Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv říj 10, 2024 12:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 8:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Tak ještě jednou:
zuzka píše:
Pane Zajíček prosím Vás a ta již zmiňovaná rýže natural nebo Basmati s takovým velkým obsahem sacharidů je vhodná příloha při léčbě candidy?? A jestli ano, kolikrát zhruba do týdne?

Děkuji mockrát za odpověď..
Zuzka

Rýže: skoro 80 % sacharidů (škrob)
Petr 2 píše:
Takoveto kratke odpovedi nemam rad, zavani to velkou demagogii. Viz kniha nenechte sebou manipulovat

Jasně, stručně, výstižně, demagogicky \":)\" Tušíš aspoň trošku o čem je řeč?

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 9:07 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Je to o tom, že není možné paušalizovat a obecné poučky pasovat na obrovskou rozmanitost, kterou oplývá lidská populace. Tedy stručněji řečeno co jednomu svědí nemusí pomáhat druhému a zcela jistě se najdou jedinci kterým kvalitní celozrnná rýže s kvasinkou neudělá nic protože při jejím jezení se cítí skvěle a věří že je to potravina která jim maximálně prospívá a na druhou stranu člověk který si dává misku kysaného zelí s pocitem viny, že určitě mu z toho nebude dobře a ještě u toho kouká na zprávy obíbené televize Nova si zadělává na pořádný průšvih ve střevech


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 10:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
sakul píše:
Je to o tom, že není možné paušalizovat a obecné poučky pasovat na obrovskou rozmanitost, kterou oplývá lidská populace. Tedy stručněji řečeno co jednomu svědí nemusí pomáhat druhému a zcela jistě se najdou jedinci kterým kvalitní celozrnná rýže s kvasinkou neudělá nic protože při jejím jezení se cítí skvěle a věří že je to potravina která jim maximálně prospívá a na druhou stranu člověk který si dává misku kysaného zelí s pocitem viny, že určitě mu z toho nebude dobře a ještě u toho kouká na zprávy obíbené televize Nova si zadělává na pořádný průšvih ve střevech

Otázka zněla, jestli je rýže vhodnou přílohou při protikvasinkový dietě. Není. Nebo aspoň není ve většině případů. Nebudu zuzce radit že je, když o ní nic nevím. Na obecnou otázku obecná odpověď. A u potraviny s téměř 80 % škrobu si vůbec nejsem jistej tím, jestli všem stačí dobrá psychika (a málo tuků, aby se cukry dostaly k buňkám dřív než ke kvasince). Důležitý bude i množství rýže. Takže ne, zuzce bych rýži rozhodně nedoporučil.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 10:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
cestin píše:
tak mi přijde, že moje tělo antikvasinkovou dietu prostě nezvládá. ať sním tuku kolik chci, pořád hubnu a síla taky v háji \":(\"

Kolik měříš / vážíš? Jak dlouho dietu držíš? Když se tělo po vyčerpání cukrů přepne na spalování tuků, tak je běžný, že začne hubnout a optimalizovat svou hmotnost. Pokud máš BMI vyšší než 22, tak bych se tím vůbec netrápil. Jak dlouho jsi na protikvasinkový dietě? Ze začátku kvasinka nutí tělo jíst a vypouští do těla toxiny. Já se asi první týden (možná i dýl) dost přežíral (předtím sem zdaleka tolik nejedl), necítil sem se nejlíp a byl sem unavenější, protože to všechno musel žaludek strávit. Vydrž ještě chvíli a mělo by se to zlepšit.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 10:51 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Ani já ne. Také bych jí ale nedoporučil aby si ji zařadila jako škodlivou potravinu, která ji jen ublíží. Při takovém naprogramování se ji totiž opravdu bude škodit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 29, 2012 11:06 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
sakul píše:
Ani já ne. Také bych jí ale nedoporučil aby si ji zařadila jako škodlivou potravinu, která ji jen ublíží. Při takovém naprogramování se ji totiž opravdu bude škodit

Když rýži vynechá, tak jí nebude škodit. Naprogramováním může být i znalost obsahu sacharidů, ne? IMHO se aspoň podvědomě bude bát její konzumace a může jí škodit tak jako tak.

I ty dodržuješ docela striktní dietu, jestli se dobře pamatuju cos psal ve vláknu s tabulkou potravin. Nebo jsi třeba v první fázi diety konzumoval potraviny z kategorie 3? Má tu s tím někdo z protikvasinkářů zkušenost, nebo jde jen o teorii? Přijde mi nepřijatelný doporučovat něco co teoreticky může fungovat a nemám s tím žádnou zkušenost nebo o tom nemám bližší informace. Obzvlášť, když tu o tom pokud vím za tu dobu co sleduju fórum nikdo nic na jiný než teoretický úrovni nenapsal. A to ho sleduju opravdu důkladně.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 10:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28381
Bydliště: Poděbrady
kate píše:
Dakujem pekne, skusim teda nejak predsa ten klystir, aspon jemne, dam donho aj par kvapiek vytazku z grepovych jadierok. Teraz som tu masu videla aj na toal.papieri, je to taka oranzovozlta/priesvitna gelovita masa, trochu ako kombucha, ale viac oranzova a nema tu "vrchnu koru". Ten klystir staci na vycistenie -okrem vlakniny. A ferm.olej z trescej pecene by mal ucinkovat aj na taketo zapaly? Nerada by som lieky uzivala. Dakujem.

Tak rybí olej zánětlivé procesy určitě dobře tlumí a má i mnoho jiných dobrých vlastností a pokud jde o ten vyloučený útvar, tak vám to dobře píše členka Sybilla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 10:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28381
Bydliště: Poděbrady
zuzka píše:
Pane Zajíček prosím Vás a ta již zmiňovaná rýže natural nebo Basmati s takovým velkým obsahem sacharidů je vhodná příloha při léčbě candidy?? A jestli ano, kolikrát zhruba do týdne?

Děkuji mockrát za odpověď..
Zuzka

Obávám se, že jste nepochopila problém, jak píše správně člen Xeelee, rýže kvasinky většinou jenom krmí. V pozdější fázi diety může aplikovat názor člena sakul a myslím, že by se toho při občasné konzumaci zase tolik nestalo, nicméně sacharidů obsahuje opravdu hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 10:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28381
Bydliště: Poděbrady
cestin píše:
tak mi přijde, že moje tělo antikvasinkovou dietu prostě nezvládá. ať sním tuku kolik chci, pořád hubnu a síla taky v háji \":(\"

Počítáte si to na nutriční kalkulačce? Pokud ne, tak se z problému nemůžete nikdy vyhrabat, pak jde pouze o dojmy a ne realitu. S dostatečným příjmem tuku v kombinaci s dodáváním víitamínů skupiny B se prakticky zhubnout nedá, spíše se tloustne i po relativně malém množství jídla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 7:39 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Xeelee píše:
Když rýži vynechá, tak jí nebude škodit. Naprogramováním může být i znalost obsahu sacharidů, ne? IMHO se aspoň podvědomě bude bát její konzumace a může jí škodit tak jako tak.

I ty dodržuješ docela striktní dietu, jestli se dobře pamatuju cos psal ve vláknu s tabulkou potravin. Nebo jsi třeba v první fázi diety konzumoval potraviny z kategorie 3? Má tu s tím někdo z protikvasinkářů zkušenost, nebo jde jen o teorii? Přijde mi nepřijatelný doporučovat něco co teoreticky může fungovat a nemám s tím žádnou zkušenost nebo o tom nemám bližší informace. Obzvlášť, když tu o tom pokud vím za tu dobu co sleduju fórum nikdo nic na jiný než teoretický úrovni nenapsal. A to ho sleduju opravdu důkladně.

Píšeš to správně, rýže ani ve své celozrnné podobě nebude zřejmě většinou vhodná, alespon ne v prvních fázích.

Chci poukázat na to, že žádné poučky neplatí absolutně. Každý jsme jiný a jinak reagujeme a navíc se vždy potkává řada faktorů, které určují finální efekt.
Proto také někteří autoři "pomalé" cukry obvzláště pokud jsou "obaleny" řadou cenných látek právě jako je kvalitní celozrnné rýže nebo pohanka doporučují . Vyřazují pouze jednoduché cukry a pár dalších potravin.

Tabulku dodržuji poměrně přesně, když už jsem ji vytvořil:) ale je to jen jedna pomůcka, která nebude fungovat na všehny stejně a nerad bych aby si to někdo přebral tak, že se jí musí striktně držet a když sní potravinu z jiné kategorie než které se momentálně drží, že mu to musí zaručeně uškodit, protože pak mu opravdu uškodí.

Je potřeba myslet komplexně a sám zkoušet co mi pomůže


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 8:56 pm 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Zajímalo by mě jestli si někdo v praxi už candidu dodržováním protikvasinkové diety vyléčil.Když jsem ve snaze si vyléčit alergii vyloučil z jídelníčku pět jedů a z toho nezdravého mě tam zůstalo už jenom maso,které si ještě občas dám.Nedovedu si představit jak bych vypadal pokud bych měl tuto protikvasinkovou dietu striktně dodržovat.Kdybych měl jíst potraviny co jsou podle tabulky zařazené v kategorii 0 a 1 podle BMI bych byl už v kategorii podváha.Už tak jsem s váhou 63kg tak na hranici.Nevím jak přesný je plivací test na candidu nebo vyšetření u lékaře,ale příjde mě že pokud se po dietě vrátím ke své běžné stravě sladké ovoce apod.vše se vrátí do stavu před dietou.
Navíc každý doporučuje vyřadit nebo zařadit do jídelníčku něco jiného....nehledě na to že pokud bych si zdravotní problém s candidou vyřešil druhý problém s podváhou bych si přivodil...

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv bře 01, 2012 9:23 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
RaDu píše:
Zajímalo by mě jestli si někdo v praxi už candidu dodržováním protikvasinkové diety vyléčil.Když jsem ve snaze si vyléčit alergii vyloučil z jídelníčku pět jedů a z toho nezdravého mě tam zůstalo už jenom maso,které si ještě občas dám.Nedovedu si představit jak bych vypadal pokud bych měl tuto protikvasinkovou dietu striktně dodržovat.Kdybych měl jíst potraviny co jsou podle tabulky zařazené v kategorii 0 a 1 podle BMI bych byl už v kategorii podváha.Už tak jsem s váhou 63kg tak na hranici.Nevím jak přesný je plivací test na candidu nebo vyšetření u lékaře,ale příjde mě že pokud se po dietě vrátím ke své běžné stravě sladké ovoce apod.vše se vrátí do stavu před dietou.
Navíc každý doporučuje vyřadit nebo zařadit do jídelníčku něco jiného....nehledě na to že pokud bych si zdravotní problém s candidou vyřešil druhý problém s podváhou bych si přivodil...

Doporučuji Vám ke čtení "Čínskou studii" nebo alespoň shlédnutí filmu "Raději vidličky než nože". Zde je nade vší pochyby dokázáno, že člověk dostává veškeré živiny a to včetně více než dostatečného množství bílkovin je ze zeleniny a není v běžném případě možné, aby hubl do podváhy či měl jiný nedostatek.

Já když jsem měnil stravu tak jsem dlouhou dobu jedl denně 0,5 - 0,75kg sirné patlanice za 40 procentního tvarohu. To je nutná porce bílkovin pro dva chlapy na celý den. Já jsem takto snídal a přidal další dvě jídla a zhubl takhle za necelý rok o 13 kilo.

Teď jsem na protikvasinkové dietě, hubnutí se zastavilo, spíše se zdá že minimálně přibírám. Řada mých dlouholetých i životních zdravotních probémů se výrazně zlaepšila nebo zmizela a opravdu se necítím že by mi něco scházelo.

Návrat kavisnky po přechodu na běžnou stravu je pravděpodobný. Proto jsou uvedny fáze kdy člověk velmi jemně přidává v průběhu nekolik měsíců nebo spíše půl roku a i poté zústává na kontrolované stravě, která je už však velmi pestrá. V tento moment je důležité jak se srovnala imunita, jak se drží ph a jak člověk dále pokračuje s prací na psychice, jak dýchá, hýbá se apod. Faktorů je opravdu mnoho.

Doufám že vám se to povede


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát bře 02, 2012 11:20 am 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
sakul píše:
Doporučuji Vám ke čtení "Čínskou studii" nebo alespoň shlédnutí filmu "Raději vidličky než nože". Zde je nade vší pochyby dokázáno, že člověk dostává veškeré živiny a to včetně více než dostatečného množství bílkovin je ze zeleniny a není v běžném případě možné, aby hubl do podváhy či měl jiný nedostatek.

Já když jsem měnil stravu tak jsem dlouhou dobu jedl denně 0,5 - 0,75kg sirné patlanice za 40 procentního tvarohu. To je nutná porce bílkovin pro dva chlapy na celý den. Já jsem takto snídal a přidal další dvě jídla a zhubl takhle za necelý rok o 13 kilo.

Teď jsem na protikvasinkové dietě, hubnutí se zastavilo, spíše se zdá že minimálně přibírám. Řada mých dlouholetých i životních zdravotních probémů se výrazně zlaepšila nebo zmizela a opravdu se necítím že by mi něco scházelo.

Návrat kavisnky po přechodu na běžnou stravu je pravděpodobný. Proto jsou uvedny fáze kdy člověk velmi jemně přidává v průběhu nekolik měsíců nebo spíše půl roku a i poté zústává na kontrolované stravě, která je už však velmi pestrá. V tento moment je důležité jak se srovnala imunita, jak se drží ph a jak člověk dále pokračuje s prací na psychice, jak dýchá, hýbá se apod. Faktorů je opravdu mnoho.

Doufám že vám se to povede

....i mě změna jídelníčku zdravotně pomohla o tom není pochyb.Jenom mám obavy,že pokud bych dodržoval jídelníček který se doporučuje zelenina,ořechy,semena,řasy,čaj...hubnutí by pokračovalo.
Očisty provádím pravidelně,pH je v normě,snažím se vyhybat stresu i sportovat.Pouze jsem zde zatím nezaznamenal někoho kdo by to dotáhl do konce a candidu vyléčil s tím že by se mu zase nevrátila.Rozhodně tento problém je asi nejtěžší co jsem zatím řešil.

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát bře 02, 2012 1:27 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
Pavel Veselý píše:
Tak to při počtu amalgámů co mám v puse je minimálně 30 000 kč.Je to dost.Tolik peněz nemám,můžu si dovolit vyměnit max 3 amlgámy ročně takže to vidím tak že budu muset ještě pěknou dobu držet kvasinky na uzdě dietou.A nebo si vzít půjčku ale to bych musel vědět že mi to stoprocentně pomůže.
Nechodí na toto fórum někdo movitější než já kdo by to vyzkoušel?(no asi ne,prtože bohatší lidé si zřejmě stejně rovnou připlácejí za lepší výplně)
A co zkusit chelaci i při neodstranění amalgámu?Třeba preventivně jednou ročně a mezitím ty amalgámy postupně odstraňovat?Někde jsi psal že ti problémy začali až po roce co jsi dostal amalgám takže by to mohlo alespoň dočasně zabrat.
Pane Jardo co myslíte?


Niekde som cital, ze za den (ci za dlhsi casovy usek???) sa z jednej blomby uvolni priblizne 17mg ortute. ak vsak clovek fajci, zuje zuvacky, pije horuce napoje, tak sa toto cislo vysplha az na 500mg!!! takze ak sa zrieknete horucich cajov, kavy alebo polievok a nebudete ani fajcit, ci zuvat zuvacky, tak ak uz nic ine, tak uvolnovanie ortute z blomb bude viac ako 20nasobne mensi ako pri tychto zlozvykoch...
sice nie je to ziadny ideal, ale ako docasne opatrenie (ci minimalizovanie neziaducich vplyvov) sa urcite hodi....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát bře 02, 2012 1:51 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
RaDu píše:
....i mě změna jídelníčku zdravotně pomohla o tom není pochyb.Jenom mám obavy,že pokud bych dodržoval jídelníček který se doporučuje zelenina,ořechy,semena,řasy,čaj...hubnutí by pokračovalo.
Očisty provádím pravidelně,pH je v normě,snažím se vyhybat stresu i sportovat.Pouze jsem zde zatím nezaznamenal někoho kdo by to dotáhl do konce a candidu vyléčil s tím že by se mu zase nevrátila.Rozhodně tento problém je asi nejtěžší co jsem zatím řešil.

osobne si myslim, ze problem s candidou ma ovela sirsi zaber...casto sa tu riesi hlavne strava a detoxikacia, ale to je len jedna strana mince...podla mna je candida zo psychologickeho hladiska "ochorenie", ktore nas nuti symbolicky sa pozriet na nas tien. Je to akesi varovanie, ze sme sa odklonili z cesty, po ktorej sme mali pocas zivota kracat. Teda konkretne nas nuti k preorientovaniu od konzumnej spolocnosti a rychleho sposobu zivota k navratu k prirode a k vlastnej prirodzenosti.
Ano, zmenit jedalny listok a urobit na sebe niekolko detoxikacnych kur je pomerne lahke, ale zmenit od zakladov zivotny styl, sposob myslenia, ci rozne emocne vzorce, tak to je uz poriadna drina a casto to trva aj niekolko rokov a mnohym sa to ani nemusi vobec nikdy podarit...preto ste pravdepodobne este nezaznamenali cloveka, ktory sa toho uplne zbavil...tuto chorobu treba riesit komplexne, tak ako tu naznacuje napriklad clen sakul...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz