Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 7:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: problemy po tibetske hoube
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 5:05 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 12, 2012 2:24 pm
Příspěvky: 4
Ahoj,
jsem tu nova a chtela bych se zeptat na problem, ktery se mi stal po nekolikadenim piti kefiru z tibetske houby.
Dostala jsem ji od jedne moc hodne pani, pry se nema prodavat, ale darovat.Dala mi k tomu i navod a sama si jej pry dlouhou dobu delala z krabicoveho mleka.
Par dni to bylo vpohode, dle rady jsem houbu zalila mlekem, ale ne krabicovym, nybrz ze soukrome farmy, kde jej setrne pasterizuji, chutnejsi mleko jsem nepila a dokonce jako jedine mi nezpusobovalo zadne travici problemy, ponevadz se z nej nesbira smetana.Problemy jsem mela po kozim mleku z farmy tez, coz nechapu, ale pekne me prohnal.
aAle zpet k hoube.Dala jsem ji do keramickeho hrnku na kafe, zalila mlekem, dala na stul a prikryla ubrouskem.Po 12hod.jsem jej promichala plastovou lzickou a po 24hodinach scedila a proplachla na cedniku vodou, ale z vodovodu, studenou, nbeo mirne vlaznou a napoj bud vypila, nebo dala do lednice na druhy den.Prvni den po vypito jsem dostala nahlou krec do bricha, ale pak to preslo a nic se nedelo, akorat, ze jsem nechodila pravidelne na velkou, coz predtim slo,po vypiti kefiru i az za dva dny.Po cca 10dnech jsem dostala velke krece do bricha a litala jsem na velkou, jako nikdy.Nechapu, co ze me vse vyslo a kde se to hlavne vzalo, nebyl to vyslovene prujem, ale mekci stolice a strasne zapachala, plna slizu.K tomu se pridalo paleni zahy, hrtanu a reflux jicnu, kdy se mi vracelo jidlo a abnormalni krkani naprosto po vsem, kdyz jsem jen kousla do rohliku.Trosku zimnice,nadmuta, proste mi bylo fakt blbe.Houbu jsem tedy darovala radeji dal.
rada bych se zeptala, zda se tohle tez nekomu stalo a zda to mam jeste zkusit, nebo radeji ne.Nekde jsem cetla, ze muze byt v nasem pasmu naopak skodliva a obsahovat skodlive bakterie a zpusobit v budoucnu vazne problemy.Ze bychom nemeli konzumovat neco, naco nejsme zvykli a z jineho podnebi apod.Ze tam maji jiny vzduch, zivot, potraviny a take organismus.
Vsimla jsem si na te hoube totiz, kdyz jsem kefir pasirovala pres cednik slizu, ktery se tahnul a po nekolika dnech byl ten napoj sice chutny porad, ale takovy hlenovity, jako omacka, uz to nebyl ten kefir a ten sliz pak ve stolici asi potvrdil, ze to bylo z toho.
Mam to jeste zkusit, udelala jsem neco spatne, nebo radeji ne a muzu mit alergii?Nebo byl problem treba v te hoube uz, ale kde sehnat zdravou?Take jsem, jak se namnozila behem tech par dni ji neoddelila a mela ji v tom hrnicku, coz asi bylo malo mleka na takove mnozstvi, asi dve polevkove lzice houby.Jsem z toho dost nestastna, ponevadz jsem myslela, ze me spis pomuze a byla jsem rada, ze jsem ji sehnala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problemy po tibetske hoube
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 8:38 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
[quote="jasminka"11c5oajl]...akorat, ze jsem nechodila pravidelne na velkou, coz predtim slo,po vypiti kefiru i az za dva dny...[/quote11c5oajl]
zapcha po kefire zrejme nie je nic nezvycajne, mala so s ty proble (teraz nevie, lebo ju nepijem), manzel to iste!
Svokor mi to tiez potvrdil a mladsia dcerka, ktora kefir pije viac menej pravidelne, tiez nema po nom idealnu stolicu, skor menej casto ako viac...

k slizu v kefire, myslim, ze to moze byt problem velkeho mnozstva hub na malo lieka.
dava sa na pol litra tusim lyzica.... opravte ma prosim, ak sa mylim.

mimochodom, o kefire je tu cele vlakno.


Naposledy upravil ovekyska dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problemy po tibetske hoube
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 8:55 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 12, 2012 2:24 pm
Příspěvky: 4
Mozna to bylo tim, ale jedno je jiste, uz bych takovy den nechtela zazit, bylo to desny.Stesti, ze jsem byla doma a byl svatek, kdybych byla nekde na cestach mimo domov, neumim si to predstavit.A je to uz par dni, ale porad krkam, jde mi vzduch nahoru do jicnu po jakemkoliv, byt dietnim jidle,piti, dokonce i po bananu a jsem nafoukla.Tim jsem trpela i driv, ale ted je to horsi.A pali me hrtan trochu.
Cetla jsem, ze ten sliz je docela nebezpecny prave kvuli tomuto, ale jak se ho zbavit na hoube a hlavne, aby vubec se neudelal?Ani proplachovani v ruce nepomohlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problemy po tibetske hoube
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 10:06 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
[quote="jasminka":gso8qtcm]....
Cetla jsem, ze ten sliz je docela nebezpecny prave kvuli tomuto, ale jak se ho zbavit na hoube a hlavne, aby vubec se neudelal?Ani proplachovani v ruce nepomohlo...[/quote:gso8qtcm]
Jasminko,
zkus si přečíst tento článek o tibetské houbě: http://www.zdravi-az.cz/doc/R03_56-57_k ... r_bohu.pdf

Mimo jiné se tam píše, že "[i:gso8qtcm]...oplachování vede ke smytí účinné slizovité vrstvy na jejím povrchu, v důsledku čehož se pak houba k výrobě kefíru hůře nastartovává...[/i:gso8qtcm]"

Navíc proplachování houby v chlorované vodě vede k jejímu zániku.

Také je dobré toto vlákno:

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Naposledy upravil Amy dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2012 11:26 am 
Offline

Registrován: stř říj 19, 2011 2:47 pm
Příspěvky: 18
Je vhodné přidat do kefíru avokádo? Přece jen, jedno je koncentrovaný zdroj bílkovin, druhé zase tuku..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2012 11:43 am 
Offline

Registrován: sob úno 04, 2012 8:18 pm
Příspěvky: 20
Dobrý den.Začal jsem si dělat jogurty a kefír z kozího mléka. Dříve jsem dělal z kravského a jogurty i kefír byly krásně husté, ale ted u kozího mléka takové hustoty nedosáhnu. Zkoušel jsem i kozí mléko z různých zdrojů,pokaždé je to stejné.Kefír má konzistenci téměř jako mléko. Navíc to po kvašení chytne takové "kozí aroma",ale to ,předpokládám, není na škodu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2012 2:13 pm 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
Nerazzurro píše:
Dobrý den.Začal jsem si dělat jogurty a kefír z kozího mléka. Dříve jsem dělal z kravského a jogurty i kefír byly krásně husté, ale ted u kozího mléka takové hustoty nedosáhnu. Zkoušel jsem i kozí mléko z různých zdrojů,pokaždé je to stejné.Kefír má konzistenci téměř jako mléko. Navíc to po kvašení chytne takové "kozí aroma",ale to ,předpokládám, není na škodu.

Já jsem změnu nezaznamenal, možná ještě nejsou houbičky zvyklé na přechod z jiného mléka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte kvě 15, 2012 6:35 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
derkel píše:
Nerazzurro píše:
Dobrý den.Začal jsem si dělat jogurty a kefír z kozího mléka. Dříve jsem dělal z kravského a jogurty i kefír byly krásně husté, ale ted u kozího mléka takové hustoty nedosáhnu. Zkoušel jsem i kozí mléko z různých zdrojů,pokaždé je to stejné.Kefír má konzistenci téměř jako mléko. Navíc to po kvašení chytne takové "kozí aroma",ale to ,předpokládám, není na škodu.

Já jsem změnu nezaznamenal, možná ještě nejsou houbičky zvyklé na přechod z jiného mléka.

Ty si děláš hustej kefír z kozího mléka? Já to zatím neměl možnost vyzkoušet, ale našel sem tohle: http://www.agronavigator.cz/az/vis.aspx?id=92054
Citace:
Složení kozího mléka je podobné kravskému, ale je v něm obsaženo nepatrně více tuků, sirných aminokyselin, vápníku, fosforu, draslíku, hořčíku, manganu, vitaminu A a B2 a niacinu, mastných kyselin s krátkým řetězcem, ale méně celkových bílkovin, vitaminu E, B6, B12, kyseliny listové, karotenu (způsobuje bílou barvu sýrů), zinku a selenu.

Citace:
Z hlediska výroby sýrů se nepříznivě projevuje v kozím mléce chybějící alfa-s1-kasein, který má význam pro vytváření kaseinové sýřeniny.

Což je ze zdravotního hlediska jen dobře, protože tohle lepidlo v těle nedělá nic dobrýho.
Citace:
Kozímu mléku se připisují zázračné uzdravovací účinky (...) a menší vliv na vznik alergií než u kravského mléka. Klinické zkoušky však nedospívají k jednoznačným závěrům (viz Alergie na mléko). Někteří alergici na kasein mohou pít kozí mléko, někteří alergici nemohou pít žádné mléko.

Na druhou stranu by to ale mohlo vysvětlovat řidší kefír.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Naposledy upravil Xeelee dne sob kvě 19, 2012 1:35 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: problemy po tibetske hoube
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 7:06 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jasminka píše:
Ahoj,
jsem tu nova a chtela bych se zeptat na problem, ktery se mi stal po nekolikadenim piti kefiru z tibetske houby.
Dostala jsem ji od jedne moc hodne pani, pry se nema prodavat, ale darovat.Dala mi k tomu i navod a sama si jej pry dlouhou dobu delala z krabicoveho mleka.
Par dni to bylo vpohode, dle rady jsem houbu zalila mlekem, ale ne krabicovym, nybrz ze soukrome farmy, kde jej setrne pasterizuji, chutnejsi mleko jsem nepila a dokonce jako jedine mi nezpusobovalo zadne travici problemy, ponevadz se z nej nesbira smetana.Problemy jsem mela po kozim mleku z farmy tez, coz nechapu, ale pekne me prohnal.
aAle zpet k hoube.Dala jsem ji do keramickeho hrnku na kafe, zalila mlekem, dala na stul a prikryla ubrouskem.Po 12hod.jsem jej promichala plastovou lzickou a po 24hodinach scedila a proplachla na cedniku vodou, ale z vodovodu, studenou, nbeo mirne vlaznou a napoj bud vypila, nebo dala do lednice na druhy den.Prvni den po vypito jsem dostala nahlou krec do bricha, ale pak to preslo a nic se nedelo, akorat, ze jsem nechodila pravidelne na velkou, coz predtim slo,po vypiti kefiru i az za dva dny.Po cca 10dnech jsem dostala velke krece do bricha a litala jsem na velkou, jako nikdy.Nechapu, co ze me vse vyslo a kde se to hlavne vzalo, nebyl to vyslovene prujem, ale mekci stolice a strasne zapachala, plna slizu.K tomu se pridalo paleni zahy, hrtanu a reflux jicnu, kdy se mi vracelo jidlo a abnormalni krkani naprosto po vsem, kdyz jsem jen kousla do rohliku.Trosku zimnice,nadmuta, proste mi bylo fakt blbe.Houbu jsem tedy darovala radeji dal.
rada bych se zeptala, zda se tohle tez nekomu stalo a zda to mam jeste zkusit, nebo radeji ne.Nekde jsem cetla, ze muze byt v nasem pasmu naopak skodliva a obsahovat skodlive bakterie a zpusobit v budoucnu vazne problemy.Ze bychom nemeli konzumovat neco, naco nejsme zvykli a z jineho podnebi apod.Ze tam maji jiny vzduch, zivot, potraviny a take organismus.
Vsimla jsem si na te hoube totiz, kdyz jsem kefir pasirovala pres cednik slizu, ktery se tahnul a po nekolika dnech byl ten napoj sice chutny porad, ale takovy hlenovity, jako omacka, uz to nebyl ten kefir a ten sliz pak ve stolici asi potvrdil, ze to bylo z toho.
Mam to jeste zkusit, udelala jsem neco spatne, nebo radeji ne a muzu mit alergii?Nebo byl problem treba v te hoube uz, ale kde sehnat zdravou?Take jsem, jak se namnozila behem tech par dni ji neoddelila a mela ji v tom hrnicku, coz asi bylo malo mleka na takove mnozstvi, asi dve polevkove lzice houby.Jsem z toho dost nestastna, ponevadz jsem myslela, ze me spis pomuze a byla jsem rada, ze jsem ji sehnala.

Tak rad se vám dostalo dost a dobrých třeba členka Amy vám to píše jasně. Trochu si zde problematiku kefíru nastudujte a patrně vám dojde, že starší kefír tvoří zácpu, vždy likviduje kvasinku a uvedené potíže bych viděl na odumírání kvasinek, čili zabývat se kvasinkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 7:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
aja píše:
Je vhodné přidat do kefíru avokádo? Přece jen, jedno je koncentrovaný zdroj bílkovin, druhé zase tuku..

Většinou to nevadí, klidně vyzkoušejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 7:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Nerazzurro píše:
Dobrý den.Začal jsem si dělat jogurty a kefír z kozího mléka. Dříve jsem dělal z kravského a jogurty i kefír byly krásně husté, ale ted u kozího mléka takové hustoty nedosáhnu. Zkoušel jsem i kozí mléko z různých zdrojů,pokaždé je to stejné.Kefír má konzistenci téměř jako mléko. Navíc to po kvašení chytne takové "kozí aroma",ale to ,předpokládám, není na škodu.

Ano, většinou řidší je, což dost záleží na složení kozího mléka, které se dost liší, dle toho co koza zrovna žere. Ničemu to nevadí, jde spíše o zvyk a také houba se musí na jiné mléko adaptovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 1:16 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 12, 2012 2:24 pm
Příspěvky: 4
Dekuji vsem za uzitecne rady a postrehy.
Spis to vypadalo, ze budu mit asi na tu houbu alergii, coz bych nebyla jedina, proste mi nebude delat dobre.Ted me ceka vysetreni, tak uvidime.
Nebo se do ni dostala nejaka bakterie nezadouci, dalsi lide me tvrdi, ze zato mohl ten sliz a ze oni houbu denne proplachuji leta a pohoda.
Jeste jednou to zkusim s jinou houbou a pokud by se to opakovalo, tak holt s tim musim prestat, ponevadz s temi problemy pak se neda ani jit ven.
Co se tyce koziho mleka, tak jsem mela z farmy, setrene pasterizovane, ale litala jsem po nem v krecich na zachod tez, jako po rade kravskych.Pak jsem zkusila farmarske kravske, setrne pasterizovane a to je jedine, ktere muzu pit nahusto i v kave a nic mi to nedela, naopak po nem chodim pravidelne, zklidni se mi zaludek kyseliny a mam pravidelnou a normalni stolici.Pry ho delaji jinym zpusobem, ze nesbiraji smetanu z nej, cili je smetanove a je fakt strasne lahodne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned kvě 20, 2012 2:59 pm 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 9:31 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: P4 Dvorce
Delam kefir asi mesic v lednici a jel ok ale posledni dobou je takovy spis do tvarohu a malinko nasladly, dela stopu na sklenici ale tak jako hrudkovati a neni to ono co bylo. Zkusil jsme tam hodit tabletku swiss lact. ale prijde mi ze nic moc. Nemate s tim nekdo zkusenosti, neni uz moc kefirek nebo jim mam dat dietu ci co?

Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 7:27 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 1:04 pm
Příspěvky: 46
Dobrý den,

chci si vzít s sebou na dovolenou tibetskou houbu, abych si mohla dělat kefír, ale nemám možnost dostat se tam k nepasterizovanému mléku. Proto se chci zeptat, zda je možné použít trvanlivé mléko z obchodu. Nepoškodí pasterizované mléko houbu a nesníží její účinky?

Dál by mě zajímalo, jestli půl litr kefíru denně pokryje denní potřebu bílkovin a vápníku? Díky za odpovědi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 9:03 pm 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 9:31 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: P4 Dvorce
lev píše:
Dobrý den,

chci si vzít s sebou na dovolenou tibetskou houbu, abych si mohla dělat kefír, ale nemám možnost dostat se tam k nepasterizovanému mléku. Proto se chci zeptat, zda je možné použít trvanlivé mléko z obchodu. Nepoškodí pasterizované mléko houbu a nesníží její účinky?

Dál by mě zajímalo, jestli půl litr kefíru denně pokryje denní potřebu bílkovin a vápníku? Díky za odpovědi.

Co se tyka mleka, nevim kam jedes ale slusne je Selske mleko ale moc ho nemaji, co se tyka bilkovin, pochybuji,v pul litru kefiru je tak 16g bilkovin, koukni na Flora kalkulacku a mas jasno http://www.flora.cz/ekalkulacka/e_index.htm a neco je i tu http://www.czfcdb.cz/ Denni davka bilkovin pokud nemas kvasinku a nesportujes nebo fyzicky nepracujes tak 0,5-1g na kg vahy, s vapnikem je to trochu slozitejsi, vetsinou ho lide maji dost a je spise deficitni horcik podle toho co jsem vycetl, jinak mlecne vyrobky podle Jardy spis vapnik odebiraji, jde o to jak se stravujes, napr. mak ho ma dost atd. Neda se to takhle jednoduse rict a je to dossouvislosti. Idealne si nechat udelat krevni testy nebo vlasovou analyzu a vis na cem si.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz