Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 11:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 33  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob kvě 12, 2012 9:24 am 
Offline

Registrován: úte říj 26, 2010 11:40 pm
Příspěvky: 7
Jarda píše:
Tak to máte asi solidní deficit, jde o dost koňskou dávku a v průběhu celého dne by tělo vzalo určitě větší množství, aniž by nastal průjem. I užívání dvakrát denně by bylo pro vás prospěšnější, tím se deficit srovná efektivněji.

Myslel som si ze ho budem mat nedostatok, ked ste mi napisali ze pri hemoroidoch treba zrovnat deficit horcika \":)\"
Dakujem za odpoved, vyskusam


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 11:19 am 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 9:31 pm
Příspěvky: 52
Bydliště: P4 Dvorce
Dobry den,

mel jsem za to, ze chlorid horecnaty by mel pH spis zvedat, ale kdyz jsem ho meril ve vode (ktera ma pH pres 6) tak to kleslo asi na 5,5, mozna jeste nize. Je to tim, ze pri mereni je kysely ale pusobi zasadotvorne?

Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned čer 10, 2012 3:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
doubleingram píše:
Dobry den,

mel jsem za to, ze chlorid horecnaty by mel pH spis zvedat, ale kdyz jsem ho meril ve vode (ktera ma pH pres 6) tak to kleslo asi na 5,5, mozna jeste nize. Je to tim, ze pri mereni je kysely ale pusobi zasadotvorne?

Diky

Takto se nedá zjistit co daná látka v těle dělá, mnohdy extra kyselé tekutiny a potraviny působí zásadotvorně a rozhodně toto není cesta k zjištění uvedeného stavu. Jde to pouze vypozorovat a ještě výsledek platí pouze pro vás, nemusí nutně stejně fungovat u každého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř srp 22, 2012 10:00 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Včera som po prvá krát vyskúšal MgCl2• 6H2O a musím povedať, že je to pekne hnusné i s himalájskou soľou;-) Dnes som to vyskúšal do odštaveného melóna (hlavne tú zelenú časť) a už sa to ako tak dalo popíjať. Hľadám nejaký zlepšovák, aby sa z toho stalo chutné pitie? Má niekto? Môžem to kombinovať s ovocnými (napr. citrón) alebo zeleninovou štavou (mrkva)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: stř srp 22, 2012 10:24 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
bombay píše:
Včera som po prvá krát vyskúšal MgCl2• 6H2O a musím povedať, že je to pekne hnusné i s himalájskou soľou;-) Dnes som to vyskúšal do odštaveného melóna (hlavne tú zelenú časť) a už sa to ako tak dalo popíjať. Hľadám nejaký zlepšovák, aby sa z toho stalo chutné pitie? Má niekto? Môžem to kombinovať s ovocnými (napr. citrón) alebo zeleninovou štavou (mrkva)?

Mně stačí pár kapek citrónu a nepoznám, že tam ten chlorid hořečnatý je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát srp 24, 2012 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
bombay píše:
Včera som po prvá krát vyskúšal MgCl2• 6H2O a musím povedať, že je to pekne hnusné i s himalájskou soľou;-) Dnes som to vyskúšal do odštaveného melóna (hlavne tú zelenú časť) a už sa to ako tak dalo popíjať. Hľadám nejaký zlepšovák, aby sa z toho stalo chutné pitie? Má niekto? Môžem to kombinovať s ovocnými (napr. citrón) alebo zeleninovou štavou (mrkva)?

Tak to víte, hořčík asi bude od slova hořký, čili já bych do něj dal Sladík, což je od slova sladký a mělo by se to chuťově neutralizovat, přičemž kyselá z citrónu určitě nezaškodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob srp 25, 2012 2:24 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 01, 2011 10:04 pm
Příspěvky: 76
Jarda píše:
Tak to víte, hořčík asi bude od slova hořký, čili já bych do něj dal Sladík, což je od slova sladký a mělo by se to chuťově neutralizovat, přičemž kyselá z citrónu určitě nezaškodí.

Značí niečo zvýšená horkosť moču? Zatiaľ som na 15g MgCl2• 6H2O bez problémov (len pociťujem mierne riedšiu stolicu).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob zář 01, 2012 8:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
bombay píše:
Značí niečo zvýšená horkosť moču? Zatiaľ som na 15g MgCl2• 6H2O bez problémov (len pociťujem mierne riedšiu stolicu).

Ne, tam není problém, patrně jste již na horní snesitelné dávce a tělo se přebytky snaží vyloučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 10:53 pm 
Offline

Registrován: úte říj 02, 2012 3:15 pm
Příspěvky: 38
Konečne som sa dozvedel čo mam robiť.Piť horčik.
Moj problem je ukladanie vapnika v obličkach.Bol som na vyšetrni na urologii a tam my to zistili USG.CT to potvrdilo.Nefrologicke vyšetrenie že vraj v poriadku.Na moju otazku čo s tym mam robiť my bolo povedane že mam prisť o rok na kontrolu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned lis 11, 2012 8:32 pm 
Offline

Registrován: úte říj 26, 2010 11:40 pm
Příspěvky: 7
Dobry den,

horcik beriem od maja (4mokka lyzicky rano a vecer), od 18.6 (3mokka lyzicky rano a vecer) a tie beriem doteraz.

Moze mi chybat nejaky vitamin co podporuje jeho vstrebavanie (co mi moc nedava logiku pretoze keby sa nevstrebava tak mi sposobi prujem) ?
Alebo kedze mam "solidny deficit" moze mi trvat kludne aj rok kym ho dorovnam?

Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 10:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
adrian píše:
Konečne som sa dozvedel čo mam robiť.Piť horčik.
Moj problem je ukladanie vapnika v obličkach.Bol som na vyšetrni na urologii a tam my to zistili USG.CT to potvrdilo.Nefrologicke vyšetrenie že vraj v poriadku.Na moju otazku čo s tym mam robiť my bolo povedane že mam prisť o rok na kontrolu.

No vidíte jak vám bylo odborně pomoženo, ale pít hořčík je velice dobrý nápad, ještě dejte B6 a čaj chanca piedra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 10:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
lukas1337 píše:
Dobry den,

horcik beriem od maja (4mokka lyzicky rano a vecer), od 18.6 (3mokka lyzicky rano a vecer) a tie beriem doteraz.

Moze mi chybat nejaky vitamin co podporuje jeho vstrebavanie (co mi moc nedava logiku pretoze keby sa nevstrebava tak mi sposobi prujem) ?
Alebo kedze mam "solidny deficit" moze mi trvat kludne aj rok kym ho dorovnam?

Dakujem

Ano , dorovnání trvá velice dlouho, tedy nic divného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2012 4:48 pm 
Offline

Registrován: úte říj 02, 2012 3:15 pm
Příspěvky: 38
Ešte by som mal otazku.davku horčika si mam nastavit rannym vypitim a každy den navyšovat ,alebo si to mam namiešat do tej pol litrovej flaše a popijat cez den každy den navyšovat až kym sa neposeriem a takto si určit davku.Alebo je to jedno ktory sposob si vyberiem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: pát lis 30, 2012 10:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
adrian píše:
Ešte by som mal otazku.davku horčika si mam nastavit rannym vypitim a každy den navyšovat ,alebo si to mam namiešat do tej pol litrovej flaše a popijat cez den každy den navyšovat až kym sa neposeriem a takto si určit davku.Alebo je to jedno ktory sposob si vyberiem.

Platí ta druhá možnost, ale do 1,5 litrové PETky a do posarání to denně být nutně nemusí, tím pouze zjistíte maximální aplikovatelnou dávku a tedy i stav vašeho deficitu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Chlorid hořečnatý
PříspěvekNapsal: ned pro 02, 2012 4:15 pm 
Offline

Registrován: úte říj 02, 2012 3:15 pm
Příspěvky: 38
Ďakujem tak nejak som to aj začal robiť .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 488 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 33  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz