Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 9:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2012 7:04 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Kristinazdravo píše:
Dakujem za odpoved, slinovy test som si robila uz pred par dnami a bol samozrejme pozitivny. Avsak rada by som dokoncila klistir a az potom zacala s proikandidovou dietou. S tym opakovanim mi to pride troska komplikovane, pretoze si vzdy prevarim kupovanu flaskovu vodu a pridam do nej citron, navrhujete teda aby som si prevarila 6 litrov pre istotu ze to na prvy ci druhy krat nedokazem zadrzat viac ako dve minuty?

Ahoj:),
já to dělám na vícekrát dodnes - první klystýr držím tak do 5ti minut (používám rooibos čaj a moc mi vyhovuje). Tím prvním se střeva tak nějak pročistí a druhý dávám ve valné většině urinu a ten pak udržím bez problémů ať u toho dělám doma cokoliv \":)\" . Akorát mi přijde zbytečné převařovat balenou vodu \":o\" - já převařím normální z kohoutku \":)\" . Vycházím z toho, že třeba ve špitálech se s něčím takovým vůbec nezdržují a napouští rovnou z kohoutku do irigátoru a pak hurá do střev \":shock:\" \":lol:\" , takže si to možná zbytečně komplikuješ \":wink:\"... ? Jo a také dávám menší množství - tak do 1,5l. Vyhovuje mi to mnohem víc, než když jsem se snažila do sebe natlačit větší množství. S menším si mohu pak dovolit vydržet déle a případně provádět různé cviky a činnosti na promývání \":D\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dojcenie a ocista hrubeho creva
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2012 2:25 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 2:20 pm
Příspěvky: 1
Dobry den,
Ako je to s pcistou hrubeho creva pocas dojcenia? Je nejaky dovod na opatrnost? Dojcim 19-mesacnu dcerku, uz skor pre pocit blizkosti ako kvoli vyzive. Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dojcenie a ocista hrubeho creva
PříspěvekNapsal: čtv bře 29, 2012 3:12 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Citace z návodu "vše o šankaprakšaláně" v podpisu:
[quote:6sjwlnue]Příprava
• kojení
•• v den průběhu očisty může být v mléce větší obsah soli a vyloučených toxinů
•• je možné si na ten den mléko nastřádat a kojit od druhého dne
•• ani v případě kojení ale nejde o žádné velké riziko, v těle funguje velmi solidní filtr a do mléka
se moc škodlivin nedostane[/quote:6sjwlnue]
Psal to Jarda někde v sáhodlouhém vláknu o šance. Můžeš si ten příspěvek zkusit najít.

S klystýry by pak neměl být problém vůbec. Ty jen zevnitř pročistí střevo, ale je možný je dělat mnohem častějc. Otázkou je čemu dáš přednost nebo co je zrovna pro tebe vhodnější.

EDIT:

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
6sjwlnue


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát bře 30, 2012 2:46 pm 
Offline

Registrován: pát pro 30, 2011 11:46 am
Příspěvky: 11
Pane Jardo, mám za sebou asi 5 klystýrů pomocí vody a citrónu, musela jsem ty 2l tekutiny vpravovat na 3x, ale pak jsem se rozhodla, že to zkusím s urinou, kterou si od začátku čistím i nosní dutiny. Bylo skvělé vyzkoušet urinu na klystýr, protože jak je pro naše tělo asi přirozenější, udržela jsem ji v sobě 10min a pak šla ještě jednou na toaletu, když už jsem myslela, že to skončilo. Poprvé jsem tedy měla vodu a urinu 1:2, teď už se snažím jen s urinou, pokud ji nachytám dost a nezapomenu na to. Výhoda je i v tom, že s urinou to, co vychází, není tak cítít jako s vodou a citrónem, ale je možné, že už mám střevo čistší, takže toho sajrajtu už je méně.

Nyní provádím detoxikaci podle Walkera citrusovými plody, kdy se pije ráno epsomská sůl s vodou, ano, on uvádí Glauberovku, ale epsomská mi přijde slabší, jak to vidíte vy? Já stále kojím, takže mi to stou Eps. přišlo vhodnější. A ještě jeden dotaz, večerní klystýr bude v pohodě s urinou? nebo bude lepší voda s citrónem?

Díky za rady, urině zdar:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 7:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
TomIn píše:
Mám dotaz - klystýry provádím 1x týdně po tom, co jsem je obsalvoval podle schématu každý den, ... . Z parazitů se vyklubali semínku z goji \":-)\" Někdy se podaří udržet nálev déle, někdy jen chvilku, většinou ten třetí déle, tak 5-15 minut. Na co se chci ale zeptat je - pan Zajíček píše, jak by stolice měla vypadat, ale ta má je pořád řidší "kupa" a hlavně skoro žlutá. Dle mých ostatních potíží to vypadá tak, že jádra nepracuje jak by měla (cukání a tuhnutí svalů, vyšší bilirubin a tuky v krvi). Mohla by barva svědčit o odchodu většího množství bilirubinu či čistění játry "citronovou" vodou a citrusy a následnou úpravou pH či odpad z kvasinky? Z bílého jazyka se stává růžový.

Tak dle popisu se patrně tělo čistí, čili když máte třeba i lepší pocity určitě bych v čištění pokračoval, ono to přeci jenom chce svůj čas. Můžete vyzkoušet pankreatické, nebo digestivní enzymy, ty koupíte v lékárně a mohlo by to pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 7:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Kristinazdravo píše:
Dakujem za odpoved, slinovy test som si robila uz pred par dnami a bol samozrejme pozitivny. Avsak rada by som dokoncila klistir a az potom zacala s proikandidovou dietou. S tym opakovanim mi to pride troska komplikovane, pretoze si vzdy prevarim kupovanu flaskovu vodu a pridam do nej citron, navrhujete teda aby som si prevarila 6 litrov pre istotu ze to na prvy ci druhy krat nedokazem zadrzat viac ako dve minuty?

Převařování kupované vody je zbytečné a pokud tam dáváte citrón, který zabije i choleru, tak je to naprosto zbytečné. Klidně můžete používat vodu rovnou z kohoutku s citrónem je to bezpečné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 7:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Spirulina píše:
Pane Jardo, mám za sebou asi 5 klystýrů pomocí vody a citrónu, musela jsem ty 2l tekutiny vpravovat na 3x, ale pak jsem se rozhodla, že to zkusím s urinou, kterou si od začátku čistím i nosní dutiny. Bylo skvělé vyzkoušet urinu na klystýr, protože jak je pro naše tělo asi přirozenější, udržela jsem ji v sobě 10min a pak šla ještě jednou na toaletu, když už jsem myslela, že to skončilo. Poprvé jsem tedy měla vodu a urinu 1:2, teď už se snažím jen s urinou, pokud ji nachytám dost a nezapomenu na to. Výhoda je i v tom, že s urinou to, co vychází, není tak cítít jako s vodou a citrónem, ale je možné, že už mám střevo čistší, takže toho sajrajtu už je méně.

Nyní provádím detoxikaci podle Walkera citrusovými plody, kdy se pije ráno epsomská sůl s vodou, ano, on uvádí Glauberovku, ale epsomská mi přijde slabší, jak to vidíte vy? Já stále kojím, takže mi to stou Eps. přišlo vhodnější. A ještě jeden dotaz, večerní klystýr bude v pohodě s urinou? nebo bude lepší voda s citrónem?

Díky za rady, urině zdar:-)

Já si myslím, že to je jedno, čistí dobře obě sole, ale epsomka zvedá v těle deficitní hořčík a síru, což je výhodné. Jinak urina je asi nejvhodnější na klystýry vůbec, alespoň já nic lepšího neznám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 11:00 am 
Offline

Registrován: pát pro 30, 2011 11:46 am
Příspěvky: 11
Děkuji, pane Jardo, nálev jsem provedla s urinou a bylo to perfektní. Také mi přijde super, že když dělám tuto očistu, vypiji denně 4l tekutiny, vůbec nemám hlad a tím, jak je střevo prázdnější, cítím se velmi dobře. Samozřejmě se těším, že si dám konečně salát, ale půst o šťávách člověku dává alespoň dobrou průpravu v dodržování disciplíny, která, když chce být člověk zdravý, musí být. Přeji hezký den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 9:34 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Jarda píše:
Tak dle popisu se patrně tělo čistí, čili když máte třeba i lepší pocity určitě bych v čištění pokračoval, ono to přeci jenom chce svůj čas. Můžete vyzkoušet pankreatické, nebo digestivní enzymy, ty koupíte v lékárně a mohlo by to pomoci.

Děkuji za rady, v čištění budu určitě dále pokračovat, teď se chystám na třídenní hladovku, následně shankpraksalanu a pak asi na očistu játry, ze které mám trochu obavy. Jen mě překvapila taková sitá žlutá, ale už je to lepší. Pak se chystám i na další očisty - limfu, cévy atd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 11:09 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 2:41 pm
Příspěvky: 22
Jarda, stala sa mi taka neprijemna vec ze asi pred dvoma dnami som zacala pocitovat tlak v hrubom creve, prirovnala by som to ku tlaku ako pred vyprazdnenim. Avsak ten tlak pretrvava iked sa plne vyprazdnim (1-2x denne). Moze to mat daku suvislost s prevadzanim klystyru?Som v druhom tyzdni fazy mesacneho cistenia criev (prvy tyzden kazdy den, druhy tyzden kazdy druhy den atd...) a pre istotu som to prerusila....Dakujem za akekolvek myslienky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv dub 05, 2012 8:53 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 2:41 pm
Příspěvky: 22
Chcela by som dodat ze tlak/bolest pomaly odchadza, teda nechcem to zakriknut ale teda skusim klystir obnovit az na buduci tyzden, dufam ze sa tlak a bolest nevratia. V predchadzajucej odpovedi ste mi odporucili aby som sla na protikvasinkovu dietu, co sa aj chystam, len som sa chcela spytat , uz od 16 rokov mam problem s akne (teraz mi je 22) a mam za sebou aj liecbu Roaccutanom , ktory mi samozrejme pomohol len na isty cas...po tom ako som sa dala na antikoncepciu problemy vyrazne ustupili teraz mam vsak problem so svrbenim pokozky na tvari, drobne pupienky ktore svrbia a potom sa aj zapalia, je to velmi neprijemne, chcela som sa uistit ci mi tieto veci moze sposobovat candida, lebo aj koli tomu sa chystam na 2-3 tyzdnovu tvrdu protikandidovu dietu (oreganovy olej, kokosovy olej, silne probiotika a grapeseed extract). Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2012 9:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
TomIn píše:
Děkuji za rady, v čištění budu určitě dále pokračovat, teď se chystám na třídenní hladovku, následně shankpraksalanu a pak asi na očistu játry, ze které mám trochu obavy. Jen mě překvapila taková sitá žlutá, ale už je to lepší. Pak se chystám i na další očisty - limfu, cévy atd.

Není se čeho bát, dělalo to již tisíce lidí a neznám konkrétní případ, kdy by se vyskytl nepřekonatelný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2012 9:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Kristinazdravo píše:
Jarda, stala sa mi taka neprijemna vec ze asi pred dvoma dnami som zacala pocitovat tlak v hrubom creve, prirovnala by som to ku tlaku ako pred vyprazdnenim. Avsak ten tlak pretrvava iked sa plne vyprazdnim (1-2x denne). Moze to mat daku suvislost s prevadzanim klystyru?Som v druhom tyzdni fazy mesacneho cistenia criev (prvy tyzden kazdy den, druhy tyzden kazdy druhy den atd...) a pre istotu som to prerusila....Dakujem za akekolvek myslienky

Tak pokud podráždíte kvasinky, dají o sobě vědět, čili to určitě možné je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát dub 06, 2012 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Kristinazdravo píše:
Chcela by som dodat ze tlak/bolest pomaly odchadza, teda nechcem to zakriknut ale teda skusim klystir obnovit az na buduci tyzden, dufam ze sa tlak a bolest nevratia. V predchadzajucej odpovedi ste mi odporucili aby som sla na protikvasinkovu dietu, co sa aj chystam, len som sa chcela spytat , uz od 16 rokov mam problem s akne (teraz mi je 22) a mam za sebou aj liecbu Roaccutanom , ktory mi samozrejme pomohol len na isty cas...po tom ako som sa dala na antikoncepciu problemy vyrazne ustupili teraz mam vsak problem so svrbenim pokozky na tvari, drobne pupienky ktore svrbia a potom sa aj zapalia, je to velmi neprijemne, chcela som sa uistit ci mi tieto veci moze sposobovat candida, lebo aj koli tomu sa chystam na 2-3 tyzdnovu tvrdu protikandidovu dietu (oreganovy olej, kokosovy olej, silne probiotika a grapeseed extract). Dakujem

Osobně bych problém hledal právě v kandidě a uvedený postup by ji měl trochu zkrotit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2012 1:50 pm 
Offline

Registrován: úte dub 03, 2012 7:51 pm
Příspěvky: 14
Dobrý den, mám problém - pokud si dělám klystýr s jedlou sodou nebo pouze převařenou vodou udržím celý nálev (zhruba 2litry) bez problémů doporučovaných 20minut ve střevech. Pokud však do nálevu přidám citrón nebo jablěčný ocet, jsem schopna přijmout pouze max. 1litr nálevu a udržím ho v sobě nanejvíš 3 minuty a je mi potom dost špatně. Čím to může být? Mám tolik zamořená střeva, že citrón i ocet jsou pro ně moc agresivní? Mám praktikovat radši klyzma s jedlou sodou, nebo zkoušet ocet či citrón s tím, že časem to půjde lépe?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz