Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř říj 09, 2024 4:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 9:26 pm 
Offline

Registrován: úte říj 02, 2012 3:15 pm
Příspěvky: 38
Chcel by som dať do pozornosti jeden zaujimavy članok na spestrenie,ktory som dnes čital.
Možno to už niekto videl.Chcel by som vedieť čo si o tom myslite,spomina sa tam naš nechceny spoločnik.
http://dolezite.sk/Sokujici_pravda_o_rakovine_110.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 12:23 am 
Offline

Registrován: úte říj 16, 2012 1:18 pm
Příspěvky: 34
Petr 2 píše:
POkud mohu neco jako laik naznacit, o srazlivosti a problemech s travenim je myslim psano v knize Co nam telo rika. Nemusi to zarucene pomoci ale rozhodne je to zajimave si to precist. Psychosomatika je mocna carodejka. Vubec bych se nedivil tomu kdyby v knizce bylo naznaceno ze zvysenou srazlivost krve zpusobuje neznamym zpusobem jen myslenkova pohnutka a ze se tim telo preventivne brani pred vykravacenim. Tedy ze clovek trpi chronickou uzkostlivosti pred zranenim (fyzickym nebo psychickym) a vykrvacenim. Chronicky stres, spatne emocni rovnice....atd...

O psychosomatiku jsem se jednu dobu velmi zajímala, přesto mě tahle souvislost nenapadla.
Musím říci, že mne až zarazilo jak důvtipný je váš postřeh. Ano, trpím chronickou úzkostlivostí, která je orientovaná směrem, jaký jste popsal. Když jsem četla literaturu o psychosomatice, snažila jsem se se sebou nějak mentálně pracovat.
Neúspěšně. Proto jsem si na ni teď dlouho nevzpomněla. Asi naivně si myslím, že si nějak pomůžu vhodnější stravou..
Ale strava je to, co můžu kontrolovat narozdíl od psychiky, se kterou si nevím rady.
Ale tak snad aspoň jako začátek...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 12:30 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
adrian píše:
Chcel by som dať do pozornosti jeden zaujimavy članok na spestrenie,ktory som dnes čital.
Možno to už niekto videl.Chcel by som vedieť čo si o tom myslite,spomina sa tam naš nechceny spoločnik.
http://dolezite.sk/Sokujici_pravda_o_rakovine_110.html

Nic šokujícího, v podstatě jen to, o čem se tu hovoří, že největší podíl na vzniku mají houby příp. paraziti, potažmo kyselost atd.. a že když se odstraní příčina, tak zmizí i následek. Samozřejmě mohou se vyskytovat vyjimky, kdy nekontrolovatelné bujení způsobuje např. chemikálie. Pro mě je tam zajímavá ta soda vpichovaná přímo do nádoru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 8:10 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Kiddo píše:
O psychosomatiku jsem se jednu dobu velmi zajímala, přesto mě tahle souvislost nenapadla.
Musím říci, že mne až zarazilo jak důvtipný je váš postřeh. Ano, trpím chronickou úzkostlivostí, která je orientovaná směrem, jaký jste popsal. Když jsem četla literaturu o psychosomatice, snažila jsem se se sebou nějak mentálně pracovat.
Neúspěšně. Proto jsem si na ni teď dlouho nevzpomněla. Asi naivně si myslím, že si nějak pomůžu vhodnější stravou..
Ale strava je to, co můžu kontrolovat narozdíl od psychiky, se kterou si nevím rady.
Ale tak snad aspoň jako začátek...

Spousta psychosomatiku vam rekne naucte se asertvite, ale uz nerekne jak zmenit psychicke rovnice, ktere vas nauci pouzivat asertivitu prirozene a bez pocitu ze nekomu krivdite. Je v tom velky rozdil z toho duvodu ze manipulator lehce pozna a v dlouhodobem horizontu bude mit stejne navrch kdyz pouzivate aservitu jen jako akutni pomucku a nevychazi to z emocnich rovnic ktere mivaji vyssi stabilitu. Vice sem ti napsal pres SZ jestli je zajem muzu to sem zkopirovat at nesoukromnicime. \":?:\" \":)\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 5:27 pm 
Offline

Registrován: pát zář 07, 2012 9:14 am
Příspěvky: 11
http://www.biocentral.sk/kategoria-stev ... olady-98/0

Chcem sa opytat ci v druhej faze diety je mozne pridat tuto cokoladu so steviou, ako sa uvadza v tabulke protikvasinkovej diety od sakula.?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 9:38 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Vito píše:
http://www.biocentral.sk/kategoria-stevia-sladidla-cokolady-29/cokolady-98/0

Chcem sa opytat ci v druhej faze diety je mozne pridat tuto cokoladu so steviou, ako sa uvadza v tabulke protikvasinkovej diety od sakula.?

Podle mě nic moc.Je tam málo kakaa a je tam mléko.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 10:08 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vito píše:
http://www.biocentral.sk/kategoria-stevia-sladidla-cokolady-29/cokolady-98/0

Chcem sa opytat ci v druhej faze diety je mozne pridat tuto cokoladu so steviou, ako sa uvadza v tabulke protikvasinkovej diety od sakula.?

Naprosto nevhodná čokoláda ... kromě mléka je problémem hlavně maltitol. Koukněte na salviaparadise.cz tam najdetre čokoládu z velkám množstvím kakaa slazenou pouze xylitolem. To je lepší volba i když i s tímto opatrně a až ve fázích 2-3.

Pokud vás hodní mlsná zkuste smíchat koksová olej, strouhaný kokos, trochu lecitinu pokud máte, zázvor a skořici a osladte stevii nebo xylitolem. Výborný zákusek s fungicidním účinkem.

Později můžete vyzkoušet tahini smíchané s trochou kokosáku a raw kakaem a opět dochucené skořicí a xylitolem. To je opravdu výborná sladkost která když se dobře udělá se vyrovná klasickým pochutinám s cukrem.

Jinak nejlepší je si pořádně osladit dobře prokvašený kefír nebo domácí jogurt a přidat řádnou porci skořice. Toť moje skoro každodenní snídaně. Střídavě do takového keíru přidávám kokos, lecitin, čekankový kořen, bílý jíl, zázvor, kakao apod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte říj 30, 2012 11:41 pm 
Offline

Registrován: úte říj 30, 2012 11:31 pm
Příspěvky: 40
Jelikož se mi nedaří dovolat se pomoci u klasických lékařů, praktickým počínaje, hledám, kde si nechat otestovat nadměrnou přítomnost candidy v organismu. Slinový test na ni ukazuje. Byl mi doporučen Klinlab http://www.klinlab.cz/, tam mi řekli, že jde pouze o testy z krve týkající se protilátek, což dle by dle vlákna zdaleka nemělo být dostačující. Máte někdo zkušenost s touto laboratoří? Můžete eventuálně doporučit někoho jiného v Praze?
Ohledně různých vitamínů a doplňků, kterých pomocných látek se při candidě raději vyvarovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv lis 01, 2012 6:16 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
pokora píše:
Jelikož se mi nedaří dovolat se pomoci u klasických lékařů, praktickým počínaje, hledám, kde si nechat otestovat nadměrnou přítomnost candidy v organismu. Slinový test na ni ukazuje. Byl mi doporučen Klinlab http://www.klinlab.cz/, tam mi řekli, že jde pouze o testy z krve týkající se protilátek, což dle by dle vlákna zdaleka nemělo být dostačující. Máte někdo zkušenost s touto laboratoří? Můžete eventuálně doporučit někoho jiného v Praze?
Ohledně různých vitamínů a doplňků, kterých pomocných látek se při candidě raději vyvarovat?

Latek? Spis bych rekl zivotospravy a patologicke psychiky. Pak samozrejme neoslabovat psychosomatiku aby bylo nutne pouzit nejakych odbornych "leceni" jako nekterych antibiotik a atd. Problem je multifaktorialni, nelze rict co to vylozene zpusobuje, mne osobne stres a psychosomaticky oslabena imunita a nemoci z toho vychazejici- na to uz mohla pomoci jen antibiotika a uz se vezes jak namydlenej. Srovnat se to musi ale nejdriv v hlave. Odprostit se od manipulatoru a emocnich upiru. Na to ale zadna latka neni. A ikdyz se nektere tvari ze by mohly, nedoporucuju.
Moje doporuceni viz muj podpis. Spousta tam toho samozrejme chybi a kazdy to muze mit jine.. Ale jako zaklad pro nasmerovani na spravnou kolej by to mohlo pomoci skoro kazdemu kdo umi cist i trochu mezi radky. \":wink:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát lis 02, 2012 9:17 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
pokora píše:
Jelikož se mi nedaří dovolat se pomoci u klasických lékařů, praktickým počínaje, hledám, kde si nechat otestovat nadměrnou přítomnost candidy v organismu. Slinový test na ni ukazuje. Byl mi doporučen Klinlab http://www.klinlab.cz/, tam mi řekli, že jde pouze o testy z krve týkající se protilátek, což dle by dle vlákna zdaleka nemělo být dostačující. Máte někdo zkušenost s touto laboratoří? Můžete eventuálně doporučit někoho jiného v Praze?
Ohledně různých vitamínů a doplňků, kterých pomocných látek se při candidě raději vyvarovat?

Jediný spolehlivý test na candidu je změření hladiny kyseliny vinné v moči. Ostatní testy jsou jen vyhozené peníze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát lis 02, 2012 11:25 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Ates píše:
Jediný spolehlivý test na candidu je změření hladiny kyseliny vinné v moči. Ostatní testy jsou jen vyhozené peníze.

Takovým radikálním tvrzením bych se vyhýbal. Např. stěry dokáží určit, který kmen je přesně přemnožený a následně lépe určit vhodné medikamenty.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon lis 05, 2012 11:18 am 
Offline

Registrován: úte říj 16, 2012 1:18 pm
Příspěvky: 34
paráda. doma jsme měli návštěvu a rozjel se čtyřdenní festival buchet a masa.
většinu času na protikvas. dietě jsem se cítila slabá, často se mi točila hlava, dokonce jsem měla zácpu.
včera, poslední den, už jsem to nevydržela a dala si buchty s ostatními.
hlava už se mi netočí a vyprazdnování se upravilo.
chtěla bych se zeptat hlavně na to vyprazdňování - je běžné pozorovat právě takovýto posun?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte lis 06, 2012 12:59 pm 
Offline

Registrován: pon zář 10, 2012 11:36 am
Příspěvky: 15
Rád bych se zeptal na několik drobností ohledně stravy a výdeje energie, abych si ujasnil pár věcí \":)\" Protože jsem na protikvasinkové dietě už přes 2 měsíce, naučil jsem se, co mohu a co nesmím a upřímně mi taková strava vyhovuje a co je zvláštní, velmi chutná. Dokonce i věci, co mi dřív nechutnali.

Bohužel jsem často unavený. Jsem raní ptáče a vstávám brzy, takže dopoledne mám energie dost. Ovšem v pozdním odpoledni začínám být unavený. Problém je, že mám 3x týdně od 20:00 do 21:30 trénik Aikida (bojové umění). Duch chce cvičit ale tělo to nezvládá. Svaly jsou rychle unavené, dokonce i přes den cítím, jako bych stehna byla "líná" udělat několik kroků. Samozřejmně chápu, že nedostatek sacharidů snižuje výkonnost, ale tyto stavy mě už nebaví. Trénink dávám 1x týdně, a to s vypětím sil.

Napadlo mě, že by to mohl být problém spolčený i s příjmem tuků, které jím dost - a kvalitní - ovšem tělo je možná nestíhá trávit a proto je unavené. Pomáhám tělu občasným čajem z ostropestřce (semínek) a dělám buď denně, nebo obden klystýr.
Druhá věc, co mě trápí, je příjem bílkovin. Jsem celý život s BMI pod 18,5, díky dietě teď ještě víc (konkrétně něco kolem 16,5). Pokud bych měl přijímat dost bílkovin (0,8g -1g na 1kg váhy), jsem v deficitu. Z mléčných výrobků piji pouze domácí kefírek, sýry opravdu vyjímečně. Vejce sním jak kdy, nedostanu se k domácím, takže 3-4 týdně. Maso pouze o víkendech - kuřecí/krůtí - jinak syrová strava. Ořechy a seménka nejsou ideální pro dopnění bílkovin, kvůli vysokému obsahu tuku, alespoň tak je to na fóru prezentováno. Proto mám pár dotazů:

1) Jak a kolik bílkovin (cca) přijímat při sacharidové dietě?
2) Jaké jsou ideální zdroje bílkovin? Maso je pro mě drahá varianta.
3) Čím se dobíjet přes den, abych večer zvládl střední zátěž?
4) Pokud jím hodně tuků, očividně zatěžuji organizmus. Čím mu pomoct v trávení?

Již člen Firebird zde řešil stejný případ, jed o nadýmání. Vzhledem k tomu, že jím téměř výhradně syrovou stravu, překvapilo mne nadýmání. Jarda zde již několikrát uváděl, že zdravý člověk nadýmání nezná. Asi nejsem nejzdravější na světě, ale dělám vše pro to, abych podpořil imunitu a trávení. Přesto se od přechodu na syrovou stravu nadýmám. Problém s HCl nemám (podle brkacího testu), klystýr provádím pravidelně a kefíru vipiju deně 0,5l, k tomu dost zelí. Máte nějaké nápady, jak zjistit příčinu?
Děkuji moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte lis 06, 2012 7:33 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Abbysum píše:
Rád bych se zeptal na několik drobností ohledně stravy a výdeje energie, abych si ujasnil pár věcí \":)\" Protože jsem na protikvasinkové dietě už přes 2 měsíce, naučil jsem se, co mohu a co nesmím a upřímně mi taková strava vyhovuje a co je zvláštní, velmi chutná. Dokonce i věci, co mi dřív nechutnali.

Bohužel jsem často unavený. Jsem raní ptáče a vstávám brzy, takže dopoledne mám energie dost. Ovšem v pozdním odpoledni začínám být unavený. Problém je, že mám 3x týdně od 20:00 do 21:30 trénik Aikida (bojové umění). Duch chce cvičit ale tělo to nezvládá. Svaly jsou rychle unavené, dokonce i přes den cítím, jako bych stehna byla "líná" udělat několik kroků. Samozřejmně chápu, že nedostatek sacharidů snižuje výkonnost, ale tyto stavy mě už nebaví. Trénink dávám 1x týdně, a to s vypětím sil.

Napadlo mě, že by to mohl být problém spolčený i s příjmem tuků, které jím dost - a kvalitní - ovšem tělo je možná nestíhá trávit a proto je unavené. Pomáhám tělu občasným čajem z ostropestřce (semínek) a dělám buď denně, nebo obden klystýr.
Druhá věc, co mě trápí, je příjem bílkovin. Jsem celý život s BMI pod 18,5, díky dietě teď ještě víc (konkrétně něco kolem 16,5). Pokud bych měl přijímat dost bílkovin (0,8g -1g na 1kg váhy), jsem v deficitu. Z mléčných výrobků piji pouze domácí kefírek, sýry opravdu vyjímečně. Vejce sním jak kdy, nedostanu se k domácím, takže 3-4 týdně. Maso pouze o víkendech - kuřecí/krůtí - jinak syrová strava. Ořechy a seménka nejsou ideální pro dopnění bílkovin, kvůli vysokému obsahu tuku, alespoň tak je to na fóru prezentováno. Proto mám pár dotazů:

1) Jak a kolik bílkovin (cca) přijímat při sacharidové dietě?
2) Jaké jsou ideální zdroje bílkovin? Maso je pro mě drahá varianta.
3) Čím se dobíjet přes den, abych večer zvládl střední zátěž?
4) Pokud jím hodně tuků, očividně zatěžuji organizmus. Čím mu pomoct v trávení?

Již člen Firebird zde řešil stejný případ, jed o nadýmání. Vzhledem k tomu, že jím téměř výhradně syrovou stravu, překvapilo mne nadýmání. Jarda zde již několikrát uváděl, že zdravý člověk nadýmání nezná. Asi nejsem nejzdravější na světě, ale dělám vše pro to, abych podpořil imunitu a trávení. Přesto se od přechodu na syrovou stravu nadýmám. Problém s HCl nemám (podle brkacího testu), klystýr provádím pravidelně a kefíru vipiju deně 0,5l, k tomu dost zelí. Máte nějaké nápady, jak zjistit příčinu?
Děkuji moc.

Tezko zjistis jednu jedinou pricinu, problem je komplexni. Tezk oti mohu poradit takhle od stolu. Nezbyva nez se naucit zit tak abys mel vice energie.
Sam ti mohu doporucit z vlastni zkusenosti zmenit emocni rovnice, viz moje literatura a dokumenty v podpisu neni to uplne ale to zasadni tam vyjmenovavam.
Mozna trpis syndromem z pretrenovanosti. Taky sem si zkusil. Mas mozna pretizeny metabolismus. Rozhozeny.

Jinak na svaly je dobry cas od casu zaradit odpocinkovou pauzu treba 2 mesice nesportovat a nepretezovat se, relaxovat, spanek po obede, pravidelny rezim, "spani se slepicema", podporit metabolismus spravnymi emocnimi rovnicemi, prijemnou cinosti, projetim se na motorce i v chladu, konicky, chozenim na vzduch, harasenim, flirtovanim, dodanim drasliku treba v podobe KCl (cca 0,5-1,5 g/den staci kratkodobe). Nenechat se nikym ponizovat.
Specialitkou pro mne je 2 kg domacich utopencu ( na 0,5 litru 10 min povareneho laku: 0,2-0,3 l octa podle chuti, 1 cibule, 1-2 lzice cukru podle chuti, rajce, paprika, bob. list (5 listu), nove koreni, cely pepr (po lzicce), cukr davat radeji az po povareni.
Utopence snim rano a vecer behem tydne s certvou cibuli a trochou laku a dost citim ze svaly zaplesaji a i psychika se diky spravne kombinaci-octa a zivin z burtu relativne zlepsi, mivam pak poranu v praci zachvaty smichu z veci kterym bych se nebyt utopencu treba jen lehce pousmal nebo bych na ftipne pointy ani neprisel \":lol:\" . Euforie a kreativita pracuje na plny plyn. \":wink:\" \":mrgreen:\"

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř lis 07, 2012 3:50 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 16, 2012 6:43 pm
Příspěvky: 10
Paradajkovú šťávu môžem piť pri Candide?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz