Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 11:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát zář 28, 2012 9:41 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Karel Novák píše:
Zdravím, mám dotaz, zaujala mě tato forma očisty, ale jakožto býložravce u mě nepřichází v úvahu rýže s máslem, dá se to nahradit dejme tomu rýží s rostlinným olejem, třeba s olivovým?

Já bych dal spíše kokosový olej.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon říj 01, 2012 9:22 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
Dobry den,

v sobotu som urobila moju prvu oscistu. Najprv to vyzeralo, ze z toho nic nebude, ale nakoniec sa to rozbehlo. Dokonca som vypila cca 2,5l a uz zo mna sla cista voda. Co ma trapi je, ze pri uvareni ryze som dala 4dkg do vsetkej ryze, zial zjedla som asi len tretinu. Teraz sa obavam, ake nasledky to bude mat. Mam nejake bolesti, ale to su pravdepodobne len dozvuky z cvicenia, ktore som prevadzala po kazdom pohari vody (cca 2dcl, ocistu som robila na zaklade André Van Lysebeth: Cvičíme jógu). Aj ked som sa po tejto ociste citila skvele, uz v pondelok sa objavilo naduvanie, takze moj najvacsi problem to zial nevyriesilo. Prosim Vas o skoru odpoved a vopred dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2012 10:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Firebird píše:
Zdravim, rad bych se zeptal, jakym zpusobem v toalete zachytavate jaterni kameny, candidy, parazity atd. - nejake sitko? Nejak mi v tomto ohledu dochazi predstavivost \":)\".

To záleží na provedení záchodové mísy, ale obecně nejčastěji nějaký cedník, nicméně tyto kameny plavou, čili se dají odlovit i lžící, nebo rukou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2012 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
jajda22 píše:
Dobrý den,chci se zeptat Jardo,jaký máte názor na provedení očisty tlustého střeva vlákninou psylium a jak dlouho užívat-jestli je to vůbec k něčemu dobré-shankhapraksalany se bojím

Tak určitě dobré, nicméně dlouhodobě asi zcela ideální nebude, tělo si na něj zvykne a pak je vše při starém. Používat se ovšem dá docela dlouhodobě i v řádu let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2012 10:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Karel Novák píše:
Zdravím, mám dotaz, zaujala mě tato forma očisty, ale jakožto býložravce u mě nepřichází v úvahu rýže s máslem, dá se to nahradit dejme tomu rýží s rostlinným olejem, třeba s olivovým?

Tak asi dá, nicméně ten olej je daleko agresivnější k vyčištěnému střevu a je otázkou, zda se to dá doporučovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2012 10:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ivana p. píše:
Dobry den,

v sobotu som urobila moju prvu oscistu. Najprv to vyzeralo, ze z toho nic nebude, ale nakoniec sa to rozbehlo. Dokonca som vypila cca 2,5l a uz zo mna sla cista voda. Co ma trapi je, ze pri uvareni ryze som dala 4dkg do vsetkej ryze, zial zjedla som asi len tretinu. Teraz sa obavam, ake nasledky to bude mat. Mam nejake bolesti, ale to su pravdepodobne len dozvuky z cvicenia, ktore som prevadzala po kazdom pohari vody (cca 2dcl, ocistu som robila na zaklade André Van Lysebeth: Cvičíme jógu). Aj ked som sa po tejto ociste citila skvele, uz v pondelok sa objavilo naduvanie, takze moj najvacsi problem to zial nevyriesilo. Prosim Vas o skoru odpoved a vopred dakujem.

Tak následky to nebude mít žádné, ale nepíšete nic o laktobacilech, což je docela stěžejní a pokud jste je nedodala, nadýmání je logické. Také je vhodné si udělat krkací test a pokud si nekrknete je třeba pracovat na obnově tvorby HCl v žaludku, nebo ji prostě dodávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát říj 05, 2012 10:44 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
Dakujem za odpoved. Laktobacili dodavam, cely tyzden 2x denne, ale omylom som ich brala po jedle a nie pred. Naduvanie pokracuje. Vcera som mala strasne krce, ktore zacali uz pocas obeda (bryndzove pirohy). Poslednych niekolko dni ma trapi akoby pichanie alebo palenie v roznych castiach brucha a rozne zvuky a pohyby v crevach. Stolicu som mala v pondelok a utorok rano aj vecer, co ma potesilo, lebo sa mi to predtym nestavalo, zial od stredy to je uz len rano, aj to s problemami. Polepsilo sa mi tym, ze stolica ani vetry uz tak nezapachaju a nemusim cistit toaletu, na druhej strane ma desi to pichanie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob říj 06, 2012 1:58 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv říj 04, 2012 7:04 pm
Příspěvky: 28
Bydliště: Prostějov
Takže i já jsem se dnes pustil do šanky. Připravoval jsem se asi týden, poslední tři dny jsem se řídil uváděným jídelníčkem. Vše proběhlo celkem podle postupu. Pil jsem vždy cca 0,5 l a potom vždy uváděné cviky. Voda mi sem tam trochu chládla nevím, zda musí být pořád "teplá" aby vše správně fungovalo. Soli na litr cca 8-9g. Napřed jsem vypil 1,5l a nic, pak jsem vypil po 5 min další 0,5l + cviky a pořád nic. Potom dalších 0,5l a stále nechtěl spustit sifon. První ze mě vyšla běžná stolice, na kterou se mi chtělo, ale sifon se nespustil. Napadlo mě si namočit prst do oliv. oleje a zkusit si zespodu pomoct. To začalo trochu fungovat a postupně mě vždy asi v 85% pomohlo. Pak jsem vypil další asi litr slané vody. Mám dlouhodobé problémy s krkáním a krkal jsem po vypití každé sklenky celkem dost a i po cvicíh. Sem tam se spustil sifon sám, ale vždy po menších dávkách, pak jsem tomu musel zase zespodu pomoct. Vyšli ze mě semínka a žádné hrubé kusy nebo usazeniny moc ne. Voda byla čistější, ale žádnou další vodu se solí bych asi nezvládl, tak jsem vypil 1l heřmánkového odvaru a chvíli na to ještě 0,5l. omu jsem zase pomohl a asi ve větší míře odtekl. Každopádně se mi nezdá že by ze mě vyteklo tolik, co jsem vypil. Pak jsem si dal rýži z máslem a 2kapsle lactobacilu. Potom popíjím trochu lapacha. Před další rýží dám asi 3kapsle laktobac. Jinak jsem v průběhu i sem tam močil a po šance cca 40min už jsem byl až do teď tak 4x celkem dost močit. I teď sem tam celkem krkám a cítím máslo s rýží. Co byste mi poradili jako další postup?? Kvasinkový test plivnutím byl pozitivní 2x. Zřejmě mám candidu, takže budu držet asi candidovou dietu. Jinak mám asi 15 amalgámů a asi bych měl udělat test na otravu rtutí? Co doporučujete? Amalgámy si mám nechat předělat?

Díky za rady a tipy..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob říj 06, 2012 10:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
ka_p píše:
Takže i já jsem se dnes pustil do šanky. Připravoval jsem se asi týden, poslední tři dny jsem se řídil uváděným jídelníčkem. Vše proběhlo celkem podle postupu. Pil jsem vždy cca 0,5 l a potom vždy uváděné cviky. Voda mi sem tam trochu chládla nevím, zda musí být pořád "teplá" aby vše správně fungovalo. Soli na litr cca 8-9g. Napřed jsem vypil 1,5l a nic, pak jsem vypil po 5 min další 0,5l + cviky a pořád nic. Potom dalších 0,5l a stále nechtěl spustit sifon. První ze mě vyšla běžná stolice, na kterou se mi chtělo, ale sifon se nespustil. Napadlo mě si namočit prst do oliv. oleje a zkusit si zespodu pomoct. To začalo trochu fungovat a postupně mě vždy asi v 85% pomohlo.

Ahoj, jak ses týden připravoval? Soli by mělo být jen kolem 5 až 6 gramů na litr a vhodnější je podle mě pít poloviční dávky. U vyšších koncentrací soli mají lidé často s pitím problémy a zvrací, což uzavírá sifon a je to velmi nežádoucí. Prstem sifon nespustíš. Na to je potřeba provést klystýr. Musel sis to splést s postupem jak zabránit podráždění konečníku solemi. Odkud jsi čerpal informace?

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 07, 2012 8:27 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv říj 04, 2012 7:04 pm
Příspěvky: 28
Bydliště: Prostějov
No nejvice jsem cerpal z tveho pdf s tim ze jsem to castecne zvysil, tusim, ze jarda psal o vetsim mnozstvi soli a psal,ze vypije 2 x 1.5l hrnky. Mel jsem to asi udelat cele dle tveho navodu. Vcera jsem byl az do vecera vyrizenej. Tim, ze se mi sifon nespustil ani nedoslo k uplne ociste strev? Jinak priprava byla psychicka, tesil jsem se na sobotu a na ocistu a take hledal informace, dle tve rady prepustil maslo a jedl posledni tri dny jen ovoce, zeleninu, orechy apod. K tomu pil zeleninove a ovocne stavy. Zadne maso ani pecivo a syry.. Ze spodu ze me sice drazde im vyslo celkem dost, tak nevim, jestli to bylo spravne.
Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 07, 2012 8:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv říj 04, 2012 7:04 pm
Příspěvky: 28
Bydliště: Prostějov
Jinak to drazdeni konecniku byl pokus, to jsem nikde necetl. Sifon se nechtel uz asi 15min spustit i po vypiti dalsiho litru celkem uz po 2.5l. Ted si uvedomuju, ze prvni 1.5l jsem pil po 0.5l se cviky. A dalsi litr jsem pil po asi 0.3l vzdy se cviky, vic bych totiz naraz nedal. Takze to tak spatne asi nebylo, co myslis?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 07, 2012 10:35 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
ka_p píše:
........ Voda mi sem tam trochu chládla nevím, zda musí být pořád "teplá" aby vše správně fungovalo. Soli na litr cca 8-9g. Napřed jsem vypil 1,5l a nic, pak jsem vypil po 5 min další 0,5l + cviky a pořád nic. Potom dalších 0,5l a stále nechtěl spustit sifon. První ze mě vyšla běžná stolice, na kterou se mi chtělo, ale sifon se nespustil. Napadlo mě si namočit prst do oliv. oleje a zkusit si zespodu pomoct. To začalo trochu fungovat a postupně mě vždy asi v 85% pomohlo. Pak jsem vypil další asi litr slané vody. Mám dlouhodobé problémy s krkáním a krkal jsem po vypití každé sklenky celkem dost a i po cvicíh. Sem tam se spustil sifon sám, ale vždy po menších dávkách, pak jsem tomu musel zase zespodu pomoct. Vyšli ze mě semínka a žádné hrubé kusy nebo usazeniny moc ne. Voda byla čistější, ale žádnou další vodu se solí bych asi nezvládl, tak jsem vypil 1l heřmánkového odvaru a chvíli na to ještě 0,5l. omu jsem zase pomohl a asi ve větší míře odtekl. Každopádně se mi nezdá že by ze mě vyteklo tolik, co jsem vypil. Pak jsem si dal rýži z máslem a 2kapsle lactobacilu. ..... Co byste mi poradili jako další postup??

Ja bych ti radil zkusit to znovu podle Xeeleeho navodu. Voda by mela byt porad tepla, neni problem ji prihrat. A Xeelee pise 5-6 gramu, ty jsi daval 8-9 a pak uz jsi nemohl dalsi vodu zvladnout, jak pises. Pritom zacatek byl OK, vysla ti stolice, jen to chtelo pokracovat v piti. Ja vypiji odhadem 6-7 litru vody, ale nemam ji tolik slanou. Davam lzicku az lzicku a pul na litr, to asi odpovida tem 5-6 gramum, a jeste koriguju podle chuti, kdyz citim, ze to je moc, tak doleju teplou vodu. Kdyz davas hodne soli tak bud se ti to rychle rozjede jako Jardovi nebo je ti na bliti jako vetsine ostatnich (prohledni si zpetne diskuzi). S nizsimi davkami soli, tech 5-6 gramu, neni problem, pijes dalsi a dalsi vodu az se sifon spusti.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 07, 2012 1:00 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv říj 04, 2012 7:04 pm
Příspěvky: 28
Bydliště: Prostějov
Ok, zkusim to asi za 14 dni, budu pit po 250 ml a dam mene soli voda spise tepla, k tomu vzdy cviky. Kdyz se po litru apul sifon nespusti, tak porad pokracovat ?? Pokud se stale nespusti, tak mam vypit treba 3 a vice litru? Vzdy po 0,25l a cviky? Soucasne jsem pohubl a vazim asi jen 61kg. BMI 18.6 normální váha. Postavu i bricho mam celkem vypracovane a cviky jsem provadel hodne poctive a dnes vse celkem citim \":-)\" No byl to prvni pokus, priste budu chytrejsi a pouceny. Jinak diky Xeeleemu za vyborne zpracovani pdfka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 07, 2012 1:49 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
ka_p píše:
Ok, zkusim to asi za 14 dni, budu pit po 250 ml a dam mene soli voda spise tepla, k tomu vzdy cviky. Kdyz se po litru apul sifon nespusti, tak porad pokracovat ?? Pokud se stale nespusti, tak mam vypit treba 3 a vice litru? Vzdy po 0,25l a cviky? Soucasne jsem pohubl a vazim asi jen 61kg. BMI 18.6 normální váha. Postavu i bricho mam celkem vypracovane a cviky jsem provadel hodne poctive a dnes vse celkem citim \":-)\" No byl to prvni pokus, priste budu chytrejsi a pouceny. Jinak diky Xeeleemu za vyborne zpracovani pdfka.

Jo, porad pokracovat. Ja piju vodu co zvladnu, pak delam cviky a kdyz se to setrese a zas se do mne neco vejde, tak zas piju. A urcite vypiju mnohem vic nez 3 a pul litru. Nemam vodu prehnane slanou, tak s tim nemam problem. A sifon se vzdy spusti. Jak jsem psal, odhadem muzu rict, ze pri cele akci vypiju 6-7 litru, ale nekdy i vic.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned říj 07, 2012 1:56 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
ka_p píše:
No nejvice jsem cerpal z tveho pdf s tim ze jsem to castecne zvysil, tusim, ze jarda psal o vetsim mnozstvi soli a psal,ze vypije 2 x 1.5l hrnky. Mel jsem to asi udelat cele dle tveho navodu. Vcera jsem byl az do vecera vyrizenej. Tim, ze se mi sifon nespustil ani nedoslo k uplne ociste strev? Jinak priprava byla psychicka, tesil jsem se na sobotu a na ocistu a take hledal informace, dle tve rady prepustil maslo a jedl posledni tri dny jen ovoce, zeleninu, orechy apod. K tomu pil zeleninove a ovocne stavy. Zadne maso ani pecivo a syry.. Ze spodu ze me sice drazde im vyslo celkem dost, tak nevim, jestli to bylo spravne.
Diky

Ale takhle se dá sifonu opravdu napomoct - alespoň Lysebeth to jako možnost uvádí;)...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz