Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 7:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 6:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř pro 09, 2009 5:11 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Zlín
muzu pro urinove klystyry pouzit jakoukoliv vlastni moc, nebo by mela mit pH 7 (tj. zelena na prouzcich albu phan)? o vikendu jsem vahal zda pouzit moc s nizsim pH a radsi jsem pockal na tu zasaditejsi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2010 8:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
haddock píše:
muzu pro urinove klystyry pouzit jakoukoliv vlastni moc, nebo by mela mit pH 7 (tj. zelena na prouzcich albu phan)? o vikendu jsem vahal zda pouzit moc s nizsim pH a radsi jsem pockal na tu zasaditejsi.

Pro aplikaci na klystýr nemá pH moče žádný zásadní vliv. O správné pH jde spíše pro chuťové vlastnosti při orální aplikaci, ale v klystýru je to prakticky jedno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 09, 2010 9:40 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Za jakých podmínek / čas / lze dosáhnout čisté vytékající tekutiny a bez zápachu ? Než se dobereme k tomuto stavu , je třeba provádět pouze očistný k. nebo je možné přidávat i léčebný k. ? Děkuji za odpověď .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte úno 09, 2010 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Za jakých podmínek / čas / lze dosáhnout čisté vytékající tekutiny a bez zápachu ? Než se dobereme k tomuto stavu , je třeba provádět pouze očistný k. nebo je možné přidávat i léčebný k. ? Děkuji za odpověď .

Té otázce zcela nerozumím, klystýrem není možné dosáhnout stavu, kdy vytéká pouze čistá voda. Čistíte pouze tlusté střevo a z tenkého se tam stále něco dostává, takže voda je vždy zbarvena. Zapáchat nijak moc nemusí, to je spíše výjimkou a zápach se určitě po kratší době aplikace klystýrů omezí, případně zcela zmizí. Léčebný klystýr můžete provádět prakticky vždy po aplikaci očistného klystýru a nemusíte se nijak ohlížet na stav tekutiny vytékající ze střeva po očistném klystýru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2010 9:20 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
V knize MUDr. Partykové se píše : je-li střevo čisté , vytékající tekutina nezapáchá a je čistá . Toto je za předpokladu , že nebudu přijímat žádnou potravu ... nebo se pletu ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř úno 10, 2010 10:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
V knize MUDr. Partykové se píše : je-li střevo čisté , vytékající tekutina nezapáchá a je čistá . Toto je za předpokladu , že nebudu přijímat žádnou potravu ... nebo se pletu ?

To já netuším v jaké souvislosti to tam píše, ale pokud je to u hladovky, tak ano. Jinak se samozřejmě dostává do tlustého střeva stále další trávenina z tenkého střeva a naprosté čistoty vytékající vody docílíte pouze několikanásobným opakováním klystýru. I tak na závěr stejně vyjdou zase nějaké kaly, čili čisté střevo je diskutabilní pojem, to lze docílit pouze šankaprakšalánou, kdy se vyčistí celý trávicí trakt a pak opravdu jde pouze čistá voda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 8:53 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ked sa robí klystýr dlhšiu dobu súčasne cca 60 - 70 dní, tak aká má byt optimálna pauza?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 2:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ked sa robí klystýr dlhšiu dobu súčasne cca 60 - 70 dní, tak aká má byt optimálna pauza?
Ďakujem

Bohatě stačí týden, nebo dva, ale u urinových klystýrů to ani není nutné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2010 6:42 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Bohatě stačí týden, nebo dva, ale u urinových klystýrů to ani není nutné.

Ja požívam iba urinu.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 7:01 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Bohatě stačí týden, nebo dva, ale u urinových klystýrů to ani není nutné.

Je vhodné stát na hlave počas klystýru?
Už som to vyskúšal, popri bicyklovaní, prevalovaní z boka na bok, krúžení zadkom...

Mimochodom včera som použil slanú vodu na klystýr(niekto múdry mi vylial urinu) a efekt otrasný oprti urine.

Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Je vhodné stát na hlave počas klystýru?
Už som to vyskúšal, popri bicyklovaní, prevalovaní z boka na bok, krúžení zadkom...

Mimochodom včera som použil slanú vodu na klystýr(niekto múdry mi vylial urinu) a efekt otrasný oprti urine.

Ďakujem

Normálně se dělá svíčka a pak si člověk lehá na pravý bok, čili stoj na hlavě není sice standart, ale místo té svíčky je plně vyhovující. Slaná voda střeva dost dráždí a vysušuje, to je lepší citrónová šťáva z jednoho citrónu do dvou litrů vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 9:31 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Normálně se dělá svíčka a pak si člověk lehá na pravý bok, čili stoj na hlavě není sice standart, ale místo té svíčky je plně vyhovující. Slaná voda střeva dost dráždí a vysušuje, to je lepší citrónová šťáva z jednoho citrónu do dvou litrů vody.

To som tak experimentoval, ten stoj na hlave sa mi podaril viac-menej náhodne, tak ked sa mi podarilo stát na hlave tak som už vydžal.
Tá salná voda je skutočne otras. Vždy požívam urinu, no nedalo sa inak.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 11:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 13, 2010 6:37 pm
Příspěvky: 20
dobrý den, ráda bych se zeptala na věc, co se mi stala tento víkend. V neděli jsem chtěla držet jednodenní půst (držím ho každý úplněk), tak jsem v sobotu ráno udělala urinový klystýr, přes den jsem měla jen snídani a oběd - neměla jsem ten den příliš hlad (pro představu snídaně:přes noc namočenou směs s vločkami,ořechy,sušeným ovocem a rozinkami smíchanou s nakrájeným banánem a jablkem, to vše posypané lněnými a slunečnicovými semínky, oběd - pohanka s krájenou červenou řepou, cibulkou, česnekem, vše posypané semínky a polite olivovým olejem). Kolem 22 hodiny mne začali pobolívat vnitřnosti, dostala jsem migrénu a kolem půlnoci už to bylo hotové peklo (měla jsem pocit jako při průjmu, ačkoliv jsem žádnou potřebu běhat na záchod nepociťovala). Den poté jsem opět ráno provedla klystýr a držela půst celý den - a opět celý den migréna, pocity na zvracení, že jsem nebyla schopná už ani pít bez pocitu dávení. Dnes jsem začala opět jíst, ovšem stále nemám příliš hlad, jím tedy 2krát denně a pro jistotu jsem úplně vypustila vločky, cibuli a česnek, ale stále mám takové podivné pálení vnitřností a netuším z čeho by to mohlo být. Během celého víkendu jsem pečlivě sledovala pH moče, které se stále pohybovalo mezi 6-7. Ještě pro přesnost snažím se dodržovat vita stravu již druhým měsícem, ačkoliv k obědu stále kombinuju čerstvou zeleninu s vařenými potravinami (zmíněná pohanka, kuskus kroupy..) a pociťuji na sobě změny k lepšímu. Proto mne tato situace poněkud vyvedla z míry. Trochu jsem zvažovala jestli za to všechno nemohla ta červená řepa, ale konzumuji jí celkem běžně (občas ve šťávách, ale nejčastěji strouhanou v salátech) tak si tím nejsem moc jistá.

A ještě tak trochu mimo téma by mne tak zajímalo...snažím se odvyknout si na ty vařené přílohy, tak mě napadlo začít je nahrazovat napařenou směsí zmražené zeleniny (mám je ráda) ale nejsem si jistá, jestli to nejsou již úplně mrtvé potraviny. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 8:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ettelea píše:
dobrý den, ráda bych se zeptala na věc, co se mi stala tento víkend. V neděli jsem chtěla držet jednodenní půst (držím ho každý úplněk), tak jsem v sobotu ráno udělala urinový klystýr, přes den jsem měla jen snídani a oběd - neměla jsem ten den příliš hlad (pro představu snídaně:přes noc namočenou směs s vločkami,ořechy,sušeným ovocem a rozinkami smíchanou s nakrájeným banánem a jablkem, to vše posypané lněnými a slunečnicovými semínky, oběd - pohanka s krájenou červenou řepou, cibulkou, česnekem, vše posypané semínky a polite olivovým olejem). Kolem 22 hodiny mne začali pobolívat vnitřnosti, dostala jsem migrénu a kolem půlnoci už to bylo hotové peklo (měla jsem pocit jako při průjmu, ačkoliv jsem žádnou potřebu běhat na záchod nepociťovala). Den poté jsem opět ráno provedla klystýr a držela půst celý den - a opět celý den migréna, pocity na zvracení, že jsem nebyla schopná už ani pít bez pocitu dávení. Dnes jsem začala opět jíst, ovšem stále nemám příliš hlad, jím tedy 2krát denně a pro jistotu jsem úplně vypustila vločky, cibuli a česnek, ale stále mám takové podivné pálení vnitřností a netuším z čeho by to mohlo být. Během celého víkendu jsem pečlivě sledovala pH moče, které se stále pohybovalo mezi 6-7. Ještě pro přesnost snažím se dodržovat vita stravu již druhým měsícem, ačkoliv k obědu stále kombinuju čerstvou zeleninu s vařenými potravinami (zmíněná pohanka, kuskus kroupy..) a pociťuji na sobě změny k lepšímu. Proto mne tato situace poněkud vyvedla z míry. Trochu jsem zvažovala jestli za to všechno nemohla ta červená řepa, ale konzumuji jí celkem běžně (občas ve šťávách, ale nejčastěji strouhanou v salátech) tak si tím nejsem moc jistá.

A ještě tak trochu mimo téma by mne tak zajímalo...snažím se odvyknout si na ty vařené přílohy, tak mě napadlo začít je nahrazovat napařenou směsí zmražené zeleniny (mám je ráda) ale nejsem si jistá, jestli to nejsou již úplně mrtvé potraviny. Děkuji

Já tam až na ty raní vločky nevidím problém, ty bych zcela vynechal. Jiná věc je to, co popisujete, to odpovídá zanesenému střevu od kterého tyto stavy migrény vznikají. Sice nepopisujete běžnou stolici, ale na to bych se zaměřil, musí být kvalitní spontánní defekace jinak nic nevyřešíte. Denně zařaďte domácí kefír a listový čerstvý špenát, konzumace cibule a česneku by v rozumném množství vadit neměla. Napařená zelenina není problém, pokud uhlídáte to pH, tak to bude v pořádku, ale pseudoobiloviny a nějaká naklíčená luštěnina, také není na závadu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 9:38 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 13, 2010 6:37 pm
Příspěvky: 20
No mě je jasné že migréna je od zaneseného střeva, jen mě překvapilo že začala právě po tom klystýru a nepřestala ani po tom druhém. Poslední klystýr jsem před těmito dvěma prováděla před dvěma týdny, tak jsem si nemyslela že bude to střevo tak zanesené. Stolice se mi za tu dobu začala poměrně srovnávat, začala jsem chodit pravidelněji na záchod, ačkoliv občas se mi stávalo že jsem semusela hodně zapotit aby ze mě něco vyšlo, ale stále se mi stává že musím použít štětku, takže ještě to vše ok nebude.
Ten čerstvý špenát jsem zrovna včera kupovala, ten mražený mi moc nevyhovoval, ale netuším kde seženu v Praze domácí kefír (vím o tibetské houbě, ale tuším že se na výrobu musí použít čerstvé nepasterizované mléko a to je také problém sehnat), můžu použít zakoupený? (kdysi jsem popíjela tento http://www.stpierre.cz/vyrobky/vel/02.jpg ). A ještě se zeptám..pochopila jsem to dobře že mražená zelenina má kyselejší pH?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz