Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř říj 09, 2024 10:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř dub 25, 2012 10:17 am 
Offline

Registrován: úte úno 07, 2012 3:34 pm
Příspěvky: 35
Bydliště: Roztoky
NOWOCAYN píše:

Svetlú stolicu som až do týchto dní nemal - prišla až pri zahájení boja s candidou - pri obmedzení sacharidov na asi 10g denne.
Mimochodom, nasýtené tuky OBCHÁDZAJÚ PEČEŇ a rovno sa vstrebávajú... \":wink:\"

já váš jídelníček přesně neznám a fakt vám ho neberu ani nerozmlouvám. Jenom upozorŇuju, že to může zatěžovaat játra a slinivku a může to být důvodem světlé stolice - světlá neboli acholická stolice bývá způsobena jaterní nedostatečností nebo obstrukcí žlučových cest. Že jste ji doteď neměl neznamená, že ji zrovna teď nemůžete dostat. Další příčinou může být nadbytek ořechů nebo pokud užíváte nadměrně antacida. To je vše. Nechť vám vaše strava prospívá.
Nechci s vámi polemizovat, asi máte svoji pravdu a jiné názory nepřijímáte. Zřejmě máte nějakou úplně speciální dietu a úplně speciální metabolismus, protože spousta věcí mi tu nesedí, ale nechci vám do toho mluvit. Jen mě nemusítě hned označovat za šiřitele bludů jenom proto že si dovoluji o něčem pochybovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř dub 25, 2012 10:28 am 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
Xeelee píše:
Pokud to dobře chápu, tak se chce vrátit z bezsacharidový diety na normální stravu s přiměřeným množstvím sacharidů. Na to asi existuje jen jedna odpověď: Pomalu a s rozmyslem. A pokud mu to nebude dělat dobře, tak by ještě měl sacharidy omezit.

presne tak ako píšete, primerané množstvo sacharidov, predsa len, by som chcel pravidelne konzumovať ovocie, ryžu a zemiaky, ktoré mi chýbajú pri zeleninke...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř dub 25, 2012 11:56 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
stendas píše:
presne tak ako píšete, primerané množstvo sacharidov, predsa len, by som chcel pravidelne konzumovať ovocie, ryžu a zemiaky, ktoré mi chýbajú pri zeleninke...

Asi bych začal zeleninou s vyšším obsahem sacharidů, luštěninami, rýží... Rozhodně bych hned nezačal konzumovat ovoce. Pokud ti něco začne dělat problémy, tak bych se vrátil zpět k bezsacharidový dietě a po čase bych se znovu a pomalejc začal vracet k sacharidům. Proč to ale řešíš teď, kdy s dietou začínáš? A myslíš, že měsíc bude stačit? Nevím, jak moc máš candidu rozjetou, ale doporučil bych spíš dva měsíce.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř dub 25, 2012 1:49 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
ako mám rozjetu candidu?
neviem ako sa dá ohodnotiť, ale v skratke - problémy, ktoré si myslím, že u mňa súvisia s candidou je v prvom rade plynatosť po takmer každom sacharidovom jedle (napr. z jablka ma ide roztrhať a pri pomletých ovsených vločkách s pár hrozienkami nemám problém, ale neplánujem teraz s ničím ´dalším experimentovať)
ďalej sa mi robia biele pupáčiky, ako krupička na tvári, bruchu a chrbte. Na bruchu a chrbte ju už veľmi nepozorovať, tvár je na tom horšie.
Takisto mi bola zistená candida z hlienu, čiže pleseň na pľúcach, čo zároveň dráždi moju astmu (po týždni na diete s oreganovým olejom som dokázal kortikoidy zredukovať na polovicu a dokonca sa už dokážem nadýchnuť bez bolesti a zhlboka)

Zisťujem si ten pomalý prechod na sacharidy hlavne kvôli tomu, aby som to už teraz nedosral a vedel, čo si môžem dovoliť, vždy je dobré byť pripravený.

Skúsim po tom mesiaci pridať raz denne pečené zemiaky a ak mi to nebude robiť problém, budem ich konzumovať takto týždeň, potom pridám aj ryžu Basmati, opäť týždeň, a nakoniec skúsim to ovocie...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv dub 26, 2012 10:04 am 
Offline

Registrován: úte úno 07, 2012 3:34 pm
Příspěvky: 35
Bydliště: Roztoky
add Xeelee: no já nevím, já bych doporučil pohanku a jáhly, kterejma bych už od začátku nahradil obilniny. Jde přece hlavně o to JAKÉ sacharidy. Pokud možno polysacharidy s nízkým glykemickým indexem. třeba taková sladká paprika nebo mrkvová šťáva obsahuje daleko víc cukrů než jakékoliv obilí - až 15%! nebo červená řepa? 7%sacharózy! Ale každýmu dělá dobře něco jinýho a je třeba to opatrně zkoušet.
add stendas: no máte to špatný, z plic se bude asi těžko vyhánět. připravte se na to, že takových zlepšení a zase zhoršení přijde ještě mnoho. já jsem si taky na začátku myslel, že hned za 14 dní přidám mrkev a ovoce - a prdlajs! - nejím je doteď \":-)\" naštěstí mi nějak zvlášť nechybí. na plicní problémy by vám taky mohla pomoct lichořeřišnice - nevím jak fungují různé komerční preparáty, ale já jsem si udělal domácí tinkturu a musím říct že je to docela síla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv dub 26, 2012 3:40 pm 
Offline

Registrován: sob pro 03, 2011 4:16 pm
Příspěvky: 90
JirkaV
ako dlho vlastne funguješ na nizkosacharidovej diete?

na jednom blogu som sa stretol s článkamy, kde autor presadzuje a konzumuje takúto stravu niekoľko rokov, len tuky a tuky, samozrejme aj bielkoviny...nevzniká z toho prekyslenie organizmu a nezaťažuje to organizmus? byť permanentne v ketóze sa mi nezdá najzdravšie.

a včera sa mi podarila prvá chyba, zjedol som kukuricu, v ktorej ako som sa dozvedel neskôr je škrob, opäť moje črevá prežili ťažké chvíle nafukovania \":)\"
aký veľký dopad ma v diete takýto prehrešok? ako veľmi dokáže candida túto chybu využiť vo svoj prospech an rozmoženie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv dub 26, 2012 3:52 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
JirkaV píše:
já váš jídelníček přesně neznám a fakt vám ho neberu ani nerozmlouvám. Jenom upozorŇuju, že to může zatěžovaat játra a slinivku a může to být důvodem světlé stolice - světlá neboli acholická stolice bývá způsobena jaterní nedostatečností nebo obstrukcí žlučových cest. Že jste ji doteď neměl neznamená, že ji zrovna teď nemůžete dostat. Další příčinou může být nadbytek ořechů nebo pokud užíváte nadměrně antacida. To je vše. Nechť vám vaše strava prospívá.
Nechci s vámi polemizovat, asi máte svoji pravdu a jiné názory nepřijímáte. Zřejmě máte nějakou úplně speciální dietu a úplně speciální metabolismus, protože spousta věcí mi tu nesedí, ale nechci vám do toho mluvit. Jen mě nemusítě hned označovat za šiřitele bludů jenom proto že si dovoluji o něčem pochybovat.

Veci ti nesedia preto, lebo si sa s nimi nestretol v médiách, ani v knihách.
Orechy nejem - zbytočnosť v mojom prípade.
Slinivku zaťažujú sacharidy.
Pečeň nezaťažujú nasýtené tuky, ale všetky ostatné ÁNO, resp. pravdepodobne všetky okrem olivového... Preto aj vegáni, vitariáni, atď zaraďujú len trochu tukov - A TO HLAVNE Z DôVODU že fungujú na sacharidoch (sacharidy ako energia v tomto prípade) ALE keby náhodou chceli fungovať na tukoch a ostať na vegánskej strave, a teda aj tuk mať z rastlín, tak...TAK MAJÚ SMOLU a preťažujú pečeň (ak by konzumovali iné oleje vo veľkom, olivový je výnimka, ale aj tak nie je ideálny).
NASÝTENÉ TUKY (slanina a Ghí .... masť nie je celá nasýtená, údajne len polovica obsahu tvorí nasýtené tuky - takže masti už budem konzumovať menej, je to pre mňa nová informácia...) SA NESPRACÚVAJÚ v pečeni, ale vstrebávajú sa priamo do lymfatických uzlín - šetria pečeň, SÚ PRIRODZENÉ PRE ČLOVEKA a jeho tráviacu sústavu.
Takže toľko - niečo nové si sa naučil. Ahoj.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2012 9:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
DameChantal píše:
sakul, JirkaV, administrátor
Děkuji moc za reakci a milé příspěvky. Doufala jsem, že i mimo tu šílenou protikvasinkovou dietu bude existovat cesta, jak se jich zbavit, ale jak vidím, tak ne. Příští týden posbírám nejvíce informací o protikvasinkové dietě, a za týden ji zahajuji. Sladkosti,cukrovinky už nejím, a pomalu odchází má závislost, tak snad nebude tak těžké si ulevit od dalších potravin \":!:\" Doufám, že to bude brzo OK.. a ostatním přeji "hezký" boj s kvasinkama. \":)\"

Pokud tu dietu opravdu pochopíte, tak zase nijak šílená není a dá se tak stravovat opravdu bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2012 9:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
Dobrý večer,
vadí niečomu pitie uriny ak mám v tele premnoženú kvasinku?

Ďakujem

Neměl by s tím být problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2012 9:40 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Asi 10-ty, či 11-ty deň som na protikvasinkovej diéte, samé živočíšne produkty, kopa živočíšnych tukov, a sacharidy z bryndze (40g denne rozdelených na 3 časti - pred jedlom)...v podstate len z bryndze, sotva 10g.
...
Odkedy som na proticandidovej kúre, tak mám VEĽMI SVETLÚ STOLICU... podobnej farby ako biely íl, aj s jemným žlto-hnedým odtieňom (jemnučkým). Je v pevnom skupenstve, a pri utieraní sa papier ostáva v podstate čistý.

Môže mi niekto povedať, čo to znamená ? Podľa toho čo som sa dočítal, tak sa pravdepodobne prečisťuje pečeň...

Ďakujem za odpoveď.

To asi játra dávají málo žluče, což není dobré a určitě bych se jim snažil odlehčit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2012 11:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
ako mám rozjetu candidu?
neviem ako sa dá ohodnotiť, ale v skratke - problémy, ktoré si myslím, že u mňa súvisia s candidou je v prvom rade plynatosť po takmer každom sacharidovom jedle (napr. z jablka ma ide roztrhať a pri pomletých ovsených vločkách s pár hrozienkami nemám problém, ale neplánujem teraz s ničím ´dalším experimentovať)
ďalej sa mi robia biele pupáčiky, ako krupička na tvári, bruchu a chrbte. Na bruchu a chrbte ju už veľmi nepozorovať, tvár je na tom horšie.
Takisto mi bola zistená candida z hlienu, čiže pleseň na pľúcach, čo zároveň dráždi moju astmu (po týždni na diete s oreganovým olejom som dokázal kortikoidy zredukovať na polovicu a dokonca sa už dokážem nadýchnuť bez bolesti a zhlboka)

Zisťujem si ten pomalý prechod na sacharidy hlavne kvôli tomu, aby som to už teraz nedosral a vedel, čo si môžem dovoliť, vždy je dobré byť pripravený.

Skúsim po tom mesiaci pridať raz denne pečené zemiaky a ak mi to nebude robiť problém, budem ich konzumovať takto týždeň, potom pridám aj ryžu Basmati, opäť týždeň, a nakoniec skúsim to ovocie...

To se domnívám že nepůjde, pokud máte kvasinku opravdu dost namnoženou většinou je třeba docela dlouhá doba na bezsacharidové dietě, čili ty pokusy bych opatrně konal až po perfektním plivacím testu a naprosto růžovém jazyku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2012 11:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
stendas píše:
JirkaV
ako dlho vlastne funguješ na nizkosacharidovej diete?

na jednom blogu som sa stretol s článkamy, kde autor presadzuje a konzumuje takúto stravu niekoľko rokov, len tuky a tuky, samozrejme aj bielkoviny...nevzniká z toho prekyslenie organizmu a nezaťažuje to organizmus? byť permanentne v ketóze sa mi nezdá najzdravšie.

a včera sa mi podarila prvá chyba, zjedol som kukuricu, v ktorej ako som sa dozvedel neskôr je škrob, opäť moje črevá prežili ťažké chvíle nafukovania \":)\"
aký veľký dopad ma v diete takýto prehrešok? ako veľmi dokáže candida túto chybu využiť vo svoj prospech an rozmoženie?

Tak dopad je jasný, jste stále na začátku, prostě si to počítejte na kalkulačce flora.cz a musíte se dostat maximálně na 60 g sacharidů denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát dub 27, 2012 8:33 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Jarda píše:
To asi játra dávají málo žluče, což není dobré a určitě bych se jim snažil odlehčit.

Pán Jarda, netrafil ste sa...
Stolicu mám už od predvčerajška normálnu, ako som mal vždy.
Proste to bola zmena započatá procidandidovou kúrou, a trvala zopár dní, už skončila.
NIJAK PEČEŇE NEZAŤAŽUJEM, nasýtené tuky sa netrávia v pečeni... idu priamo do lymfatického systému, tam sa vstrebávajú... \":wink:\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 8:22 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
NOWOCAYN píše:
Pán Jarda, netrafil ste sa...
Stolicu mám už od predvčerajška normálnu, ako som mal vždy.
Proste to bola zmena započatá procidandidovou kúrou, a trvala zopár dní, už skončila.
NIJAK PEČEŇE NEZAŤAŽUJEM, nasýtené tuky sa netrávia v pečeni... idu priamo do lymfatického systému, tam sa vstrebávajú... \":wink:\"

\":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 10:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Pán Jarda, netrafil ste sa...
Stolicu mám už od predvčerajška normálnu, ako som mal vždy.
Proste to bola zmena započatá procidandidovou kúrou, a trvala zopár dní, už skončila.
NIJAK PEČEŇE NEZAŤAŽUJEM, nasýtené tuky sa netrávia v pečeni... idu priamo do lymfatického systému, tam sa vstrebávajú... \":wink:\"

Jak myslíte, komu není rady, tomu není pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz