Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 1:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob črc 07, 2012 9:41 am 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
Tak to mě šťáva z jablek dělá v těle divy. Střeva se mi kroutí a žbluňkají, že si myslím, že se mi v nich vytváří jablečné víno nebo moštík. Nějak to tam kvasí, či co. Jednou jsem si nechala otestovat potravinové alergie a kromě kravského mléko mi vytestovali i jablka a hrušky. Tak je to možná proto, zdálo se mi to divné, že vůbec existuje alergie na jablka a hrušky. Do očisty půjdu dva dny před černým měsícem, do té doby budu ještě rozpouštět ty šutříky ostošest. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 11:33 am 
Offline

Registrován: stř dub 18, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 37
Dobry den, jsem dva mesice tehotna a rada bych si udelala ocistu jater. Je zde nejaky problem?

Taky jsem si cca pred tremi mesici procistovala streva, kdyby tehotenstvi nebyl problem, pak by mezajimalo, jestli je lepsi si streva procistit jeste jednou tesne pred ocistou jater a nebo zda je trimesicni pauza ok. Mnohe diky za rady. Helena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2012 12:57 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Petra321 píše:
Dobry den, jsem dva mesice tehotna a rada bych si udelala ocistu jater. Je zde nejaky problem?

Taky jsem si cca pred tremi mesici procistovala streva, kdyby tehotenstvi nebyl problem, pak by mezajimalo, jestli je lepsi si streva procistit jeste jednou tesne pred ocistou jater a nebo zda je trimesicni pauza ok. Mnohe diky za rady. Helena

Játra: Nenapadá mě kde by moh nastat problém, ale odpověď radši nechám na Jardovi. Ten určitě bude vědět jestli to je dobrej nápad nebo ne.

Střeva: V případě šankaprakšalány bych to viděl stejně, ale klystýry sou OK a rozhodně by bylo vhodný si střeva pročistit, aby moh bordel snadno ven. Za tři měsíce se v nich může stát věcí... Po čtvrt roce bych je nepovažoval za čistý. Možná kdybys byla vzorově se stravující vitariánka s vyladěným trávením... Na obsah střev má vliv spousta faktorů. Ty dokáže zdaleka nejlíp vyhodnotit každej sám osobně, ale je potřeba si toho dost nastudovat a správně si to vyložit a to nebude otázka pár dnů nebo týdnů. A stejně bys s velkou pravděpodobností dospěla k tomu, že je střeva před očistou jater potřeba pročistit znovu.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2012 7:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Persee píše:
Zdravíčko Jardo, mám na Vás dotaz, to časování očisty jater od 14.00 platí v letním čase, nebo normálním pásmovém čase vzhledem k orgánovým hodinám. \":D\"

Jak správně píše člen 6ma platí Boží čas, ne nesmyslné politické překopávky, které lidem zkracují život a ničí zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2012 7:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
vmisech píše:
Dobrý den,
plánuji svou první očistu jater a čtu si tak diskusi k tématu, když tu mě napadla jedna otázka, na kterou bych si moc přál znát odpověď.

Trpím keratokonem očí a již jsem absolvoval jeden zákrok (cross linking) s jedním okem a druhý přijde na řadu později... pokud mi jaterní očista nepomůže i stímto problémem. Je to možné?

Také moc nerozumím větě z postupu očisty... "Připravte si Epsomskou sůl. Do 1 litrové nádoby nalijte 720 ml vody, přidejte 60 ml Epsomské soli, zamíchejte a nádobu dejte do ledničky. Po chvilkách, cca 30 minut, promíchávejte slaný roztok, aby došlo k plnému rozpuštění Epsomské soli.

Nemá tam být "60 g"?

Děkuji

Velice dobře vám odpovídá člen 6ma, naprostá většina očních potíží je ze špatných jater, čili by vám to čištění mělo pomoci, ale patrně ne první pokus a pokud jde o to množství soli, tak 1 ml soli váží cca 1 g, tedy je to jedno. Já jsem uvedl mililitry z toho důvodu, že většina lidí nemá doma adekvátně přesnou váhu, nicméně kuchyňskou odměrkou na cukr a mouku do buchet disponuje každá domácnost téměř určitě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2012 8:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
vmisech píše:
Okay, je to tedy skutečně 60ml. Lupu si na to brát nebudu.

Ona ani není potřeba, jde pouze o to namíchat si takové množství soli, které vám způsobí řádný průjem a dá se tedy odsypat i od oka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2012 8:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
pv33 píše:
Muzu ti sdelit jak to delam ja, podle jedne knihy. V rade navodu se pise 4 polevkove lzice do tech 720 ml vody, stejne jako v te knize. Na ml nebo gramy to nevim, ale ta lzice na odmereni staci. Postup vlastniho piti si muzes prohlidnout na videu http://www.auria.sk/blog/odstranenie-zl ... m-sposobom. Jestli to chces brat hodne seriozne, tak 6 dni pred vlastni ocistou pit denne aspon 1 litr jablecne stavy (dzusu), upijet postupne v prubehu dne. Ja jsem to pil tak 2 dny predem, ale to neni doporuceni. Nejradeji stavu bio, ale pro ucel ocisty je to jedno. Jde tam o nejakou kyselinu, ktera zmekcuje kameny. A idealne rano v den ocisty dat klistyr na uvolneni strev, a rovnez klistyr den po ociste, aby se cholesterove kameny znovu nevstrebavaly.

Velice pěkné video, vše je tam jasné, kromě pořádného nahřátí jater, což je dost důležité, ale není to nezbytně nutné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2012 8:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="babanci":a1awk5en]Chtěla bych se zeptat ještě na jednu věc. Píšete, že očista se může dělat v čtrnáctidenních intervalech, jenže to pak neděláme v tom správném čase,ne? Mám-li provádět nejlépe dva dny před černým měsícem /což teď bude kolem 16. července/, pak to vyjde optimápně jednou za měsíc. Chápu to správně? Jsem blondýna. \":D\"[/quote:a1awk5en]
Je to jak vám píše člen 6ma, dle stavu jater. U lidí kteří mají

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2012 8:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
babanci píše:
Tak to mě šťáva z jablek dělá v těle divy. Střeva se mi kroutí a žbluňkají, že si myslím, že se mi v nich vytváří jablečné víno nebo moštík. Nějak to tam kvasí, či co. Jednou jsem si nechala otestovat potravinové alergie a kromě kravského mléko mi vytestovali i jablka a hrušky. Tak je to možná proto, zdálo se mi to divné, že vůbec existuje alergie na jablka a hrušky. Do očisty půjdu dva dny před černým měsícem, do té doby budu ještě rozpouštět ty šutříky ostošest. \":D\"

Tak můžete mít namnoženou kvasinku a té tyto šťávy docela chutnají, nicméně změkčit kameny jinak přírodně nejde, nebo pouze pomocí pilulek za docela dlouhé peníze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2012 8:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Petra321 píše:
Dobry den, jsem dva mesice tehotna a rada bych si udelala ocistu jater. Je zde nejaky problem?

Taky jsem si cca pred tremi mesici procistovala streva, kdyby tehotenstvi nebyl problem, pak by mezajimalo, jestli je lepsi si streva procistit jeste jednou tesne pred ocistou jater a nebo zda je trimesicni pauza ok. Mnohe diky za rady. Helena

No nevím, patrně bych to moc nedoporučoval, do těla se uvolní z jater tolik sajrajtu, že to plodu vadit může a navíc stahy břicha při průjmu plodu také určitě dobře nedělají, čili spíše ne, pokud čištění není vyloženě nějak nutné. Je sice vysoká pravděpodobnost, že se nestane nic, ovšem pokud se náhodou něco stane, tak si svoje rozhodnutí budete do smrti vyčítat a to si myslím není nutné zkoušet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2012 9:09 pm 
Offline

Registrován: úte črc 10, 2012 8:51 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, vím, že o žluč.kamenech taby bylo toho popsáno hodně, včetně postupů na jejich odstranění, ale raději se taky zeptám.
Po žlučníkové kolice a návštěvě pohotovosti my byli zjištěny dva malé kamínky (3-4mm) ve žlučníku. Bylo mi navrženo jediné řešení - vyndat celý žlučník.
Prosím, můžete mi napsat, kolik čeho bych přesně mela jíst, pokud chci kamínky rozpustit? (Nechci nic přehnat). Lékař navrhnul Isochol 3x denně, po druhém dnu užívání cítím pálení hluboko v krku. Nevím, jestli se přírodní doplňky stravy můžou kombinovat s těma chemickýma.
Myslíte, že objednávat lněný olej (jsem ze Slovenska, z Arga mi to bohužel nepošlou) je rozumné i teď, v létě? Nezkazí se olej cestou? Lisovna ho lisuje jednou týdně.
Jinak, jsem 32 letá žena, s mírnou nadváhou. Je zajímavé, že týden před kolikou mně pálila záha a vysadila jsem veškeré živočišní produkty a pak jsem dostala tu koliku.. proto by mě i zajímalo, jak dlouho se tvoří takové malé kamínky. Před 3 měsíci jsem 3 týdny držela fruitariánskou dietu, bohužel jsem ořechy dávala večer a né ráno, což asi pro žlučník moc dobré nebylo.

Děkuji moc za případnou odpověď, Petra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2012 9:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
PetraS píše:
Dobrý den, vím, že o žluč.kamenech taby bylo toho popsáno hodně, včetně postupů na jejich odstranění, ale raději se taky zeptám.
Po žlučníkové kolice a návštěvě pohotovosti my byli zjištěny dva malé kamínky (3-4mm) ve žlučníku. Bylo mi navrženo jediné řešení - vyndat celý žlučník.
Prosím, můžete mi napsat, kolik čeho bych přesně mela jíst, pokud chci kamínky rozpustit? (Nechci nic přehnat). Lékař navrhnul Isochol 3x denně, po druhém dnu užívání cítím pálení hluboko v krku. Nevím, jestli se přírodní doplňky stravy můžou kombinovat s těma chemickýma.
Myslíte, že objednávat lněný olej (jsem ze Slovenska, z Arga mi to bohužel nepošlou) je rozumné i teď, v létě? Nezkazí se olej cestou? Lisovna ho lisuje jednou týdně.
Jinak, jsem 32 letá žena, s mírnou nadváhou. Je zajímavé, že týden před kolikou mně pálila záha a vysadila jsem veškeré živočišní produkty a pak jsem dostala tu koliku.. proto by mě i zajímalo, jak dlouho se tvoří takové malé kamínky. Před 3 měsíci jsem 3 týdny držela fruitariánskou dietu, bohužel jsem ořechy dávala večer a né ráno, což asi pro žlučník moc dobré nebylo.

Děkuji moc za případnou odpověď, Petra

Prostudujte si celé vlákno, a vše na co se ptáte je zde mnohokrát zmíněno. Kameny se tvoří většinou z kyselosti a nedostatku tekutin, tedy to jsou hlavní příčiny a pak i mnoho dalších, ale odstraněním těchto dvou většinou problém pořešíte. Vznikají i mnoho let, čili tři měsíce řešit nemusíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte srp 21, 2012 1:21 am 
Offline

Registrován: pát črc 06, 2012 8:29 pm
Příspěvky: 30
Nevíte někdo, odkud tahle metoda (očista jater) pochází? Kdo vymyslel ten postup, nebo alespoň z který jeto doby a odkud?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte srp 21, 2012 7:27 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Zdravím všechny po pauze zde \":)\". V mezičase jsem konečně zvládla udělat si jaterní očistu, resp. dvě. Při první průběh ukázkový, dokonce žádná nevolnost (to jsem se divila), slušný počet vyloučených kamenů - zkrátka to nemělo chybu, byla jsem nadšená jak je to snadné a účinné, přitom to člověka nijak zvlášť neomezuje ve víkendovém programu:).
Další očista po měsíci se lišila v tom, že jsem se v noci "pořádně zapotila" na WC \":D\" jak mi bylo zle. Ale nakonec jsem to rozdýchala, kolaps jsem ustála a pak už bylo vše OK jako v prvním případě. Je to zvláštní - použila jsem přitom stejné suroviny i postup. Akorát při první očistě jsem měla týden po šance a při druhé jsem pouze klystýrovala, tak možná, že to na tu nevolnost mělo takový vliv \":shock:\" ....? Cítila jsem, že to není problém v žaludku, ale spíš v tenkém střevě:(...
Celkově ale úspěch a bude jistě pokračování:).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte srp 21, 2012 12:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Já krátce před půstem proved v rozestupu dvou týdnů dvě očisty a prakticky nic než žluč ze mě nevylezlo. Moh bych zvýšit dávky? Nebo se vylučování dostaví později? Nebo v játrech skoro nic nemám? V návodu se píše:
Citace:
Až budete mít za sebou 4-5 očist, můžete si dávky látek z návodu po malých krůčkách zvyšovat až na 1,5 násobek uvedených hodnot. Tedy Epsomskou sůl na 90 ml, olej na 180 ml a čerstvou šťávu na 270 ml.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz