Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 1:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2012 2:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:49 pm
Příspěvky: 87
Jarda tu nekolikrat psal, ze stav jater primo ovlivnuje kvalitu zraku. Po moji 3ti ociste mam bohuzel taky podezreni na lehke zhorseni kratkozrakosti, ale taky to proste muze byt posun kamenu a dokud jatra nebudou cista, tak se zrak nezlepsi..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2012 2:27 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Predvčerom som dokončil svoju PIATU očistu pečene (tú s oliv. olejom a citrónovou šťavou)..... Vyšlo zo mňa kopu kamienkov, tentoraz tmavých... a to veľkosti aj 1cm... Úplne na konci zo mňa vyšiel taký svetlohnedý "piesok" tekutý... ktorý sa usadil dole, na dne WC.
Musím ale podotknúť, že robím všetko tak ako píše Jarda, ale s jednou zmenou......
Po vypití zmesy oleja s citrónovou šťavou si sadnem na takú hodinu do pohodlného kresla do takej polohy, aby som pohodle mohol mať PET fľašu 2L s horúcou vodou v oblasti pečene.... Keď prejde tá hodina či 75 minút, tak robím taký dýchací cvik, ktorý doporučuje Malachov pri očiste pečene, a presne aj v tento moment po vypití a následnom zahrievaní...
Jedná sa o tento dýchací cvik : Zapcháme si ľavú nosnú dierku, sedíme v tureckom sede, alebo sa proste o niečo opierame.... Na jazyk si dáme peper, a dýchame pravou nosnou dierkou tak, aby pri nádychu sme čo najviac vypúlili brucho, a pri výdychu ho čo najviac stiahli... Frekvencia dýchania je asi 6 nádychov za minútu, výdych a nádych trvajú 5+5 sekúnd (čiže pauza je minimálna).... Stačí takto dýchať 15 minút....
Ja som to prvý krát použil pri štvrtej očiste, a vyšlo zo mňa kopu kameňov (zelených, svetlejšie zelených a jemne tmavšie zelené.
Pri piatej očiste som to robil znova, a znova vyšlo dosť kameňov, ale tentoraz výrazne tmavé.
Odporúčam to každému robiť, ALE až tých 60-90 minút po tom, ako ste vypili tú zmes.....
Vedľajší účinok toho dýchania ... Môže (ALE VäČŠINOU SA TAK NESTÁVA) sa stať, že vám bude treba ZVRACAŤ pár minút po tom dýchaní (akoby sa pýtal olej so šťavou "von")... Mne teraz bolo treba, teraz počas piatej očisty.... Ale, stačí sa riadne "vygrgať" (říhnout), pretože u mňa tú potrebu zvracania v tomto momente vyvolal vzduch niekde asi v žalúdku...
Takto je očista efektívnejšia, som o tom presvedčený....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2012 10:32 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Zdravím vás p. Jarda a dakujem za odpoved...som vam vdacna za tieto stranky, su pre mna inspiraciou, vela som sa uz naucila a to som este neprecitala vsetko, zasnem nad vasimi radami, ktore su logicke a v principe jednoduche, aj ked musim priznat, ze kym si to clovek vsetko zrovna v hlave ma co robit, aby to spravne pochopil...ja napr. pred kazdou ocistou si znova precitam toto vlakno a zaujimave je, ze vzdy tam najdem nieco, co som minule opomenula...ano citim sa ovela lepsie a som trpezliva...ale bola by som stastnejsia, keby ten kamienok uz tam nebol...chystam sa totiz na dalsie ocisty a dalsie procedury - tych neduhov mam este dost, ktore chcem postupne riesit...na tie zvapenatene kamienky vraj zabera aj stava z ciernej redkvicky...Malachov doporucuje pit stavu po jedle najprv zacat 1 kavovu lyzicku a postupne navysovat 2x-3x denne a Trebenova zase pit 1 dcl na lacno rano a tiez navysova az do 4 dcl... co by ste p. Jarda doporucil? Este raz velka vdaka vam.

Pan Jarda, zdravim vas...nechcem byt netrpezliva, ale potrebovala by som odpoved....

Takze pokracujem:)...kedze neviem kolko pit a kedy, tak si zatial odparenu urinu davam ako obklad na zlcnik kazdy den...ma to aj tak ucinok? Inac urinu pijem kazdy den - rano hned po prebudeni...potom raz v priebehu dna a v noci okolo 2-3 hod. Robim si aj urinove klystiyri. Dakujem za odpoved.

...ani tu sa mi nedostalo odpovedi \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 7:17 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
ovekyska píše:
mne sa po roku, co som robila asi 8 ci 9 ocist zhorsila kratkozrakost.

No nazdar:( - to jsi mě nepotěšila, ale přesto děkuji - je to realita a co s tím tedy nevím:(....? Doufala jsem v přesně opačný účinek \":(\" ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 7:20 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
[quote="Tom Kořenek":4x4km2qb]Jarda tu nekolikrat psal, ze stav jater primo ovlivnuje kvalitu zraku. Po moji 3ti ociste mam bohuzel taky podezreni na lehke zhorseni kratkozrakosti, ale taky to proste muze byt posun kamenu a dokud jatra nebudou cista, tak se zrak nezlepsi..[/quote:4x4km2qb]
Děkuji:). O té souvislosti zrak -

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 11:16 am 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Nepochopila jsem, zda se v pátek může jíst do 14 hodin. Ano nebo ne?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 12:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
panka píše:
Nepochopila jsem, zda se v pátek může jíst do 14 hodin. Ano nebo ne?
V pátek? To je reakce na návod na webu? Já myslím, že to je naprosto jednoznačné.
http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php píše:
Pátek:
do 14:00
Pijte pouze jablečnou šťávu v jakémkoliv množství, alespoň však jeden litr.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 12:43 pm 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Xeelee píše:
V pátek? To je reakce na návod na webu? Já myslím, že to je naprosto jednoznačné.
http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php píše:
Pátek:
do 14:00
Pijte pouze jablečnou šťávu v jakémkoliv množství, alespoň však jeden litr.

mě to zas až tak jednoznačné nepřijde: Od druhé odpoledne nejezte a nepijte nic víc než vodu

tak jak tedy? nejíst?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 2:13 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:49 pm
Příspěvky: 87
Dopoledne se NIC neji a piji se POUZE jablecne stavy. Odpoledne se NIC neji a pije se POUZE voda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 7:33 pm 
Offline

Registrován: pon zář 03, 2012 11:08 am
Příspěvky: 4
Mám v plánu vyzkoušet v sobotu očistu jater. Největší problém byl sehnat epsomskou sůl, když jsem obešla 4 lékárny, kde na mě čuměli jako tele na nová vrata a všude mě opravovali, že myslím asi empskou sůl, ale stejně ji nemáme, tak nakonec v páté lékárně mi ji prodali. Navážili mi 100 g sypké empské soli. Takže se ptám: Je to ta stejná sůl, o které se tu píše? A další zapeklitá věc: Jak ji mám naředit? Kolik gramů mám použít na jednu očistu?
Děkuji moc za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2012 9:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
javr píše:
Mám v plánu vyzkoušet v sobotu očistu jater. Největší problém byl sehnat epsomskou sůl, když jsem obešla 4 lékárny, kde na mě čuměli jako tele na nová vrata a všude mě opravovali, že myslím asi empskou sůl, ale stejně ji nemáme, tak nakonec v páté lékárně mi ji prodali. Navážili mi 100 g sypké empské soli. Takže se ptám: Je to ta stejná sůl, o které se tu píše? A další zapeklitá věc: Jak ji mám naředit? Kolik gramů mám použít na jednu očistu?
Děkuji moc za odpověď.

Je to heptahydrát síranu hořečnatého [1] (MgSO4·7H2O). Mělo by to být uvedeno na obalu. Kde přišli na empskousůl opravdu netuším. I strýček Google mlčí. Našel jen pár příspěvků z diskuzí.

Na Jardově webu je návod [2].

[1] http://cs.wikipedia.org/wiki/Epsomsk%C3%A1_s%C5%AFl
[2] http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php

EDIT: Že by ti v lékárně dali http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C3%B3l_emska? Jestli jo, tak to bych určitě nepoužil.

Když budeš shánět epsomku, tak chtěj heptahydrát síranu hořečnatého nebo lékárníkovi ukaž vzoreček. Už se tu několikrát řešilo, že triviální název soli neznaj.

EDIT2: Narazil sem na emský šumivý tablety. Je tam zmínka o směsi solí, takže to asi bude ono.
http://www.gigalekarna.cz/produkt/emske ... ch-tablet/
http://paniemagistrze.blogspot.cz/2011/ ... -niej.html

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2012 7:05 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
javr píše:
Mám v plánu vyzkoušet v sobotu očistu jater. Největší problém byl sehnat epsomskou sůl, když jsem obešla 4 lékárny, kde na mě čuměli jako tele na nová vrata a všude mě opravovali, že myslím asi empskou sůl, ale stejně ji nemáme, tak nakonec v páté lékárně mi ji prodali. Navážili mi 100 g sypké empské soli. Takže se ptám: Je to ta stejná sůl, o které se tu píše? A další zapeklitá věc: Jak ji mám naředit? Kolik gramů mám použít na jednu očistu?
Děkuji moc za odpověď.

http://www.fichema.cz/chemikalie-siran- ... 37_56.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2012 1:19 pm 
Offline

Registrován: pon zář 03, 2012 11:08 am
Příspěvky: 4
Děkuji, právě jsem si v lékárně koupila tu správnou sůl, tak se dám v sobotu do té očisty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2012 1:55 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
javr píše:
Děkuji, právě jsem si v lékárně koupila tu správnou sůl, tak se dám v sobotu do té očisty.

Pro zajimavost, kolik te soli bylo a co stala? Dik

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2012 8:44 pm 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
Tak já se také chystám příští týden na očistu, asi už šestou v pořadí. Jsem už ale trošku skeptická, piji chanca piedra poctivě už nějaký ten měsíc, hořčík beru také na hranici průjmu, užívám ostropestřec, držím jaterní dietu...ale kameny ve žlučníku mám pořád, stále stejné množství - 4 kousky, 0,8 cm největší. Při každé očistě odejde kamenů hodně, ale ty, o které mu jde nejvíc se ani nehnou, což mi přijde trochu podivné. Nezbývá ale nic jiného než věřit, že jednou odejdou. Na operaci nechci, kolem mě je spousta lidí, co byli a mají stejně potíže. Nejsem už tak utahaná jako jsem byla, ale bolest v pravém podžebří je pořád stejná a po ránu je to přímo strašné. Vysvětluji si to tak, že ve žlučníku je hodně nashromážděné žluči a ty šutry, že mi tam o to víc tlačí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz