Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv říj 10, 2024 12:18 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 16, 2012 9:46 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
NOWOCAYN píše:
Existuje neúdená slanina ? Ak áno, pôjdem do nej.... \":D\" Ak nie, nevadí, chlieb je tak isto "vždycky špatně", a naše prababičky a pradedovia ho jedli, a dožívali sa (tí, čo konzumovali prirodzené potraviny a žili v domoch) vysokého veku v dobrej kondícii. A jedli ho každý deň. Ak je údené vždy zlé, tak mi pomôžu detoxikácie na to, aby som odstránil možné nepriaznivé účinky látok, ktoré údenie môže vytvoriť. Ak nezoženiem neúdenú slaninu.

Ano, neuzená slanina je bůček, nebo surové sádlo. Obávám se, že uzené je horší než chleba. Detoxikace vyřeší vše, můžeš jíst co tě napadne a detoxikace tě z toho dostane:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 16, 2012 1:52 pm 
Offline

Registrován: úte úno 07, 2012 3:34 pm
Příspěvky: 35
Bydliště: Roztoky
DameChantal píše:
Dobrý den,
opravdu si už nevím rady,a tak Vás prosím o pomoc.
Vždycky jsem měla výtok, ale poté se to začalo zhoršovat, bylo to horší a horší, tak jsem si zašla na gynekologii, byly potvrzeny kvasinky, dostala jsem mast, vaginální tablety, ale výtok byl zpět zde.
O kvasinkách jsem doposud nevěděla nic, ale teď jsem si četla příznaky, a něco o této infekci, a zjistila jsem, že všechny mé problémy vlastně souvisí nejspíš s kvasinkami. Měla jsem asi tak půl roku zpátky taky nějakou infekci na obličeji, kdy to vypadalo, jak by mi obličej hnisal, a dostala jsem ATB.
každopádně mé další příznaky jsou - zápach z úst, povleklý jazyk, průjmy střídající se se zácpou, kruhy a váčky pod očima, lámavost nehtů, vypadávání vlasů, nechutenství či naopak, taky jsem si na krku nahmatala bůlku ale byla jsem na vyšetření, ale prý to nejsou ani zvětšené uzliny a je to ok, dále pocení, bolesti hlavy, nespavost, studené ruce.. je toho prostě moc.
Začala jsem jíst každý večer stroužek česneku, přidala jsem laktobacilly, grepové kapky, echinaceové kapky, a omezila cukry ( Proti kvasinkovou dietu bych bohužel z cela dodržet nedokázala ), a sem tam si stříknu do pusy Tantum Verde. Ale stav se nijak nelepší, už jsem z toho docela zoufalá. Už nevím co zavést aby něco pomohlo Mohla bych poprosit o nějakou radu opravdu co pomůže nebo co dělat? předem děkuji

Jé, no to jste na tom úplně jak já na začátku. Tedy až na ten výtok. Ještě řekněte, že se ráno nemůžete probrat, máte těžké nohy a neustálé nadýmání a je to jak přes kopírák.
Nebudu tak cynický jako sakul, ale musím vám říct že žádné polovičaté řešení opravdu neexistuje! To je první věc a nejdůležitější.

Tuším, v jakém jste asi stavu. NEmusíte hned přecházet na nejdrsnější protikvasinkovou dietu, ale bezpodmínečně musíte okamžitě vyloučit všechny cukry a bílou mouku. Ne jen omezit, ale úplně vyloučit! Potřebujete se odkyselit, takže přidávejte zeleninu. Když trpíte nechutenstvím, tak prostě nejezte, to tělu jenom prospěje, pokud nemáte podváhu. Pokud máte naopak záchvat žravosti, nacpěte se zeleninou. Můžete začít dušenou, pak přidávat syrovou.
Mezitím si shánějte fungicidní léky a přípravky. Grepové kapky jsou dobře, ale pro jistotu je dobré mít toho v zásobě víc, kdyby nezabíraly.

Jeden stroužek česneku a kapky opravdu nic neřeší, To chce minimálně 1 až 2 syrové cibule nebo 5-6 stroužků česneku, v kombinaci se zeleninou, aby jste si nepopálila ústa. V kombinaci s naprostým vyloučením cukru a mouky vám to aspoŇ pomůže od nejhoršího. Ale upozorŇuju, že to může způsobit značnou nevolnost z efektu vymírání, takže patrně dostanete průjem, bude vás bolet břicho a hlava. Ale protikvasinkové dietě se vážně nevyhnete a budete to muset dodržovat hodně dlouho. Studujte informace a psychicky se připravujte. Až se toho více dočtete, bude vám to jasné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2012 9:27 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
NOWOCAYN píše:
No a predstav si, že u mňa nie je nadbytok ani 450g tuku, pri 100-110g biekovín a 80-100g sacharidov...
V troch jedlách denne to získam... (od dnešného dňa už ale žiadna strukovina, čiže sacharidy len zo zeleniny a kyslích jabĺk, DÚFAM, že nebudú dráždiť kvasinku, ktorej sa chcem zbaviť...).
Keby som znížil tuk na 300g, tak.... sa môžem rozlúčiť so svojimmi 80kg na 190cm (hmotnosť tvoria svaly, tuku mám naozaj MINIMUM), a za taký mesiac môžem očakávať 75kg namiesto 80kg...
Cvičievam celé telo, a to tri krát týždenne. V posilňovni.
Skúsil som jeden týžden necvičiť, a prijímať okolo 300g tuku na deň. Aj tak som CHUDOL, a to som sa takmer nehýbal (bol to pokus).
Keby som presedlal na stravu typu ovocie, zelenina, 100g orechov, tak .... do mesiaca, dvoch, schudnem na 70kg...
Preto sa smejem z názoru, že nezáleží na KCAL... jasné, že ZÁLEŽÍ. Ak nechcem mať aj popri posilňovaní ruky a nohy ako špáratká, a nechcem aby mi "zmizli" svaly chrbta, pŕs.... tak... si nemôžem dovoliť jesť tebou odporúčané množstvo tuku.
Vyliečim kvasinku (ktorá sa prejavuje u mňa slinovým testom, citlivými očami na vietor a chlad, dosť slabo viditeľným - ale predsa len... - ekzémom okolo pravej strany úst, a .... svrbením pokožky hlavy...), a potom uvidím. Ale aj tak pochybujem.... Veď čo je to 150g tuku... Pre mňa je to (pri konzumácii 80-100g sacharidov denne) obsah tuku v jednom jedle (6 vajec + 100g ghí = nejakých 140g tuku).

No to mě podrž-ty máš kandidu!Víš co to znamená?Že držíš Kwašnievského dietu blbě.Já sem to věděl že ty tvoje megadávky sádla začnou mít nějaký špatný efekt.Jíš těch tuků tolik že je pálíš a kvasinka má na těch cukrech hody.Možná taky nemáš kvasinku ale přetížená játra která se pak rádoby tváří jako příznaky kvasinky.Taky se nemůžu dočkat těch krevních testů-myslim že tě čeká nemilé překvápko.Já měl špatné testy a byl jsem na poloviční dávce tuku než jsi ty.To víš no,nelze se přežírat tuky beztrestně i když se cejtíš sebelíp.Mě je taky po litru vína báječně a nechlastám to každej den.
Já mám 66kg na 178cm,trenuju v posilce 3x týdně a 5x týdně trenuju na kole-dohromady přes 20 hodin treninku týdně,postavu mám svalnatou a vyrýsovanou-jako afričtí lovci.Tvoje postava spíše připomíná neandrtálce(neber to jako urážku) a ty právě kvuli stavbě těla nakonec vyhynuli protože se nehodili do moderního světa(teplého podnebí).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2012 3:37 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Pavel Veselý píše:
No to mě podrž-ty máš kandidu!Víš co to znamená?Že držíš Kwašnievského dietu blbě.Já sem to věděl že ty tvoje megadávky sádla začnou mít nějaký špatný efekt.Jíš těch tuků tolik že je pálíš a kvasinka má na těch cukrech hody.Možná taky nemáš kvasinku ale přetížená játra která se pak rádoby tváří jako příznaky kvasinky.Taky se nemůžu dočkat těch krevních testů-myslim že tě čeká nemilé překvápko.Já měl špatné testy a byl jsem na poloviční dávce tuku než jsi ty.To víš no,nelze se přežírat tuky beztrestně i když se cejtíš sebelíp.Mě je taky po litru vína báječně a nechlastám to každej den.
Já mám 66kg na 178cm,trenuju v posilce 3x týdně a 5x týdně trenuju na kole-dohromady přes 20 hodin treninku týdně,postavu mám svalnatou a vyrýsovanou-jako afričtí lovci.Tvoje postava spíše připomíná neandrtálce(neber to jako urážku) a ty právě kvuli stavbě těla nakonec vyhynuli protože se nehodili do moderního světa(teplého podnebí).

Pavel, máš mezdery.... živočíšne tuky v kombinácii s malým množstvom sacharidov NE-PRE-ŤA-ŽU-JÚ pečen/játra. Kwasnieskeho diéta dokonca ČISTÍ pečeň.
To čo píšeš o postave, z toho sa ani nesmejem (aj keby som chcel, ale proste to nejde...nechce sa mi smiať, lebo je to hlúpe čo píšeš, a nie ani tak smiešne...)... Gorily vymreli ? NIE. Tak čo tu píšeš za somariny... Moja postava = 80kg na 190cm ti pripadá nejaká svalnatá ? ... Ak by tak bolo, tak by o mne nehovorili, že som štíhly... Mimochodom, moje "megadávky sádla" nemajú zlý efekt - pred touto diétou som sa cítil horšie. Teraz mi je najlepšie za celý život, a MIMOCHODOM, dnes je 4-tý deň, čo prijímam sacharidov do 10 (desať) gramov denne. Trávenie sa zlepšuje (klop-klop, nechem zahovoriť...). Dokonca AJ PLEŤ sa mi za tie 4 dni zlepšila, jemné ovrchové vyrážtičky na hornej strane líc (ktoré v podstate aj tak je vidno len vtedy, ak sa na ne upozorní...) nejak blednú (a nie je to opálením, pred troma týždňami som bol opálenejší, keďže bolo teplejšie). Aj ten slaboviditeľný ekzém v okolí pravej strany pier akoby "bledol", mizol.
Žiaľ, neurobím ti tú radosť, že by som mal problémy z tuku... je mi ľúto.... proste nemám.... \":D\"
Ale keby som svoju dennú dávku tuku dopĺňal len z orechov a olivového oleja (povedzme si na rovinu, kokosový je drahý na to, aby som ho mohol zjesť veľké množstvo... a ani by neprospieval vo veľkom množstve...), tak VTEDY BY SOM PROBLÉM MAL \":D\"
Lebo ľudské telo je viac adaptované na tuky živočíšne, než rastlinné. ŽIAĽ, NIEKTO TO ASI NIKDY NEPOCHOPÍ (teraz nemyslím len teba).

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2012 3:55 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 03, 2011 11:37 am
Příspěvky: 35
[quote="lenka 67":1rw4c36q]dobrý den nevím jestli je to náhoda, ale už měsíc beru tyhle probiotika Pearls YB cps. 30 a od té doby mám ráno test na kvasinku negativní a to i přes to že jsem dřív vyzkoušela všechno možné včetně protiplísňových léků a nic nezabralo, nebo alespoň né nadlouho. Nejlevnější jsem je sehnala na těchto stránkách

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2012 10:19 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Dnes mi končí 4-tý deň na protikvasinkovej diéte...
Každý deň si dávam zrhuba 10g sacharidov, ktoré čerpám z nepasterizovanej bio bryndze (tej len asi 20g denne) a trošičky šťavy (zelerová, alebo z ľadového šalátu) a šťavy z polky citróna. Do každého jedla si dávam na maličké kúsky nasekané sušené čili papričky, ale nejak zisťujem, že ma to takmer nepáli...(asi nepálilo ani vtedy, ale nezvykol som ich jedávať).
Na cibuľu a cesnak nemám vôbec chuť - jedine mi chutí zelená cibuľka, ale...v posledné jedlo dňa mi príde nevhod (je mi z nej tak nejak teplo...), a počas dňa ju nechcem jesť...
Cesnak by som síce mohol nastrúhať a doslova si ho vopchať do hrdla (aby ho nebolo cítiť z úst), ale 1 strúčik denne nestačí, a mne vadí, že vytvára špecifický telesný pach, čo mi nevyhovuje...
Každý večer si robím čaj z oregána.
Určite viete, akú stravu konzumujem bežne... Teraz akurát som odstránil z jedálnička HRACH a ŠOSOVICU, ktoré som mal každý deň ako jedno jedlo (buď hrach, alebo šošovicu). Už sa k nim nikdy nechcem vracať - nechcem ich už konzumovať.
Trochu mi chýba sladká chuť - mrkvová šťava, alebo jablková šťava... ale čo už, musím vytrvať...
Neviem ako dlho chcem ostať na 10g sacharidov na deň, ale dlho určite nie. Som na takom malom množstve preto, lebo si myslím, že tak môžem skôr vyhladovať kvasinku (candidu).

CHCEM SA OPÝTAŤ, poradiť :
1. Na koľko gramov sacharidov môžem zvýšiť denný príjem pri protikvasinkovej kúre ? Chcel by som o týždeň pridať na 50g sacharidov/deň. Chcel by som to čerpať z Grapefruitu. Určite nechcem čerpať 40g (10+40 = 50) sacharidov zo zelerovo-ľadovošalátovej šťavy, lebo by to bolo aj drahé, a... zeler ma na 100ml možno nejakých 3,5, MAXIMÁLNE 4 gramy sacharidov... a preháňať to zo zelerovou a ľadovošalátovou šťavou (tá ma len 1,5g sacharidu na 100g šalátu) nie je vhodné... ani pre telo, ani finančne.

Viem, že sacharidy by som mohol prijímať aj z batátov (druh zemiakov), ale veľmi sa mi do nich nechce - zemiaky som nejedol roky, a ani po nich netúžim, no keby nebola iná možnosť, idem do nich na to prechodné obdobie...

PRETO SA PÝTAM :
2. Môžem za týždeň začleniť do stravy aj GRAPEFRUITOVÚ ŠŤAVU ? ... S batátmi sa babrať, a variť ich len v takom množstve aby som z toho mal napr. 40g sacharidov... to mi príde ako "blbnutie". Ale ak nebude iná možnosť...

3. čo z bežných potravinových zdrojov môžem použiť proti candide ? Cibuľu a cesnak mi neodporúčajte, čili papričky, oregánu a bryndzu už užívam. Ale zdá sa mi to málo. Poraďte ešte niečo... =) Ale najlepšie niečo, čo nie je štipľavé, lebo nechcem, aby mi bolo príliš horúco počas kúry... a ... do kokosového tuku nechcem ísť, ani tabletky z kyslinou kaprylovou (dúfam, že som dobre napísal) nechcem, lebo 10€ len za poštovné... proste chcem vyhladovať kvasinku ekonomicky... \":)\"

4. bude mať zmysel kokosová múčka (namočená cez noc v takom množstve vody, aby vznikla "hustá hmota" ale dostatočne tekutá na pohodlné jedenie) v boji proti candide ?

ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ(E).

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 1:21 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
NOWOCAYN píše:
Dnes mi končí 4-tý deň na protikvasinkovej diéte...
Každý deň si dávam zrhuba 10g sacharidov, ktoré čerpám z nepasterizovanej bio bryndze (tej len asi 20g denne) a trošičky šťavy (zelerová, alebo z ľadového šalátu) a šťavy z polky citróna. Do každého jedla si dávam na maličké kúsky nasekané sušené čili papričky, ale nejak zisťujem, že ma to takmer nepáli...(asi nepálilo ani vtedy, ale nezvykol som ich jedávať).
Na cibuľu a cesnak nemám vôbec chuť - jedine mi chutí zelená cibuľka, ale...v posledné jedlo dňa mi príde nevhod (je mi z nej tak nejak teplo...), a počas dňa ju nechcem jesť...
Cesnak by som síce mohol nastrúhať a doslova si ho vopchať do hrdla (aby ho nebolo cítiť z úst), ale 1 strúčik denne nestačí, a mne vadí, že vytvára špecifický telesný pach, čo mi nevyhovuje...
Každý večer si robím čaj z oregána.
Určite viete, akú stravu konzumujem bežne... Teraz akurát som odstránil z jedálnička HRACH a ŠOSOVICU, ktoré som mal každý deň ako jedno jedlo (buď hrach, alebo šošovicu). Už sa k nim nikdy nechcem vracať - nechcem ich už konzumovať.
Trochu mi chýba sladká chuť - mrkvová šťava, alebo jablková šťava... ale čo už, musím vytrvať...
Neviem ako dlho chcem ostať na 10g sacharidov na deň, ale dlho určite nie. Som na takom malom množstve preto, lebo si myslím, že tak môžem skôr vyhladovať kvasinku (candidu).

CHCEM SA OPÝTAŤ, poradiť :
1. Na koľko gramov sacharidov môžem zvýšiť denný príjem pri protikvasinkovej kúre ? Chcel by som o týždeň pridať na 50g sacharidov/deň. Chcel by som to čerpať z Grapefruitu. Určite nechcem čerpať 40g (10+40 = 50) sacharidov zo zelerovo-ľadovošalátovej šťavy, lebo by to bolo aj drahé, a... zeler ma na 100ml možno nejakých 3,5, MAXIMÁLNE 4 gramy sacharidov... a preháňať to zo zelerovou a ľadovošalátovou šťavou (tá ma len 1,5g sacharidu na 100g šalátu) nie je vhodné... ani pre telo, ani finančne.

Viem, že sacharidy by som mohol prijímať aj z batátov (druh zemiakov), ale veľmi sa mi do nich nechce - zemiaky som nejedol roky, a ani po nich netúžim, no keby nebola iná možnosť, idem do nich na to prechodné obdobie...

PRETO SA PÝTAM :
2. Môžem za týždeň začleniť do stravy aj GRAPEFRUITOVÚ ŠŤAVU ? ... S batátmi sa babrať, a variť ich len v takom množstve aby som z toho mal napr. 40g sacharidov... to mi príde ako "blbnutie". Ale ak nebude iná možnosť...

3. čo z bežných potravinových zdrojov môžem použiť proti candide ? Cibuľu a cesnak mi neodporúčajte, čili papričky, oregánu a bryndzu už užívam. Ale zdá sa mi to málo. Poraďte ešte niečo... =) Ale najlepšie niečo, čo nie je štipľavé, lebo nechcem, aby mi bolo príliš horúco počas kúry... a ... do kokosového tuku nechcem ísť, ani tabletky z kyslinou kaprylovou (dúfam, že som dobre napísal) nechcem, lebo 10€ len za poštovné... proste chcem vyhladovať kvasinku ekonomicky... \":)\"

4. bude mať zmysel kokosová múčka (namočená cez noc v takom množstve vody, aby vznikla "hustá hmota" ale dostatočne tekutá na pohodlné jedenie) v boji proti candide ?

ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ(E).

ja viem len ze mozog potrebuje asi 30g sacharidov..cize asi by som zvysil z tych 10 :>


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 1:28 pm 
Offline

Registrován: úte úno 07, 2012 3:34 pm
Příspěvky: 35
Bydliště: Roztoky
NOWOCAYN píše:
Dnes mi končí 4-tý deň na protikvasinkovej diéte...
Každý deň si dávam zrhuba 10g sacharidov, ktoré čerpám z nepasterizovanej bio bryndze (tej len asi 20g denne) a trošičky šťavy (zelerová, alebo z ľadového šalátu) a šťavy z polky citróna. Do každého jedla si dávam na maličké kúsky nasekané sušené čili papričky, ale nejak zisťujem, že ma to takmer nepáli...(asi nepálilo ani vtedy, ale nezvykol som ich jedávať).
Na cibuľu a cesnak nemám vôbec chuť - jedine mi chutí zelená cibuľka, ale...v posledné jedlo dňa mi príde nevhod (je mi z nej tak nejak teplo...), a počas dňa ju nechcem jesť...
Cesnak by som síce mohol nastrúhať a doslova si ho vopchať do hrdla (aby ho nebolo cítiť z úst), ale 1 strúčik denne nestačí, a mne vadí, že vytvára špecifický telesný pach, čo mi nevyhovuje...
Každý večer si robím čaj z oregána.
Určite viete, akú stravu konzumujem bežne... Teraz akurát som odstránil z jedálnička HRACH a ŠOSOVICU, ktoré som mal každý deň ako jedno jedlo (buď hrach, alebo šošovicu). Už sa k nim nikdy nechcem vracať - nechcem ich už konzumovať.
Trochu mi chýba sladká chuť - mrkvová šťava, alebo jablková šťava... ale čo už, musím vytrvať...
Neviem ako dlho chcem ostať na 10g sacharidov na deň, ale dlho určite nie. Som na takom malom množstve preto, lebo si myslím, že tak môžem skôr vyhladovať kvasinku (candidu).

CHCEM SA OPÝTAŤ, poradiť :
1. Na koľko gramov sacharidov môžem zvýšiť denný príjem pri protikvasinkovej kúre ? Chcel by som o týždeň pridať na 50g sacharidov/deň. Chcel by som to čerpať z Grapefruitu. Určite nechcem čerpať 40g (10+40 = 50) sacharidov zo zelerovo-ľadovošalátovej šťavy, lebo by to bolo aj drahé, a... zeler ma na 100ml možno nejakých 3,5, MAXIMÁLNE 4 gramy sacharidov... a preháňať to zo zelerovou a ľadovošalátovou šťavou (tá ma len 1,5g sacharidu na 100g šalátu) nie je vhodné... ani pre telo, ani finančne.

Viem, že sacharidy by som mohol prijímať aj z batátov (druh zemiakov), ale veľmi sa mi do nich nechce - zemiaky som nejedol roky, a ani po nich netúžim, no keby nebola iná možnosť, idem do nich na to prechodné obdobie...

PRETO SA PÝTAM :
2. Môžem za týždeň začleniť do stravy aj GRAPEFRUITOVÚ ŠŤAVU ? ... S batátmi sa babrať, a variť ich len v takom množstve aby som z toho mal napr. 40g sacharidov... to mi príde ako "blbnutie". Ale ak nebude iná možnosť...

3. čo z bežných potravinových zdrojov môžem použiť proti candide ? Cibuľu a cesnak mi neodporúčajte, čili papričky, oregánu a bryndzu už užívam. Ale zdá sa mi to málo. Poraďte ešte niečo... =) Ale najlepšie niečo, čo nie je štipľavé, lebo nechcem, aby mi bolo príliš horúco počas kúry... a ... do kokosového tuku nechcem ísť, ani tabletky z kyslinou kaprylovou (dúfam, že som dobre napísal) nechcem, lebo 10€ len za poštovné... proste chcem vyhladovať kvasinku ekonomicky... \":)\"

4. bude mať zmysel kokosová múčka (namočená cez noc v takom množstve vody, aby vznikla "hustá hmota" ale dostatočne tekutá na pohodlné jedenie) v boji proti candide ?

ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ(E).

No vy to teda berete hopem. Já bych tedy ovoce doporučil přidávat nejdříve za měsíc.
Bez účinných fungicidů se ale trápíte zbytečně. Kvasinka nevyzdechá zdaleka tak rychle, jako vám dojde energie.
Asi vám ale ještě není dostatečně špatně, protože jinak by vám všechno co candidu hubí vyloženě chutnalo. Z přírodníích fungicidů je cibule a česnek dle mých zkušeností naprosto nejúčinnější a kokosový tuk vám dodá navíc i energii a piksla stojí jen okolo 200CZK. Takže nežbrblejte a začněte se pořádně léčit. Hladovění s oregánovým čajem nic nevyřeší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 4:38 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
NOWOCAYN píše:
Dnes mi končí 4-tý deň na protikvasinkovej diéte...
Každý deň si dávam zrhuba 10g sacharidov, ktoré čerpám z nepasterizovanej bio bryndze (tej len asi 20g denne) a trošičky šťavy (zelerová, alebo z ľadového šalátu) a šťavy z polky citróna. Do každého jedla si dávam na maličké kúsky nasekané sušené čili papričky, ale nejak zisťujem, že ma to takmer nepáli...(asi nepálilo ani vtedy, ale nezvykol som ich jedávať).
Na cibuľu a cesnak nemám vôbec chuť - jedine mi chutí zelená cibuľka, ale...v posledné jedlo dňa mi príde nevhod (je mi z nej tak nejak teplo...), a počas dňa ju nechcem jesť...
Cesnak by som síce mohol nastrúhať a doslova si ho vopchať do hrdla (aby ho nebolo cítiť z úst), ale 1 strúčik denne nestačí, a mne vadí, že vytvára špecifický telesný pach, čo mi nevyhovuje...
Každý večer si robím čaj z oregána.
Určite viete, akú stravu konzumujem bežne... Teraz akurát som odstránil z jedálnička HRACH a ŠOSOVICU, ktoré som mal každý deň ako jedno jedlo (buď hrach, alebo šošovicu). Už sa k nim nikdy nechcem vracať - nechcem ich už konzumovať.
Trochu mi chýba sladká chuť - mrkvová šťava, alebo jablková šťava... ale čo už, musím vytrvať...
Neviem ako dlho chcem ostať na 10g sacharidov na deň, ale dlho určite nie. Som na takom malom množstve preto, lebo si myslím, že tak môžem skôr vyhladovať kvasinku (candidu).

CHCEM SA OPÝTAŤ, poradiť :
1. Na koľko gramov sacharidov môžem zvýšiť denný príjem pri protikvasinkovej kúre ? Chcel by som o týždeň pridať na 50g sacharidov/deň. Chcel by som to čerpať z Grapefruitu. Určite nechcem čerpať 40g (10+40 = 50) sacharidov zo zelerovo-ľadovošalátovej šťavy, lebo by to bolo aj drahé, a... zeler ma na 100ml možno nejakých 3,5, MAXIMÁLNE 4 gramy sacharidov... a preháňať to zo zelerovou a ľadovošalátovou šťavou (tá ma len 1,5g sacharidu na 100g šalátu) nie je vhodné... ani pre telo, ani finančne.

Viem, že sacharidy by som mohol prijímať aj z batátov (druh zemiakov), ale veľmi sa mi do nich nechce - zemiaky som nejedol roky, a ani po nich netúžim, no keby nebola iná možnosť, idem do nich na to prechodné obdobie...

PRETO SA PÝTAM :
2. Môžem za týždeň začleniť do stravy aj GRAPEFRUITOVÚ ŠŤAVU ? ... S batátmi sa babrať, a variť ich len v takom množstve aby som z toho mal napr. 40g sacharidov... to mi príde ako "blbnutie". Ale ak nebude iná možnosť...

3. čo z bežných potravinových zdrojov môžem použiť proti candide ? Cibuľu a cesnak mi neodporúčajte, čili papričky, oregánu a bryndzu už užívam. Ale zdá sa mi to málo. Poraďte ešte niečo... =) Ale najlepšie niečo, čo nie je štipľavé, lebo nechcem, aby mi bolo príliš horúco počas kúry... a ... do kokosového tuku nechcem ísť, ani tabletky z kyslinou kaprylovou (dúfam, že som dobre napísal) nechcem, lebo 10€ len za poštovné... proste chcem vyhladovať kvasinku ekonomicky... \":)\"

4. bude mať zmysel kokosová múčka (namočená cez noc v takom množstve vody, aby vznikla "hustá hmota" ale dostatočne tekutá na pohodlné jedenie) v boji proti candide ?

ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ(E).

V každém případě bych dávala denně 1/2 lžičky sody bikarbony, tu kandida nemá ani trochu ráda, ze začátku možná i vícekrát denně. Lepší možná jak chilli papričky ( cayenský pepř ) by byla paprička habanero \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 5:43 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
JirkaV píše:
No vy to teda berete hopem. Já bych tedy ovoce doporučil přidávat nejdříve za měsíc.
Bez účinných fungicidů se ale trápíte zbytečně. Kvasinka nevyzdechá zdaleka tak rychle, jako vám dojde energie.
Asi vám ale ještě není dostatečně špatně, protože jinak by vám všechno co candidu hubí vyloženě chutnalo. Z přírodníích fungicidů je cibule a česnek dle mých zkušeností naprosto nejúčinnější a kokosový tuk vám dodá navíc i energii a piksla stojí jen okolo 200CZK. Takže nežbrblejte a začněte se pořádně léčit. Hladovění s oregánovým čajem nic nevyřeší.

450 gramov tuku + 100-110g bielkovín denne je hladovanie ? ... Zaujímavé... \":)\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 5:46 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
jani píše:

V každém případě bych dávala denně 1/2 lžičky sody bikarbony, tu kandida nemá ani trochu ráda, ze začátku možná i vícekrát denně. Lepší možná jak chilli papričky ( cayenský pepř ) by byla paprička habanero \":-)\"

Ale problém je v tom, že mne je po štiplavých jedlách horúco na tele (ruky, tvár), a v ústach takmer vôbec...
Nemám rád pocit, keď mi horí tvár... a určite ho nechcem zažívať 2-3 mesiace, preto ... mi trochu robia problém chilli papiričky, cibuľa, cesnak...
Sóda bikarbóna je dobrá pre toho, kto má veľa kyselín v žalúdku.. Ja to nie som. Nechcem ju. Radšej mám svižné prechádzky v lese (hodina denne), to odkyslí tak isto... bez zásahu do žalúdka...

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 7:07 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
NOWOCAYN píše:
Ale problém je v tom, že mne je po štiplavých jedlách horúco na tele (ruky, tvár), a v ústach takmer vôbec...
Nemám rád pocit, keď mi horí tvár... a určite ho nechcem zažívať 2-3 mesiace, preto ... mi trochu robia problém chilli papiričky, cibuľa, cesnak...

To znamená, že rostlinky dělaj to co maj \":-)\" Chceš se relativně rychle a efektivně zbavit problému, nebo se polovičatým řešením vyhneš tomu co ti je nepříjemný a budeš se s candidou trápit bůhví jak dlouho? Vypadá to, že tě problém zatím dostatečně netrápí.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 8:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
smajliss píše:
Dneska jsem se bavil s člověkem, který mi tvrdil, že lidi s amalgámovými plombami se nikdy nemůžou zbavit candidy nadobro. Že prý ta candida chrání tělo před těmi těžkými kovy. Zajímavá informace, která se moc často nezmiňuje řekl bych.

Tak, že by kandida někoho před něčím chránila se mě tedy moc nezdá, ale že by ji toxiny donutily růst, to asi ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 8:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
breznev píše:
myslim, ze to bolo par desat stran dozadu spominane

http://derealizacia.wgz.cz/plesne-kvasinky
je tam hodne aj otrave ortutou, treba preklikat

teraz otazka do plena: je mozne sa do takej velkej miery zamorit ortutou aj napr. z morskych ryb a nielen z amalgamu?

Tak rtuť je dnes prakticky ve všem a jak nám unijní kreténi škrtají žárovky a zavádějí rtuťové zářivky, tak bude stav za pár let ještě mnohem horší, no není nad bezpečnou rtuť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 8:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Ahojte....
V minulosti som urobil chybu - pľuvací test na Candidu som... odflákol... a myslel, že zmizne sama od seba.
Dnes som po roku skúsil pľuvací test znova, a podľa všetkého mám Candidu....
Zobral som tri rovnaké sklenené priesvitné poháre, a naplnil ich vodou o teplote asi 20 stupňov.
V ústach som mal plno slín, ktoré som nastrádal hned ako som sa zobudil (čiže som ešte nepil).
Do prvého pohára som zblízka pľuvol veľké množstvo slín, a do druhého a tretieho také "klasické množstvo".
V prvom pohári sliny klesali ku dnu rýchlosťou takmer 1cm/sekunda.... v ďalších dvoch pohároch sliny klesali smaozrejme pomalšie (lebo ich bolo menšie množstvo), ale stále viditeľne rýchlo...ako keď vzniká difúzia.
Vzhľadom k tomu, že moja pleť na tvári (hoci vyzerá sviežo) nie je bez chybičky... a vzhľadom k tomu, že ma celé roky svrbieva hlava a mám lupiny (raz menej, raz viac... a je fuk, že mám kvalitné lesknúce sa vlasy...), tak.... určite mám CANDIDU.

Takže vylúčim zo stravy pol deci červeného vína, ktoré si denne dávam, tak isto aj "kvasený hrach" a vlastne hrach celkovo... a aj jablká. Ostanem teda na strave, na ktorú som zvyknutý : bio hovädzie, kvalitné vajíčka, kvalitná slanina, bravčové z mangalice (prvý krát kúpim za pár dní, keď ho dovezú do Tesca), kvalitná masť, Ghí... a aj to rozšírim, ak mi napríklad Jarda odsúhlasí toto :

Vadí Candide čerstvý nepasterizovaný kozí syr ?
Vadí Candide srvátková bielkovina v prášku (2g mliečnych sacharidov na 30g bielkoviny, čo je 1 dávka, beriem denne len jednu) ?


Ďakujem pekne za odpoveď.

Patrně by nemělo vadit zásadně ani jedno, ale vždy je to třeba odzkoušet, každý reaguje jinak.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz