Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte zář 24, 2024 7:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: svaly
PříspěvekNapsal: pát čer 08, 2012 5:39 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2012 5:17 pm
Příspěvky: 2
mam 55 kg mohli by ste mi poradit s vyzivou lebo spravil
l som uz vsetko mozne ale nezbralo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: svaly
PříspěvekNapsal: ned čer 10, 2012 3:46 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
sandro19 píše:
mam 55 kg

A výška?

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: svaly
PříspěvekNapsal: ned čer 10, 2012 9:57 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
sandro19 píše:
Ahoj chcel som sa len spytat ,ze ked mam 15 ci je spravne posilnovat ? diki

Ono je posilovat a posilovat. Otazka je proc posiluji, zda chci ziskat silu, mrstnost a rychlost nebo jenom svaly a pripadne podlomene zdravi, kdyz to prezenu.

Tady je treba jeden pohled, myslim, ze ten spravnejsi:

http://skola-lecitele.cz/video_vegetarian_05.htm

Honza Koukal vydrzi hrat squash klidne nekolik hodin v kuse, a ani se moc nezapoti:

http://www.sport-invest.cz/000websport/ ... n/galerie#

Moc svalu na sobe ani jeden ani druhy nema. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: ned čer 10, 2012 11:52 am 
Offline

Registrován: čtv črc 21, 2011 12:06 pm
Příspěvky: 3
Ony ty bíloviny v zeleni jsou, ale nedovedu si představit kulturistu, který jede na 4-5g/kg je čerpá jen ze zeleně?? To by musel spást opravdu velké množství...40? 50kg denně \":-)\" nebo ještě víc \":-)\" A taky by musel papat v noci, poněvadž rostlinné bílkoviny jsou celkem rychlé, tak aby předcházel katabolickému stavu, musel by papat hodně často a ještě by musel mít speciální příručku a seznam celého řetězce esenciálních aminokyselin v konkrétních rostlinách a pečlivě propočítat množství a druh rostlin tak, aby se dostal k ideálnímu poměru řetězce a i kdyby to zvládl propočítat velice dobře, celková využitelnost takových bílkovin je hodně nízká, na tak velké množství zkonzumované stravy. Ovšem nijak nezpochybňuju zdravou výživou, ale pro toho, kdo to myslí s kulturistikou vážně se bez živočišných bílkovin neobejde. Jedna věc je cvičení, druhá strava a jedno bez druhého nefunguje. Vejce, maso, mléko obsahují všech 8 esenciálních aminokyselin v žádaném poměru a množství, rostlinné bílkoviny se jim v tomto nemohou rovnat, mohou je pouze částečně nahradit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: ned čer 10, 2012 1:08 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Schvalne, jestli mi nekdo dokaze podat nejake smysluplne vysvetleni. \":-)\"

Pred dvema a pul roku jsem vazil 73 kg a zacal jsem se syrovou stravou, protoze nic jineho na me zdravotni problemy nezabiralo.
Jedine co neni syrova strava je tvaroch z kefiru v sirne patlanine a obcas lzice rybiho tuku.
Priblizne za 3/4 roku jsem spadl s vahou na 60,5 kg. Objem v pase za tech 2,5 roku mam uz o 6 cm mensi a pomalu to stale klesa. Ted uz opravdu hodne pomalu.
Pritom jsem ale za posledniho cca 1/2 az 3/4 roku pribral 4,5 kg na vaze.
Kde ta vaha sakra je, kdyz ze syrove stravy, dle vasich informaci, nelze priprat zadna svalovina. \":-(\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: ned čer 10, 2012 5:24 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Sorry, ale v téhle váhové kategorii se opravdu nedá mluvit o "svalech"... navíc, jestli jsi měl nějakou přirozenou hmotnost okolo 70 kg
a zhubnul jsi a potom to nabral zpátky, tak ses jenom dostal tam, kde už jsi byl... přiber s tou tvojí aktuální stravou na 80 kg
a potom ti potvrdím, že se s tou tvojí stravou dají přibrat svaly...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 7:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
která zeleň obsahuje bílkoviny? děkuji za info

Prakticky každá i když ne velké množství a významnější zdroje jsou tyto:

Množství bílkoviny na 100 g potraviny
Pór 2,50g
Salát polníček 1,80g
Špenát 3,20g
Brokolice 4,40g
Brukev 2,10g
Fazolky 2,30g
Hrášek zelený 6,50g
Chřest 2,10g
Kadeřávek 4,20g
Kapusta hlávková 3,10g
Kapusta kadeřavá 4,30g
Kapusta růžičková 5,20g
Květák 2,40g


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 8:12 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jarda píše:
Vševěd píše:
která zeleň obsahuje bílkoviny? děkuji za info

Prakticky každá i když ne velké množství a významnější zdroje jsou tyto:

Množství bílkoviny na 100 g potraviny
Pór 2,50g
Salát polníček 1,80g
Špenát 3,20g
Brokolice 4,40g
Brukev 2,10g
Fazolky 2,30g
Hrášek zelený 6,50g
Chřest 2,10g
Kadeřávek 4,20g
Kapusta hlávková 3,10g
Kapusta kadeřavá 4,30g
Kapusta růžičková 5,20g
Květák 2,40g

Co semena lupiny bílé? Tu v tom seznamu nevidím, protoze to neni zelene.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Lupina_bílá#Plody_Tremoso

Bohuzel ten odkaz zde nejde vlozit spravne, protoze obsahuje ceske znaky, takze je treba ho do prohlizece prekopirovat cely.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 8:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
inzenyr píše:
Co semena lupiny bílé? Tu v tom seznamu nevidím, protoze to neni zelene.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Lupina_bílá

Kde se dá koupit?

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 9:52 pm 
Offline

Registrován: stř pro 15, 2010 11:16 pm
Příspěvky: 35
Dovolím si tady něco přidat. Myslim, že to berete za špatný konec. Přibírání svalové hmoty není jen otázkou bílkovin, ale otázkou hlavně sacharidů a tréninku. I těžce cvičícím stačí 1,6 g/kg váhy, tedy alespoň se to uvádí v nejnovějších studiích, že tělo není schopno více spracovat, když se bavíme v rovinách běžných lidí/sportovců, ne 140 KG svalovce. To, že se většina lidí přejídá živočišnými bílkovinami je jen lobby, protože proteiny jsou dražší než sacharidy a je to jen zažité dogma. Co vám každy doporučí první jako suplement? Jasně, že proteinový nápoj, to je přeci základ!....Abych se vrátil k tématu. Pro nejlepší přibrání svalové hmoty je to nejdůležitější potréninkové jídlo a trénink jako takový. Co mohu vřele doporučit je trénink okolo 50i minut-hodiny. Jelikož po této době významě klesá hladina testosteronu a většinou jsou vyčerpány zásoby glykogenu(forma energie v které se ukládají sacharidy, ukládá se do sval a jater, při fyzické zátěži se štěpí na glukózu) a pak si to tělo kompenzuje stepenim aminokyselin, takže je to kontraproduktivní. Což znamená. ihned po tréninku doplnit cukry, ideálně velký banán, nebo dva...cca 40-60g sacharidů záleží na tělesné dispozici. Hodinku po tréninku další jídlo, co nejvíce bílkovin. Potréninkové jídlo je nejdůležitější. Já to dělám většinou tak, že mám jedno jídlo, plus tedy to ihned po tréninku a pak ještě pár hodin před spaním litr kefíru. Držel jsem dlouhou dobu dělenou stravu a pořád jsem hubl a nemohl přibrat, byl jsem vyrýsovaný, ale síla a nic nešlo nahoru, stagnovval jsem. Sacharidů jsem přijmul kolem 150g denně, byl jsem často unavený, přecitlivělý, držel jsem protikvasinkovou klasicky, ale hodně chutě na sladké. Teď jsem zařadil sacharidy hodně a vše se zlepšilo. Těstoviny, rýže hodně, pohanka, a hodně ovoce, banány, jablka, hroznové víno, kiwi apod. Když jíte v malém množství mezi jídly a nepjete na to, tak žádný problém s candidou. Takže trénink, 1,6 proteinu na kg váhy, tak cca kolem 4-5g na kg váhy sacharidů, klidně víc, když nebude problém s trávením, potréninková jídla a máte to v suchu. Mám 198 cm 106 kg, minimum podkožního tuku. Doporučuji také zařadit cardio formou běhání nejlépe v přírodě, zase ,ne moc dlouho 20 min. klidně stačí+následná procházka na vydýchání těch kyselin, povzbudí NEUVĚŘITELNĚ psychiku a krotí kandidu, dost slušně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 10:00 pm 
Offline

Registrován: stř pro 15, 2010 11:16 pm
Příspěvky: 35
A ještě bych to přidal o jednu myšlenku. Koukněte se na běžce, co běhají dlouhé tratě, kosta kůže. Proč? Přebytečná hmota jim jen přitěžuje, to je logické, to samé máte s tréninkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 10:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
Pavel Slabý píše:
Dovolím si tady něco přidat. Myslim, že to berete za špatný konec. Přibírání svalové hmoty není jen otázkou bílkovin, ale otázkou hlavně sacharidů a tréninku. I těžce cvičícím stačí 1,6 g/kg váhy, tedy alespoň se to uvádí v nejnovějších studiích, že tělo není schopno více spracovat, když se bavíme v rovinách běžných lidí/sportovců, ne 140 KG svalovce. To, že se většina lidí přejídá živočišnými bílkovinami je jen lobby, protože proteiny jsou dražší než sacharidy a je to jen zažité dogma. Co vám každy doporučí první jako suplement? Jasně, že proteinový nápoj, to je přeci základ!....Abych se vrátil k tématu. Pro nejlepší přibrání svalové hmoty je to nejdůležitější potréninkové jídlo a trénink jako takový. Co mohu vřele doporučit je trénink okolo 50i minut-hodiny. Jelikož po této době významě klesá hladina testosteronu a většinou jsou vyčerpány zásoby glykogenu(forma energie v které se ukládají sacharidy, ukládá se do sval a jater, při fyzické zátěži se štěpí na glukózu) a pak si to tělo kompenzuje stepenim aminokyselin, takže je to kontraproduktivní. Což znamená. ihned po tréninku doplnit cukry, ideálně velký banán, nebo dva...cca 40-60g sacharidů záleží na tělesné dispozici. Hodinku po tréninku další jídlo, co nejvíce bílkovin. Potréninkové jídlo je nejdůležitější. Já to dělám většinou tak, že mám jedno jídlo, plus tedy to ihned po tréninku a pak ještě pár hodin před spaním litr kefíru. Držel jsem dlouhou dobu dělenou stravu a pořád jsem hubl a nemohl přibrat, byl jsem vyrýsovaný, ale síla a nic nešlo nahoru, stagnovval jsem. Sacharidů jsem přijmul kolem 150g denně, byl jsem často unavený, přecitlivělý, držel jsem protikvasinkovou klasicky, ale hodně chutě na sladké. Teď jsem zařadil sacharidy hodně a vše se zlepšilo. Těstoviny, rýže hodně, pohanka, a hodně ovoce, banány, jablka, hroznové víno, kiwi apod. Když jíte v malém množství mezi jídly a nepjete na to, tak žádný problém s candidou. Takže trénink, 1,6 proteinu na kg váhy, tak cca kolem 4-5g na kg váhy sacharidů, klidně víc, když nebude problém s trávením, potréninková jídla a máte to v suchu. Mám 198 cm 106 kg, minimum podkožního tuku. Doporučuji také zařadit cardio formou běhání nejlépe v přírodě, zase ,ne moc dlouho 20 min. klidně stačí+následná procházka na vydýchání těch kyselin, povzbudí NEUVĚŘITELNĚ psychiku a krotí kandidu, dost slušně.

Zajimavy prispevek. Mohu se zeptat, kolik Vam je let, jak dlouho jiz jedete tento system a jake procento ve Vasi strave zaujimaji masne a mlecne produkty?_


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 10:23 pm 
Offline

Registrován: stř pro 15, 2010 11:16 pm
Příspěvky: 35
Firebird píše:
Zajimavy prispevek. Mohu se zeptat, kolik Vam je let, jak dlouho jiz jedete tento system a jake procento ve Vasi strave zaujimaji masne a mlecne produkty?_

Je mi 22 let a toto aplikuji velice krátkou dobu, v řádu měsíců, ale mám velice dobré výsledky. Vždycky jsem tak nejak cvicil, ale bylo to dost jednostranné a nekomplexni a postupne jsem ziskaval informace a zarazoval to do skladanky. Velke procento jsou zasadotvorné potraviny, ovoce, zelenina, ale jsou tam taky orechy a semena, kefir, mlecne produkty pouze tvaroh, ten si davam s lnenym seminkem, dále sýry se snažím kozí, ovčí z farmy ze slovenska, pomerne za slusnou cenu se daji sehnat a maso tam je take tunak, kralik od babicky, nebo kruta a kureci, sem tam nejake hovezi a veprove jednou za pul roku tak, takze temer vubec. Ale jeste dost experimentuji, ted treba s macenou pohankou. Proste se snazim jist jednoduse a drzet zasadite prostredi. Jeste bych dodal, ze psychika na jednicku, defekace dvakrat denne a vsechny problemy, co jsem mel jsou pryc. Musim teda podotnout, ze jsem zacal praktikovat ty veci kolem uzemnovani, meditaci apod., ale to je uz jine tema.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv čer 14, 2012 6:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon dub 16, 2012 3:25 pm
Příspěvky: 79
Uzemnovani, to mas na mysli reconnection?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2012 9:49 am 
Offline

Registrován: stř čer 20, 2012 9:16 am
Příspěvky: 7
Ahoj, přečetl jsem si tady hodně příspěvků o škodlivosti posilování apod. Nabízím také můj pohled a zkušenost.
Cvičím v posilovně řadu let, přináší to skvělé uvolnění, nemám žádné potíže ohledně páteře, pohybového aparátu apod. Cvičení je pro mě radost.

Nejím cca 16 let maso, vajíčka a nic v čem je toto obsaženo (ani tvaroh,bílou mouku, chleba, sýr,). Moje strava je zelenina, vločky, rýže,řasy,oříšky, robi, tofu,soja atd. a PROTEINY ! (piji pouze čistou vodu).

Ano jím proteiny, sojové a whey proteiny. Samozřejmě záleží na tom, jak silné máte vnitřní orgány, ale zatím jsem ve 37 letech bez nějakých vážných zdravotních komplikací, 12 let jsem nemarodil.

Chodím se zájmem k odborníkům na makrobiotiku, různé druhy speciálních diagnostik apod. Naposledy jsem se dozvěděl, že ohledně tělesné stavby jsem naprosto OK. Necvičím proto, abych se někde předváděl, ale proto, že se cítím dobře, nemám zdravotní obtíže atd. Hodně lidí o cvičení pořádně nic neví, cvičí spatně, neznají stavbu těla a neumějí cviky správně provádět. Častokrát musím poslouchat, že musím „něco brát“, a nebo že musím být určitě duševně sláb, k poměru ke svalům. Pak se bavím, když tihle lidé zjistí, že mám vysokou školu, neberu steroidy a nejím maso.
Určitě si nemyslím, že cvičení ubližuje tělu. Doplňky jsou diskutabilní, a když už je musíte brát, tak opravdu všeho s mírou, proteinové doplňky beru po cvičení a pak jím stravu bohatou na bílkovinu (robi, tofu, soju atd.) a hlavně zeleninu, zeleninu e zeleninu.

Pokud je tedy někdo musí brát, kupujte jen ty, které jsou testovány a mají certifikaci normou ISO 9001. Velké procento proteinů jsou jen náhražky s velkým obsahem mouky apod. Mě osobně se osvědčil PHARMA WHEY, výrobce UK a nebo Vegetarian protein. Kupuji u pana Trampoty, který se distribuci podřadných produktů snaží vyhnout LINK: http://www.ptservis.cz

Pokud Vás zajímá můj vzhled, viz.můj profil zde, mám tam pár fotek (bude mi 40 let, takže jsem už v posilovně senior) LINK: http://lide.ronnie.cz/roland3

Nechci tady hájit proteinové doplňky, ale jen poskytnou můj pohled na věc. Cvičení je pro mě přínosem a radostí. \":D\"

Hezký den \":mrgreen:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz