Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 8:12 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř zář 26, 2012 11:26 am 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
bludicka píše:
Ten Catler som si chcela kúpiť, už som si ho skoro aj objednala, ale ešte naposledy som urobila prieskum mixérov a začala som sa nakláňať k vitamixu, cena príšerná, ale nakoľko som zhumplovala už tri mixéry a vedela som, že chcem top kvalitu, kúpila som ho, aj kvôli 7-ročnej záruke, priateľ síce skoro skolaboval z tej ceny, ale neľutujem, denne ho používam 2-3x, orechové mlieka, zelené nápoje, rôzne nátierky, občas avokádový puding, to je oproti bežnému, aj keď kvalitnému mixéru ako trabant a mercedes, stačí mi pár sekúnd na rozmixovanie a tým pádom to minimálne oxiduje, u mixéra s nižšími otáčkami potrebuje človek trochu dlhšie mixovať, aby dosiahol hladkú štruktúru a aj tak tam zostávajú nezmixované časti, no odšťavovač používam v podstate o dosť menej, skôr v zime na mrkvu, cviklu.

Zdravím Bludičko,
Taky uvažuji o nákupu kvalitního mixéru a po shlédnutí několika recenzí se nemůžu rozhodnout mezi Vitamixem a BlendTec Total Blender -3QT (HP3A) WildSide,podobná cena,Vitamix má delší záruku,BlendTec je zase menší ,líp se čistí a nepotřebuješ používat pěchovátko.

Jak je to s oxidací nápojů?Dají se připravit večer do ledničky a ráno konzumovat.(u štávy se dá přidat vitamín C a v ledničce chvíly vydrží).

Nemáš pár tipů na přípravu Green Smoothie bez ovoce:)

Dík Tomáš


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 27, 2012 7:12 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Ja som sa rozhodovala medzi Catler, Vitamix a Blendtec Total Blender, zvíťazil Vitamix. Blendec Total Blender je mixér s programovaním a elektronikou, kvalitné premixovanie bez potreby použitia toho premiešavadla sa dosahuje cyklickými zmenami otáčok, je to aj vidieť na videách ako tá zmixovaná hmota skáče v mixéri. Ja som osobne zástancom jednoduchých technických riešení, čím viac elektroniky v nejakom prístroji, tým je väčšia šanca, že sa tam niečo pokazí. Na mixéri v podstate nepotrebujem žiadne prednastavené programy, potrebujem reguláciu otáčok, dostatočne vysoké otáčky a kvalitný motor, čo mi to utiahne, vitamix je úplne jednoduchý - tlačítko zapnúť, vypnúť, regulácia otáčok, turbo mód - toto postačuje úplne na všetko, ja mám práveže radšej u vitamixu, keď si môžem manuálne regulovať svoje mixy podľa potreby, nie vždy mi musí zrovna vyhovovať to, čo tam výrobca prednastavil. Inak ja to premiešavadlo u vitamixu používam dosť málo, pri zelených mixoch si to berie sám bez problémov - hádžem tam polovice jabĺk, celé pomaranče. Vitamix je dosť veľký a má taký retro vzhľad, vyzerá ako mixér od babičky, čo mne osobne neprekáža.

Ak mám už dať za mixér 600 Eur, tak je fajn, keď má 7-ročnú záruku, 2 roky záruka u Blendecu je podľa mňa žalostne málo.

Tak ja si robievam mixy vždy len čerstvé, max. keď toho urobím viac, tak vypijem druhú časť o hodinu, dve. Na vitamixe je to otázka naozaj pár sekúnd, oveľa rýchlejšie ako odšťavenie, takže ak si človek večer dajme tomu nachystá suroviny na mixovanie do misky a ráno zmixuje, nevidím v tom ani časový problém, čistenie je takisto záležitosť sekúnd.

Ohľadom čistenia vitamixu - stačí keď do neho po mixovaní naleješ čistú vodu, trochu saponátu a pustíš ho na chvíľu, on sa sám vyčistí, ale to len pri nejakých kašovitých, orechových ťažkých zmesiach. Po zeleninových, ovocných mixoch stačí len vypláchnuť vodou.

Teraz som začala experimentovať aj so slanými verziami mixov, rôzne slané polievky.

Môj obľúbený recept:
Asi 4-5 stredne veľkých rajčín, polovica stredne veľkej uhorky, polovica červenej papriky, polovica červenej cibule, cesnak, čili papričky alebo používam sušené, na ochutenie používam trocha soli, citrónovej šťavy, čerstvý zázvor, pridávam jednu lyžicu sladkého nepasterizovaného ryžového misa - to mi tam veľmi chutí a trochu sladidla - buď med, agágový sirup, niekedy použijem kvalitný balsamico ocot. Tento recept rôzne obmieňam, pridám do toho napr. šalát, špenát, kúsok mrkvy, cvikly, mladú cibuľku, pre krémovitosť avokádo, kešu oriešky, ochutím bylinkami - oregáno, tymián, niekedy si na kocky nakrájam uhorku, rajčiny a zalejem touto omáčkou - je to ako surová polievka.
Alebo si robím aj jednoduchšie verzie napr. mrkvovo-rajčinová polievka, rozmixujem rovnaké množstvo rajčín, mrkvy, ak mám, pridám do toho aj sušené rajčiny, trochu olivového oleja, soľ, agávový sirup, cesnak, oregáno, šťava z citróna, vodu pridávam podľa želanej hustoty, takisto volím buď hladkú štruktúru alebo skôr menej zmixované.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 27, 2012 7:39 am 
Offline

Registrován: ned kvě 08, 2011 6:38 am
Příspěvky: 29
Tak nakoniec je mojim favoritom Hurom 400, posledné čo by som potreboval vedieť je či týmto odšťavovačom vyrobím zmrzlinu? Nemáte niekto skúsenosti?

A objednávali ste niekto z http://www.nejodstavnovac.cz ?
Ponúka tam predĺženú záruku ale myslím že to nebudú modely pre ČR, má tam čierny model, ktorý som inde nevidel.
Ide mi o doverihodnosť obchodu...

Vďaka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 27, 2012 8:36 am 
Offline

Registrován: ned kvě 08, 2011 6:38 am
Příspěvky: 29
Tak s tou zmrzlinou to asi vyzera slubne:



Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1w3nxq8u


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 27, 2012 8:36 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
výroba zmrzliny na hurome:
http://www.youtube.com/watch?v=AZCEnjY47Bw
http://www.youtube.com/watch?v=hZ9SrDU53Cg

osobne som skúšala na hurome mandľové maslo - dalo sa a banánovú zmrzlinu, teda vložiť zmrazený banán - dalo sa, ale vždy vychádza aj časť šťavy jedným otvorom, potom sa to zmieša dokopy, ale ja na zmrzliny a ovocné sorbety používam radšej mixér, dosiahne sa tým jemnejšia našľahaná štruktúra - nemusí byť až taký supervýkonný


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 10:28 am 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Ještě jsem na internetu narazil na tuhle novinku:http://www.youtube.com/watch?v=T37iu1iSh1s
Vitamix 750 je menší a nedělá takový rámus jako 5200,mněl by se prodávat za stejnou cenu jako 5200.

Tomáš


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 01, 2012 9:19 am 
Offline

Registrován: ned kvě 08, 2011 6:38 am
Příspěvky: 29
Tak už mám doma Huroma a zatiaľ je to super, skúšal som síce zatiaľ iba jabka, hrušky a mrkvu ale je to super.
Mrkvu som skúsil ako prvú, z jedneho kila sa odšťavilo málo cez 400ml, odpad som odšťavil znovu a pribudlo ďalších 100ml, skúsil som ten odpad ešte ráz a celkové množstvo sa zastavilo na 600ml.
Z jedného kg mrkve je to super. Je ale pravda že je tam už honde dužiny. Celkovo by som povedal že v šťavách je hodne dužiny ale asi to bude normálne, nemám možnosť porovnať s inými odšťavovačmi.

Ale som jednoznačne nadšený \":)\"

Dnes ešte skúsim odšťaviť ďalšie potraviny ako červenú repu, špenát a uvidíme čo ešte najdem \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 02, 2012 12:05 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
michal84 píše:
Tak už mám doma Huroma a zatiaľ je to super, skúšal som síce zatiaľ iba jabka, hrušky a mrkvu ale je to super.
Mrkvu som skúsil ako prvú, z jedneho kila sa odšťavilo málo cez 400ml, odpad som odšťavil znovu a pribudlo ďalších 100ml, skúsil som ten odpad ešte ráz a celkové množstvo sa zastavilo na 600ml.
Z jedného kg mrkve je to super. Je ale pravda že je tam už honde dužiny. Celkovo by som povedal že v šťavách je hodne dužiny ale asi to bude normálne, nemám možnosť porovnať s inými odšťavovačmi.

Ale som jednoznačne nadšený \":)\"

Dnes ešte skúsim odšťaviť ďalšie potraviny ako červenú repu, špenát a uvidíme čo ešte najdem \":)\"

To mnozstvi duzniny uplne normalni neni, zkuste tu stavu precedit, kolik z ni dostanete skutecne stavy.
U Angela tu mrkev odstavite na jeden pruchod a pri druhem pruchodu dostanete tak maxilmalne cajovou lzicku stavy, takze ten druhy pruchod je uz u Angela asi zbytecny.
To je jenom potvrzeni toho, ze s Angelem za nejakou dobu usetrite hromadu penez na rozdil od levnych odstavovacu.
V tomto pripade by treba Angel vykazoval o cca 50% lepsi vyteznost.
Pro Huroma koupite dejme tomu mesicne ovoce a zeleninu za 1.800,- Kc, pro Angela Vam staci koupit ovoce a zelenina za 1.200,- Kc. Mesicni uspora vychazi 600,- Kc, coz za rok usetrite celych 7.200,- Kc. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 02, 2012 8:11 am 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
michal84 píše:
Tak už mám doma Huroma a zatiaľ je to super, skúšal som síce zatiaľ iba jabka, hrušky a mrkvu ale je to super.
Mrkvu som skúsil ako prvú, z jedneho kila sa odšťavilo málo cez 400ml, odpad som odšťavil znovu a pribudlo ďalších 100ml, skúsil som ten odpad ešte ráz a celkové množstvo sa zastavilo na 600ml.
Z jedného kg mrkve je to super. Je ale pravda že je tam už honde dužiny. Celkovo by som povedal že v šťavách je hodne dužiny ale asi to bude normálne, nemám možnosť porovnať s inými odšťavovačmi.

Ale som jednoznačne nadšený \":)\"

Dnes ešte skúsim odšťaviť ďalšie potraviny ako červenú repu, špenát a uvidíme čo ešte najdem \":)\"

Když proleješ odstavnovacem tu odštavnnou štávu vyčistí ti to všechnu zbytkovou dužinu.
Jinak ovoce dělám na hrubším sítku a zeleninu na jemnějším.Mám hurom 2 roky a odštavnuji 3x denně vč ořechového mléka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 02, 2012 12:40 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 08, 2011 6:38 am
Příspěvky: 29
HARMON3K píše:
Když proleješ odstavnovacem tu odštavnnou štávu vyčistí ti to všechnu zbytkovou dužinu.
Jinak ovoce dělám na hrubším sítku a zeleninu na jemnějším.Mám hurom 2 roky a odštavnuji 3x denně vč ořechového mléka.

Tak to som skúšal a prišlo mi že to trvá hodne dlho kým to pretečie tak to radšej prelejem cez obyčajné sitko.
Takže ho máš už nejakú dobu, stále všetko funguje alebo už si mal s niečim problémy?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 02, 2012 4:07 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
michal84 píše:
Tak to som skúšal a prišlo mi že to trvá hodne dlho kým to pretečie tak to radšej prelejem cez obyčajné sitko.
Takže ho máš už nejakú dobu, stále všetko funguje alebo už si mal s niečim problémy?

vše funguje jak má jen gumicky už jsou před smrtí a musím koupit nove,ale to je položka za 40 k
na to ,že frčí 3x denně a pro 3 lidi jsem spokojeny


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 22, 2012 1:36 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
Rád bych se optal na postup když bych přidával konopné a lněné seménko k odštavnění.

Rano si odštavnuji ovoce na oběd zeleninu.

1.Pokud bych k ovoci přidal lněné semnko a konopné do odštavnovaní tak se asi ty tuky budou tlouci s ovoce?Nerad bych spustil poté kvasicí proces?

2.Bude lepší při odštavnováni to lněné semenko a konopné předem namočené nebo bude lepší za sucha?

Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 22, 2012 3:12 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
HARMON3K píše:
Rád bych se optal na postup když bych přidával konopné a lněné seménko k odštavnění.

Rano si odštavnuji ovoce na oběd zeleninu.

1.Pokud bych k ovoci přidal lněné semnko a konopné do odštavnovaní tak se asi ty tuky budou tlouci s ovoce?Nerad bych spustil poté kvasicí proces?

2.Bude lepší při odštavnováni to lněné semenko a konopné předem namočené nebo bude lepší za sucha?

Díky

vecer namocim semienka v minime vody, rano vlejem do odstavovaca cele + ostatny vozoel, podla toho, co chcem odstavovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 23, 2012 12:31 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
ovekyska píše:
vecer namocim semienka v minime vody, rano vlejem do odstavovaca cele + ostatny vozoel, podla toho, co chcem odstavovat.

Ovekyška, skús ich radšej namáčať do osolenej vody (prepláchneš, soľ sa dnu nedostane, neboj sa). Dostaneš tak do tela viac minerálov a vitamínov, lebo orechy či semená budú lepšie stráviteľné, a šupka z nich (hlavne na lieskových, vlašských orechoch či mandliach) bude do značnej miery zbavená fytátov, ktoré nedovoľujú vstrebaniu vápnika, zinku, železa, atď... v ľudskom organizme..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 23, 2012 12:40 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Mám odšťavovač HUROM.... Popravde, nie som s ním extra spokojný, no našťastie ho používam len raz- dva krát denne, pre mňa ako jednu osobu (načo odsťavovať sestre a mame, keď to "zabijú" chlebom so šunkou...zbytočne)...
Napríklad takú mrvku som už prestal odšťavovať.... HUROM má totiž taký ochranný systém proti prehriatiu motora, čiže sa sám "vypne", keď sa mu zdá, že mu dávam "zabrať"... Pritom mu zabrať nedávam, len mu príde mrkva asi príliš tvrdá... a na polcentimetrové kúsky ju krájať nebudem...
Takže u mňa sa už mrkva nekoná... Lebo, po prvé - ťažko zohnať kvalitnú, po druhé - zdĺhavo sa umýva, po tretie - pred letnými prázdninami stálo kilo nejakých 1,3€, a vtedy som si povedal DOSŤ !!!!!!!!...
Piplať sa tak s mrkvou, a ešte ju mať tak draho, v nie extra kvalite.... To radšej deci šťavy z červenej repy, deci zo zeleru, a ráno 2 deci z jabĺk + varený škoricový prášok.... \":wink:\" ... a samozrejme vitmaín C... \":D\" ... Mám rád kyslé....ALE NIE KYSLÉ RYBY (kde je vracajúci smajlík ?)
To je len taký príklad. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz