Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 8:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 12:14 pm 
Offline

Registrován: ned srp 14, 2011 9:11 pm
Příspěvky: 24
Jen si dovolím připomenout, i když Bludička o tom psala: v rozmixované zelenině/ovoci zůstane vláknina a s ní leccos nežádoucího, s čímž je nutno počítat, a to zejména tehdy, když se řeší nějaký zdravotní problém a zelovoce se přijímá větší množství. Je nutno počítat taky s dusičnany - za mého mlada (na zahradě všechno bio, i když se tak tomu tehdy neříkalo) se saláty řezaly až v poledne za plného slunce a šťáva z mrkve se malým dětem dělala jenom z "obalu" mrkve, nikoli dříku. Malé děti taky nedostávaly tzv. loubek ze salátu, tj. křehkou dřeň ze stonku - právě kvůli dusičnanům. Nevím, do jaké míry tohle platí i dnes, jen to přihazuji k úvaze...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 19, 2012 9:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
bludicka píše:
Ten Catler som si chcela kúpiť, už som si ho skoro aj objednala, ale ešte naposledy som urobila prieskum mixérov a začala som sa nakláňať k vitamixu, cena príšerná, ale nakoľko som zhumplovala už tri mixéry a vedela som, že chcem top kvalitu, kúpila som ho, aj kvôli 7-ročnej záruke, priateľ síce skoro skolaboval z tej ceny, ale neľutujem, denne ho používam 2-3x, orechové mlieka, zelené nápoje, rôzne nátierky, občas avokádový puding, to je oproti bežnému, aj keď kvalitnému mixéru ako trabant a mercedes, stačí mi pár sekúnd na rozmixovanie a tým pádom to minimálne oxiduje, u mixéra s nižšími otáčkami potrebuje človek trochu dlhšie mixovať, aby dosiahol hladkú štruktúru a aj tak tam zostávajú nezmixované časti, no odšťavovač používam v podstate o dosť menej, skôr v zime na mrkvu, cviklu.

Tie zelené nápoje robím do konzistencie, že sa to dá vypiť z pohára, čiže vodu dolievam, hádžem tam všetko - klíčky, špenát, stopkatý zeler, šalát, namočené chia, mak, sezam, konopné semienka, mrazené čučoriedky, včelí peľ, ten mixér rozdrtí pri tých otáčkach aj úplne malé semienka.

Food procesor mám ja na ponornom mixéri, taká dodatočná sekacia nádoba, mám tam dve veľkosti a ešte jeden veľký na starom bosch robote - ale ten od ponorného mixéra mi úplne postačuje a to robím všetko, rôzne sušené placky. Tu nevidím až tak zmysel ísť do super kvality. Ono mne napr. moc nechutí posekaná zelenina nadrobno z toho food procesora, skôr postrúhaná. A osvedčil sa mi obyčajný mäsový mlynček na mletie niektorých surovín ako napr. namočené sušené ovocie, figy, ďatle, ten mlynček to skôr pomelie do lepšej konzistencie ako food procesor poseká - musí sa to namáčať, na tom mlynčeku som mlela aj naklíčené obilie na placky. Ja mám pocit, že v Amerike nepoznajú mäsový mlynček, alebo minimálne nie raw foodisti, lebo tam úplne na všetko používajú food procesor, napr. pomleté mäso na mlynčeku má určite lepšiu štruktúru ako rozsekať ho na kašu, to je ako rozsekať mak na prášok v trieštivom kávovom mlynčeku alebo ho pomlieť na starom mlynčeku, ktorý ho rozpučí kovovým šnekom a taký je oveľa chutnejší. Niektorí si vyrábajú na tých food procesoroch orechové maslá - tak tu potrebuješ už výkonný, ktorý môže ísť nonstop aj 10-15 minút, ale ja moc orechové maslá nemusím, radšej si orechy namáčam, tak sú pre mňa stráviteľnejšie.

A môj terajší stav... už upúšťam dosť od tých komplikovaných surových jedál, kadejakých sušených placiek, orechových syrov, plnené avokádové "nori" rolky, je to strašne náročné na čas, jedávam už dosť jednoduchú stravu a stačí mi mixér, odšťavovač, nôž na šaláty a dva hrnce na nejaké varené jedlá typu ryža natural, quinoa, strukoviny, zelenina v pare.

K tomu postupně dojde každý, kdo to se sebou myslí dobře, čím méně se s tím budu patlat, tím lépe. Ideál je prostě utrhnout a sníst.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2012 12:26 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Môžete prosím majitelia Angelu napísať názor na niektoré kritické recenzie? Je zrejmé že nejaký patlák čo nevie s tým robiť, ale i tak by som rád prečítal názor majiteľov.

http://www.najnakup.sk/Porovnaj_odstavo ... 5.html?d=1

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2012 1:50 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Deane píše:
Môžete prosím majitelia Angelu napísať názor na niektoré kritické recenzie? Je zrejmé že nejaký patlák čo nevie s tým robiť, ale i tak by som rád prečítal názor majiteľov.

http://www.najnakup.sk/Porovnaj_odstavo ... 5.html?d=1

Já jsem s Angelem maximálně spokojená,protože na něm dělám převážně zeleninu a s tou problémy nejsou.Je pravda že s měkkým ovocem má problém ale lze dokoupit hrubší síto http://zelenepotraviny1.webnode.cz/products/nahradni-dily-odstavnovacu/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2012 2:55 pm 
Offline

Registrován: ned srp 14, 2011 9:11 pm
Příspěvky: 24
Máme angela půl roku a jsme spokojení. Před koupí jsme si však sehnali všemožné informace (srovnávacích testů na youtube jsou hromady, i videa amatérů, a hodně lze vyčíst i ze zdejšího vlákna o odšťavňovačích), protože za ty peníze jsme chtěli vědět, co to umí/neumí. Ten patlal z diskuse v odkazu opravdu dělá dojem prosté duše, které je fuk, za co těch pětadvacet tisíc dá, hlavně že se tomu říká rolls royce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2012 6:17 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Môžete prosím majitelia Angelu napísať názor na niektoré kritické recenzie? Je zrejmé že nejaký patlák čo nevie s tým robiť, ale i tak by som rád prečítal názor majiteľov.

http://www.najnakup.sk/Porovnaj_odstavo ... 5.html?d=1

Chce to jen zapojit zdravy rozum.
Ze zralych jablek nikdo most nedela, k tomu se hodi bud jablka padana nebo jablka kterym prave znedla jadra.
Zrala jablka je nejlepsi snist cela.
Stejne tak zrale kiwi nebudu odstavovat, ale snim ho rovnou.
Odstavovat banan, to uz radeji ani nebudu komentovat. \":-)\"
Mandarinku take radeji snim celou.
Zbyva pouze pomeranc, a tam jsem zadny velky problem nezaznamenal, pokud ho trochu rozkrajite, aby se dobre dostal mezi ozubeni hridele.

Korenova zelenina je naprosto bez problemu.
Listy a stoky bere uplne sam, na kterem jinem odstavovaci, nez dvouhridelovem, tyto veci chcete odstavovat?

Vyteznost je nejvyssi ze vsech dostupnych odstavovacu.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2012 9:21 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
ahoj,
tak som si pozorne precital cele toto vlakno (37 stran) a dosiel som k zaveru ze " angel juicer 5500 " bude to spravne rozhodnutie.
viem ze to nie je ta najlacnejsia zalezitost ale urcite tu plati pravidlo " za viacej penazi - viacej muziky ".
samozrejme pre dokonalost vyuzitia budem musiet prikupit aj to hrube sito, ale budis. \":shock:\"
manzelka bude zrejme trosku vo vytrzeni ked nastrbim rodinny rozpocet a mojich dvoch synov ( 9 a 12 r.) momentalne tazko prinutim pit zelenivove stavy, ale dufam ze ovocnymi stavami si ich ziskam a potom pomalicky zacneme experimentovat, ucit sa a zvykat si aj na stavy zeleninove. \":)\" a proste dufam, ze nastolim v rodine pravidelny prijem a prisun cerstvych stiav, ktore budu urcite velkym plus pre nase spolocne zdravie a o to tu predsa ide, nie? \":wink:\"

dakujem,dusan.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2012 10:21 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:
ahoj,
tak som si pozorne precital cele toto vlakno (37 stran) a dosiel som k zaveru ze " angel juicer 5500 " bude to spravne rozhodnutie.
viem ze to nie je ta najlacnejsia zalezitost ale urcite tu plati pravidlo " za viacej penazi - viacej muziky ".
samozrejme pre dokonalost vyuzitia budem musiet prikupit aj to hrube sito, ale budis. \":shock:\"
manzelka bude zrejme trosku vo vytrzeni ked nastrbim rodinny rozpocet a mojich dvoch synov ( 9 a 12 r.) momentalne tazko prinutim pit zelenivove stavy, ale dufam ze ovocnymi stavami si ich ziskam a potom pomalicky zacneme experimentovat, ucit sa a zvykat si aj na stavy zeleninove. \":)\" a proste dufam, ze nastolim v rodine pravidelny prijem a prisun cerstvych stiav, ktore budu urcite velkym plus pre nase spolocne zdravie a o to tu predsa ide, nie? \":wink:\"

dakujem,dusan.

Vetsinou mi zatim u Angela bohate stacilo to jemne sito, pouze jednou jsem pouzil to hrube sito, kdyz jsem odstavoval ananas. Takze mozna bych doporucil dokoupit to hrube sito az po zkusenostech s jemnym sitem.
Pro prechod na zeleninove stavy u deti bych asi doporucil kombinaci jablko, mrkev, pripadne cervena repa. Celkem zajimavou chut to dostane s cerstvym koprem, pripadne pridavam listy z celeru.

Nejvic jsem ale deti nachytal na jablko, mrkev, lnene seminko a mak. Je to ale dost pracne, protoze, aby se vytezilo to lnene seminko a mak, tak se to musi prohnat Angelem alespon 5x az 6x, dokud to z Angela nepada skoro suche. Zase se tim stava dost chutove zjemni, ale podstatne dele ji zaludek travi.

Penize se Vam rychle vrati na vyteznosti, ten vypocet jsem delal nekde vys ve vlakne.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2012 11:48 am 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
inzenyr píše:
Vetsinou mi zatim u Angela bohate stacilo to jemne sito, pouze jednou jsem pouzil to hrube sito, kdyz jsem odstavoval ananas. Takze mozna bych doporucil dokoupit to hrube sito az po zkusenostech s jemnym sitem.
Pro prechod na zeleninove stavy u deti bych asi doporucil kombinaci jablko, mrkev, pripadne cervena repa. Celkem zajimavou chut to dostane s cerstvym koprem, pripadne pridavam listy z celeru.

Nejvic jsem ale deti nachytal na jablko, mrkev, lnene seminko a mak. Je to ale dost pracne, protoze, aby se vytezilo to lnene seminko a mak, tak se to musi prohnat Angelem alespon 5x az 6x, dokud to z Angela nepada skoro suche. Zase se tim stava dost chutove zjemni, ale podstatne dele ji zaludek travi.

Penize se Vam rychle vrati na vyteznosti, ten vypocet jsem delal nekde vys ve vlakne.

Inzenyr

tak dakujem,
vravite ze mam s tym hrubym sitom este pockat resp. si to rozmysliet aby zbytocne nestalo v kute a ako vravite z vlastnej skusenosti, kvoli anansu by to bolo zrejme zbytocne ?
zrejme ked sa clovek dostatocne vyzbroji trpezlivostou a vychyta muchy ako sa hovori. potom bude zvladnutelne odstavit ci ananas, paradajky, makke ovocie,... a proste bude postacujuce aj to sito zakladne???

este k tym stavam.
-moji synovia aktivne sportuju, proste sustavne su v pohybe.
-manzelka nizky tlak, chudokrvnost.
-ja zasa vyssi tlak + cholesterol.
preto chcem aby sme cela rodina nabehli na pitie stiav.

urcite budem musiet pozbierat sikovne recepty,napady, triky,... ako sa stavy naucit pit a ako ich vyuzit pre kazdeho z nas. \":?\"

viem ze to dnes deti a ani ich rodicia nemaju vobec lahke. sama klamliva reklama, obchody plne eckovych dobrot, mcdonaldy a fast food restauracie vyrastauj dore ze nie vedla nemocnic, \":shock:\"
...no a my rodicia ktory sme tiez boli uceni stravovat sa vseljako len nie zdravo.

tak ale nikdy nieje neskoro ako sa vravi, nie? a preto sa tesim ked si tento rok pod stromcekom najdeme angel juicer 5500 \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2012 2:35 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:
tak dakujem,
vravite ze mam s tym hrubym sitom este pockat resp. si to rozmysliet aby zbytocne nestalo v kute a ako vravite z vlastnej skusenosti, kvoli anansu by to bolo zrejme zbytocne ?
zrejme ked sa clovek dostatocne vyzbroji trpezlivostou a vychyta muchy ako sa hovori. potom bude zvladnutelne odstavit ci ananas, paradajky, makke ovocie,... a proste bude postacujuce aj to sito zakladne???

este k tym stavam.
-moji synovia aktivne sportuju, proste sustavne su v pohybe.
-manzelka nizky tlak, chudokrvnost.
-ja zasa vyssi tlak + cholesterol.
preto chcem aby sme cela rodina nabehli na pitie stiav.

urcite budem musiet pozbierat sikovne recepty,napady, triky,... ako sa stavy naucit pit a ako ich vyuzit pre kazdeho z nas. \":?\"

viem ze to dnes deti a ani ich rodicia nemaju vobec lahke. sama klamliva reklama, obchody plne eckovych dobrot, mcdonaldy a fast food restauracie vyrastauj dore ze nie vedla nemocnic, \":shock:\"
...no a my rodicia ktory sme tiez boli uceni stravovat sa vseljako len nie zdravo.

tak ale nikdy nieje neskoro ako sa vravi, nie? a preto sa tesim ked si tento rok pod stromcekom najdeme angel juicer 5500 \":D\"

Zatim jsem vystacil s jednim sitem, i kdyz jsem si puvodne koupil i to hrube sito a homogenizator, pravda je, ze rajcata jsem zatim neodstavoval.
Nejak k tomu nemam duvod, odstavuji hlavne veci, kterych se bud neda snizt moc a presto by jich mel clovek snizt vetsi objem nebo veci, ktere se bez odstaveni nedaji jizt vubec. K Angelu je asi vhodny doplnek tycovy mixer, ktery si poradi s vecmi, se kterymi muze mit Angel potize.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 24, 2012 3:22 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 08, 2011 6:38 am
Příspěvky: 29
Ako to tu tak čítam tak teraz neviem čo kúpiť, bol som rozhodnutý pre Huroma ale nejak ste moje rozhodnutie na posledných stránkach spochybnili...
Bohužial Angel je proste moc drahý a tak zvažujem čo v tejto cene.

Popravde som rozmýšlal nad Huromom (400) alebo Neo alebo Omega 8006.

Na čo by som ale odšťavovač tiež rád použil je výroba zmrzliny, teraz ale neviem či toto dokáže aj Hurom ??

A ak mal niekto možnosť porovnania, aká je kvalita spracovania Omegy v porovnaní s prvými dvoma spomenutými?

Vďaka za rady.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 24, 2012 3:33 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
michal84 píše:
Ako to tu tak čítam tak teraz neviem čo kúpiť, bol som rozhodnutý pre Huroma ale nejak ste moje rozhodnutie na posledných stránkach spochybnili...

Ja zase tento OMEGA_VRT350
http://www.obchodobchodov.sk/produkty/S ... -8563.html
Verím tomu že ten Angel je najlepší, neriešil by som ani cenu, len ja zase toľko neodšťavujem. Nejaké bazové víno by som si však urobil. Na moje použitie by stačil určite aj tento. Riešiť odšťavovanie ananásu sa mi zdá zbytočné, ten kľudne zjem celý.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 24, 2012 9:22 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 08, 2011 6:38 am
Příspěvky: 29
Deane píše:
Ja zase tento OMEGA_VRT350
http://www.obchodobchodov.sk/produkty/S ... -8563.html
Verím tomu že ten Angel je najlepší, neriešil by som ani cenu, len ja zase toľko neodšťavujem. Nejaké bazové víno by som si však urobil. Na moje použitie by stačil určite aj tento. Riešiť odšťavovanie ananásu sa mi zdá zbytočné, ten kľudne zjem celý.

No ten vyzerá tiež v pohode. Akurát si hovorím že tie odšťavovače Omega vyzerajú rovnako ako Oscar.
Nejedná sa náhodou o ten istý produkt ale pod dvomi roznymi značkami?

A ak by ste mali niekto doporučiť ktorý by mohol byť aj čo sa životnosti týka lepší? Horizontálny alebo vertikálný?
A dá sa v Huromovi urobiť zmrzlina?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2012 5:38 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
michal84 píše:
Ja zase tento OMEGA_VRT350
http://www.obchodobchodov.sk/produkty/S ... -8563.html
Verím tomu že ten Angel je najlepší, neriešil by som ani cenu, len ja zase toľko neodšťavujem. Nejaké bazové víno by som si však urobil. Na moje použitie by stačil určite aj tento. Riešiť odšťavovanie ananásu sa mi zdá zbytočné, ten kľudne zjem celý.

No ten vyzerá tiež v pohode. Akurát si hovorím že tie odšťavovače Omega vyzerajú rovnako ako Oscar.
Nejedná sa náhodou o ten istý produkt ale pod dvomi roznymi značkami
A ak by ste mali niekto doporučiť ktorý by mohol byť aj čo sa životnosti týka lepší? Horizontálny alebo vertikálný?
A dá sa v Huromovi urobiť zmrzlina?[/quote]

aj ja som obzeral ten vrt350 a veru paci sa mi tiez ale..
je jasne ze:
- cena voci angel550 je podstatne nizsia,
- vraj je to extra tvrdeny plast, ??
ale predsa:
- angel cize celonerez vs vrt cize plast ??
- ten vrt350 ma podla mna dost vela casti a je tam hodne zakuti,otvorov,... ktovie ako to bude s udrzanim hygieny (plesne)

mimochodom vie niekto potvrdit ako to je u odstavovacov ci je vobec vhodne umyvat rozoberatelne casti v umyvacke riadu??
mame doma whirpool stream ktora pouziva az 70 stup.celzia horucu paru, tak ktovie ci by to bolo vhode pre nerez??

snad by mohol k tomu nieco p.inzenyr, co poviete ??

dakujem, dusan. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2012 8:03 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Jasne, však som aj ja napísal že verím tomu že angel je najlepší. Ide však aj o to, či ho využijem, nemáme v pláne až tak veľa odšťavovať, podľa možnosti sa snažíme jesť ovocie celé a zeleninu tiež. Čo stačí na moje použitie nemusí stačiť na Vaše. Dnes som kúpil sedačku za 1200€, tak zase na odšťavovač nezbylo.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz