Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 5:37 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: sob čer 23, 2012 7:56 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Jogurt sa vyrába za použitia špecifických jogurtových kultúr, dajú sa kúpiť práškové štartéry alebo biely živý jogurt ako štartér - príp. kúpiť viac bielych jogurtov s viac zastúpenými kultúrami a skombinovať to.

Jogurt sa dá vyrobiť z akéhokoľvek mlieka - kozieho a aj ovčieho. Samozrejme ovčí a kozí jogurt sa dá bez problémov použiť aj ako štartér pri použití kravského mlieka, len jogurt musí obsahovať živé kultúry.

Kefír obsahuje na rozdiel od jogurtu aj kvasinky a vytvára tak trochu alkoholu. Ak dám do mlieka kefír, zase vyrobím len kefír a nie jogurt, je to len vec kultúr, aký druh použijem. Výsledný produkt vždy závisí od toho, čím mlieko naočkujem, akou kultúrou.

Kefíru stačí izbová teplota, jogurt potrebuje väčšinou vyššiu teplotu.

Komerčné jogurty obsahujú ale len jednu max. dve tri vyšľachtené kultúry, komerčný jogurt sa vyrába primárne pre chuť a správnu konzistenciu a s ohľadom na to sa vyberajú aj kultúry, ktoré takýto jogurt vyrobia. Preto je kefír z kefírových zŕn omnoho zdravší, pretože obsahuje oveľa viac rôznych kultúr.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned čer 24, 2012 9:03 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
laco píše:
... kysle mlieko myslis klasika nechat skysnut alebo kefir z huby ? :>
dik

Hej, buď klasické kyslé mlieko z nepasterizovaného mlieka alebo doma robený kefír z tibetskej huby. Z kefíru, sa mi zdá, že je to jedlo ešte chutnejšie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned čer 24, 2012 12:50 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 28, 2011 11:59 am
Příspěvky: 32
Dobrý den potřeboval bych pomoci. Jsem na tom už celkem špatně. Mám zjištěnou hypolaktázii...oslabený výskyt enzymu laktázy ve střevech. Tak bych se chtěl zeptat jestli to má někdo také a jaké má zkušenosti s konzumací mléčných výrobků(kvalitních: jako jogurty, kozí atd. ) Já totiž už to npoznám jestli to je špatně nebo ne. Mám stále špatný pocit v střevech. Mám nafouklý břich skoro po všem. Mám určitě rozházenou flóru. Což bych chtěl co nejfříve napravit samozřejmě probitiky, laktíky atd. ale nevím práve co s těmi mléčnými prob. věcmi--kvůli té hypolaktázii. Třeba nedávno jsem snědl trošku kvašené zeleniny a po chvilí obrovské nadýmání a pak se mi strašně začala točit hlava...(asi herx.) problém je ale, že cokoliv sním co by mi mělo na střeva pomoct, tak mě strašně nadýmá, že skoro nemůžu ani popadnout dech. Mám asi určitě rozjetou kvasinku, protože nadýmání a plyny se konají celkm hojně i po ne moc sladkém ovoci (kyselé jablko, meloun). Mám pocit takového zkaženého žaludku, hodně říhám atd. Takže za pomoc jak pořádně srovnat flóru a zkušenosti s tím kefírem (a dalších) při té hypolaktázii uvítám. Děkuji mnohokrát


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned čer 24, 2012 1:08 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
HAKmet píše:
Dobrý den potřeboval bych pomoci. Jsem na tom už celkem špatně. Mám zjištěnou hypolaktázii...oslabený výskyt enzymu laktázy ve střevech. Tak bych se chtěl zeptat jestli to má někdo také a jaké má zkušenosti s konzumací mléčných výrobků(kvalitních: jako jogurty, kozí atd. ) Já totiž už to npoznám jestli to je špatně nebo ne. Mám stále špatný pocit v střevech. Mám nafouklý břich skoro po všem. Mám určitě rozházenou flóru. Což bych chtěl co nejfříve napravit samozřejmě probitiky, laktíky atd. ale nevím práve co s těmi mléčnými prob. věcmi--kvůli té hypolaktázii. Třeba nedávno jsem snědl trošku kvašené zeleniny a po chvilí obrovské nadýmání a pak se mi strašně začala točit hlava...(asi herx.) problém je ale, že cokoliv sním co by mi mělo na střeva pomoct, tak mě strašně nadýmá, že skoro nemůžu ani popadnout dech. Mám asi určitě rozjetou kvasinku, protože nadýmání a plyny se konají celkm hojně i po ne moc sladkém ovoci (kyselé jablko, meloun). Mám pocit takového zkaženého žaludku, hodně říhám atd. Takže za pomoc jak pořádně srovnat flóru a zkušenosti s tím kefírem (a dalších) při té hypolaktázii uvítám. Děkuji mnohokrát

To mas hrozne jednoduchy. kdyz je ti po vsem spatne, tak dej pust, jen vodu a nic jinyho, idealne destilku nebo reverzni osmozu. A k tomu kazdy den aspon dva klistyry. A telo si to vyleci samo. A jeste pred tim muzes dat Sank Praksalanu.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát čer 29, 2012 9:51 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř lis 02, 2011 11:09 am
Příspěvky: 59
Bydliště: Lysá nad Labem
Tak mě napadla taková kravina.. \":D\" Jsou tu horký dny a určo je spousta lidí, co by si dali nějakou dobrou zmrzku ale nejedli při tom tu hromadu cukrů a hnusů, co do kupovaných zmrzlin přidávaj.. Nezkoušel někdo udělat si dobrou smetanovou zmrzlinu z kefíru? Kvalitní mlíko, nechat odkapat syrovátku, dát do nějaký formičky, zapíchout klacek a šup do mrazáku. Případně něčim doplnit, zamíchat rozemletý lněný semínko, kakao nebo podobně.. Teď mě to napadlo a asi to vyzkoušim. \":)\" Takovej domácí míša \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pát čer 29, 2012 10:02 am 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
My jsme zkoušeli rozmixovat sezónní ovoce /jeden druh/ buď jahody, třešně bez pecek, případně borůvky spolu s kokosovým mlékem /bio z DM Drogerie/ a pak vychladit v ledničce
My nejsme zvyklí na slazení, ale pro "sladily" by se mohla přimíchat špetka stévie /Sladík/.
Hezký letní den všem \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 7:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jiddu píše:
chcel by som si vyrobit jogurt. je mozne si ho vyrobit z kozieho, ci nepasterizovaneho ovcieho jogurtu, ak mam k dispozicii len kravske mlieko? alebo miesat kozi, ci ovci jogurt a kravske mlieko nie je prave najlepsi napad?
a tiez sa chcem opytat, ci sa nejako da vyuzit spracovany, ci polospracovany kefir na vyrobu jogurtu v jogurtovaci...napriklad ci niekto skusal namiesto lyzicky jogurtu dat do mlieka spracovany zhusteny kefir alebo ze ci dal na spracovanie namiesto obycajneho mlieka polospracovane mlieko kefirkami (napr. 12 hodinove). ma s tym niekto skusenosti alebo vyraba si niekto takto jogurty?

Členka bludicka vám to píše správně a vše z toho, co popisujete, jsem dělal a dost často i dělám, ale po zralé úvaze jsem došel k závěru, že při nedostatečné čistotě procesu si můžete množit i ne zrovna ideální skladbu baktérií, což by teoreticky mohlo i škodit. Sice je to dost nepravděpodobné, ale možné, čili nyní většinou jedu z čistých deklarovaných kultur a mám klid. Dají se celkem snadno koupit u firmy Milkom a až desetkrát replikovat a vstupní cena je tedy směšná. Jinak vše co popisujete pochopitelně bude fungovat za předpokladu, že výrobek neprošel pasterizací.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 7:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
HAKmet píše:
Dobrý den potřeboval bych pomoci. Jsem na tom už celkem špatně. Mám zjištěnou hypolaktázii...oslabený výskyt enzymu laktázy ve střevech. Tak bych se chtěl zeptat jestli to má někdo také a jaké má zkušenosti s konzumací mléčných výrobků(kvalitních: jako jogurty, kozí atd. ) Já totiž už to npoznám jestli to je špatně nebo ne. Mám stále špatný pocit v střevech. Mám nafouklý břich skoro po všem. Mám určitě rozházenou flóru. Což bych chtěl co nejfříve napravit samozřejmě probitiky, laktíky atd. ale nevím práve co s těmi mléčnými prob. věcmi--kvůli té hypolaktázii. Třeba nedávno jsem snědl trošku kvašené zeleniny a po chvilí obrovské nadýmání a pak se mi strašně začala točit hlava...(asi herx.) problém je ale, že cokoliv sním co by mi mělo na střeva pomoct, tak mě strašně nadýmá, že skoro nemůžu ani popadnout dech. Mám asi určitě rozjetou kvasinku, protože nadýmání a plyny se konají celkm hojně i po ne moc sladkém ovoci (kyselé jablko, meloun). Mám pocit takového zkaženého žaludku, hodně říhám atd. Takže za pomoc jak pořádně srovnat flóru a zkušenosti s tím kefírem (a dalších) při té hypolaktázii uvítám. Děkuji mnohokrát

Ve vašem případě bych tedy vyzkoušel pravidelnou konzumaci laktobacilů v pilulkách, což je sice docela drahé, nicméně patrně jediné možné řešení, nebo pak hlad, jak vám radí člen pv33.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 7:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Majsa píše:
Tak mě napadla taková kravina.. \":D\" Jsou tu horký dny a určo je spousta lidí, co by si dali nějakou dobrou zmrzku ale nejedli při tom tu hromadu cukrů a hnusů, co do kupovaných zmrzlin přidávaj.. Nezkoušel někdo udělat si dobrou smetanovou zmrzlinu z kefíru? Kvalitní mlíko, nechat odkapat syrovátku, dát do nějaký formičky, zapíchout klacek a šup do mrazáku. Případně něčim doplnit, zamíchat rozemletý lněný semínko, kakao nebo podobně.. Teď mě to napadlo a asi to vyzkoušim. \":)\" Takovej domácí míša \":)\"

Většinou se do domácí zmrzliny u nás mléko nepatlá, prostě třeba jahody se zmrazí, pak se nadrtí z čehož vznikne vlastně taková jahodová tříšť a mohu tvrdit, že je na léto ideální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 8:33 pm 
Offline

Registrován: stř čer 20, 2012 3:29 pm
Příspěvky: 6
Dobrý deň, myslíte že by som mohol používať namiesto kefíru žinčicu? Mám ju viac po ruke ako kefír (teda keď ho nechcem robiť z kravského mlieka). Podľa wikipedie sa v nej nachádza 1700 druhov mikroorganizmov, medzi nimi ale aj Candida. Tak neviem či je to dobré riešenie. Neviem aký je tam symbiotický vzťah medzi jednotlivými organizmami a či bude rovnako podporovať rast kvasiniek v tele.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 10:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
halluz píše:
Dobrý deň, myslíte že by som mohol používať namiesto kefíru žinčicu? Mám ju viac po ruke ako kefír (teda keď ho nechcem robiť z kravského mlieka). Podľa wikipedie sa v nej nachádza 1700 druhov mikroorganizmov, medzi nimi ale aj Candida. Tak neviem či je to dobré riešenie. Neviem aký je tam symbiotický vzťah medzi jednotlivými organizmami a či bude rovnako podporovať rast kvasiniek v tele.

Určitě plně vyhovuje, toho se bát nemusíte. Kandidy je mnoho druhů, ale vadí jenom některé.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 3:40 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Změnil jsem pasterizované mléka za čerstvé a tibetským houbičkám se to moc nelíbí. Teda začli dělat zvláštní věci (již asi 4 den vkuse). Po 24 hodinách je stav takový, že je ve sklýnce spousta hrudek (které nejsou kyselé, spíše sladké) a k tomu voda. Co to znamená ? A je to bezpečné pít ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 3:47 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
smajliss píše:
Změnil jsem pasterizované mléka za čerstvé a tibetským houbičkám se to moc nelíbí. Teda začli dělat zvláštní věci (již asi 4 den vkuse). Po 24 hodinách je stav takový, že je ve sklýnce spousta hrudek (které nejsou kyselé, spíše sladké) a k tomu voda. Co to znamená ? A je to bezpečné pít ?

Jen ze nejsi jediny. Je je krmim krabicovym, ale jednou sjem si rekl ze zkusim z mlikomatu, ze by nemelo byt pasterizovany a pod. A ze i kdyz je to otrava, tak bych obcas dojel pro par litru. Tak jsem to zkusil a jak pises, nic moc. Asi je mistni varianta tibetsky houby vyslechtena na to krabicovy, tak ji to davam \":lol:\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř črc 04, 2012 12:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
smajliss píše:
Změnil jsem pasterizované mléka za čerstvé a tibetským houbičkám se to moc nelíbí. Teda začli dělat zvláštní věci (již asi 4 den vkuse). Po 24 hodinách je stav takový, že je ve sklýnce spousta hrudek (které nejsou kyselé, spíše sladké) a k tomu voda. Co to znamená ? A je to bezpečné pít ?

V týchto horúčavách ti nepasterizované mlieko môže skysnúť skôr, než ho hubky stačia spracovať. Skús spraviť kefír v ľadničke, trvá to síce dlhšie ale aspoň budeš vedieť, či je na vine mlieko, horúčava alebo hubky. Okrem toho, ak prechádzaš na iné mlieko, chvíľu to hubkám trvá, kým si zvyknú. Keď som ja prešla na nepasterizované z mliekomatu, tiež som zo dva kefíry vyliala, lebo neboli chutné a vyzerali ako popisuješ. Potom sa to spravilo, asi si hubky zvykli \":)\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: stř črc 04, 2012 5:11 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
smajliss píše:
Změnil jsem pasterizované mléka za čerstvé a tibetským houbičkám se to moc nelíbí. Teda začli dělat zvláštní věci (již asi 4 den vkuse). Po 24 hodinách je stav takový, že je ve sklýnce spousta hrudek (které nejsou kyselé, spíše sladké) a k tomu voda. Co to znamená ? A je to bezpečné pít ?

Vůbec se netrapte, kefír je takto v naprostém pořádku. V těchto parnech prostě jen houba pracuje rychleji, takže i během jednoho dne se při nevelkém množství mléka oddělí syrovátka, to co je dole, a tvaroh, to co je nahoře. Pokud chcete pít celý kefír tak jen prostě rozmícháte, nebo můžete pohodlně sesbírat tvaroh, udělat si patlanici a syrovátku vypít.

Jestliže vám takováto konzistence nevyhovuje tak to má jednoduchá řešení.
-dejte méně houby
-dejte více mléka
-připravujte houbu někde kde je nižší teplota (sklep, spíž)

Nicémě pít jej můžete tak jako tak zcela bez obav a s druhem mléka to nemá nic společného, pouze se vám změna typu mléka potkala s výrazným oteplením počasí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1184 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz