Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv zář 19, 2024 11:47 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 215 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2010 1:56 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="Pavelka.":foft3w94]Díky.
Ta epsomská sůl. Kde by se dala sehnat?[/quote:foft3w94]

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pát úno 05, 2010 11:45 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Díky.
Včera jsem si udělal tu koupel zhruba 150g jedlé sody, 100g himálájské soli (epsomskou sůl bych si ještě objednal). Po několika minutách v lázni začalo intenzivně brňet tělo, ztížilo se dýchání a byla trochu potíž v ní těch 30 minut vydržet. Přitom se ale člověk cítil přijemně. Po koupeli náročnější lezení z vany, malátnost. Je to běžná reakce?

Po několika měsíčním braní antirevmatik se na dvanáctníku udělal záněk, který jsem si léčil. Ten se ale po chvíli a dalším braní léků vrátil. Mohl byste poradit co by se s tím dalo dělat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pát úno 05, 2010 4:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Díky.
Včera jsem si udělal tu koupel zhruba 150g jedlé sody, 100g himálájské soli (epsomskou sůl bych si ještě objednal). Po několika minutách v lázni začalo intenzivně brňet tělo, ztížilo se dýchání a byla trochu potíž v ní těch 30 minut vydržet. Přitom se ale člověk cítil přijemně. Po koupeli náročnější lezení z vany, malátnost. Je to běžná reakce?

Po několika měsíčním braní antirevmatik se na dvanáctníku udělal záněk, který jsem si léčil. Ten se ale po chvíli a dalším braní léků vrátil. Mohl byste poradit co by se s tím dalo dělat?

No to se nedivte, když to dávkujete jako pro slona, já jsem vám psal, že té směsi by mělo být na celou vanu 90 ml. Vzhledem k tomu, že sůl má zhruba gram na mililitr a vy jste tam dal 250 g, tak jste moje doporučení malinko vylepšil, což nemusí být vždy dobře. Celkem běžná reakce to je, protože teplá voda energii bere, ale na druhou stranu další den by jste se měl cítit výrazně lépe.
Na ten zánět vyzkoušejte šťávu ze syrových brambor, nebo rozmixovanou syrovou bramboru, případně by se dala syrová brambora velice důkladně rozkousat. Většinou stačí relativně malé množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 11:29 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Dobře. Díky.
Jak dávkovat tu bramboru?

Zkoušel jsem před několika dny Sankhapraksalanu. Při prvním pokusu voda neprošla. Vypil jsem litr a půl, pět minut čekal, cvičil, klystýr, voda neprocházela. Zkusil jsem pít dál. Po několika dalších locích se zvedl žaludek a voda šla červeně zbarvená vrchem. Připisoval jsem to nevhodné stolici. Upravil jsem jídelníček. Stolice byla včera večer pevná, proto dnes ráno druhý pokus. Vypil jsem ale necelý litr, žaludek se znovu zvedl a voda šla zase červeně zbarvená vrchem. Zkusil jsem pak znovu pít, ale nešlo to. Co by se s tím dalo dělat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 1:36 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Pavelka. píše:
Dobře. Díky.
Jak dávkovat tu bramboru?

Zkoušel jsem před několika dny Sankhapraksalanu. Při prvním pokusu voda neprošla. Vypil jsem litr a půl, pět minut čekal, cvičil, klystýr, voda neprocházela. Zkusil jsem pít dál. Po několika dalších locích se zvedl žaludek a voda šla červeně zbarvená vrchem. Připisoval jsem to nevhodné stolici. Upravil jsem jídelníček. Stolice byla včera večer pevná, proto dnes ráno druhý pokus. Vypil jsem ale necelý litr, žaludek se znovu zvedl a voda šla zase červeně zbarvená vrchem. Zkusil jsem pak znovu pít, ale nešlo to. Co by se s tím dalo dělat?

Skus si robievat rano nejaky cas vyplach zaludka. Zatial jedz uz tu zlepsenu stravu.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 5:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Dobře. Díky.
Jak dávkovat tu bramboru?

Zkoušel jsem před několika dny Sankhapraksalanu. Při prvním pokusu voda neprošla. Vypil jsem litr a půl, pět minut čekal, cvičil, klystýr, voda neprocházela. Zkusil jsem pít dál. Po několika dalších locích se zvedl žaludek a voda šla červeně zbarvená vrchem. Připisoval jsem to nevhodné stolici. Upravil jsem jídelníček. Stolice byla včera večer pevná, proto dnes ráno druhý pokus. Vypil jsem ale necelý litr, žaludek se znovu zvedl a voda šla zase červeně zbarvená vrchem. Zkusil jsem pak znovu pít, ale nešlo to. Co by se s tím dalo dělat?

Brambora zcela podle chuti, šťáva klidně i půl litru, ale pokud to bude 2 dcl, tak taky lepší než nic. U kašičky stačí pár lžic a pokud ji budete přímo jíst, tak třeba cca půl menší brambory.
To musíte mít ten žaludek již dost špatný, pokud zvracíte i krev. Může to do značné míry provokovat i ta obyčejná kuchyňská sůl, vyzkoušejte himálajskou sůl, ta tak agresivní není, ale každopádně bych se snažil ten žaludek nějakou dobu čistit, aby se otevřená místa zavřela. Do té doby je ještě další možnost jak střevo vygruntovat a to je pití roztoku epsomské soli, jako při jaterní kůře, akorát vynecháte ten olej. Toto celkem spolehlivě střevo vyčistí, ale trvá to dost dlouho, pokud ovšem jiná možnost není, tak hurá do toho. Dejte cca 60 ml epsomské soli do 0,75 l vody a důkladně rozpustíte. Potom v vždy po dvou hodinách vypijete 2 dcl a již po druhé várce by to mělo začít působit. Střeva to celkem slušně vypucuje a na závěr si dejte 0,5 litru jablečné šťávy, která přeruší to škrundání v břiše a vyžene tu zbylou sůl. Zhruba hodinu po té šťávě se můžete najíst a cca za další hodinu vypít 0,5 litru domácího kefíru na obnovení kultur ve střevě. Je to sice docela blbnutí, ale vypucuje vás to stejně jako šankaprakšalána.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: úte úno 09, 2010 10:37 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Dobře.
Ten žaludek špatný jak? Zanesený nebo by to vypadalo na nějakou chorobu?
Jak by se dal vyčistit? Vamanadhautí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: úte úno 09, 2010 10:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Dobře.
Ten žaludek špatný jak? Zanesený nebo by to vypadalo na nějakou chorobu?
Jak by se dal vyčistit? Vamanadhautí?

Jak špatný, to já na tu vzdálenost neumím, jasnovidec opravdu nejsem, takto to vypadá na větší podráždění sliznice, třeba nějakým zánětem, nebo vředy, či jiný problém. Většina z těchto potíží se dá odstranit pravidelným výplachem žaludku, http://www.zdravi-az.cz/Odstraneni_dysbakteriozy_01.php a žaludek pokud je prověšený se postupně vrátí na původní místo, což pak umožní snadný průchod vody při proceduře. Vhodné je tuto očistu provádět denně nalačno cca 14-21 dní a jak to postupuje uvidíte sám v tom, co z vás bude vycházet. Nemusíte se toho bát, já mám vyzkoušeno i 45 dní každé ráno a je to super, pak vám to bude trávit jak v 18 letech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: úte úno 09, 2010 1:16 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Díky.
Ze začátku stačilo po vypití vody nahnout se nad umyvadlo a zatlačit na žaludek. Pak to šlo hůř, následovala vana bez risky a proto nedostatečná kontrola. A tak při hořké chuti v ústech toho člověk raději nechal . I tak bych to odhadoval i s umyvadlem na 90 procent vody. Dalším lidem bych doporučil variantu nad vanou kdy úklon mohl být mírně hlubší než 45 stupnů, bylo to snadnější.
Je možné tuto porceduru rychle opakovat, vypít vodu, provést a hned vypít novou várku k novému provedení (nějaké houževnatější usazeniny apod) nebo by to bylo zbytečné? A je vhodné ji ráno kombinovat s klystýrem?

A ještě k té očistě nosu. Dřív jsem řešil zatékání hlenu do levé spodní dutiny (když jsem si např lehnul na levý bok, cítil jsem jeho zatékání, proto od té doby preventivní spaní zásadně na břiše s hlavou otočenou vlevo), kde zub z kazem (který mi už vytrhli) zřejmě způsoboval v reakci s hlenem výrazný zápach z nosu. Byl jsem několikrát na výplachu dutiny a pak se snažil vyhnout (polohoa při spaní, omezení naklánění hlavy na určitou stranu apod) novému zatečení. Mohla by při této procedůře slaná voda zatéct, zůstávat a reagovat ve spodní nosní dutině, dělat tam nějakou neplechu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: úte úno 09, 2010 4:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Díky.
Ze začátku stačilo po vypití vody nahnout se nad umyvadlo a zatlačit na žaludek. Pak to šlo hůř, následovala vana bez risky a proto nedostatečná kontrola. A tak při hořké chuti v ústech toho člověk raději nechal . I tak bych to odhadoval i s umyvadlem na 90 procent vody. Dalším lidem bych doporučil variantu nad vanou kdy úklon mohl být mírně hlubší než 45 stupnů, bylo to snadnější.
Je možné tuto porceduru rychle opakovat, vypít vodu, provést a hned vypít novou várku k novému provedení (nějaké houževnatější usazeniny apod) nebo by to bylo zbytečné? A je vhodné ji ráno kombinovat s klystýrem?

A ještě k té očistě nosu. Dřív jsem řešil zatékání hlenu do levé spodní dutiny (když jsem si např lehnul na levý bok, cítil jsem jeho zatékání, proto od té doby preventivní spaní zásadně na břiše s hlavou otočenou vlevo), kde zub z kazem (který mi už vytrhli) zřejmě způsoboval v reakci s hlenem výrazný zápach z nosu. Byl jsem několikrát na výplachu dutiny a pak se snažil vyhnout (polohoa při spaní, omezení naklánění hlavy na určitou stranu apod) novému zatečení. Mohla by při této procedůře slaná voda zatéct, zůstávat a reagovat ve spodní nosní dutině, dělat tam nějakou neplechu?

To jste pochopil správně a skutečně čím je úhel větší, tím snadněji se to vyhodí. Provádí se pouze jednou a doporučuji každý den před čištěním zubů. Dá se to natrénovat tak, že tu vodu vlastně pouze nalijete a vylijete, což je v mém případě tak 2-3 minuty. S klystýrem se kombinovat normálně dá a je to dokonce velmi vhodné.
Při správném provedení by tam žádný problém nastávat neměl, ale pokud se ve vás hrabali doktoři, tak může být anatomie dutin narušena a to pak nejde odhadnout. Ideální nálev je v tomto případě vlastní čerstvá urina, která i když někam zateče, tak se jako tělu vlastní látka vstřebá a nepůsobí žádné potíže. V tomto případě ovšem neodhadnu, zda vám přes to pojede vlak, protože mnoho lidí má k této tekutině nesmyslný odpor, vyvolaný předsudky a mýty naší doby. Jde vlastně o naprosto unikátní léčivo a jeho vlastnosti jsou v mnoha případech opravdu nepřekonatelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: úte úno 09, 2010 5:57 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
K té urině. Jednalo by se o ranní? Je nutné ji nějak upravovat připadně měřit PH apod?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: úte úno 09, 2010 7:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
K té urině. Jednalo by se o ranní? Je nutné ji nějak upravovat připadně měřit PH apod?

Ne, nemusí to být přímo ranní, ani nemusíte zkoumat pH, stačí prostě použít tu, co máte momentálně k dispozici a pokud ji bude málo, tak klidně dolít vlažnou vodou, ale samotná je lepší. Provádět se to dá kdykoliv v průběhu dne a ani není nijak limitováno kolikrát. Prostě podle potřeby, třeba i desetkrát za den, pokud je to potřeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2010 1:31 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Dobře. Díky.
Mohl byste doporučit něco na bělení zubů?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2010 3:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Dobře. Díky.
Mohl byste doporučit něco na bělení zubů?

Zatím nejlepší a neškodný prostředek, co znám, je aktivované MMS, kterým si můžete čistit zuby. Výsledek je po všech stránkách obdivuhodný a cena ve srovnání s jakoukoliv srajdou na zuby mimořádná. Prostě kvalita za nízkou cenu a zde toto zprofanované úsloví opravdu platí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: čtv úno 11, 2010 12:59 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Dobře.
MMS bych si ještě musel objednat. Byla by ještě nějaká jiná možnost?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 215 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz