Trápí mě bolesti kloubů,různé záněty a neustálá únava často jsem malátná.Lékař mě stále ujištuje že krev je v normě.Tak se snažím problém řešit sama.Ráno piju mladý ječmen jím lněné semínko a různé zeleninové štávy ,provádím derivační koupele a výplach dutin přesličkou.Nevim co více dělat protože nevidím zlepšení.Prosím o vaši radu ,děkuji Iva

Není možné, aby se Váš stav nezlepšoval, budete-li poctivě studovat tento Jardův web a následovat zdejší rady a doporučení. Tělo se totiž očišťuje samo, kdykoli k tomu má možnosti, to je fakt,který funguje u každého.
To žel znamená, že děláte málo nebo nepsrávně.
Základem je pravidelná defekace (nejlépe po každém jídle) a odkyselení organismu. Měříte si pH, abyste znala jeho průběh během dne? Obtíže, které jste zmínila, mohou znamenat překyselení a také candidu. Mladý ječmen ráno je v pořádku. Lněné semínko jíte jak - celé, mleté... pokud celé, skoro vyhazujete peníze; pokud mleté, OK, ale jíst ihned, protože rychle oxiduje. Jestli to vydržíte, dopoledne nejezte nejlépe nic, jen pijte čistou vodu (pokud nevydržíte, tak dopoledne pouze ovoce či ovocné ščávy). Teprve v poledne či později dejte syrovou (enzymaticky živou) stravu. Nezapomínejte na rekreační sport na zdravém vzduchu, spálíte tak cukry, dodáte buňkám kyslík, rozproudíte krev... radit Vám by znamenalo opsat čtvrtinu tohoto fóra, tak se řádně začtěte, najdete tu mnoho cenných informací.
Jo a zmínka o 4 dětech. To je krásné, děti jsou kořením života, jen ale jestli je vedete k samostatnosti a neděláte všechno sama, to byste pak měla "těžkou zátěž na zádech", to jest - nezapomínejte ani na svoji psychiku a veďte domácnost tak, abyste měla čas i sama na sebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: potřebuji radu
PříspěvekNapsal: úte úno 28, 2012 10:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
ivanazarecka píše:
Dobrý den,jsem žena 39 let mám 4 děti a potřebuji poradu ohledně zdraví mám neustále různé zdrav problémy. Trápí mě bolesti kloubů,různé záněty a neustálá únava často jsem malátná.Lékař mě stále ujištuje že krev je v normě.Tak se snažím problém řešit sama.Ráno piju mladý ječmen jím lněné semínko a různé zeleninové štávy ,provádím derivační koupele a výplach dutin přesličkou.Nevim co více dělat protože nevidím zlepšení.Prosím o vaši radu ,děkuji Iva

Člen Jindra vám to píše správně a pokud jde o uvedené potíže, tak si hlavně nastudujte celé toto vlákno do něhož jsem váš dotaz přemístil. Základ je v udržení správného pH moče a to v rozmezí 7,5-7,8 po dobu léčby, což povede k rychlému zlepšení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 12:39 pm 
Offline

Registrován: úte úno 28, 2012 10:47 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, chci se jen zeptat, mám pH pomalu po celý den 5,8 a jen mírně vystoupá v průběhu dne na 6,2. Piji měsíc čistíci čaje, může to být tím? Děkuji....Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 7:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Janekaka píše:
Dobrý den, chci se jen zeptat, mám pH pomalu po celý den 5,8 a jen mírně vystoupá v průběhu dne na 6,2. Piji měsíc čistíci čaje, může to být tím? Děkuji....Jana

Stravou.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 8:36 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Xeelee píše:
Stravou.

Tak pozor na takovéto zdánlivě jednoduché odpovědi:)

Pokud bych měl dát na váhu stravu versus psychickou pohodu jedince, duševní rozvoj a spokojený život, zcela jistě by se přiklonila k tomu druhému.
Pernamentně nasraný člověk, kterého žerou jeho vnitřní konflikty a jeho nesnestielná žena, žijící notabene v zamořeném městě jako je Ostrava a sedící celý den v kanceláří může jíst saláty až mu polezou ušima ale jeho překyselení bude stejně maximální.

Samozřejmě je potřeba postupovat ve všech ohledech vyrovnaně a nezapomenout na žádný aspekt své existence. Ono to jde také ruku v ruce. Látkami z kvalitní živé stravy se dají získat minerály které zlepší psychiku a prací na psychice se člověk zase časem zbaví nutkání žrát různé sajrajty aby si kompenzoval stres a neuspokojivou životní situaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 10:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
sakul píše:
Tak pozor na takovéto zdánlivě jednoduché odpovědi:)

Omlouvám se za podceňování psychiky. Občas na ni zapomenu, protože tenhle problém mě naštěstí netrápí, netrápil a žádný hodně stresovaný lidi v blízkém okolí nemám. Strava mi čistě statisticky přijde jako pravděpodobnější příčina než dlouhodobě špatná psychika a stres. Všichni nejsou vystresovaní, ale špatně může jíst každej. A to jak se stravuje průměrnej Čech je opravdu děsivý.

V příspěvku toho moc řečeno nebylo, takže není možný poradit něco konkrétního. Byla zmíněna jen konzumace čajů. Přitom je důležitější nekonzumovat kyselinotvornou stravu (viz třeba tabulka v podpisu u mne nebo sakula) než snažit se čaji kompenzovat následky špatnýho stravování. Otázkou je, jestli to vůbec v takovém případě má nějakej efekt. Plus je potřeba snažit se zbavit stresovejch faktorů, pokud je jim člověk vystaven. Stres bych osobně v souvislosti s překyselením přednostně řešil jen když je hodně intenzivní a dlouhodobej, což se podle mých osobních pozorování nemůže týkat ani poloviny populace.

Stačí jíst převážně zásadotvorný potraviny, pít čistou vodu a moc se nestresovat. Čaji bych překyselení neřešil. (Vyhrazuju si právo mýlit se.)

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 10:49 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Mám zaručeně na sobě vyzkoušeno, že je pro mne rozdíl 2 stupňů ph jestli jsem v práci, kde jsem pod stálým tlakem a stresem vzhledem k náročné pozici a tím jestli jsem v klidu doma nebo na chatě. Jídlo je stále stejné a většinou maximálně zásadité

Vzhledem k tomu že mám elektr. ph měřič, snadno si změřím že když se nechám rozhodit nebo mě někdo nasere, ani pět citronů nepomůže k tomu dostat se do zásaditých hladin.

Další zajímavé měření lze provést po hodině jogy nebo meditace, tam zpravidla dochází ke zvýšení o 0,5 - 1 aniž bych cokoli jedl.

Jsem přesvědčen, že do zásaditých hodnot se lze dostat také prostou afirmací ve smyslu ujišťování se že jsem zdravý, mám vyrovnané ph a nic mi nechybí.

Aby ale k tomu člověk žral buřty a cpal se zákusky a zároveň si udržel dobré hodnoty, to by opravdu musel být někdo s dlouhou duchovní praxí a schopností dokonalo ovládat své tělesné funkce. To možné je, ale asi ne pro většinu z nás, pro které platí vyrovnaný přístup ve všech ohledech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 12:02 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Díky za info. Já sem stresuvzdornej a prakticky není možný mě naštvat, takže to na sobě těžko otestuju. To bych musel nastoupit do nějaký příšerný práce, kde na mne bude nonstop vyvíjenej velkej tlak. I v různých testech mi vyšlo, že sem povahově naprosto stabilní.

(Elektronickej měřič pH si chci taky koupit, až bude z čeho. Je na seznamu hned po pomůckách na přípravu jídla.)

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 12:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Janekaka píše:
Dobrý den, chci se jen zeptat, mám pH pomalu po celý den 5,8 a jen mírně vystoupá v průběhu dne na 6,2. Piji měsíc čistíci čaje, může to být tím? Děkuji....Jana

Člen sakul vám to píše správně a je jasné, že hodnotu pH ovládá dost faktorů, přičemž strava je pouze jeden z nich a ještě zdaleka ne ten nejdůležitější. Nicméně ty uvedené hodnoty vám z dlouhodobého pohledu zajistí patrně velké zdravotní potíže a měla by jste s tím něco udělat, třeba alespoň užívat odkyselovací směs.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 12:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Mám zaručeně na sobě vyzkoušeno, že je pro mne rozdíl 2 stupňů ph jestli jsem v práci, kde jsem pod stálým tlakem a stresem vzhledem k náročné pozici a tím jestli jsem v klidu doma nebo na chatě. Jídlo je stále stejné a většinou maximálně zásadité

Vzhledem k tomu že mám elektr. ph měřič, snadno si změřím že když se nechám rozhodit nebo mě někdo nasere, ani pět citronů nepomůže k tomu dostat se do zásaditých hladin.

Další zajímavé měření lze provést po hodině jogy nebo meditace, tam zpravidla dochází ke zvýšení o 0,5 - 1 aniž bych cokoli jedl.

Jsem přesvědčen, že do zásaditých hodnot se lze dostat také prostou afirmací ve smyslu ujišťování se že jsem zdravý, mám vyrovnané ph a nic mi nechybí.

Aby ale k tomu člověk žral buřty a cpal se zákusky a zároveň si udržel dobré hodnoty, to by opravdu musel být někdo s dlouhou duchovní praxí a schopností dokonalo ovládat své tělesné funkce. To možné je, ale asi ne pro většinu z nás, pro které platí vyrovnaný přístup ve všech ohledech

Máte plnou pravdu, duševně vyrovnaný jedinec může jíst docela velké svinstvo a pH má stále skvělé. Základ je opravdu v srovnané psychice, teprve poté jídlo a pití.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 7:32 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Xeelee píše:
(Elektronickej měřič pH si chci taky koupit, až bude z čeho. Je na seznamu hned po pomůckách na přípravu jídla.)

Určitě pořiďte je to velmi dobrá investice, která se vrátí. Velmi doporučuji připlatit na ten s plochou elektrodou. Měl jsem jich možnost vyzkoušet několik a tento je suveréně nejkomfortnější a nejodolnější


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned bře 04, 2012 7:59 pm 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobrý den Jardo, po dlouhodobém pobytu v nemocnici v těhotenství a i po porodu, jsem byla nucena jíst nemocniční stravu. Ráda bych se navrátila ke způsobu stravování, kterým se zabýváte Vy. Vhledem k tomu, že KOJÍM, bych potřebovala vědět, co všechno můžu udělat, aby detoxikace neměla vliv na mléko. Zatím jsem jen zařadila ovocný salát s patlanicí a raní ovocnou šťávu. Navíc syn (narozený o 2 měsíce dříve) - má málo červených krvinek, málo železa - ve zprávě má napsáno - hraniční anémii
1. můžu najednou přejít na syrovou stravu + šťávy (hlavně zeleninové)
2. beru mamavit - není lepší přejít na jednotlivé vitamíny a pokud ano, mohl by jste mi vypsat, co všechno a kolik vzhledem ke kojení mám brát?
3. železo - jak mám vyřešit, doplňkem stravy nebo se zaměřit na potraviny? a pokud nebude možné přejít na syrovou stravu, jakým potravinám se vyhnout, aby nepodporovaly vylučování železa
Děkuji moc za info. Na dlouhou dobu jsem vypadla ze čtení vašich stránek a nejsem schopná to teď přelouskat, abych to začala neprodleně řešit. Lékaři totiž tyhle dětičky mají pod drobnohledem a dělají jim spousty nesmyslných vyšetření a hlavně náběrů. Takže hlavně potřebuji u něj začít řešit to železo. Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: úte bře 06, 2012 11:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobrý den Jardo, po dlouhodobém pobytu v nemocnici v těhotenství a i po porodu, jsem byla nucena jíst nemocniční stravu. Ráda bych se navrátila ke způsobu stravování, kterým se zabýváte Vy. Vhledem k tomu, že KOJÍM, bych potřebovala vědět, co všechno můžu udělat, aby detoxikace neměla vliv na mléko. Zatím jsem jen zařadila ovocný salát s patlanicí a raní ovocnou šťávu. Navíc syn (narozený o 2 měsíce dříve) - má málo červených krvinek, málo železa - ve zprávě má napsáno - hraniční anémii
1. můžu najednou přejít na syrovou stravu + šťávy (hlavně zeleninové)
2. beru mamavit - není lepší přejít na jednotlivé vitamíny a pokud ano, mohl by jste mi vypsat, co všechno a kolik vzhledem ke kojení mám brát?
3. železo - jak mám vyřešit, doplňkem stravy nebo se zaměřit na potraviny? a pokud nebude možné přejít na syrovou stravu, jakým potravinám se vyhnout, aby nepodporovaly vylučování železa
Děkuji moc za info. Na dlouhou dobu jsem vypadla ze čtení vašich stránek a nejsem schopná to teď přelouskat, abych to začala neprodleně řešit. Lékaři totiž tyhle dětičky mají pod drobnohledem a dělají jim spousty nesmyslných vyšetření a hlavně náběrů. Takže hlavně potřebuji u něj začít řešit to železo. Díky moc

1)Zde nevidím důvod, proč by jste čerstvé šťávy nemohla pít, hlavně ty zelené, na to železo.
2)Ten uvedený přípravek vadit nemůže, ale naprosto nemohu odhadnout, co všechno by jste měla brát, nicméně určitě omega 3 mastnou kyselinu, ta je obecně deficitní a dítě ji musí dostat od matky.
3)Pokud nedochází ke krvácení, je vysoce nepravděpodobné, že nemá železo, pouze se patrně neuvolňuje z jater, většinou za tím je nedostatek mědi, vitamínu B12 a molybdenu. První dvě věci jde laboratorně překontrolovat a u molybdenu bohužel test není, ale můžete jíst potraviny bohaté na molybden a uvidíte. Vysoký obsah molybdenu je v luštěninách, dále některé ovoce, zelenina, ryby a tuky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 10:41 am 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 9:23 am
Příspěvky: 3
Dobrý den pane Jardo, mám dotaz ohledně odkyselení. Používám sodu, melasu, citron....funguje. Před okyselováním jem měl tlak na hranici 88/135. Zřejmě vlivem sody se mi zvedl na 90-92/140. Je možné nahradit sodu ALKALOU-N +melasa+citron?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 9:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
stenow píše:
Dobrý den pane Jardo, mám dotaz ohledně odkyselení. Používám sodu, melasu, citron....funguje. Před okyselováním jem měl tlak na hranici 88/135. Zřejmě vlivem sody se mi zvedl na 90-92/140. Je možné nahradit sodu ALKALOU-N +melasa+citron?

To je také převážně soda, musíte dodat draslík, tedy třeba jedlou sodu a chlorid draselný v poměru 3:1.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 581 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz