Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon říj 07, 2024 1:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 88  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 5:30 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Takže si nerobíte ani pľuvací test?Sledujete si len prekyslenie?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 01, 2012 5:48 pm 
Offline

Registrován: stř dub 18, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 37
Dobry den, co jsem na temer 100% syrove strave (pul roku) jsem strasne zhubla(14kg), ale ted uz je to moc, jsou mi videt kosti a moje BMI je 18.8. Jim jak se da, odstavuju, piju smoothies, dopoledne ovoce, k obedu zeleninovy salat s klicky, orechy a seminky(cca30 gramu denne)(nekdy i s polevkou nebo dusenou zeleninou) a k vecer si dam bud zluty meloun, anebo treba zelene smoothie (nemam pak uz moc hlad). Nechci menit stravu, takhle me to naprosto vyhovuje. Muzu si dat behem rana treba 7 bananu kvuli carbohydratum plus dalsi ovoce? Rano mam vzdycky hrozny hlad. No a vypustila jsem kvuli candide i obylniny a ty mi taky vubec nechybi. Diky
PS: naposledy jsem nemela ani skoro zadnou mentruaci a to ji mam vzdycky normalni a pravidelnou \":(\"( Myslim, ze nemam dostatek kalorii. Orechy bych klidne jedla, ale moc se jich jist taky nema, takze vubec nevim, kudy kam. Nekdo rika, jez hodne ovoce, nekdo ze moc ovoce neni dobry... Prosim poradte.


Naposledy upravil Petra321 dne pát lis 02, 2012 12:10 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 01, 2012 10:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Petra321 píše:
Dobry den, co jsem na temer 100% syrove strave (pul roku) jsem strasne zhubla(14kg), ale ted uz je to moc, jsou mi videt kosti a moje BMI je 18.8. Jim jak se da, odstavuju, piju smoothies, dopoledne ovoce, k obedu zeleninovy salat s klicky, orechy a seminky(cca30 gramu denne)(nekdy i s polevkou nebo dusenou zeleninou) a k vecer si dam bud zluty meloun, anebo treba zelene smoothie (nemam pak uz moc hlad). Nechci menit stravu, takhle me to naprosto vyhovuje. Muzu si dat behem rana treba 7 bananu kvuli carbohydratum plus dalsi ovoce? Rano mam vzdycky hrozny hlad. No a vypustila jsem kvuli candide i obylniny a ty mi taky vubec nechybi. Diky

k absenci obilnin rozhodně gratuluji,

ty banány po ránu by zastavily detox, který by jinak dopoledne přirozeně probíhal, takže by se Vám úbytek váhy mohl zastavit, ale za jakou cenu... patrně bych to nedělal, ostatně podle řady vitariánů (lidi na syrové stravě) banány docela solidně candidu vyživují, tak byste to s nimi neměla přehánět

spíše bych šel proti úbytku váhy cestou vyššího kalorického příjmu a chcete-li současně řešit candidu, volte Jardův článek "Hořčíková bomba", kde si dávku mandlí i kokosu (či kokosového oleje) ještě mírně zvyšte a musíte pak přece přibrat na váze...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 01, 2012 11:14 pm 
Offline

Registrován: stř dub 18, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 37
Jindra píše:
k absenci obilnin rozhodně gratuluji,

ty banány po ránu by zastavily detox, který by jinak dopoledne přirozeně probíhal, takže by se Vám úbytek váhy mohl zastavit, ale za jakou cenu... patrně bych to nedělal, ostatně podle řady vitariánů (lidi na syrové stravě) banány docela solidně candidu vyživují, tak byste to s nimi neměla přehánět

spíše bych šel proti úbytku váhy cestou vyššího kalorického příjmu a chcete-li současně řešit candidu, volte Jardův článek "Hořčíková bomba", kde si dávku mandlí i kokosu (či kokosového oleje) ještě mírně zvyšte a musíte pak přece přibrat na váze...

Dekuju za radu, na horcikovou bombu se urcite mrknu. Ja jsem si myslela, ze ovoce uplne na lacno(jeste kort kdyz se nemichaji ruzne druhy ovoce do sebe, coz se snazim nedelat) se tak rychle stravi(cca 20 min) a vyzivi rychle vsechny "dobre" bunky, ze se cukr ke Candide ani nedostane.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 01, 2012 11:22 pm 
Offline

Registrován: stř dub 18, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 37
Petra321 píše:
Dekuju za radu, na horcikovou bombu se urcite mrknu. Ja jsem si myslela, ze ovoce uplne na lacno(jeste kort kdyz se nemichaji ruzne druhy ovoce do sebe, coz se snazim nedelat) se tak rychle stravi(cca 20 min) a vyzivi rychle vsechny "dobre" bunky, ze se cukr ke Candide ani nedostane.

Koukala jsem na tu bombu, ale neni mi jasne kolik vody s tim kokosem a mandlemi mam pak odstavnit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát lis 02, 2012 12:36 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
janin píše:
Takže si nerobíte ani pľuvací test?Sledujete si len prekyslenie?

Obcas jsem si test delal, ale protoze byl vysledek stale negativni, tak jsem s tim prestal.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 02, 2012 7:32 am 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
Petra321 píše:
Koukala jsem na tu bombu, ale neni mi jasne kolik vody s tim kokosem a mandlemi mam pak odstavnit?

Nebude kritické. Vody stačí aby byl mandlokokos pod hladinou a pak schopný mixování, nehledej v tom složitost \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 02, 2012 10:13 am 
Offline

Registrován: stř dub 18, 2012 10:41 pm
Příspěvky: 37
fox píše:
Nebude kritické. Vody stačí aby byl mandlokokos pod hladinou a pak schopný mixování, nehledej v tom složitost \":D\"

Diky. A jeste jsem se chtela zeptat, proc by banany zastavily detox? Kvuli velke pritomnosti
cukru a skrobu?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát lis 02, 2012 10:33 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Petra321 píše:
proc by banany zastavily detox? Kvuli velke pritomnosti cukru a skrobu?

obecně - ráno a dopoledne má tělo fázi očisty a vylučování. Příjem jakéhokoliv jídla tuto fázi omezí či zastaví - což není optimální, přece jen je dobré se zbavovat toxických zbytků. Krásně to popisují Diamondovi v knížce "Fit pro život" (ten úplně první díl). Takže nejde tady o banány, ale o jakékoli jídlo konzumované ráno / dopoledne.

Máte však pravdu v tom, že pokud jste ráno opravdu hladová, tak když už, šťáva či ovoce je dopoledne tím nejmenším zlem, protože se velmi rychle, snadno tráví (za předpokladu pečlivého žvýkání a proslinění, což dozajista platí pro každé jídlo).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 03, 2012 10:36 am 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Jindra píše:
k absenci obilnin rozhodně gratuluji,

ty banány po ránu by zastavily detox, který by jinak dopoledne přirozeně probíhal, takže by se Vám úbytek váhy mohl zastavit, ale za jakou cenu... patrně bych to nedělal, ostatně podle řady vitariánů (lidi na syrové stravě) banány docela solidně candidu vyživují, tak byste to s nimi neměla přehánět

spíše bych šel proti úbytku váhy cestou vyššího kalorického příjmu a chcete-li současně řešit candidu, volte Jardův článek "Hořčíková bomba", kde si dávku mandlí i kokosu (či kokosového oleje) ještě mírně zvyšte a musíte pak přece přibrat na váze...

Zdravím, nějak se v tom zrácím.Nepíše se tady všude že při kvasince žádnou mrkev?Hořčíková bomba dle návodu pana Jardy je z mrkvové šťávy.Je to tady trochu jak dezinformační exploze.\":)\"

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 03, 2012 11:32 am 
Offline

Registrován: ned srp 14, 2011 9:11 pm
Příspěvky: 24
stejski píše:
Zdravím, nějak se v tom zrácím.Nepíše se tady všude že při kvasince žádnou mrkev?Hořčíková bomba dle návodu pana Jardy je z mrkvové šťávy.Je to tady trochu jak dezinformační exploze.\":)\"

Jardovy návody z hlavní strany jsou míněny pro relativně zdravé lidi pro udržení dobrého stavu, jak sám opakovaně zmínil. Na fóru se řeší spíš chorobné stavy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 03, 2012 12:14 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
kos píše:
Jardovy návody z hlavní strany jsou míněny pro relativně zdravé lidi pro udržení dobrého stavu, jak sám opakovaně zmínil. Na fóru se řeší spíš chorobné stavy.

To si nemyslím, spíš se jeho názory i ostatních vyvýjejí, teď je IN bezsacharidovka, ze dva roky to bude zas něco jinyho, člověk se k tomu musí nějak dopátrat, ale díky bohu, za tyto stránky. \":)\"

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: ned lis 04, 2012 9:18 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 16, 2012 6:43 pm
Příspěvky: 10
Prečítal som tú horčíkovú bombu ale zatial nemám odštavnovač. \":(\" Ślo by to tak,ak by som ingrediencie rozmixoval a v mixovanom stave skonzumoval?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: stř lis 07, 2012 1:06 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 16, 2012 6:43 pm
Příspěvky: 10
Dnes na raňajky som rozmixoval veľký grep a pridal som asi cm posekaného ďumbiera ( Zázvor) kto má rád ostrejšie chuťe nech vyskúša. Mne to chutnalo super.
A myslím, že tá kombinácia dobrá aj proti Candide.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příklad denního jídelníčku
PříspěvekNapsal: pát lis 09, 2012 3:45 pm 
Offline

Registrován: sob bře 31, 2012 3:18 pm
Příspěvky: 21
Ahoj!
Ráda bych se zeptala jak je to s vařenou kukuřicí. Chutná mi a chtěla bych ji zařadit sem tam do vařené večeře a prostřídat ji s pohankou nebo jáhlami ... Není kyselinotvorná?

Díky za opdpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1308 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 88  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz