Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 9:34 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 8:30 am 
Offline

Registrován: stř bře 21, 2012 9:47 pm
Příspěvky: 15
Dobry den pan Jarda,
kezde nemam priestor na pouzivanie normalneho klystiru(v dome je vela ludi), chcel by som vediet ci sa da na klystir pouzit irigator, ktory je na obrazku. Ma 0.5L takze by som to do seba dal 2-3x po sebe s tym nieje problem, akurat nasada sa mi zda dost siroka, nebude to problem ? dakujem


Přílohy:
irigator.jpg
irigator.jpg [ 38.38 KiB | Zobrazeno 9965 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 11:02 am 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
cayenne píše:
Dobry den pan Jarda,
kezde nemam priestor na pouzivanie normalneho klystiru(v dome je vela ludi), chcel by som vediet ci sa da na klystir pouzit irigator, ktory je na obrazku. Ma 0.5L takze by som to do seba dal 2-3x po sebe s tym nieje problem, akurat nasada sa mi zda dost siroka, nebude to problem ? dakujem

Tohle by se mně osobně nelíbilo, to už máš mnohem lepší koupit klystýrovací balonek, jsou různé objemy, dobrý je 550 ml, ale musí se dávat pozor, aby průtok nebyl moc rychlý, což si reguluješ zmáčknutím balonku. Cena kolem 90 kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 12:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
cayenne píše:
Dobry den pan Jarda,
kezde nemam priestor na pouzivanie normalneho klystiru(v dome je vela ludi), chcel by som vediet ci sa da na klystir pouzit irigator, ktory je na obrazku. Ma 0.5L takze by som to do seba dal 2-3x po sebe s tym nieje problem, akurat nasada sa mi zda dost siroka, nebude to problem ? dakujem

Toto je určeno na vaginální výplach a nepracuje se s tím úplně nejlépe - člověk musí dávat bacha, aby obsah ze střeva znovu nechtěně neaspiroval. Také se to hůře vymývá kvůli těm drážkách....no asi by byl balonek na manipulaci vhodnější... \":|\" ?

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 5:05 pm 
Offline

Registrován: stř bře 21, 2012 9:47 pm
Příspěvky: 15
prokera píše:
Toto je určeno na vaginální výplach a nepracuje se s tím úplně nejlépe - člověk musí dávat bacha, aby obsah ze střeva znovu nechtěně neaspiroval. Také se to hůře vymývá kvůli těm drážkách....no asi by byl balonek na manipulaci vhodnější... \":|\" ?

no hej to je pravda, som myslel, ze to bude lepsie, ale dam na vas a kupim si radsej normalny balonik, este by som chcel vediet ci sa to moze robit tak, ze si dam 0.5L 3x po sebe, je vobec mozne to urobit a bude to mat taky ucinok ako normalny klystir?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 9:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
hammel píše:
Včera som skúsil klystír s 4 lyžicami jablčného octu a 15 kvapkami lugolovho roztoku. Nič zvláštne som necítil a ani ten ocot ma vôbec nedráždil.

To je už dost silná koncentrace a určitě neprovádět dlouhodobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 9:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
cayenne píše:
Dobry den pan Jarda,
kezde nemam priestor na pouzivanie normalneho klystiru(v dome je vela ludi), chcel by som vediet ci sa da na klystir pouzit irigator, ktory je na obrazku. Ma 0.5L takze by som to do seba dal 2-3x po sebe s tym nieje problem, akurat nasada sa mi zda dost siroka, nebude to problem ? dakujem

To bych nekupoval a radí vám zde dobře, buď balonek, ale ten se také blbě vymývá a navíc si napustíte do střeva vzduch, nebo lepší je taková velká injekční stříkačka s názvem Janette, která se dá koupit ve zdravotních potřebách, případně na netu, například zde http://www.zdravotnicke-potreby.net/detail.php?id=20278.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 2:52 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 2:41 pm
Příspěvky: 22
Mam par otazok na Jardu, rozhodla som sa ze si ocistim hrube crevo domacim klystirom. Dnes som si ho uz urobila druhy krat. Riadim sa radami Michaela Tombaka, ktory odporuca 1.5-2L teplej (37 stupnov) vody s citronovou stavou. Dovod preco som sa rozhodla bol ten, ze trpim velmi castym naduvanim. Je uplne jedno co zjem, po chvili mi zacnu creva vydavat rozne divne zvuky a vytvaraju sa mi vetry. Je to velmi neprijemne hlavne na verejnosti. Stravovat sa snazim zdravo-maso vobec nejem a ani mliecne vyrobky (okrem probiotickych jogurtov z casu na cas). Vacsina mojej stravy sa sklada z celozrnnych vyrobkov, zelenina a ovocie a dake tie proteiny ako soya obcas vajcia a ine strukoviny. Denne vypijem minimalne 2L tekutin. Napriek tomu ma stale zduva a zneprijemnuje mi to zivot. Rozhodla som sa preto precistit creva. Avsak som si vsimla ze po klystire mi uplne nakoniec vyslo z konecnika nieco mazlave ,bledocervenej farby-niesom si ista ci je to krv. Je to dost blede. Nasledujem mesacnu kuru prvy tyzden kazdy den, druhy kazdy druhy den, treti tyzden kazdy treti a vo stvrty tyzden kazdy stvrty den. Co vsetko z nas vychadza pocas klystiru? Je mozne ze z nas moze vyjst aj krv? Bezne krv v stolici nikdy nemavam....mozno by som nemala pokracovat, prosim o radu!

Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 2:58 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 2:41 pm
Příspěvky: 22
Este som chcela dodat ze s vyprazdnovanim nemam vobec problem , normalne 1-2x denne, mam problem len s naduvanim


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 6:57 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
Kristinazdravo píše:
Mam par otazok na Jardu, rozhodla som sa ze si ocistim hrube crevo domacim klystirom. Dnes som si ho uz urobila druhy krat. Riadim sa radami Michaela Tombaka, ktory odporuca 1.5-2L teplej (37 stupnov) vody s citronovou stavou. Dovod preco som sa rozhodla bol ten, ze trpim velmi castym naduvanim. Je uplne jedno co zjem, po chvili mi zacnu creva vydavat rozne divne zvuky a vytvaraju sa mi vetry. Je to velmi neprijemne hlavne na verejnosti. Stravovat sa snazim zdravo-maso vobec nejem a ani mliecne vyrobky (okrem probiotickych jogurtov z casu na cas). Vacsina mojej stravy sa sklada z celozrnnych vyrobkov, zelenina a ovocie a dake tie proteiny ako soya obcas vajcia a ine strukoviny. Denne vypijem minimalne 2L tekutin. Napriek tomu ma stale zduva a zneprijemnuje mi to zivot. Rozhodla som sa preto precistit creva. Avsak som si vsimla ze po klystire mi uplne nakoniec vyslo z konecnika nieco mazlave ,bledocervenej farby-niesom si ista ci je to krv. Je to dost blede. Nasledujem mesacnu kuru prvy tyzden kazdy den, druhy kazdy druhy den, treti tyzden kazdy treti a vo stvrty tyzden kazdy stvrty den. Co vsetko z nas vychadza pocas klystiru? Je mozne ze z nas moze vyjst aj krv? Bezne krv v stolici nikdy nemavam....mozno by som nemala pokracovat, prosim o radu!

Dakujem


zdravim. tak zo skusenosti co mam ja, tak musim povedat, ze ak sa to stane raz, tak paniku by som z toho nerobil (mohla sa odlupnut z creva nejaka usadenina, ktora spustila to krvacanie) a na den by som dal pauzu...ale ak sa to bude opakovat opat, tak tam by som urcite uz spozornel...
naduvanie a divne zvuky v crevach vacsinou sposobuje kvasinka... na vasom mieste by som si urobil kvasinkovy slinovy test a ak bude pozitivny (to je vysoko pravdepodobne), tak by som nasadil protikvasinkovu dietu...cize ziadne celozrne vyrobky, ovocie, lusteniny, ci soju...o tejto teme je pisane na tomto fore dost a je tu aj zoznam a tabulka k tej protikvasinkovej diete...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 7:00 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 2:41 pm
Příspěvky: 22
jiddu píše:
zdravim. tak zo skusenosti co mam ja, tak musim povedat, ze ak sa to stane raz, tak paniku by som z toho nerobil (mohla sa odlupnut z creva nejaka usadenina, ktora spustila to krvacanie) a na den by som dal pauzu...ale ak sa to bude opakovat opat, tak tam by som urcite uz spozornel...
naduvanie a divne zvuky v crevach vacsinou sposobuje kvasinka... na vasom mieste by som si urobil kvasinkovy slinovy test a ak bude pozitivny (to je vysoko pravdepodobne), tak by som nasadil protikvasinkovu dietu...cize ziadne celozrne vyrobky, ovocie, lusteniny, ci soju...o tejto teme je pisane na tomto fore dost a je tu aj zoznam a tabulka k tej protikvasinkovej diete...

Dakujem za odpoved a radu, urcite si precitam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon bře 26, 2012 2:06 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 2:41 pm
Příspěvky: 22
Este jedna otazka, Vzdy ked si robim domaci klystir sa to snazim udrzat najviac ald vydrzim maximalne minutu a na zachode sedim MAX 5 min., po piatich minutach uz zo mna nic nejde....znamena to ze robim nieco zle?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 10:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Kristinazdravo píše:
Mam par otazok na Jardu, rozhodla som sa ze si ocistim hrube crevo domacim klystirom. Dnes som si ho uz urobila druhy krat. Riadim sa radami Michaela Tombaka, ktory odporuca 1.5-2L teplej (37 stupnov) vody s citronovou stavou. Dovod preco som sa rozhodla bol ten, ze trpim velmi castym naduvanim. Je uplne jedno co zjem, po chvili mi zacnu creva vydavat rozne divne zvuky a vytvaraju sa mi vetry. Je to velmi neprijemne hlavne na verejnosti. Stravovat sa snazim zdravo-maso vobec nejem a ani mliecne vyrobky (okrem probiotickych jogurtov z casu na cas). Vacsina mojej stravy sa sklada z celozrnnych vyrobkov, zelenina a ovocie a dake tie proteiny ako soya obcas vajcia a ine strukoviny. Denne vypijem minimalne 2L tekutin. Napriek tomu ma stale zduva a zneprijemnuje mi to zivot. Rozhodla som sa preto precistit creva. Avsak som si vsimla ze po klystire mi uplne nakoniec vyslo z konecnika nieco mazlave ,bledocervenej farby-niesom si ista ci je to krv. Je to dost blede. Nasledujem mesacnu kuru prvy tyzden kazdy den, druhy kazdy druhy den, treti tyzden kazdy treti a vo stvrty tyzden kazdy stvrty den. Co vsetko z nas vychadza pocas klystiru? Je mozne ze z nas moze vyjst aj krv? Bezne krv v stolici nikdy nemavam....mozno by som nemala pokracovat, prosim o radu!

Dakujem

Tak při uvedené strava a problémech je skoro jisté, že máte přemnožené kvasinky, ty střevo rozežírají a krvácení je pak docela běžné. Rozhodně si udělejte plivací test a upravte stravu, aby nadýmání a ostatní problémy ustoupily.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 10:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Kristinazdravo píše:
Este jedna otazka, Vzdy ked si robim domaci klystir sa to snazim udrzat najviac ald vydrzim maximalne minutu a na zachode sedim MAX 5 min., po piatich minutach uz zo mna nic nejde....znamena to ze robim nieco zle?

Ano, předrážděná střevní stěna se rychle zabavuje tekutiny a musíte tedy nálev několikrát zopakovat, aby tekutina byla ve střevě cca 20 minut, což se dá normálně pořídit na jeden nálev. Sám jsem dokonce absolvoval nedobrovolný osobák 1,5 hodiny, poté když jsem napustil a zazvonili plynaři, po čemž jsem s nima chodil po baráku, kontroloval trubky a přemýšlel nad tím, kam ten obsah střeva vypustím, ale vyšlo to, vypuštění se nekonalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 11:49 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Mám dotaz - klystýry provádím 1x týdně po tom, co jsem je obsalvoval podle schématu každý den, ... . Z parazitů se vyklubali semínku z goji \":-)\" Někdy se podaří udržet nálev déle, někdy jen chvilku, většinou ten třetí déle, tak 5-15 minut. Na co se chci ale zeptat je - pan Zajíček píše, jak by stolice měla vypadat, ale ta má je pořád řidší "kupa" a hlavně skoro žlutá. Dle mých ostatních potíží to vypadá tak, že jádra nepracuje jak by měla (cukání a tuhnutí svalů, vyšší bilirubin a tuky v krvi). Mohla by barva svědčit o odchodu většího množství bilirubinu či čistění játry "citronovou" vodou a citrusy a následnou úpravou pH či odpad z kvasinky? Z bílého jazyka se stává růžový.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 9:07 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 2:41 pm
Příspěvky: 22
Jarda píše:
Ano, předrážděná střevní stěna se rychle zabavuje tekutiny a musíte tedy nálev několikrát zopakovat, aby tekutina byla ve střevě cca 20 minut, což se dá normálně pořídit na jeden nálev. Sám jsem dokonce absolvoval nedobrovolný osobák 1,5 hodiny, poté když jsem napustil a zazvonili plynaři, po čemž jsem s nima chodil po baráku, kontroloval trubky a přemýšlel nad tím, kam ten obsah střeva vypustím, ale vyšlo to, vypuštění se nekonalo.

Dakujem za odpoved, slinovy test som si robila uz pred par dnami a bol samozrejme pozitivny. Avsak rada by som dokoncila klistir a az potom zacala s proikandidovou dietou. S tym opakovanim mi to pride troska komplikovane, pretoze si vzdy prevarim kupovanu flaskovu vodu a pridam do nej citron, navrhujete teda aby som si prevarila 6 litrov pre istotu ze to na prvy ci druhy krat nedokazem zadrzat viac ako dve minuty?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz