Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 8:20 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned zář 09, 2012 7:16 pm 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
bludicka ten vitamix ti zo srdca prajem, mne neprešiel cenzurou \":(\" . Mlynček na mäso ma nenapadlo využiť dík za inšpiráciu.
catler pri výobe zeleného nápoja z vojtešky si niekedy zamota rastlinku na nože(divny zvuk) a tak som ju rezala, ale teraz ju častejšie odšťavujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 9:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 12, 2012 8:02 pm
Příspěvky: 3
Zdravím členy fóra!
Chci si pořídit odšťavňovač, který budu používat asi 2-4x týdně především na jablka, mrkev a okurku; v sezóně též na ostružiny, maliny, rybíz apod. Odstředivé odšťavňovače jsem kvůli horší kvalitě šťávy víceméně zavrhl (oxidace), i když jejich rychlost při přípravě šťávy zejména z jablek by se mi jinak hodila. Tyto přístroje ovšem většinou neumí zpracovávat drobné plody, snad až na Magimix Le Duo Plus XL. Dvouhřídelové odšťavňovače jsem posléze také vynechal - Angel je bezesporu jednička, ale při mnou zamýšlené frekvenci odšťavňování a s tím, že nebudu odšťavňovat listovou zeleninu, byliny ani namáčené obiloviny či semena, by to asi bylo pořizování si kanónu na vrabce...
Proto jsem zaměřil svoji pozornost na odšťavňovače šnekové. Pročetl jsem toto vlákno, seznámil se s internetovými recenzemi nejčastěji zde zmiňovaných odšťavňovačů, shlédl několik srovnávacích videí na You Tube. Po tom všem je pro mne favoritem odšťavňovač Omega VRT350. Omegy zde byly hodnoceny poměrně příznivě, a tato jejich vertikální varianta mně navíc vyhovuje i z důvodu, že v malé kuchyni mi zabere méně místa. Chci věřit i videím, která u tohoto modelu naznačují, že vkládání ovoce/zeleniny je snazší než u horizontálních šneků. Neznámou je pro mne však skutečná odolnost zde použitého "8x tvrdšího" plastu oproti dříve používaným sítům, z nichž to bílé obvykle časem nevydrželo. Přivítal bych též zkušenosti majitele tohoto odšťavňovače (je-li zde někdo takový) se zpracováváním ostružin - tj. zda se těmi pecičkami odšťavňovač nepoškodí. Někde jsem se sice dočetl, že na Omega VRT350 lze zpracovat i neodpeckované třešně/višně, ovšem to si myslím, že tento v zásadě plastový výrobek nemá šanci přežít...
A ještě by mne zajímalo, od kterého prodejce je nejlepší tento odšťavňovač zakoupit. Momentální cenu, tj. 10750 Kč drží asi všichni, liší se to možná někde delší zárukou, ale v tom jsem skeptický - pochybuju, že mi někdo poškozený přístroj po 5 letech vymění (no možná, pokud bych ho prokazatelně vůbec nepoužíval \":)\" ). Takže asi Eujuicers?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 10:15 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
kozlík píše:
Zdravím členy fóra!
Chci si pořídit odšťavňovač, ............ Takže asi Eujuicers?

Ahoj Kozliku, co se tyka omegy vrt350, kolik davaji zaruku? Z toho lze aspon trochu odhadnout spolehlivost, na Omega 8004/6 davali/davaji 15 let. Ja ted nic nevybiram, ale kdyby, tak bych jeste zvazil Vitamix. Premyslel jsi o nem? Maji ho dva znami, jeden o nem mluvi jako o zazraku druheho moc nenadchnul, protoze ho asi nepotrebuje/nepouziva. Myslim ze ho tady ma Bludicka, a ze ho taky velmi chvali.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 10:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 12, 2012 8:02 pm
Příspěvky: 3
pv33 píše:
...co se tyka omegy vrt350, kolik davaji zaruku?

Na Eujuicers dávají 10+1 rok (ten rok navíc je jejich bonus). Ovšem po pročtení podrobných záručních podmínek obvykle člověk zjistí, že by daný přístroj vlastně vůbec neměl používat. Ty podmínky jsem u Eujuicers zatím podrobněji nestudoval, předpokládám ale, že ta záruka se bude týkat především motoru, a že na opotřebení "používáním" se nejspíš vztahovat nebude. Rád bych se mýlil, ale výrobce také z něčeho musí být živ...
Na ten Vitamix jsem též narazil, ale jestli se nemýlím, tak je to takový multifunkční mixér, čili šťávu asi nevyrobí. Na mixování doma používám "obyčejnější" Philips, který sice díky sítku umí oddělit pecičky těch mých ostružin, ale výsledkem je opět rozmixovaná, více či méně hustá směs, nikoliv šťáva. Proto tedy ten můj zájem o šnekový odšťavňovač.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 12, 2012 11:23 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
kozlík píše:
Na Eujuicers dávají 10+1 rok (ten rok navíc je jejich bonus). Ovšem po pročtení podrobných záručních podmínek obvykle člověk zjistí, že by daný přístroj vlastně vůbec neměl používat. Ty podmínky jsem u Eujuicers zatím podrobněji nestudoval, předpokládám ale, že ta záruka se bude týkat především motoru, a že na opotřebení "používáním" se nejspíš vztahovat nebude. Rád bych se mýlil, ale výrobce také z něčeho musí být živ...
Na ten Vitamix jsem též narazil, ale jestli se nemýlím, tak je to takový multifunkční mixér, čili šťávu asi nevyrobí. Na mixování doma používám "obyčejnější" Philips, který sice díky sítku umí oddělit pecičky těch mých ostružin, ale výsledkem je opět rozmixovaná, více či méně hustá směs, nikoliv šťáva. Proto tedy ten můj zájem o šnekový odšťavňovač.

Dost me zaujal Rothkranz. A k tomu vitamixu pise

Do I need a Vitamix? Is a normal blender O.K. ?
A Vitamix does what a normal blender can't- it liquifies everything 100%. If you put fruit
and vegetables in a normal blender, you'll have lots of small pieces and bits of fiber in
there which will probably end up being undigested food particles in your body which will
ferment and cause problems. Even if you are able to digest it all, it's extra work and
strain on your body. Nothing compares to a Vitamix.
If you're absolutely broke and have no choice, then a normal blender is better than
nothing.

Jen rychle castecny preklad:
Potrebuju Vitamix? Je normalni mixer OK?
Vitamix dela to co normalni mixer nemuze, prevede vsechno na 100% tekutinu. Normalni mixer udela male kousicky a kousky vlakniny, ktere se pravdepodobne nestravi a budou v tele kvasit a delat problemy. A i pokud stravis, je to extra prace. nesrovnatelne s Vitamixem. Pokud nemas jinou moznost, tak je normalni mixer lepsi nez nic......

OK, kdyz si ho koupis tak asi provizi nedostanu \":(\" , jen ze to velmi chvalil jeden znamy ktery se velmi zabyva vyzivou & Bludicka & Rothkranz. A mne by se libila predstava ze snadno snim uplne vsechno a nevyhazuju po odstaveni pulku mrkve ....

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 13, 2012 6:39 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Vitamix šťavu neurobí, to je pravda, ale napr. ja osobne sa snažím jesť prevažne zelenú listovú zeleninu, lebo som presvedčená, že je najcennejšia v surovej strave, tá sa dá samozrejme odšťaviť, ale je to pracnejšie+odpad, ja odšťavujem len vysokovlákninutú listovú zeleninu, napr. kel (česky tuším kapusta), ale veci ako žihľava, púpava, ktoré sú dosť vláknité, stopkatý zeler, brokolica, vitamix rozdrtí na úplne hladký nápoj, ja som prvý krát nechápala, kam tá vláknina vlastne zmizla. Celý proces očistenia zeleniny, nahádzania do mixéru+nejaké ovocie, semiačka, namočené orechy, jedno vypláchnutie mixérovej nádoby je otázka pár minút, takto si môžu dovoliť surovú stravu aj ľudia, čo nemajú moc času. Ono je naozaj dosť problematické do seba pchať celú misu zeleného šalátu alebo nejakú surovú brokolicu, púpavu a pod. každý deň, keď to zmixujem s ovocím, zamaskujem chuť a je to v pohode pitné+s namočenými semiačkami kompletné jedlo. Ak by som sa mala dnes rozhodovať, či dám 600 Eur za mixér alebo za odšťavovač, zvolila by som mixér - ale je to otázka len osobných preferencií, čo mám v úmysle robiť s tými prístrojmi, aký druh zeleniny budem najviac jedávať, koľko mám času na prípravu svojej stravy. Ak chcem piť hlavne mrkvovú, cviklovú šťavu, zelerovú, išla by som do odšťavovača, alebo chcem si robiť nejaký očistný šťavový pôst, kde je zase výhoda zbaviť zeleninu všetkej vlákniny, aby sa trávenie čo najmenej zaťažovalo. Zmixovaná zelenina ma viac zasýti, je to ako jedlo, nie je tam žiadny odpad, šťava je ako koncentrovaná tekutá výživa:

Dobre popísaný rozdiel medzi šťavou a mixom:
http://www.naturalnews.com/031512_smoot ... icing.html
http://greensmoothiesblog.com/blending-vs-juicing/

Vitamix:
http://www.youtube.com/watch?v=W8Cb590DkKY
http://www.youtube.com/watch?v=wsWKcXf4dlE

Vždy ide v konečnom dôsledku len o to, koľko tej zdravej zeleniny do seba dostanem denne, ak menej používam odšťavovač, lebo sa mi to zdá časovo a inak náročné a mixér mi umožní jesť jej viac pravidelne, aj menej chuťovo atraktívne druhy, viac krát počas dňa, tak je to určite zaujímavá voľba.

Ja keď nemám dostatok listovej zeleniny, pestujem si doma "microgreens", dáva mi to takú úrodu, že mám z toho každý deň za misu zeleného aj v zime a 100% bio a super čerstvé, pestujem tak mangold, brokolicu, čínsku kapustu, rukolu, kapustu, bazalku, repu.... je to oveľa lepšie ako tá obilná tráva:

http://www.youtube.com/watch?v=jnV_UL1uwew

Pestujem to väčšinou v pôde v samozavlažovacím črepníkoch - čiže ešte jednoduchšie ako klíčky, nič netreba preplachovať, len raz zasiať, prvé dni zalievať zhora, občas to pohnojím kelpom. Pestovala som aj hydroponicky, ale tak sa dajú len niekoľkodňové rastlinky, potom už sa vyčerpajú, kdežto v tej pôde ich môžem nechať kľudne aj dlhšie a oni len rastú ďalej, nie som stresovaná tým, že ich musím hneď zjesť.

Ja napr. hrozno už dávam väčšinou do vitamixu práve kvôli tomu, že kopec veľmi hodnotných antioxidantov je obsiahnutých v tých semienkach a šupkách hroznových bobúľ a ten vitamix tie semienka rozdrtí úplne najemno, aj šupky, kdežto odšťavovač hurom mi ich "vypľuje" takmer v celku, lebo sú moc tvrdé. Takisto mi je ľúto odšťaviť nejaké rajčiny, robím si v mixéri z toho surové polievky na štýl gaspacha, citrusové plody takisto dávam celé (bez šupy) do zelených nápojov, čiže kopec vecí, čo som predtým odšťavovala, mixujem - tie biele časti na citrusoch sú veľmi hodnotné kvôli obsahu bioflavonoidov. Ja dávam do tých zelených nápojov aj cukinu, uhorku a hlavne bobuľovité ovocie, ktoré sa tam dobre zúžitkuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2012 6:20 pm 
Offline

Registrován: sob dub 14, 2012 12:01 pm
Příspěvky: 36
bludicka píše:
Vitamix šťavu neurobí, to je pravda, ale napr. ja osobne sa snažím jesť prevažne zelenú listovú zeleninu, lebo som presvedčená, že je najcennejšia v surovej strave, tá sa dá samozrejme odšťaviť, ale je to pracnejšie+odpad, ja odšťavujem len vysokovlákninutú listovú zeleninu, napr. kel (česky tuším kapusta), ale veci ako žihľava, púpava, ktoré sú dosť vláknité, stopkatý zeler, brokolica, vitamix rozdrtí na úplne hladký nápoj, ja som prvý krát nechápala, kam tá vláknina vlastne zmizla. Celý proces očistenia zeleniny, nahádzania do mixéru+nejaké ovocie, semiačka, namočené orechy, jedno vypláchnutie mixérovej nádoby je otázka pár minút, takto si môžu dovoliť surovú stravu aj ľudia, čo nemajú moc času. Ono je naozaj dosť problematické do seba pchať celú misu zeleného šalátu alebo nejakú surovú brokolicu, púpavu a pod. každý deň, keď to zmixujem s ovocím, zamaskujem chuť a je to v pohode pitné+s namočenými semiačkami kompletné jedlo. Ak by som sa mala dnes rozhodovať, či dám 600 Eur za mixér alebo za odšťavovač, zvolila by som mixér - ale je to otázka len osobných preferencií, čo mám v úmysle robiť s tými prístrojmi, aký druh zeleniny budem najviac jedávať, koľko mám času na prípravu svojej stravy. Ak chcem piť hlavne mrkvovú, cviklovú šťavu, zelerovú, išla by som do odšťavovača, alebo chcem si robiť nejaký očistný šťavový pôst, kde je zase výhoda zbaviť zeleninu všetkej vlákniny, aby sa trávenie čo najmenej zaťažovalo. Zmixovaná zelenina ma viac zasýti, je to ako jedlo, nie je tam žiadny odpad, šťava je ako koncentrovaná tekutá výživa:

Dobre popísaný rozdiel medzi šťavou a mixom:
http://www.naturalnews.com/031512_smoot ... icing.html
http://greensmoothiesblog.com/blending-vs-juicing/

Vitamix:
http://www.youtube.com/watch?v=W8Cb590DkKY
http://www.youtube.com/watch?v=wsWKcXf4dlE

Vždy ide v konečnom dôsledku len o to, koľko tej zdravej zeleniny do seba dostanem denne, ak menej používam odšťavovač, lebo sa mi to zdá časovo a inak náročné a mixér mi umožní jesť jej viac pravidelne, aj menej chuťovo atraktívne druhy, viac krát počas dňa, tak je to určite zaujímavá voľba.

Ja keď nemám dostatok listovej zeleniny, pestujem si doma "microgreens", dáva mi to takú úrodu, že mám z toho každý deň za misu zeleného aj v zime a 100% bio a super čerstvé, pestujem tak mangold, brokolicu, čínsku kapustu, rukolu, kapustu, bazalku, repu.... je to oveľa lepšie ako tá obilná tráva:

http://www.youtube.com/watch?v=jnV_UL1uwew

Pestujem to väčšinou v pôde v samozavlažovacím črepníkoch - čiže ešte jednoduchšie ako klíčky, nič netreba preplachovať, len raz zasiať, prvé dni zalievať zhora, občas to pohnojím kelpom. Pestovala som aj hydroponicky, ale tak sa dajú len niekoľkodňové rastlinky, potom už sa vyčerpajú, kdežto v tej pôde ich môžem nechať kľudne aj dlhšie a oni len rastú ďalej, nie som stresovaná tým, že ich musím hneď zjesť.

Ja napr. hrozno už dávam väčšinou do vitamixu práve kvôli tomu, že kopec veľmi hodnotných antioxidantov je obsiahnutých v tých semienkach a šupkách hroznových bobúľ a ten vitamix tie semienka rozdrtí úplne najemno, aj šupky, kdežto odšťavovač hurom mi ich "vypľuje" takmer v celku, lebo sú moc tvrdé. Takisto mi je ľúto odšťaviť nejaké rajčiny, robím si v mixéri z toho surové polievky na štýl gaspacha, citrusové plody takisto dávam celé (bez šupy) do zelených nápojov, čiže kopec vecí, čo som predtým odšťavovala, mixujem - tie biele časti na citrusoch sú veľmi hodnotné kvôli obsahu bioflavonoidov. Ja dávam do tých zelených nápojov aj cukinu, uhorku a hlavne bobuľovité ovocie, ktoré sa tam dobre zúžitkuje.

Bludička zaujímavý a hodnotný príspevok. Vitamix je určite výborná vec. Kupovala Ste ho u nás, alebo v zahraníčí? Uvažujem nad kúpou, ale nie som rozhodnutá na 100%. Zaujalo ma Vaše pestovanie rastlín v zime . V koľkých črepníkoch ich pestujete a kde, na okne, alebo máte zimnú záhradu? Ja čo pestujem na okne je to len vytiahnuté a slabé.Robím niekde chybu. Používate tak ako aj ja odšťavovač Hurom. Ako sa Vám chovajú v ňom silikónové tesnenia? Na mojich po krátkej dobe badať značné opotrebovanie a mám obavy, že dlho asi nevydržia. Ehanas


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2012 10:18 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Vitamix predáva dokonca jedna firma v meste, kde som bývala, http://lama-piestany.sk/produkt/vitamix-tnc-5200, ale kúpila som ho v Rakúsku, stál tam tak isto, ale je to firma, ktorá funguje 35 rokov, kdežto u tých slovenských nie je moc predpoklad, že budú fungovať o rok, Vitamix má záruku 7 rokov. V prípade, že firma zanikne, sa musí Vitamix posielať na servis do Nemecka, čo je veľmi drahá záležitosť na poštovnom, do Rakúska občas chodievam, tak tam problém nie je. Pre všetky vitamixy slúži ako materská spoločnosť nejaká nemecká, aj tie zakúpené v Čechách, v Rakúsku...a to je problém, ak firma zanikne. Priamo servis Vitamixu u nás nie je, ani v Čechách a ani v Rakúsku. Tú firmu Lama v Piešťanoch poznám, je to starší manželský pár na dôchodku, občas som k ním išla na črevnú sprchu, oni sú fajn, len ako som písala, za rok to môžu zabaliť a čo potom so servisom...

Ja som ho kupovala tu:
http://www.smoothies-mixer.at/

Možno aj ten mixér Catler by bol zaujímavý, ten dosahuje asi 10 tis. otáčok, vitamix má okolo 37 tis., známy ho má a je s ním spokojný, ja som ho osobne nepoužívala, tak neviem, aj tu v tomto vlákne sa o ňom písalo.

Microgreens pestujem v lete vonku na parapete, v zime vnútri, mne rastú výborne, používam na to samozavlažovacie podlhovasté črepníky 4-5 ks, problém je so semienkami, také u nás nedostať moc, čo používam a musia byť neošetrené, tie si objednávam z Nemecka vo veľkom, tak 1-2x do roka. Pestovanie nie je žiadna veda - základ kvalitná zemina, kupujem špeciálnu na bylinky alebo nejakú rašelinu a kvalitné semienka. Hnojím kelpom, výťažkami melasy, občas nejaké pomleté vajcové škrupiny, ak sa mi chce, alebo morskými minerálmi, alebo ani nehnojím, rastie mi to aj tak super.

Väčšinou sa používajú na pestovanie microgreens také tácky podobne ako keď sa pestuje obilná tráva, ale mne sa to neosvedčilo, s tými samozavlažovacími črepníkmi nemám žiadnu starosť, len prvé dni polievam zhora, kým sa rastlinky zakorenia, potom si už ťahajú vodu samé, môžem odísť aj na pár dní z domu, nič sa tomu nestane.

Pestujem aj dosť bylinky v lete vonku na parapete, oni sa musia pravidelne prihnojovať, lebo po istej dobe ako keby prestanú rást, žltnú im listy, čím je tá bylinka viac listnatá ako napr. bazalka, tým viac potrebuje výživy, rozmarín, tymián menej a kúpiť kvalitné sadenice, nie z Kauflandu. Ja nemám miesto v byte na pestovanie zo semena. Ja nie som žiadny expert na pestovanie, nemám ani záhradu, ale tak klíčky, microgreens sa mi darí pestovať veľmi dobre, ale tiež to bolo dosť veľa skúšania.

No ja s Huromom nie som veľmi spokojná a celé tie plastové komponenty sú už dosť opotrebované, tá objímka na sito mi praskla, silikónové tesnenia vyzerajú zatiaľ ok. Dosť mi vadí aj to, ako sa stále zasekáva, keď sa tam vzprieči napr. kúsok mrkvy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 16, 2012 11:42 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
bludicka píše:
.......Možno aj ten mixér Catler by bol zaujímavý, ten dosahuje asi 10 tis. otáčok, vitamix má okolo 37 tis., známy ho má a je s ním spokojný, ja som ho osobne nepoužívala, tak neviem, aj tu v tomto vlákne sa o ňom písalo.......

Bludicko, jen pro zajimavost, protoze Vitamix se mne zatim netyka \":(\" . U odstavnovacu se pomlouvaji ty klasicky, ze maji hodne otacek a tim se zahrivaji a teplem niceji enzymy. A slysel jsem, ze nekdo do Vitamixu dava kostky ledu, aby se to tolik nezahralo. Zabyvala jsi se tim? Tedy mozna by to byl dotaz pro Inzenyra, ale ty to asi taky budes vedet.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 17, 2012 12:02 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
pv33 píše:
Bludicko, jen pro zajimavost, protoze Vitamix se mne zatim netyka \":(\" . U odstavnovacu se pomlouvaji ty klasicky, ze maji hodne otacek a tim se zahrivaji a teplem niceji enzymy. A slysel jsem, ze nekdo do Vitamixu dava kostky ledu, aby se to tolik nezahralo. Zabyvala jsi se tim? Tedy mozna by to byl dotaz pro Inzenyra, ale ty to asi taky budes vedet.

U těch klasickejch odstředivejch bude dost velký tření u při (oproti Vitamixu) relativně nízkých otáčkách. Přidávání kostek ledu ale zní rozumně. Tím se určitě nic nezkazí. Já bohužel jeden starej odstředivej odšťavňovač mám (získal sem ho prakticky zadarmo) a není to ideální. Snad se mi v blízký budoucnosti podaří našetřit na ruční šnekovej Healthy Juicer, kterej si dost vitariánů pochvaluje.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 17, 2012 7:31 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Je pravda, že ak u takého vysokovýkonného mixéru ako Vitamix to mixujete dlhšie, sa to zahrieva, ja to neriešim ľadom, ja to riešim zamrazeným ovocím, hodím do toho hrsť zmrazených čučoriedok alebo zamrazený banán, to pomáha aj efektívnejšie mixovať do hladka.

Ale vitamix má jednu veľkú výhodu, tým, že je taký efektívny, jemu stačí doslova zopár sekúnd na to, aby to všetko rozmixoval a tým sa minimalizuje oxidácia. Keď som mixovala na mixéroch s nižšími otáčkami, musela som mixovať o dosť dlhšie, aby sa to vôbec ako tak rozmixovalo a už to aj dosť oxidovalo a ďalší veľký problém u lacných mixérov, z čoho ma išlo poraziť, u nich sa vytvorí veľmi často vzduchová bublina a nože sa točia naprázdno, majú neefektívny systém brania surovín a treba mixér aj 3-4x zastaviť a manuálne obsah mixéra premiešať, suroviny krájať na drobno, kdežto ten vitamix si berie veľké kusy ovocia bez problémov.

Tu sa podrobne rozoberá oxidácia na vitamixe a dvojhriadeľovom odšťavovači, sú tam rozmixované zemiaky a odšťavené zemiaky:
http://greensmoothiesblog.com/blending-vs-juicing/

Záver z toho článku je taký, že zmixovaná zelenina a ovocie na vitamixe oxiduje dokonca menej ako šťava urobená na dvojhriadeľovom odšťavovači, predpokladá sa, že je to tým, že pri tom mixovaní, rozbíjaní buniek sa uvoľní veľa antioxidantov, ktoré bránia oxidácii, napr. z hroznových jadierok. S tým by som ale nesúhlasila, na vitamixe za istých okolností to oxiduje dosť, hlavne ak to neschladím, alebo keď mixujem bez vody menšie množstvo ovocia, dajme tomu dám len dva kusy jabĺk a chcem z toho robiť pyré, je to malé množstvo, ktoré sa horšie mixuje, musím použiť to premiešavadlo a už to oxiduje, ja to riešim tak, že dám naspodok pomaranč, ten vytvorí tekutý základ a lepšie sa to mixuje a pomaranč funguje zároveň proti oxidácii. Ale čo sa týka tých zelených nápojov, ak sa použije ľad alebo zmrazené ovocie, oxiduje to minimálne. Tam je dôležitá aj technika mixovania, nesmiem to dlho mixovať na nízkych otáčkach, v okamihu, kedy je z toho kaša, treba ísť do turbo módu a pár sekúnd mixovať na najvyšších otáčkach.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 17, 2012 9:16 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
http://www.eujuicers.sk/sk/katalog/odst ... uicer-7500
Avšak prístroj nie je limitovaný len základnými surovinami - dokáže vyrobiť aj detskú stravu, sójové mlieko, tofu, orechové maslo alebo extrahovať olej zo semienok!
Mám tomu rozumieť tak, že dokáže vylisovať olej z ľanových semienok?
Nemám síce doma "oslíka otras sa" ale až tak veľký problém by to nebol. Premýšľal som nad omegou VRT350 ale ak by toto čudo dokázalo aj ten olej tak to by už bolo iné kafe. V garáži je vyhodený odstredivý odšťavovač z Lidlu čo sa žena naň ulakomila. Viac času trvá vyčistenie po lisování než samotné lisovanie.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 17, 2012 10:00 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Nie som majiteľom Angela, ale čo viem, na výrobu orechového masla treba dokúpiť extra príslušenstvo na homogenizáciu, takisto existuje napr. aj extra príslušenstvo na mäkké ovocie, s čím má Angel problémy v štandardnej výbave - oboje dosť drahá záležitosť:

http://www.eujuicers.sk/sk/katalog/book ... gel-juicer

mám ale veľké pochybnosti o tom, že Angel dokáže lisovať olej, dokáže maximálne vyrobiť nejaké arašídové maslo alebo z vlašských orechov:

http://www.youtube.com/watch?v=GGgQh4WVvCw

v manuáli angela píšu dokonca, že sa tie orechy musia vopred namočiť a pre jemnú štruktúru to treba 3-4x prehnať angelom, takže žiadna extra výhra to asi nebude:
http://usjuicers.com/Super_UsersManual.asp?c=175346

výrobu orechového masla zvláda celkom aj Hurom, raz som to skúšala s mandľami, ale treba to tam opakovane viac krát nasypať, podobne ako u toho angela a neviem, či mi to stojí za to, aby som si ten odšťavovač zničila, ale vo vnútri sa vytvorilo naozaj veľmi jemné mandľové maslo, aj keď časť, čo vyšla z huroma boli len pomleté mandle:

http://www.youtube.com/watch?v=ffEJ8rnjkUQ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 17, 2012 11:08 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
http://www.eujuicers.sk/sk/katalog/odstavovace/domacnosti/dvojhriadelove-odstavovace/odstavovac-angel-juicer-7500
Avšak prístroj nie je limitovaný len základnými surovinami - dokáže vyrobiť aj detskú stravu, sójové mlieko, tofu, orechové maslo alebo extrahovať olej zo semienok!
Mám tomu rozumieť tak, že dokáže vylisovať olej z ľanových semienok?
Nemám síce doma "oslíka otras sa" ale až tak veľký problém by to nebol. Premýšľal som nad omegou VRT350 ale ak by toto čudo dokázalo aj ten olej tak to by už bolo iné kafe. V garáži je vyhodený odstredivý odšťavovač z Lidlu čo sa žena naň ulakomila. Viac času trvá vyčistenie po lisování než samotné lisovanie.


Angel Vam lneny olej nevylisuje, na to ma i Angel moc slaba sita. Na lisovani oleje by ta sita musela mit silu alespon 3 mm.
Takze lnena semena lisovat muzete, ale jedine s mrkvi a tak 5x až 6x prohnat opakovane tim Angelem a pripadne jeste pridavat mrkev.
Stejne tak to jde udelat treba s makem, ale ta mrkev tam byt musi, jinak se to v situ zadre a zacne se to doslova palit.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 9:39 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
No však sa mi to nezdalo.
Ja zatiaľ na vitariánskej strave nie som, ovocie sa snažím konzumovať celé, vrátane vlákniny. Ale mnohé cenné podnety som začal uplatňovať. V priebehu tohto roka som už dosť zmenil stravovacie návyky. Dobrý odšťavovač by sa však hodil aj na výrobu nejakého vína z bazy či iných liečivých druhov. Na ten účel by mi asi plne postačil ten Omega, no však ešte uvidím. Teraz chcem investovať do zúrodnenia pozemku aby bolo z čoho prípadne lisovať, však mi leží ľadom cca 15 árov na kopaniciach. Objavil som na nete zaujímavé druhy ovocia, s niektorými som už začal a niektoré si chcem zadovážiť. Potom budem riešiť odšťavovač.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz