Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 11:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2012 8:26 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
jani píše:
Je Xylitol nebezpečný? Vykrmuje kvasinky?

No, osobně nepochybuji o tom, že Xylitol bude candidu vyživovat, však už tu o tom pan Jarda psal (v případě candidy holt cukr jako cukr), ale říkám si, když už si chci dát něco sladkého, tak Xylitol lepší než med, právě kvůli těm zubům... doufám


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2012 8:35 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
linda píše:
Jardo, může se kombinovat večerní vařené jídlo např. pohanka se syrovou zeleninou nebo je lepší to "vařené" jíst samostatně? A co trochu osolit. Jinak nesolím nic celý den.

zajisté Vám odpoví Jarda, jemuž je dotaz určen,

nemohu se ale udržet radostně napsat: nejen, že můžete vařené jídlo kombinovat se syrovou zeleninou, nýbrž byste takto kombinovat měla \":)\"
Vařená, čili tepelně upravená potrava, je enzymaticky mrtvá a je tedy velkou zátěží pro slinivku. Zkombinováním takového jídla se syrovou zeleninou (nikoli však ovocem - ovoce se jí nalačno a samotné) dodáte řadu enzymů a trávení probíhá podstatně příznivěji a hlavně bez nežádoucího kvašení.
Ještě velmi podstatná drobnost - jako první sousto takového jídla dejte zeleninu, předejdete tím leukocytóze. Je to nádherný fígl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2012 7:44 pm 
Offline

Registrován: sob bře 31, 2012 3:18 pm
Příspěvky: 21
Tak to je dobrá zpráva, čekala jsem spíš zase nějaký "zákaz" \":-)\"
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte čer 19, 2012 9:02 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Lindo kdybyste někde v knižním bazaru narazila na knížku "Fit pro život" od Diamondových, určitě si ji kupte. Uvidíte, budete její četbou nadšená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv čer 21, 2012 4:53 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Veľmi zaujímavý článok o xylitole, dosť ma osobne šokoval, vyplýva z neho, že xylitol ako sladidlo je vysoko spracovaný rafinovaný produkt, ktorý má už prámálo spoločné s prirodzeným xylitolom v ovocí a zelenine. Takže stále zostáva najbezpečnejšie nízkokalorické sladidlo stevia, ale aj tu treba dávať pozor, niektorí výrobcovia ju radi mixujú s inými nízkokalorickými sladidlami, čítať pozorne zloženie. Inak najčastejšie sa vyrába xylitol a erythriol z lacnej dovozovej kukurice z Číny.

http://www.naturalnews.com/022986_xylit ... sugar.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv čer 21, 2012 5:16 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
bludicka píše:
Veľmi zaujímavý článok o xylitole, dosť ma osobne šokoval, vyplýva z neho, že xylitol ako sladidlo je vysoko spracovaný rafinovaný produkt, ktorý má už prámálo spoločné s prirodzeným xylitolom v ovocí a zelenine. Takže stále zostáva najbezpečnejšie nízkokalorické sladidlo stevia, ale aj tu treba dávať pozor, niektorí výrobcovia ju radi mixujú s inými nízkokalorickými sladidlami, čítať pozorne zloženie. Inak najčastejšie sa vyrába xylitol a erythriol z lacnej dovozovej kukurice z Číny.

http://www.naturalnews.com/022986_xylit ... sugar.html

Oproti tomu lze najít hromady dalších článků o tom že je xylitol bezpečné sladilo a spolu se stévií vhodné i pro kvasinkáře, což většinou tvrdí i lidé na candida forech.

Vžd je možné si kupovat xylitol z břízy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: čtv čer 21, 2012 10:48 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Aj aspartám je vhodný pre kvasinkárov.... čo sa týka obsahu cukru a zdravý nie je.

Jedna vec je posudzovať sladidlo z hľadiska "kvasinkového", glykemického indexu a druhá vec z hľadiska celkového zdravotného.

Ja si kupujem steviu, čistý rastlinný tekutý výťažok, ktorý je minimálne spracovaný. Áno, je možné si kúpiť xylitol aj z brezy, ale to neznamená, že keď výrobca napíše "z brezy", že je to už prírodné, je to len lepšia východzia surovina, ale proces rafinácie a spracovania je ten istý. Xylitol je menšie zlo ako umelé sladidlá a pre diabetikov namiesto fruktózy. To výrobcovia s obľubou dnes píšu na všetko "prírodný", všetko je prírodné, aj slivovica, biely chlieb, biely cukor... resp. sú vyrobené z prírodných surovín.

So xylitolom sa to ale nesmie prehnať, vo vyšších dávkach spôsobuje preháňanie.

Určite xylitol nemá toxické vlastnosti ako nízkokalorické umelé sladidlá, čiže je relatívne bezpečné, ale ja som poukazovala hlavne na jeho proces rafinácie a spracovanie a z tohoto hľadiska sa mi až také super nejaví a zvlášť pre ľudí, ktorí jedia surovú stravu a dbajú tak úzkostne na kvalitu a celistvosť potravín a doplnkov.

Xylitol má ale niektoré zaujímavé medicínske vlastnosti, používa sa dosť úspešne napr. ako nosný sprej, pri rôznych infekciách, má antibakteriálne vlastnosti, pri kandide, takže v istých prípadoch je jeho použitie ok, ale nepoužívala by som ho na pravidelné sladenie.

Ešte jeden zaujímavý článok o xylitole:



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2012 11:27 am 
Offline

Registrován: pát čer 01, 2012 10:05 pm
Příspěvky: 4
Dobrý deň,
chcel by som prejsť na takúto stravu a zaujímali by ma veci, na ktoré si treba dávať pozor, ako napr. čo sa s čím nemá kombinovať, resp. s čím to netreba prehánať. Je možné kombinovať ovocie a zeleninovú šťavu príp. naopak zeleninu a ovcnú šťavu ? Alebo keď jem ovocie mala by sa piť ovocná šťava a so zeleninou zeleninová šťava ? Plánujem si kúpiť 2-hriadeľový odšťavovač avšak Angel je pre mňa moc drahý ale našiel som Green Power avšak tento má až 160 ot./min., nezničia sa pri takýchto otáčkach enzými a vitamíny ? Taktiež som skúšal klíčenie fazule Mungo, nevadí konzumácia týchto klíčkov v množstve cca. 400g/deň. Veľa športujem a denne cvičím a chcel by som si zachovať dostatočný príjem bielkovín aj bez konzumácie mäsa, pretože nerád by som priveľmi stratil svalovú hmotu. Moj BMI je 23,5 a meriam 200 cm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2012 9:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
linda píše:
Jardo, může se kombinovat večerní vařené jídlo např. pohanka se syrovou zeleninou nebo je lepší to "vařené" jíst samostatně? A co trochu osolit. Jinak nesolím nic celý den.

Tím kombinováním nic pokazit nemůžete, naopak dodáte enzymy a snáze se tráví. Jíst zcela bez soli také nemusí být dobrý nápad, třeba ve velkém vedru se dost solí vypotí a je třeba je doplnit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: xylitol
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2012 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
jani píše:
Xylitol je všude vychvalovaný, je opravdu tak zdravý a bezpečný? \":?:\" \":idea:\" \":?:\" Zatím nad ním jen uvažuji....

http://www.candidaalbicans.mypage.cz/th ... odne-ci-ne

...A teď k hlavnímu tématu: Je Xylitol nebezpečný? Vykrmuje kvasinky?

Najít odpověď nebylo tak jednoduché. Přesto se mi podařilo udělat si o tomto sladidlu poměrně přesný obrázek. Je pravda, že Xylitol všude doporučují - dokonce i na hlavní stránce výrobku Xylitol. Výrobci tohoto výrobku mi napsali vpodstatě jen to, že "všude se píše, že je Xylitol bezpečný a proto my taky věříme, že je vhodný při protikvasinkové dietě".

Jiný názor má Bee Wilder, přírodní léčitelka s více než 20ti letou praxí s léčbou Candidy. Budu citovat názor Bee ze skupiny health.groups.yahoo.com.

(Bee Wilder): ,,Xylitol, Sorbitol, Malititol, a Mannitol se nazývají také jako cukerné alkoholy nebo polyoly a nejsou vlastně ani cukry, ani alkoholy, jsou klasifikovány jako sacharidy.

Xylitol je vyráběn extrakcí xylenu z březového dřeva nebo kukuřičných klasů, a reaguje s vodou tak, že se vyrobí xylóza neboli "dřevný cukr". Pak se přidá vodík (H2) k vytvoření "Xylitolu".

Proto je hydrogenovaným zpracovaným produktem, který je nezdravý pro každého.

K tomu bych ještě podotkla, že se o Xylitolu mluvilo v souvislosti se silnými křečemi žaludku a průjmu. Minimálně silné křeče můžu potvrdit. Co se týče toho, jestli krmí toto sladidlo kvasinky, myslím, že odpověď je z předešlého nasnadě

Ono půjde hodně o přijaté dávky a návyk, protože zpočátku nadýmá skoro každého a téměř každý dostane rychlý problém, nicméně po krátké době si na něj tělo zvykne a potíže většinou odezní. Reakce má také každý jiné a říci tedy obecně, že jednoznačně vhodný není, nebo je se nedá, zde to bude co člověk to názor. Mě osobně se nijak zvlášť nebezpečný nezdá, ovšem je dost jedlý a ve velké dávce určitě moc zdravý nebude, nicméně na chuť a zlepšení stavu zubů dle mého názoru plně vyhovuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned črc 01, 2012 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Jozko píše:
Dobrý deň,
chcel by som prejsť na takúto stravu a zaujímali by ma veci, na ktoré si treba dávať pozor, ako napr. čo sa s čím nemá kombinovať, resp. s čím to netreba prehánať. Je možné kombinovať ovocie a zeleninovú šťavu príp. naopak zeleninu a ovcnú šťavu ? Alebo keď jem ovocie mala by sa piť ovocná šťava a so zeleninou zeleninová šťava ? Plánujem si kúpiť 2-hriadeľový odšťavovač avšak Angel je pre mňa moc drahý ale našiel som Green Power avšak tento má až 160 ot./min., nezničia sa pri takýchto otáčkach enzými a vitamíny ? Taktiež som skúšal klíčenie fazule Mungo, nevadí konzumácia týchto klíčkov v množstve cca. 400g/deň. Veľa športujem a denne cvičím a chcel by som si zachovať dostatočný príjem bielkovín aj bez konzumácie mäsa, pretože nerád by som priveľmi stratil svalovú hmotu. Moj BMI je 23,5 a meriam 200 cm.

Vše na co se ptáte se zde již řešilo, čili jen body. Zelenina a ovoce dohromady nejde, pokud na jiný odšťavňovač nemáte, tak ten na který máte prostě plně vyhovuje. Jíst skoro půl kila klíčků denně je blbost, ty se jedí v objemu pár polévkových lžic. Moc bílkovin velice škodí, ale to časem poznáte a hmotu svalů pak již zkoumat nebudete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: sob črc 14, 2012 7:16 pm 
Offline

Registrován: sob bře 13, 2010 6:49 pm
Příspěvky: 28
Zdravím všechny, chtěla bych poprosit o názor na sladidlo Malitol - máte někdo zkušenosti? je v pořádku? viděla jsem čokolády slazené malitolem, jsou od stejné značky jako ty se stévií...tak nevím, jestli by bylo možné jíst i ty (jsem na protikvasinkovce ale kvacinku jsem už dloho nenaplivala, cukr v každé formě zatím vynechávám, teda krom ovoce)...Děkuji moc.M


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned črc 15, 2012 8:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
MatildaD píše:
Zdravím všechny, chtěla bych poprosit o názor na sladidlo Malitol - máte někdo zkušenosti? je v pořádku? viděla jsem čokolády slazené malitolem, jsou od stejné značky jako ty se stévií...tak nevím, jestli by bylo možné jíst i ty (jsem na protikvasinkovce ale kvacinku jsem už dloho nenaplivala, cukr v každé formě zatím vynechávám, teda krom ovoce)...Děkuji moc.M

Tak manitol je monosacharid, krystalická látka o teplotě tání 168 °C. D-mannitol se vyskytuje v rostlinách a houbách. Používá se v lékařství jako diuretikum a laxativum. Má tedy dost podobné vlastnosti jak xylitol a teoreticky používat možná lze, nicméně asi ne u každého, to budete muset vyzkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon srp 20, 2012 2:45 pm 
Offline

Registrován: pát srp 17, 2012 1:26 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, ze všeho nejdřív bych vám chtěl poděkovat, že udržujete tento web v chodu, protože je fakt super. \":)\"

Nyní k mému dotazu. Je mi 21 let, mám 185cm a 90kg. Dělal jsem asi 6 let závodně silové sporty, ale už jsem toho nechal a cvičím hlavně pro radost a více se snažím věnovat svému zdraví. Po prostudování vašich stránek a hledání zde na fóru, jsem si konečně uvědomil, jak strašně se stravuji, a chtěl bych to změnit. Rád bych vyzkoušel váš jídelníček (Příklad denního jídelníčku), ale mám z něj trochu obavy. Jsem od přírody dost hubený a díky sportu mám teď takovou dobrou atletickou postavu, kterou bych si rád udržel. Co se týče mého nynějšího tréninku, tak spíš chodím běhat a u toho si dám pár cviků s vlastní vahou a třeba jen jednou týdně zvednu pár činek.

Abych to zkrátil. Prostě se bojím, že strašně zhubnu. \":D\" A protože tomu ještě moc nerozumím, tak nechci dělat sám nějaké nerozvážné úpravy a nevědomky celý jídelníček nějak zničit. Poradil byste mi, jak tento jídelníček "obohatit", abych měl i dost energie na sport a zbytečně jsem nehubl? (i za cenu, že to nebude absolutně nejzdravější...). Raději bych jedl ze začátku o něco víc a podle toho, jak na to bude moje tělo reagovat, bych případně porce časem snížil. Mohl bych třeba jíst celkově větší porce uváděných jídel? Nebo přidat jen více rýže a luštěnin (než jen 1-2 lžíce), případně zařadit i brambory? A rád bych jedl aspoň prozatím nějaké maso (třeba jen 1-2x týdně např. rybu, ta by nemusela obsahovat tolik antibiotik) a vejce (hlavně kvuli žloutku, který je prý velmi výživný).

Děkuji za váš názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: úte srp 21, 2012 8:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
veyer píše:
Dobrý den, ze všeho nejdřív bych vám chtěl poděkovat, že udržujete tento web v chodu, protože je fakt super. \":)\"

Nyní k mému dotazu. Je mi 21 let, mám 185cm a 90kg. Dělal jsem asi 6 let závodně silové sporty, ale už jsem toho nechal a cvičím hlavně pro radost a více se snažím věnovat svému zdraví. Po prostudování vašich stránek a hledání zde na fóru, jsem si konečně uvědomil, jak strašně se stravuji, a chtěl bych to změnit. Rád bych vyzkoušel váš jídelníček (Příklad denního jídelníčku), ale mám z něj trochu obavy. Jsem od přírody dost hubený a díky sportu mám teď takovou dobrou atletickou postavu, kterou bych si rád udržel. Co se týče mého nynějšího tréninku, tak spíš chodím běhat a u toho si dám pár cviků s vlastní vahou a třeba jen jednou týdně zvednu pár činek.

Abych to zkrátil. Prostě se bojím, že strašně zhubnu. \":D\" A protože tomu ještě moc nerozumím, tak nechci dělat sám nějaké nerozvážné úpravy a nevědomky celý jídelníček nějak zničit. Poradil byste mi, jak tento jídelníček "obohatit", abych měl i dost energie na sport a zbytečně jsem nehubl? (i za cenu, že to nebude absolutně nejzdravější...). Raději bych jedl ze začátku o něco víc a podle toho, jak na to bude moje tělo reagovat, bych případně porce časem snížil. Mohl bych třeba jíst celkově větší porce uváděných jídel? Nebo přidat jen více rýže a luštěnin (než jen 1-2 lžíce), případně zařadit i brambory? A rád bych jedl aspoň prozatím nějaké maso (třeba jen 1-2x týdně např. rybu, ta by nemusela obsahovat tolik antibiotik) a vejce (hlavně kvuli žloutku, který je prý velmi výživný).

Děkuji za váš názor.

No patrně vás překvapí, že váha není o množství stravy, ale o její využitelnosti, čili zdravý jedinec může jíst opravdu mimořádně nízké dávky potravy a stejně nehubne. Ovšem pokud to zatím neovládáte, můžete udělat pouze menší změny a přidat do stravy tuk, speciálně omega 3 mastné kyseliny a zpravidla se tak dá objem stravy zásadně ponížit, aniž by váha klesala. Lidé se toho docela bojí, nicméně strašák tuku je nesmyslný, třeba při adekvátním příjmu CLA mastné kyseliny (konjugovaná kyselina linolová) se automaticky spalují tukové polštáře a má na tělo velice dobré zdravotní účinky. Vyskytuje se především v másle a hlavně v másle krav, které se volně pasou, tedy ne ustájených. Tak můžete takové máslo vyzkoušet a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz