Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř říj 09, 2024 12:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Sara111 píše:
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat,s kvasinkami bojuji dle Vašich zásad už dlouho. Teď mi lékař nabídl vakcínu proti candida albicnas, většinou od lékařů nic nejím,ale chtěla jsem se zeptat,jestli by taková vakcína něškodila?
děkuji

Asi bych souhlasil s tím, co vám napsal člen Alex, nicméně pokud je člověk v úzkých, musí vyzkoušet i vyhnat čerta ďáblem, jinak to nejde. Osobně se vakcínám vyhýbám a nikomu je nedoporučuji, není to řešení, to nabízí vždy pouze přírodní postupy a oponentní houby, nebo bakterie, třeba laktíci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 10:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Marcel píše:
Ahojte,

Uz dlhsie asi pol roka si trochu tykam s kvasinkou. Je to taka hra na macku a mys. Ale nie je jasne kto je macka a kto mys.
Moj rezim
1. Celkom dodrziavam bezsacharidovu dietu az na to, ze jem viac orechov (najma mandle 100 g, Para 30g a ostatne spolu celkom asi 200 g denne)
2. Rano vypijem ranny moc + cca 1l vlaznej vody s 1 citronom nasledne 0.5l zeleninovej stavy + Bkomplex, Vitamin E, Vita C + Lepicol a sem tam Zn.
3. Nasledne cvicenie. (Vsetky klby + Pozdrav slnka + kliky a brusaky)
4. Po cviceni som teraz v lete zaradil vzdy jednodruhove ovocie zo svojej zahradky (po lete ho opat zrusim). Cierne ribezle, Cervene ribezle, Ceresne, Melon (ten kupujem).
5. Nasledne rychla chodza do prace 20 min.
6. Zjem orechy s rajcinami (Asi nie je najlepsia kombinacia ale nemam nejake nafukovanie po ich konzumacii)
7. Kysle kozie alebo ovcie mlieko 3-4 dcl.
8. 40 min. rychla chodza v ramci obeda
9. Obed (Varena + surova zelenina + tuky + zltko + zazvor, chren)
10. Kysle kozie alebo ovcie mlieko 3-4 dcl. + cesnak
11. 20 min. rychla chodza domov
12. Rajciny s makom
13. Zeleninova stava + Vitamin C + Mg a spat
Aktualne vazim 65 kg pri 179 cm. Chcel by som este pribrat 2-3 kg ale celkovo som s vahou spokojny. Pribral som zo svojho min. 62 kg.

Moje postrehy a otazky z bezsacharidovej diety:
1. Sanka mi trva dlho. Predtym, som konzumoval viac ovocia a malo to rychly priebeh do 1 hod. a teraz 1.5 hod bez vracania. V pohode vypijem 4.5l a vobec sa sifon nepusti. Az sa clovek trochu boji. Kvasinka po sanke aj ked dam Laktikov sa celkom rychlo spamata (Slinovy test). Neda sa ryza niecim nahradit?
2. Po zaradeni ovocia rano sa slinovy test vie rychlo pokazit a po viac dnovej konzumacii citit aj smradlave prdy a trochu krucanie v bruchu. Po lete ovocie vynecham. Zda sa mi OK konzumovat v lete ovocie na ochladenie, ale kvasinka si asi nevsimla, ze je leto.
3. Casto sa v noci budim na krce noh aj 2 krat za noc. Snazim sa to riesit natieranim nôh olivovym olejom co mi pomaha ak dodrzim pravidelnost, ale neviem identifikovat dôvod.
4. Kvasinka mi ako taka nejake problemy nespôsobuje ekzemy, hnacky a pod. ale tusim, ze jej nesmiem dat velky priestor.

Pls. o Vase rady, komenty.

Vdaka,

Marcel

Člen Xeelee vám to píše dobře, máte v tom nějaký hokej, je tam podle všeho jak moc bílkovin, tak možná i sacharidů, čili si stravu spočítejte na kalkulačce flora.cz a musíte dostat 1 g bílkovin na kilo váhy a den, k tomu cca 60 g sacharidů a až trojnásobek váhy bílkovin se dá přijmout v tuku, ale většině lidí stačí mnohem méně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 10:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
doubleingram píše:
Tady je dopis od H.Blahove, jako reakce na moje problemy, asi do toho pujdu, jen ty kapky asi nebudu brat, jsou moc drahe:
http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=41986#p41986

Co vy na to (Xion hlavne)?

Dalsi otazka, co vy na klystyry pri kandide, a pokud ano jake, urinu mam zakalenou tak tu nechci pouzivat, co MMS, jabl. ocet, citron, pry je super glycerin 5% v roztoku, ten vyzkousim.
Co si o tom myslite, hlavne Jarda by me zajimal, urina je pry ok, po octovym s urinou ze me lez peknej bordel - http://www.zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=41196#p41196

Tak urina opravdu dobře likviduje mnoho potíží a svařená ještě více, nicméně to bez pokusu stejně nezjistíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 10:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
davidekMTB píše:
Ahoj \":)\"
již nějakou dobu bojuju s kvasinkami. Asi největší problém který mi způsobují jsoou stavy opilosti po jídle. Dodržuju protikvasinkovou dietu od Sakula a po jídle dávám lichořeřišnici. mohl by mi prosím někdo poradit jak tyto stavy zmírnit? Samozřejmě vím, že je důležitý pohyb a pořádně se vydýchat...

Moc díky,

David \":)\"

Člen Vševěd vám to píše správně, toto je otázkou cukrů a musíte je tedy ze stravy vyřadit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 10:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
Tom Kořenek píše:
Chtel bych se zeptat jestli zde ma nekdo zkusenost s Wobenzymem? Jsem po operaci kyly a zaroven na bez-sacharidove diete a dost lidi se mi primlouva at si ten lek koupim. Cena je ale silene vysoka. Zde na foru jsem nasel jen par komentaru, ktere se toho tykaly a samotny Jarda neni velky zastance. Je zrejme, ze zlepseni traveni by proti samotne kvasince pomohlo, ale jsou tam i urcita proti.
Pri analyze slozeni Wobenzymu jsem zjistil ze jako nositel je tam kukuricny skrob a laktoza coz pri pojidani treba 30ti tablet rozhodne asi nepomuze memu zazivani. Zaroven jsem zjistil, ze Wobenzym je vpodstate kombinace ruznych travicich enzymu, ktere pomahaji travit/stepit bilkoviny a tedy regenerovat telo + je tam urcite mnozstvi Vitaminu C a bioflavinoidu. Pokud tomu dobre rozumim, tak velka cast techto enzymu by sla velmi dobre nahradit:
1) Ananas - extrakt z ananasu (napr prodavaj v DM) s Bromelainem
2) Papaya - Cena za kus vyssi, ale konzumaci rozprostrit na nekolik dni a nejlepe jist s kvalitnim zdrojem bilkovin.
3) Dalsi enzymy uz nevim jak ziskat z externich zdroju, ale urcite jich je dost, ale lze naopak podporit telo v jejich exkreci, ne ? To co funguje na stimulaci produkce HCl by melo fungovat i na dalsi enzymy, ne? (Zazvor, cesnek, chilli atd atd atd)
- Napadaji me zeleninove stavy ve velkem mnozstvi. Momentalne piju okurkovou (cca 0.5 az 1l denne s velmi malym mnozstvim cervene repy a zazvoru) a zelnou (parkrat tydne).
4) Vitamin C a bioflavinoidy lze samozrejme supplementovat levnej a jednodusej.
5) Zeleny napoj propagovany Jardou - Celkem dobra nahrada, ne ?

Tak člen Vševěd vám to píše správně, sice to funguje, nicméně jde o značně předražený preparát, můžete si něco podobného z uvedených plodin doma i v mixéru vyrobit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 10:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
davidekMTB píše:
Dobrý den,

nedávno jsem si sehnal kefírovou houbu. Nechal jsem ji v mléce cca 2 dny (mimo lednici), takže byl už pěkný kefír. Po vypití cca 2 dcl se mi udělalo dosti zle (zhoršené vidění, pocit opilosti, únava..). Je to způsobeno vymíráním kvasinek, které houba sejmula, nebo se kefírem kvasinky naopak živí a neměl bych ho už pít...

Díky moc

David

Patrně ano, vymírající kvasinka vás dovede vyjedovat opravdu slušně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 26, 2012 9:26 am 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Děkuji, znamená to tedy že mám v užívání kefíru pokračovat?
A ještě bych se rád zeptal na sýry z kravského mléka. Které jsou při kvasinkové dietě nejvhodnější? A jak je na tom kravské mléko bez laktózy?

Díky,

D.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte čer 26, 2012 7:24 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
davidekMTB píše:
Děkuji, znamená to tedy že mám v užívání kefíru pokračovat?
A ještě bych se rád zeptal na sýry z kravského mléka. Které jsou při kvasinkové dietě nejvhodnější? A jak je na tom kravské mléko bez laktózy?

Díky,

D.

Hledejte ideálně sýry bez laktozy - prodáví se jeden BIO v intersparu nebo sýr diplomat v Kauflandu. Další vhodné sýr jsou parmezán a tvrdé švýcarské sýry, ty mohou obsahovat dokonce probiotické bakterie. Dále nepasterizovaná bryndza, kozí sýry a méně také mozarela (bez konzervantů), cottage (bez smetany, ideálně buvolí) či kaškaval a přírodní ovčí sýr.
Tyto budou mít většinou bezpečné nebo žádné množství laktozy, nicméně problematický zústává kasein a výskyt plísní u některých.

Rozhodně se vyhněte taveným sýrům a plísňovým sýrům jako je niva a těm které jsou příliš zpracované.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 11:28 am 
Offline

Registrován: úte kvě 17, 2011 1:52 pm
Příspěvky: 58
Dobrý den,
mohlo by fungovat na eliminaci kvasinek např. pijavice?
děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 1:55 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 12:31 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Kladno
Ahoj Jardo,

pár dní zpět, jsem si dal na večer cca. 2h po jídle, 3 lžíce kokosového oleje Tropicai, s myšlenkou, že pošlu kvasince něco dobrého. Asi po hodině jsem dostal silné křeče do bricha a následně hodně dlouhej a silnej průjem a ve finalé jsem se cítil pročištěnej jak po Sankpranšalaně. Jen by mě zajimalo, jestli to byla chyba a hlavně, jestli tato reakce kterou jsem měl byl olej na kvasinku, či nijak a pouze jsem to jen přehnal.

děkuji

_________________
Věřím, že fantazie je silnější než vědění. Že mýty mají větší moc než historie. Že sny jsou mocnější než skutečnost. Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností. Že smích je jediným lékem na zármutek. A věřím, že láska je silnější než smrt.

- Robert Fulghum


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 6:53 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Elkim píše:
Ahoj Jardo,

pár dní zpět, jsem si dal na večer cca. 2h po jídle, 3 lžíce kokosového oleje Tropicai, s myšlenkou, že pošlu kvasince něco dobrého. Asi po hodině jsem dostal silné křeče do bricha a následně hodně dlouhej a silnej průjem a ve finalé jsem se cítil pročištěnej jak po Sankpranšalaně. Jen by mě zajimalo, jestli to byla chyba a hlavně, jestli tato reakce kterou jsem měl byl olej na kvasinku, či nijak a pouze jsem to jen přehnal.

děkuji

problém je ve stravitelnosti kokosového oleje. 3 lžíce jsou hned ze startu docela hodně.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 9:07 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Dovolte mi malé zamyšlení. V poslední době se mě několik lidí ptalo jaké je bezpečné množství sacharidů na den a že jim někdo stanovil takovou či jinou kvótu a oni se pod ní nedokáží dostat. Jsou z toho pak zoufalí a mají pocit, že nedodržují správně pravidla a tedy zákonitě se jim musí stav zhoršovat.

Chci si ale položit otázku, jaký pro mě má na konci dne význam informace, že jsem snědl 100g sacharidů? Obávám se že v podstatě žádný ...

Jaký druh cukrů to byl? Jaká byla energie snědených potravin? Kolik jídlo obsahovalo prebiotických a probiotických prvků? Kolik vlákniny, vitamínů, minerálů, enzymů? Měla potraviny fungicidní potenciál? Jaká velká byla kontaminace potravin pesticidy, hormony, antibiotiky? V jakém rozpoložení jsem byl když jsem potraviny jedl?

Žádnou z těchto odpovědí informace "100g" nedává.
Dostal jsem do sebe toto množství díky tomu, že jsem snědl čtvrt kila ovocného dortu plného lepku, cukru, fruktozy a éček? Anebo to byly tři litry domácího kefíru napěchovaného miliardami prospěšných laktobacilů?
Snědl jsem misku bílé, v podstatě všeho prospěšného zbavené rýže, nebo to byla nevařená pohanka - tedy cenný koktejl neskutečně zajímavých látek ve velkém množství včetně rozpustné vlákniny, která živí laktobacily?
Zajímá mě, zdali jsem snědl dva rohlíky s taveným sýrem nebo dvě kila ředkví, které mají fungicidní účinky a bezvadně mi pročistily

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 9:47 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
[quote="sakul":32ay0cor]Dovolte mi malé zamyšlení. V poslední době se mě několik lidí ptalo jaké je bezpečné množství sacharidů na den a že jim někdo stanovil takovou či jinou kvótu a oni se pod ní nedokáží dostat. Jsou z toho pak zoufalí a mají pocit, že nedodržují správně pravidla a tedy zákonitě se jim musí stav zhoršovat.

Chci si ale položit otázku, jaký pro mě má na konci dne význam informace, že jsem snědl 100g sacharidů? Obávám se že v podstatě žádný ...

Jaký druh cukrů to byl? Jaká byla energie snědených potravin? Kolik jídlo obsahovalo prebiotických a probiotických prvků? Kolik vlákniny, vitamínů, minerálů, enzymů? Měla potraviny fungicidní potenciál? Jaká velká byla kontaminace potravin pesticidy, hormony, antibiotiky? V jakém rozpoložení jsem byl když jsem potraviny jedl?

Žádnou z těchto odpovědí informace "100g" nedává.
Dostal jsem do sebe toto množství díky tomu, že jsem snědl čtvrt kila ovocného dortu plného lepku, cukru, fruktozy a éček? Anebo to byly tři litry domácího kefíru napěchovaného miliardami prospěšných laktobacilů?
Snědl jsem misku bílé, v podstatě všeho prospěšného zbavené rýže, nebo to byla nevařená pohanka - tedy cenný koktejl neskutečně zajímavých látek ve velkém množství včetně rozpustné vlákniny, která živí laktobacily?
Zajímá mě, zdali jsem snědl dva rohlíky s taveným sýrem nebo dvě kila ředkví, které mají fungicidní účinky a bezvadně mi pročistily

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 10:28 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
jiddu píše:
tak ta meta 1g sacharidov/ na 1kg hmotnosti je z knihy "aktivne proti rakovine" od RNDr.Coya a myslim si, ze odtial vsetci tuto informaciu cerpaju...on hovori o tom nieco v tom zmysle, ze to je hranica, ktoru telo na den potrebuje, pricom tak nekrmi rakovinove bunky...lenze tam aj spomina, ze ak sa tato hranica dodrzi, tak clovek sa dostava do ketozy...cize frci na tukoch a ako vieme ty aj ja a niekolko dalsich uzivatelov, ze co takato dieta robi s pH...
takze ja mam skor dilemu, ze ci dodrziavat tu najprisnejsiu protikvasinkovu dietu a na pH sa vykaslat alebo naopak, trochu prekrocit povolene mnozstvo 1g/1kg a tak sa vyhnut ketoze a nizkemu pH a dufat, ze pH je taky zazracny ukazovatel, ze si s kvasinkami poradi...
proste dosiahnut obidva ukazovatele (pH a 1g/1kg) je v mojom pripade takmer nemozne...
a este tiez mi vrta nieco v hlave...Dr.Coy nema zatial ani zdaleka take meno v lieceni rakoviny ako dr. Budwigova...a ako vieme, rakovina su casto premnozene kvasinky...lenze ked sa pozrieme na jej protokol, tak sice nepovoluje ziadne umele sladidla, ale napriklad sacharidy z obilnin, tvarohu, ci ovocia maju v jej jedalnicku velku ulohu a urcite prekracuju denne hranicu 1g/1kg, pricom v diete pouziva aj tuky (bud naviazane na bielkoviny alebo v orechoch). takze v podstate Budwigova dava za pravdu tebe, kedze ona dost rozlisuje medzi spravnymi sacharidmi, tukmi a bielkovinami... a diet a "spravnych" rieseni na vyliecenie je tolko. ze si vzajomne odporuju, cize z toho vyplyva, ze pravd je viacero a ze kazdy sa dokaze vyliecit inym sposobom (to podla mna velmi zalezi na tom, ze aky metabolicky typ je alebo aky typ je v ajurvede, ci cinskej medicine a podobne)...

Píšeš to trefně a důležitá je opravdu zejména ta tvoje poslední věta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř črc 04, 2012 7:25 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Původně jsem nechtěl reagovat, ale...
candida je pomnožená u každého jinak. Někdo ji má pomnoženou jenom lehce, tzn. pokud ze stravy vyřadí jednoduché cukry a nasadí fungicidy, může se vyléčit. Jiný (jako třeba já)
ji má pomnoženou tak, že je candida schopná brát si výživu i z krevního cukru. Tady už musí nastat velmi přísná dieta. A to je ten rozdíl. Čím horší výchozí stav, tím přísnější dieta je
potřeba. Kdo má candidu v lehčí formě, tomu opravdu stačí vyřadit jednoduché cukry, v mojem případě to bylo tak, že jsem poznal gram maltodextrinu nebo škrobu v tabletě nějakého
léku a reagoval na něj nadýmáním...
Takže opravdu neexistuje žádná hranice kolik sacharidů na den si můžeme dovolit. U těžkých případů je potřeba držet nulu a hlídat i krevní cukr. U lehčích stačí nežrat sladké a bílou mouku...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz