Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 7:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 10:54 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Vševěd píše:
v oříšcích různého druhu příroda smíchala tuky a sacharidy dohromady... dává ti to smysl?
příroda sama "míchá paliva" \":lol:\"
zdravý člověk může klidně jíst dohromady tuky a sacharidy a nijak mu to nevadí.
nemocný /s candidou/ nemůže jíst sacharidy ani bez tuků.

Pravda, ale oříšky a semínka obsahujou i spoustu bílkovin, takže jsou vlastně nevhodný i pokud dodržuješ dělenou stravu. Sacharidy a bílkoviny potřebujou pro trávení rozdílný pH v žaludku a kyseliny se neutralizujou. Proto se tráví tak dlouho. Nevím co na tom je, ale někde sem se dočet, v potravinách, kde nejsou složky uměle smíchány dohromady, je žaludek dokáže trávit postupně.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Naposledy upravil Xeelee dne sob kvě 19, 2012 11:53 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 11:38 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
tys tomu quotování dal za uši:-)
co je vlastně špatného na dlouhém trávení? že máš delší dobu pocit plného žaludku? to jen tak mimochodem, u mně je to pozitivum...
mimochodem nepřikládal bych žaludku takovou inteligenci, že by uměl rozpoznávat uměle vytvořenou a přírodní potravu...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 6:34 pm 
Offline

Registrován: sob říj 15, 2011 6:06 pm
Příspěvky: 60
Xeelee píše:
Sacharidy společně s tuky nedělaj dobrotu.

pan Zajíček ořechy v ovocné snídani totiž uvádí. ale asi je to na každém, jak tráví.
přemýšlím, k čemu nejlépe para kvůli selenu. jestli je menší zlo ovoce, škroby nebo kefír (případně patlanice).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob kvě 19, 2012 7:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
cestin píše:
přemýšlím, k čemu nejlépe para kvůli selenu. jestli je menší zlo ovoce, škroby nebo kefír (případně patlanice).

V kombinaci s kefírem nebo patlanicí nevidím žádnej problém. Hlavně to chce koupit kvalitní bio ořechy. Ořechy rychle žluknou, takže je kvalitní zdroj důležitej.

Můžeš zkusit i ovoce. Pokud ti nebude dělat problémy, tak je to v pořádku. Para ořechy sice obsahujou skoro 20 % bílkovin, který se v žaludku nemaj rády se sacharidy (vzájemně se neutralizujou trávicí kyseliny), ale velký množství ořechů předpokládám konzumovat nebudeš.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 10:59 am 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2011 7:23 pm
Příspěvky: 88
[quote="Jarda":194ze4c6]1)Nevidím problém.
2)Nedovedu posoudit, nikdy jsem to nezkoušel, ale nejvhodnější se mě nezdá.[/quote:194ze4c6]
Dobrý den, pavidelně čistím

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 1:42 pm 
Offline

Registrován: sob říj 15, 2011 6:06 pm
Příspěvky: 60
Xeelee píše:
Sacharidy společně s tuky nedělaj dobrotu.

když to člověk dotáhne do absurdna, tak by vlastně asi nebylo dobré matlat dohromady ani škorbnatou zeleninu (mrkev, celer, řepa atd.) s tukem. jenže to už by se nedalo kombinovat skoro nic a skončili bychom na monodietách \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 8:31 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
cestin píše:
pan Zajíček ořechy v ovocné snídani totiž uvádí. ale asi je to na každém, jak tráví.

přemýšlím, k čemu nejlépe para kvůli selenu. jestli je menší zlo ovoce, škroby nebo kefír (případně patlanice).

myslím, že už jsem četl pár doporučení a zákazů od pana Jardy, které si silně odporují...
za mně je to poněkud přehnané, úzkostlivě sledovat co s čím můžu jíst, dělat si klystýry, očisty,
tohle není život pro normálního člověka...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 9:30 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 18, 2012 3:56 pm
Příspěvky: 7
Vševěd píše:
myslím, že už jsem četl pár doporučení a zákazů od pana Jardy, které si silně odporují...
za mně je to poněkud přehnané, úzkostlivě sledovat co s čím můžu jíst, dělat si klystýry, očisty,
tohle není život pro normálního člověka...

no právě, odporuje si skoro vše se vším a každý s každým, což mě celkem překvapuje. čekal jsem alespoň základní mantinely, mimo které lidské tělo prostě nefunguje. spíš to vypadá, že si každý zkoumá, co jeho tělo unese, kam až chce zajít, a taky čemu hodlá věřit, jakého má guru, tedy na co se psychicky naladí.. zajímavé.. někdo je zpocený z toho, že není maso, jiný jde až k veganství, další k vitariánství, ale "odmění" se designově nazdobenými receptíky, kde frčí kyselé se sladkým i tuky a škroby, ať se práší za kočárem, hlavně, že jsem vitarián \":twisted:\" \":twisted:\" no, nevím..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte kvě 22, 2012 1:32 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Petr007 píše:
no právě, odporuje si skoro vše se vším a každý s každým, což mě celkem překvapuje. čekal jsem alespoň základní mantinely, mimo které lidské tělo prostě nefunguje. spíš to vypadá, že si každý zkoumá, co jeho tělo unese, kam až chce zajít, a taky čemu hodlá věřit, jakého má guru, tedy na co se psychicky naladí.. zajímavé.. někdo je zpocený z toho, že není maso, jiný jde až k veganství, další k vitariánství, ale "odmění" se designově nazdobenými receptíky, kde frčí kyselé se sladkým i tuky a škroby, ať se práší za kočárem, hlavně, že jsem vitarián \":twisted:\" \":twisted:\" no, nevím..

Mantinelů tu je spousta, ale dost z nich člověk objeví až po delší době studia, kdy na povrch vyplavou souvislosti a člověk získá osobní zkušenosti s konkrétním stravováním apod. Základní mantinely ale návštěvník najde všude. Jde o pár rad, které prostupují články na webu i celým fórem. Spíš než vzájemnej nesouhlas tu panuje všeobecnej nesouhlas s názory pár lidí. Většina tu nevede spory o to co je dobrý a co špatný.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte kvě 22, 2012 7:56 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
no když myslíš:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte kvě 22, 2012 9:20 am 
Offline

Registrován: pát kvě 18, 2012 3:56 pm
Příspěvky: 7
Xeelee píše:
Mantinelů tu je spousta, ale dost z nich člověk objeví až po delší době studia, kdy na povrch vyplavou souvislosti a člověk získá osobní zkušenosti s konkrétním stravováním apod. Základní mantinely ale návštěvník najde všude. Jde o pár rad, které prostupují články na webu i celým fórem. Spíš než vzájemnej nesouhlas tu panuje všeobecnej nesouhlas s názory pár lidí. Většina tu nevede spory o to co je dobrý a co špatný.

no to zní dobře. jak tedy ale s "mantinely" kombinace potravin? poškozuje lidský organismus kombinace kyselého se sladkým (kyseliny - cukry), sladkého se škroby, sladkého s tuky atp? tedy pokud nejsou přirozeně obsažené v jedné plodině. to je přece měřitelné, je tu nějaký racionální zdroj (biochemie), nebo je to opět na osobní zkušenosti jedince?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte kvě 22, 2012 9:45 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Xeelee píše:
Mantinelů tu je spousta.......Základní mantinely ale návštěvník najde všude. Jde o pár rad, které prostupují články na webu i celým fórem...

totot je zakladny omyl, co sa aspon tyka jedalnicka odporucaneho v clanku, myslim, ze Jarda uz tento tip trebars ranajok dnes neodporuca nikomu! a v tom je problem, inovacia ci rozsirenie aspon tohto clanku by sa hodila \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte kvě 22, 2012 9:52 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
ovekyska píše:
totot je zakladny omyl, co sa aspon tyka jedalnicka odporucaneho v clanku, myslim, ze Jarda uz tento tip trebars ranajok dnes neodporuca nikomu! a v tom je problem, inovacia ci rozsirenie aspon tohto clanku by sa hodila \":wink:\"

dnes neodporuca nikomu! a za rok to bude zase úplně jinak:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte kvě 22, 2012 1:27 pm 
Offline

Registrován: úte úno 07, 2012 3:34 pm
Příspěvky: 35
Bydliště: Roztoky
dovolte abych se vložil do předchozí diskuze:
ano, přiroda všechno namíchala dohromady, takže čistě dělenou stravu v podstatě jíst nelze, jde ale taky o poměry.
v ořechách je mnoho bílkovin a neutrálních tuků, takže já je řadím k bílkovinám a kombinuju se sýrem a zeleninou nebo tukem.
pan Jarda ale radí jíst těch ořechů s ovocnou snídaní jen několik, takže to je oproti ostatním složkám zanedbatelné množství.

taky je dobré si uvědomit, že při správné úpravě/vitariánské stravě do sebe dostáváte spoustu enzymů a látek které trávení usnadňují, takže trávicí šŤávy a ph nejsou úplně rozhodující. příroda prostě není blbá a většinou to namíchala tak, jak je to nejlíp stravitelné. hlavní problém je že člověk míchá víc potravin dohromady - ve vitariánské stravě se doporučuje nemíchat víc jak dvě substance, jinak člověk vymyslí nějakou špatnou kombinaci.

já naopak postupem času docházím k tomu, že pan Jarda ma ve většině případů naprostou pravdu. aniž bych to dělal cíleně, tak pomalu konverguju k jeho doporučenému jídelníčku, na základě svých zkušeností a experimentování se mi to osvědčuje. ovoce zatím moc nejím, ale zelenina a šŤávy jsou základ, obilnin jen málo, především kvalitní tuky. problém mám akorát se sýrem - ten nepovažuju za tak špatný a myslím že záleží hlavně na kvalitě, nic se ale nemá přehánět.

jinak tuky a sacharidy bych taky moc nemíchal - ani příroda to nedělá a asi ví proč. je to ale hodně individuální a každý si musí svůj jídelníček sestavit sám, což může trvat řadu měsíců, ne-li celý život \":-)\" ale o tom život je - člověk se pořád učí;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte kvě 22, 2012 1:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
JirkaV píše:
dovolte abych se vložil do předchozí diskuze:
ano, přiroda všechno namíchala dohromady, takže čistě dělenou stravu v podstatě jíst nelze, jde ale taky o poměry.
v ořechách je mnoho bílkovin a neutrálních tuků, takže já je řadím k bílkovinám a kombinuju se sýrem a zeleninou nebo tukem.
pan Jarda ale radí jíst těch ořechů s ovocnou snídaní jen několik, takže to je oproti ostatním složkám zanedbatelné množství.

taky je dobré si uvědomit, že při správné úpravě/vitariánské stravě do sebe dostáváte spoustu enzymů a látek které trávení usnadňují, takže trávicí šŤávy a ph nejsou úplně rozhodující. příroda prostě není blbá a většinou to namíchala tak, jak je to nejlíp stravitelné. hlavní problém je že člověk míchá víc potravin dohromady - ve vitariánské stravě se doporučuje nemíchat víc jak dvě substance, jinak člověk vymyslí nějakou špatnou kombinaci.

já naopak postupem času docházím k tomu, že pan Jarda ma ve většině případů naprostou pravdu. aniž bych to dělal cíleně, tak pomalu konverguju k jeho doporučenému jídelníčku, na základě svých zkušeností a experimentování se mi to osvědčuje. ovoce zatím moc nejím, ale zelenina a šŤávy jsou základ, obilnin jen málo, především kvalitní tuky. problém mám akorát se sýrem - ten nepovažuju za tak špatný a myslím že záleží hlavně na kvalitě, nic se ale nemá přehánět.

jinak tuky a sacharidy bych taky moc nemíchal - ani příroda to nedělá a asi ví proč. je to ale hodně individuální a každý si musí svůj jídelníček sestavit sám, což může trvat řadu měsíců, ne-li celý život \":-)\" ale o tom život je - člověk se pořád učí;-)

Souhlas. A co se toho kombinování tuků a cukrů týká, tak záleží na tom, v jakém stavu má člověk trávení a candidu. Zdravému člověku s vyladěným trávením to problémy dělat nebude. Kolik takových ale mezi námi v dnešní době šílenýho stravování běhá? Cukry bych konzumoval jen samostatně a taky konzumuju bílkoviny se zeleninou. Tuky jsou podle dělený stravy neutrální a s bílkovinami se daj kombinovat.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz