Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte zář 24, 2024 11:20 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte říj 16, 2012 3:22 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
ahojte mam 2 otazky .... posilovanie alebo teda nejaka to formovanie muznejsiej postavy je s casti postavene na hormonoch a najme na tom testosterone ...


otazka c.1 : pri praktykovany kavovych klistiroch sa uvolnuje a vyplavuje mnozstvo zlce .... a mam taky pocit ze zlc hra nejaku rolu pri produkcii alebo pri spracovany horomonov ( niesom si isty cie aj testost. ) ... ako to teda je ? .... nemozem si tym "Vyplavovanim" zlce znizit mnozstvo testosteronu ? \":)\"

otazka c2 . rozpravalo sa tu o muznosti a maximalizovani testosteronu a minimalizovany estrogenu u muzov ... nieco sa mi mari ze mrkva obsahuje pomerne slusnu davku estrogenu ..alebo ho pomaha tvorit ... dobre sa mi mari ? ak je to teda pravda tak asi vyradim mrkvovy dzus \":D\" ...dakujem \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte říj 16, 2012 3:34 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Niečo sa mi marí, že sa mrkva varí.
Niekedy sa aj dusí, na oblohe táhnou husi.
(to měkké i je tam schválně Péťo)
Borisku je ti tři nebo už ti táhne na čtyři?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte říj 16, 2012 7:49 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
som dizgrafik a dizlektik tak gramatyka neni moja silna stranka ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte říj 16, 2012 8:27 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
To je sice zajímavé Borisku, ale já jsem na tvůj pravopis nenarážel. Spíš na to, proč si takové základní věci nedohledáš v google.
Tedy, základní hovadiny. Proč by měla mrkev snižovat testosteron? Říkalo se to o sójových bobech, ale nikdy se to víceméně neprokázalo.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte říj 16, 2012 8:50 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Citace:
Proč by měla mrkev snižovat testosteron? Říkalo se to o sójových bobech, ale nikdy se to víceméně neprokázalo.

Japonské ženy, keď chceli mať od svojich mužov pokoj, tak ich nakŕmili sójou, xixi. Vraj najväčšia spotreba sóje je medzi japonskými mníchmi.

Pred rokmi v čase sójového šialenstva som sa kŕmila často tofu a nanucovala som to aj svojmu okoliu a priateľovi, ale ten sa sťažoval, že je akosi po ňom menej chlap.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř říj 17, 2012 7:09 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
xixi:-) to je dobré, ale sója ve skutečnosti zvyšuje estrogen, spíš, než snižuje testosteron.
každopádně, mrkev nedělá ani jedno z toho.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř říj 17, 2012 10:17 am 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
když to zvyšuje estrogen tak to snizi i testosteron protože, čim víc estrogenu tim větší konverze Testosteronu na DHT.
Jinak ta mrkev, to se mi zdá taky jako chujovina \":D\" A když by ses toho bál tak jez brukvovitou zeleninu tam je naopak indol-3-karbinol
a ten zabraňuje zvýšení estrogenu. Petržel, květák, brokolice, zelí, kedluben, kapusta a další...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř říj 17, 2012 10:58 am 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
bludicka píše:
Citace:
Proč by měla mrkev snižovat testosteron? Říkalo se to o sójových bobech, ale nikdy se to víceméně neprokázalo.

Japonské ženy, keď chceli mať od svojich mužov pokoj, tak ich nakŕmili sójou, xixi. Vraj najväčšia spotreba sóje je medzi japonskými mníchmi.

Pred rokmi v čase sójového šialenstva som sa kŕmila často tofu a nanucovala som to aj svojmu okoliu a priateľovi, ale ten sa sťažoval, že je akosi po ňom menej chlap.


mam podobne skusenosti, ale nie so sojou, ale s lanovym semiackom...viem, ze tiez som sa v urcitu dobu citil ako hermafrodit, ale nevedel som, ze od coho...no a v tom case tu jeden clen spominal, ze ked konzumuje vela lanovych semiacok, tak ma tiez takyto problem...a hla, stacilo zatrhnut dodavania lanovych semiacok do sirnej patlaniny a konal sa zazrak \":-)\" potom som si niekde precital, ze latky obsiahnute v lanovych semiackach - lignany, obsahuju ale su estrogeny. a pozor aj na lanovy olej...sice ak sa vyraba, tak sa lignany do neho takmer nedostavaju...ale niektori vyrobcovia tie lignany don vracaju...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř říj 17, 2012 11:09 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:49 pm
Příspěvky: 87
Zajimave s tim lnenym seminkem, ale co jsem ho zacal konzumovat v patlanici, tak naopak citim navaly apetitu \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř říj 17, 2012 11:50 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
jiddu píše:
pozor aj na lanovy olej... sice ak sa vyraba, tak sa lignany do neho takmer nedostavaju... ale niektori vyrobcovia tie lignany don vracaju...

ano, lignany ve lněném oleji takřka nejsou, to ale řeším jednoduše, namelu si dvě lžičky lněného semínka a mňam s tím, moc mi to chutná (mletý len sníst ihned, páč velmi rychle oxiduje)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř říj 17, 2012 3:30 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Ľanové semiačko podobne ako sója je bohaté na látky phytoestrogény, tieto môžu do istej miery imitovať rolu estrogénov v tele. V ľanovom semiačku sú naviazané na lignany, v sóji na izoflavóny.

Ženy, ktoré majú problém s estrogénovou dominanciou (je ich väčšina, čím viac estrogénu dodám, tým viac vzniká nerovnováha medzi progesterónom a estrogénom), tak pre nich je lepšie buď ten ľanový olej alebo brať chia semienka. U mužov detto, aj u nich môže vzniknúť niečo ako estrogénová dominancia, progesterón totiž funguje ako protihráč estrogénu a u mužovi sa z neho vytvára testosterón a zabraňuje premene testosterónu na DHT. Ak má niekto nízky testosterón, má väčšinou aj nízky progesterón.

Drtivá väčšina mužov sa zaujíma len o "testosterónový tuning", ale aj progesterón je pre nich dôležitý, hlavne u starších mužov:
http://www.bio-hormone-health.com/2011/ ... -dominant/
http://www.livestrong.com/article/47760 ... en-in-men/

Muži aj ženy totiž majú všetky tri hormóny - estrogén, progesterón, testosterón, len v rôznych pomeroch. A na testosterón bývajú paradoxne často deficitné aj ženy, hlavne ak majú problémy s nadobličkami (u žien sa tvorí testosterón hlavne v nadobličkách) napr. príčina môže byť stres a adrenálna únava.

Takže pozor muži na phytoestrogény \":)\"

Zoznam rastlín bohatých na phytoestrogény, ľanové semiačko a sója sú tam na prvých miestach, ľanové semiačko dokonca obsahuje ešte 3x viac ako sója!, dokonca aj fermentované produkty zo sóje ako miso, tempeh, a aj sezam:
http://www.dietaryfiberfood.com/phytoes ... ources.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř říj 17, 2012 3:51 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
bludicka píše:
Zoznam rastlín bohatých na phytoestrogény, ľanové semiačko a sója sú tam na prvých miestach, ľanové semiačko dokonca obsahuje ešte 3x viac ako sója!

Áno, obsahuje... Ale radšej jesť ľanové semiačka, než sóju... Lebo niekto zje denne aj 100g sóje v sušenom (či surovom) stave, ale ľanových semiačok možno tak 10g, čiže tie semiačka mu dodajú 3 krát menej estrogénu, a splnia svoju funkciu lepšie ako sója, ktorá ja osobne nekompromisne ZAZNÁVAM.
Inak, pamätám, keď som dva týždne bral lékořicu od Jardy (je jedno, odkiaľ je)... tiež som sa trochu začal cítiť ako "hermafrodit". Ale možno keby som mal chlpatú hruď ako kink-kong (čiže viac testosterónu než mám), tak by som možno žiadne zmeny k horšiemu nezaznamenal. ... Ale ja som radšej tú lékoricu vysadil, nakoľko som sa ešte pri jej užívaní budil s opuchnutým okolím očí (čo sa mi bežne nestáva)... Proste, dá sa nahradiť niečim iným, čo mi nebude robiť šarapatu... \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř říj 17, 2012 3:54 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Vševěd píše:
Proč by měla mrkev snižovat testosteron? Říkalo se to o sójových bobech, ale nikdy se to víceméně neprokázalo.

Koľko vecí sa nedokázalo... MILIÓN..... a to "víceméně" myslíš tak, že to dokázalo nejaké malé laboratórium "bez mena", ktoré nebolo podplatené veľkoobchodníkmi so sójou, ktorá sa vyváža do celého sveta a používa sa takmer v každom výrobku (viaczložkovom) ??? Keby sa to preukázalo, sóju by konzumovalo podstatne menej ľudí, a to by bola pre sójový prieimysel strata miliónov a miliónov Eur...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř říj 17, 2012 4:01 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Sladké drievko obsahuje takisto phytoestrogény a aj kopec ďalších bylín ako alchemika, blak cohosh, ženšen, pupalka..., treba si dávať na to pozor pri dlhodobejšom braní a braní silných výťažkov. Ono aj ďatelina obsahuje kopec phytoestrogénov, veď sa používa u žien na hormonálne problémy, takže ktovie aké má napr. účinky aj ten zelený nápoj z ďateliny, o ktorom sa tu často píše pri dlhodobom braní u mužov.

Ja osobne, keď som tieto byliny brala, mala som po čase problémy s nadbytkom estrogénov, musela som to vyrovnať progesterónovým krémom.

http://www.ehow.com/info_8123630_list-h ... ogens.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř říj 17, 2012 4:08 pm 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
NOWOCAYN_2 píše:
...ako sója, ktorá ja osobne nekompromisne ZAZNÁVAM.

ale fermentovaný tempeh, miso, kvalitná sójová omáčka, natto sú celkom užitočné potraviny zo sóje, tie sa nekonzumujú moc vo veľkých množstvách


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz