Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte zář 24, 2024 1:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte lis 06, 2012 10:24 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
fotka nic nedokáže jeho stravování je typicky kulturisticky jidelnák s tunou bílkovin a to se pak svalum samozřejmě daří a je fuk jestli na ukor zdraví
navic kdo ví jestli člověk ,který jí maso a má podobný jidelníček ,používa proteinové napoje a doplnky nesáhne i po dopingu..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte lis 06, 2012 10:56 pm 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
to harmonek: jeho jídelníček je typicky kulturisticky jídelák? to asi nemyslíš vážně copak on jí sacharidy? Kdyt hlavní anabolickou reakci dělá inzulín a jelikož kulturista jí asi 6x denně jako magor tak je pořád v mírném anabolismu a v žádném případě nechce připustit katabolismus. Pokud vim tak nowocayn nežere 6x denně ale dvakrát a tedy jeho inzulin neni pořád v krvi vysoký a určitě netrpí ani inzulinovou rezistenci nebot energii bere z tuků (možná jede v ketoze to nevim). Je celkem těžký nabrat větší svalové hmoty bez pomocí sacharidu respektive pomocí inzulinu protože je dosti anabolicky a pokud ho dávkujeme často tak to zase ztrati efekt nebot receptory se neaktivují díky inzulinove rezistenci a to je nežádoucí. Nejlepší je používat princip anabolic diet kdy se po nízkých skoro respektive žádných cukrech nasadí den kdy se cukruje (nejlépe tedy po tréninku) a pěkně se ten anabolicky efekt vyuzije co nejefektivněji a ani nemusíme s cukrama přehánět protože díky low carb dietě se citlivost na inzulin zvětšuje to samý vysoký testosteron taky zvyšuje citlivost na inzulin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř lis 07, 2012 7:30 am 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
Mikard píše:
to harmonek: jeho jídelníček je typicky kulturisticky jídelák? to asi nemyslíš vážně copak on jí sacharidy? Kdyt hlavní anabolickou reakci dělá inzulín a jelikož kulturista jí asi 6x denně jako magor tak je pořád v mírném anabolismu a v žádném případě nechce připustit katabolismus. Pokud vim tak nowocayn nežere 6x denně ale dvakrát a tedy jeho inzulin neni pořád v krvi vysoký a určitě netrpí ani inzulinovou rezistenci nebot energii bere z tuků (možná jede v ketoze to nevim). Je celkem těžký nabrat větší svalové hmoty bez pomocí sacharidu respektive pomocí inzulinu protože je dosti anabolicky a pokud ho dávkujeme často tak to zase ztrati efekt nebot receptory se neaktivují díky inzulinove rezistenci a to je nežádoucí. Nejlepší je používat princip anabolic diet kdy se po nízkých skoro respektive žádných cukrech nasadí den kdy se cukruje (nejlépe tedy po tréninku) a pěkně se ten anabolicky efekt vyuzije co nejefektivněji a ani nemusíme s cukrama přehánět protože díky low carb dietě se citlivost na inzulin zvětšuje to samý vysoký testosteron taky zvyšuje citlivost na inzulin.

co psal ji 3x a 2x misto jídla protein nápoj
tím kulták jidelnákem jsem myslel dodrzovaním velkých dávek bílkovin na každe jídlo kolem 40gr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon lis 12, 2012 1:28 pm 
Offline

Registrován: sob úno 11, 2012 11:32 pm
Příspěvky: 15
Zdravím, taky přidám svůj postřeh. Jsem případ člověka, co chce "nabrat" od nuly na vege stravě, tak uvidíme:) Před nějakým časem jsem vlivem kombinace špatný stravy, úrazu a stresu začal dost výrazně hubnout, cca deset kg dolů. Před rokem jsem přešel na veganskou stravu. Nejsem vegan, považuji se za vegetariána, nicméně čerstvej mléčnej produkt oproštěnej od pasterizace je pro mě v podstatě nesehnatelnej a vejce nejím. Maximálně jednou za čas nějakej bio kozí kefír.

Jím fazole, červenou čočku, quinou, pohanku, jáhly, cizrnu, tofu, seitan, ořechy všeho druhu, semínka, zeleninu, ovoce a šťávy z nich, špaldovou a kukuřičnou kaši, v malym množství ovesný vločky, kysaný zelí. Rozloučil jsem se s cukrem, solí (tedy pokud si vařim doma, přiznávám, že něco co si člověk koupí, prostě osolený už je a nenadělám nic), dál s lepkem, kávou, jakoukoliv chemkou v čemkoliv (nejen v potravinách a nápojích ale třeba i v drogerce) a samozřejmě i s alkoholem. Vlastně piju jen vodu bez fluóru a občas čaj. A samozřejmě dostatečně spím. Taky jsem objevil dva řekněme doplňky výživy. Je to arašídová pasta (arašídy maj z ořechů největší podíl proteinu, dobře se to jí a díky konzistenci mi to přijde jako ideální první jídlo po cvičení, najdete to v countrylifu, ale zrovna teda bohužel v tomhle produktu je přidaná mořská sůl) a tím druhým je organickej vege proteinovej drink, stačí napsat do googlu "yaoh konopný protein".

V polovině tohoto října jsem si pořídil činky a vrátil se ke cvičení. Doma mám větší motivaci (nikdy mi prostředí fitka moc nevyhovovalo). Cvičím dvakrát denně, šest dnů v týdnu, neděle je volná. Pokud porovnám současnost se cvičením na mase a spol., pozoruju nyní daleko lepší výsledky. Na váze jsem přibral sice jen něco kolem jednoho kila, ale na vzhledu svalů je to vidět daleko víc, než kdykoliv jakýkoliv moje cvičení v dobách minulých vidět bylo, což je ještě až děsivým způsobem podpořeno tím, že nemám nikde pod kůží žádnej tuk, takže se mi začaly objevovat svaly, který jsem na sobě nikdy před tím neviděl \":)\" To mě přivedlo k myšlence, že sledování růstu objemu svalů bude mít vyšší vypovídací hodnotu než sledování váhy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon lis 12, 2012 4:52 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
brk píše:
Jím ......ovesný vločky...špaldovou kaši.... Rozloučil jsem se s cukrem, solí, dál s lepkem...

Ovesné vločky, špaldová mouka - obsahují lepek.
Špalda je druh pšenice. Ve pšenici až 80% bílkoviny tvoří lepek.

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 4:15 pm 
Offline

Registrován: sob úno 11, 2012 11:32 pm
Příspěvky: 15
Hm, máte pravdu, díky za postřeh. Od minulého týdne mám změnu, přešel jsem raději na Jardův syrový jídelníček a nechávám jen tu arašídovou pastu a ode dneška přidávám ještě kokosovej olej. Kdybyste někdo měl tip na nějakou další neživočišnou potravinu přírodního původu, po které by tělo mohlo přibrat, nechám si rád poradit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 4:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:49 pm
Příspěvky: 87
brk píše:
Hm, máte pravdu, díky za postřeh. Od minulého týdne mám změnu, přešel jsem raději na Jardův syrový jídelníček a nechávám jen tu arašídovou pastu a ode dneška přidávám ještě kokosovej olej. Kdybyste někdo měl tip na nějakou další neživočišnou potravinu přírodního původu, po které by tělo mohlo přibrat, nechám si rád poradit.

Quinoa je jeden z velmi mala zdroju plnohodnotnych bilkovin. Cena trochu vyssi, ale jednoducha priprava.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 5:24 pm 
Offline

Registrován: sob úno 11, 2012 11:32 pm
Příspěvky: 15
Tom Kořenek píše:
Quinoa je jeden z velmi mala zdroju plnohodnotnych bilkovin. Cena trochu vyssi, ale jednoducha priprava.

Doteď jsem jí jedl, ale jak píšu, chci zkusit přejít na nevařenou stravu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 5:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:49 pm
Příspěvky: 87
brk píše:
Doteď jsem jí jedl, ale jak píšu, chci zkusit přejít na nevařenou stravu.

Tady na foru se psalo, ze se Quinoa nemusi varit co tusim. Ze staci na cca 12 hodin namacet. Ale s jistotou to nerikam..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 9:23 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
brk píše:
Doteď jsem jí jedl, ale jak píšu, chci zkusit přejít na nevařenou stravu.

Zkus ji naklíčit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 10:36 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
[quote="Tom Kořenek":3hdf9rcv]Tady na foru se psalo, ze se Quinoa nemusi varit co tusim. Ze staci na cca 12 hodin namacet. Ale s jistotou to nerikam..[/quote:3hdf9rcv]
Nejdriv by to chtelo overit, zda skroby, ktere Quinoa obsahuje (asi 58%) nejsou bez vareni jedovate jako u lustenin. Na sobe jsem to u lustenin nezkousel, takze nemam overene. Proto se lusteniny nedoporucuji jist syrove, ani naklicene.

Na internetu se ale naklicena Quinoa najit da:



Naposledy upravil inzenyr dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
client=opera&


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2012 9:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
brk píše:
.............V polovině tohoto října jsem si pořídil činky a vrátil se ke cvičení. Doma mám větší motivaci (nikdy mi prostředí fitka moc nevyhovovalo). Cvičím dvakrát denně, šest dnů v týdnu, neděle je volná. Pokud porovnám současnost se cvičením na mase a spol., pozoruju nyní daleko lepší výsledky. Na váze jsem přibral sice jen něco kolem jednoho kila, ale na vzhledu svalů je to vidět daleko víc, než kdykoliv jakýkoliv moje cvičení v dobách minulých vidět bylo, což je ještě až děsivým způsobem podpořeno tím, že nemám nikde pod kůží žádnej tuk, takže se mi začaly objevovat svaly, který jsem na sobě nikdy před tím neviděl \":)\" To mě přivedlo k myšlence, že sledování růstu objemu svalů bude mít vyšší vypovídací hodnotu než sledování váhy.

Tak máte pravdu, že bez podkožního tuku je rozdíl znát opravdu hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát pro 07, 2012 1:04 pm 
Offline

Registrován: sob úno 11, 2012 11:32 pm
Příspěvky: 15
Dagmara píše:
Zkus ji naklíčit.

Nedávno jsem pátral po obsahu bílkovin v mungu. Nenaklíčené mungo má ve 100 gramech cca 24 g bílkoviny, naklíčená pouze 3.4 g (zdroj http://cs.wikipedia.org/wiki/Mungo_fazole) .. Nedojde pak u quinoi k něčemu podobnému?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát pro 07, 2012 10:39 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
brk píše:
Nedávno jsem pátral po obsahu bílkovin v mungu. Nenaklíčené mungo má ve 100 gramech cca 24 g bílkoviny, naklíčená pouze 3.4 g (zdroj http://cs.wikipedia.org/wiki/Mungo_fazole) .. Nedojde pak u quinoi k něčemu podobnému?

Bílkovin/aminokyselin je tam samozřejmě pořád stejně, akorát v tom naklíčeném je navíc voda, tak se prostě relativní obsah všech bílkovin, sacharidů, vitamínů a vůbec všeho vzhledem k celkové hmotnosti sníží. To samé se týká i vaření \":-)\" ale už to taky všude opakuju asi podesáté \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: sob pro 08, 2012 12:17 pm 
Offline

Registrován: sob úno 11, 2012 11:32 pm
Příspěvky: 15
ravima píše:
Bílkovin/aminokyselin je tam samozřejmě pořád stejně, akorát v tom naklíčeném je navíc voda, tak se prostě relativní obsah všech bílkovin, sacharidů, vitamínů a vůbec všeho vzhledem k celkové hmotnosti sníží. To samé se týká i vaření \":-)\" ale už to taky všude opakuju asi podesáté \":-)\"

Aha, to zní logicky, hledal sem ten úbytek v něčem jinym, díky za vysvětlení. Sice už jsem tady něco přečetl, ale zdaleka ne všechno, takže jsem zatím na ani jedno z tvých deseti vysvětlení nenatrefil.

"Objevil" jsem další zajímavej doplněk stravy pro cvičící - konopná mouka. S vodou a vypít stejně jako proteiňák.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz