Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 12:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 11, 2012 11:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
Zdravím, po asi 1 a pol mesiaca užívania cloridu horečnatého (keď som nepila, tak som sa mazala), môžem už skúsiť očistu jater? Stále ma bolí žlčník a to už je na nervy. Pijem Chanca piedra aj chrumem schizandru, pijem aj každé ráno citrón v teplej vode, poobede a večer kefír. Taktiež rybí olej a vit. C, pangamin, B6. Viem, že by bolo vhodné dva dni pred čiernym mesiacom, ale čo mám robiť. Ph mi skáče hore dole, raz sa mi podarí ho dostať nad 7,5 inokedy nie a nie. Už pijem aj jablčný ocot. \":roll:\"

Ono se to takto těžko posuzuje, vhodné by bylo vyšetření z krve, jak si s hořčíkem stojíte, ale i tak se domnívám, že není na co spěchat, ovšem vyzkoušet se dá očista kdykoliv, nicméně čím budou játra klidnější, tím bude průběh bezproblémovější.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 11, 2012 5:39 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Ďakujem za odpoveď p. Jarda, robím čo sa dá, aj odkysľovanie, aj očistu čriev, teraz mám útok na parazity, no ešte snáď vydržím, len s tým Ph mi to nejak nejde, dávam si každý deň odkysľovač - citrón+jedlá sóda s chloridom draselným(3:1) + voda a na prvýkrát to nejde, za hodinu si dám ďalšiu dávku a zdvihne mi to Ph tak na 6,5 až 6,8, čo sa mi zdá málo. Niekedy sa podarí, ale väčšinou nie. Do kedy, myslím do koľkej (hodín) si môžem dávať tú zmes? Silvia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 1:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
Ďakujem za odpoveď p. Jarda, robím čo sa dá, aj odkysľovanie, aj očistu čriev, teraz mám útok na parazity, no ešte snáď vydržím, len s tým Ph mi to nejak nejde, dávam si každý deň odkysľovač - citrón+jedlá sóda s chloridom draselným(3:1) + voda a na prvýkrát to nejde, za hodinu si dám ďalšiu dávku a zdvihne mi to Ph tak na 6,5 až 6,8, čo sa mi zdá málo. Niekedy sa podarí, ale väčšinou nie. Do kedy, myslím do koľkej (hodín) si môžem dávať tú zmes? Silvia

To je jedno, klidně i několikrát za sebou, nebo kdykoliv v průběhu dne, ale s odstupem od jídla, aby se nerušilo trávení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte bře 13, 2012 6:55 pm 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:49 am
Příspěvky: 12
Jarda píše:
Kruhy kolem očí jsou játra, nebo nadledvinky, přičemž u vás bych si dovolil odhadnout to druhé. Dost to souvisí se štítnou žlázou a deficitem jódu, tak se po tom podívejte, vše je zde popsáno.

Tak po dvou mesicich jsem se stale kruhu pod ocima nezbavil, uz nevim, kde by mohlo byt neco spatne.
Na jatra jsem jel ostropestrec + 3JK(nic extra ze me ale nevychazi), nadledvinky a SZ - jod a lekorice(ranni teplota zustava stale stejna tj. 36,3C pri davkovani 2x20kapek/den a skrvna nekdy zmizi do 8hod nekdy ne, coz si myslim, ze by kriticky stav byt taky nemel).
Docetl jsem se, ze ty kruhy muze zpusobit i spatne traveni bilkovin kvuli nedostatku HCL, ten mam ted tyden (kyselinu i Betain HCL) - prvni dny parada, zadne nafoukle bricho a jsem se citil lip. Ted mi prijde, ze ucinek necitim, je mozny, ze jsem to prehnal ze zacatku.
Prave jsem si myslel, ze by tohle mohl byt muj problem, protoze i to zlepseni u more by tomu odpovidalo. No uvidim, jak se to bude vyvijet dal…

Nekdo taky rika, ze spatny stav oci jde od ledvin (s tim bych ale nemel mit asi problem, piju hodne… maximalne problem by mohl delat kofein, piju celkem dost cinske zel. a c. caje). Je mozne, ze kruhy zpusobuje i dlouho koukani do monitoru? Mam takovou praci, kdy pred nim sedim i 10hod.

Diky za odpoved, pane Jardo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 7:56 pm 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 7:43 pm
Příspěvky: 17
Dobrý večer pane Zajíčku, po očistě střev jsem se vrhla na játra, ale asi nezvládnu být celý den bez jídla, navečer jsem byla naprosto vyčerpaná, děsná bolest hlavy až na zvracení, tak jse v půl desátý večer musela něco malého sníst a dát si tabletku \":twisted:\" . Zkazilo by účinek kůry, kdybych v den očisty dopo jedla např banán nebo vařenou zeleninu? Musím to ňák zvládnout, potřebuji nutně očistu kloubů tak musí být játra čistá. Děkuji moc za radu.
Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř bře 14, 2012 9:32 pm 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 1:12 pm
Příspěvky: 7
Prosím, poraďte mi. Při očistě jater pít vodu destilovanou nebo z kohoutku (odstátou), nebo je to jedno? Nemůžu to nikde najít. Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2012 9:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
whoo píše:
Tak po dvou mesicich jsem se stale kruhu pod ocima nezbavil, uz nevim, kde by mohlo byt neco spatne.
Na jatra jsem jel ostropestrec + 3JK(nic extra ze me ale nevychazi), nadledvinky a SZ - jod a lekorice(ranni teplota zustava stale stejna tj. 36,3C pri davkovani 2x20kapek/den a skrvna nekdy zmizi do 8hod nekdy ne, coz si myslim, ze by kriticky stav byt taky nemel).
Docetl jsem se, ze ty kruhy muze zpusobit i spatne traveni bilkovin kvuli nedostatku HCL, ten mam ted tyden (kyselinu i Betain HCL) - prvni dny parada, zadne nafoukle bricho a jsem se citil lip. Ted mi prijde, ze ucinek necitim, je mozny, ze jsem to prehnal ze zacatku.
Prave jsem si myslel, ze by tohle mohl byt muj problem, protoze i to zlepseni u more by tomu odpovidalo. No uvidim, jak se to bude vyvijet dal…

Nekdo taky rika, ze spatny stav oci jde od ledvin (s tim bych ale nemel mit asi problem, piju hodne… maximalne problem by mohl delat kofein, piju celkem dost cinske zel. a c. caje). Je mozne, ze kruhy zpusobuje i dlouho koukani do monitoru? Mam takovou praci, kdy pred nim sedim i 10hod.

Diky za odpoved, pane Jardo

Tak vše z uvedeného je pochopitelně možné, nicméně největší problém vidím v tom koukání do kompu, to likviduje celé tělo. Pokuste se minimálně hodinu denně chodit venku a zbluboka u toho dýchat, což opravuje mnoho neduhů, přičemž i ta HCl je dobrá, ale nic nepřehánět. Kofein je bič na schvácenou herku a určitě je dobré ho nepoužívat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2012 9:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
katkaKK píše:
Dobrý večer pane Zajíčku, po očistě střev jsem se vrhla na játra, ale asi nezvládnu být celý den bez jídla, navečer jsem byla naprosto vyčerpaná, děsná bolest hlavy až na zvracení, tak jse v půl desátý večer musela něco malého sníst a dát si tabletku \":twisted:\" . Zkazilo by účinek kůry, kdybych v den očisty dopo jedla např banán nebo vařenou zeleninu? Musím to ňák zvládnout, potřebuji nutně očistu kloubů tak musí být játra čistá. Děkuji moc za radu.
Katka

Pokud v tom jídle nebude žádný tuk, tak v tom zase takový problém nehledejte, nicméně bez jídla jsou pochopitelně prázdnější střeva a průběh hladší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2012 9:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
tichja píše:
Prosím, poraďte mi. Při očistě jater pít vodu destilovanou nebo z kohoutku (odstátou), nebo je to jedno? Nemůžu to nikde najít. Jana

Je to jedno, zde normální voda nijak nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv bře 15, 2012 10:08 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Dobrý deň, pán Jarda.
Mám jednu otázku. 20. marca (března) sú dva dni pred "čiernym mesiacom" / novom. Vtedy je podľa vás najvhodnejší čas na očistu pečene (zatiaľ som si robil len jednu, dávno, a len jedna - to je takmer nanič...chcem si ich urobiť aj 10...)... prejdem k veci. Chcem sa opýtať... ten deň "dva dni pred čiernym mesiacom", vtedy má začať očista - prvý deň z dvoch ( prvý deň sa ešte neužíva olej s citrónovou šťavou ), alebo dva dni pred čiernym mesiacom má byť ten deň, keď sa o 22-hej hodine má vypiť zmiešaná citrónovo-olivovoolejová šťava ? Nie som si istý, preto sa pýtam.
Ešte jedna vec : Dá sa epsomská soľ nahradiť aj inou soľou ? Doma mám chlorid horečnatý... môžem použiť ten ? Alebo mám kúpiť v lekárni horkú, resp. Glauberovu soľ ?
Ďakujem pekne za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát bře 16, 2012 11:55 pm 
Offline

Registrován: pát bře 16, 2012 11:42 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, jsem tu poprvé a omlouvám se, že se budu ptát na něco, co už zde bylo nejspíš probíráno. Diskuze je velmi dlouhá a než bych vše prostudovala... \":)\"
Zlučník mám deset let vyoperovaný, letos v zimě jsem cítila, že mi to zase špatně tráví a nespíš se ozývají kameny, nebo něco podobného. Šrotovala jsem vše, životospráva nula. Letos jsem začala s půsty, mám za sebou 3 a 7 dní. V obou případech jsem při návratovce hned cítila řezavou bolest snad ve žlučovodu. Za chvíli to přešlo, ale radost z toho nemám a nevím jak se to bude chovat dál. V dubnu mě čeká půst 15 dní, už se těším ale ráda bych ty kameny nějak začala řešit. Bojím se samozřejmě, aby tam nebylo nic velkého a neskončila jsem pod kudlou. Mám rovnou přejít ke kůře, jak je popsaná? Nemohu to dělat v návratovce, využila bych období, kdy mezi půsty jím. Můžu mít velký kámen přímo v játrech, když žlučník nemám? Děkuji za radu, trochu mi to dělá starost. Jinak je mi lépe už nyní, takže ráda pořeším další bordýleček, který jsem si nastřádala. \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 17, 2012 12:03 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Soňa píše:
Dobrý den, jsem tu poprvé a omlouvám se, že se budu ptát na něco, co už zde bylo nejspíš probíráno. Diskuze je velmi dlouhá a než bych vše prostudovala... \":)\"
Zlučník mám deset let vyoperovaný, letos v zimě jsem cítila, že mi to zase špatně tráví a nespíš se ozývají kameny, nebo něco podobného. Šrotovala jsem vše, životospráva nula. Letos jsem začala s půsty, mám za sebou 3 a 7 dní. V obou případech jsem při návratovce hned cítila řezavou bolest snad ve žlučovodu. Za chvíli to přešlo, ale radost z toho nemám a nevím jak se to bude chovat dál. V dubnu mě čeká půst 15 dní, už se těším ale ráda bych ty kameny nějak začala řešit. Bojím se samozřejmě, aby tam nebylo nic velkého a neskončila jsem pod kudlou. Mám rovnou přejít ke kůře, jak je popsaná? Nemohu to dělat v návratovce, využila bych období, kdy mezi půsty jím. Můžu mít velký kámen přímo v játrech, když žlučník nemám? Děkuji za radu, trochu mi to dělá starost. Jinak je mi lépe už nyní, takže ráda pořeším další bordýleček, který jsem si nastřádala. \":?\"

Jestli máš velký tvrdý kameny zjistíš na sonu. Pokud máš, tak musíš začít jíst spoustu jablek, aby se začaly rozpouštět. S životosprávou by to chtělo něco udělat. Doporučuju studium tohodle fóra. Před procedurou se potřebuješ pořádně pročistit. Podle toho co píšeš budeš pořádně zanesená a minimálně bez důkladnýho pročištění střev se neobejdeš.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob bře 17, 2012 12:50 am 
Offline

Registrován: pát bře 16, 2012 11:42 pm
Příspěvky: 2
Děkuji, životosprávu už řeším, odkazy si pročtu a toto fórum je tak obsáhlé, že to nějaký ten čas potrvá \":)\" S jablky není problém, když to funguje, ráda je budu baštit ve zvýšené míře. S tím sonografem to zkusit mohu, ale mám tak směšné zkušenosti s některými "odbornými" vyšetřeními, že bych na to ani nespoléhala. Ještě jednou díky, vrhnu se zatím na jablka, další půst udělám podle plánu a časem zařadím kůru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2012 9:44 pm 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 7:43 pm
Příspěvky: 17
Dobrý večer, svoji první očistu jater jsem zvládla snad úspěšně, i když napoprvé toho nevyšlo nic moc. První den ráno asi 10 zelených kousků velikosti malé čočky, potom jeden 2cm oválek béžové barvy s lehce tvrdším povrchem a potom jen jakoby sliz visící na hladině vody- mohou to být kvasinky, nebo je to normální součást očisty? Jinak epsomská sůl na mě nepůsobí moc projímavě, mám udělat silnější koncentraci? Už se těším na další pokus za dva týdny. \":P\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2012 10:33 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Ja som mala aj pri 90g epsom.soli slabý čistiaci efekt,tak teraz vyskúšam aspoň 100g,prípadne viac.Deficit horčíka bude pravdepodobne stále vysoký.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz