Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 1:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv lis 01, 2012 1:21 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:
v poriadku, urcite by na zaciatku zvladla cca 2dcl stavy denne \":roll:\"
ale chcem angelo zakupit uz tieto vianoce a veru kym sa luky zazelenaju bylinkami. \":?\"
co dovtedy ? nemali by ste tam nieco co by slo stavit teraz ? prosim pekne \":)\"

to skor myslim ze bude riadna drina naucit pit stavy mojich dvoch synov 9 a 12r. obaja aktivne sportuju \":)\" ale co sa tyka zeleniny tak to je same frflanie \":x\"
tam by som tiez potreboval poradit nieco sikovne , posim pekne \":)\"

vopred dakujem. \":D\"

Pokud synove aktivne sportuji, tak asi maji znacny zajem na dosazenych sportovnich vysledcich.
Pak by nemel byt problem se s nimi domluvit na konzumaci stav.
Bohuzel vetsina rodicu pouziva slova musis a nesmis, misto toho, aby deti aktivne zapojili do akce.

Byl jsem na navsteve u Jindry. Jindra si stezoval, ze do sveho 7 leteho syna zadnou stavu nedostane. Stacilo si jen poslechnout komunikaci mezi nim a synem a bylo mi to jasne, kde je problem. Pouze ty dve slova musis a nesmis.
Nejen, ze mi jeho kluk vypil celou sklenici mrkve s jablkama, ale jeste ochutnal i stavu z cervene repu.
Predtim sam smontoval Angela a pripravil ho na odstavovani a sam mrkev a jablka odstavil.
Ted se ohromne tesi az dostane k dispozici misto OMEGY Angela.
Problem je v komunikaci, nebojte se synum dat poradny kus zodpovednosti za jejich sportovni vykony, vcetne jejich zdraveho stravovani.
Uz jsou na to oba dost stari, aby to bez problemu zvladli.
Ja jsem takto na urovni komunikoval z dcerou uz od 6 let. Od 6 let trenovala tenis a od 7 let zacala trenovat squash.
V 7 letech uz obcas bez nas, pouze s druzstvem a trenerem jezdila po Evrope po squashovych turnajich.

Jinak doporucuji si neco o komunikaci precist treba v knizce "7 návyků skutečně efektivních lidí -Stephen R. Covey"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv lis 01, 2012 10:23 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
inzenyr píše:
Byl jsem na navsteve u Jindry. Jindra si stezoval, ze do sveho 7 leteho syna zadnou stavu nedostane. Stacilo si jen poslechnout komunikaci mezi nim a synem a bylo mi to jasne, kde je problem. Pouze ty dve slova musis a nesmis.
Nejen, ze mi jeho kluk vypil celou sklenici mrkve s jablkama, ale jeste ochutnal i stavu z cervene repu.
Predtim sam smontoval Angela a pripravil ho na odstavovani a sam mrkev a jablka odstavil.
Ted se ohromne tesi az dostane k dispozici misto OMEGY Angela.

Musím uznat, že jsem byl synovým lisování a pak i pitím šťávy velmi mile překvapen a návštěva inženýra u nás mi byla cennou školou. Na ta slova musíš/nesmíš už si dávám velkýho bacha, protože direktivou se u dětí mnoho nezmůže.
Angela už máme, zrovna dneska mi ho synek opět velmi rád složil - je technický typ po mně, fakt šikulka.

K tomu Angelovi ještě pár slov... už na něm lisuju týden a pořád jsem se nenaučil schystat to správné množství surovin. Dosud používaná Omega mne naučila, kolik mrkve a jablek nakrájet, abych měl půldruha litru ščávy, pro Angela toho chystám o poznání míň a stejně jsou pak ščávy dva litry. Ten Angel má fakt o 40 % vyšší výtěžnost a je to ohromně znát - jednak naprosto suchá drť na výstupu no a množství i chuť ščávy výrazně lepší než u Omegy. Ať ubírám na surovinách jak ubírám, ještě jsem se pod dva litry ščávy nedostal - a to ještě upíjím. Opravdu úžasná výtěžnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát lis 02, 2012 12:59 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jindra píše:
Musím uznat, že jsem byl synovým lisování a pak i pitím šťávy velmi mile překvapen a návštěva inženýra u nás mi byla cennou školou. Na ta slova musíš/nesmíš už si dávám velkýho bacha...

poznam a tiez si musim na toto davat pozor \":(\"
ale mne dcerky denne vypiju 3dl stavy, takze ja som v tomto spokojna, len musim potvrdit, ze ich nesmierne bavi, ked mozu odstavovat \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát lis 02, 2012 1:38 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
to : inzenyr, jindra, ovekyska

dakujem vam za vase reakcie.
ano, uz som zacal v rodine propagaciu odstavovaca a cerstvych stiav a to este angela nemame.
peniazky su nasetrene, kupu predpokladam o mesiac ako predvianocny darcek.
hlavne deti su natesene po zhliadnuti roznych videi o angel-ovi a aj to ked som im povedal,
ze hlavne ony sa budu podielat pri spolupraci vo vyrobe stiav co sa im velmi zapacilo a verim ze tak bude.

co sa tyka ovocnych stiav, tam myslim nebude problem ale ako tak citam, zrejme denodenne porcie ovocnych stiav
mozu nastartovat kvasinky co by som nerad.
chapem tomu spravne ze ovocie sem-tam a hlavne zelen.stavy by mali byt tym spravnym a zdravim zakladom ??
ak ano tak zeleninove stavy bude trosku narocnejsie tak ako som uz pisal.

cize Ja som tiez toho nazoru ze pravidlo MUSIS,NESMIES atd. sem nepatria a ked deti motivujeme spravnym smerom tak by to malo byt o.k. ale mam tu jeden priklad :

starsi syn ked bol malicky, casto sme pouzivali na jeho sustavny kasel ( stava z nastruhanej cibule zaliatej medom ).
no a teraz uz len pach cibule a cesnaku v nom vyvolavaju doslova zaludok napinacie rekacie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát lis 02, 2012 1:48 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
dushan74 píše:

starsi syn ked bol malicky, casto sme pouzivali na jeho sustavny kasel ( stava z nastruhanej cibule zaliatej medom ).

tuto medicinu zas moje deti miluju \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob lis 03, 2012 11:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Pokud synove aktivne sportuji, tak asi maji znacny zajem na dosazenych sportovnich vysledcich.
Pak by nemel byt problem se s nimi domluvit na konzumaci stav.
Bohuzel vetsina rodicu pouziva slova musis a nesmis, misto toho, aby deti aktivne zapojili do akce.

Byl jsem na navsteve u Jindry. Jindra si stezoval, ze do sveho 7 leteho syna zadnou stavu nedostane. Stacilo si jen poslechnout komunikaci mezi nim a synem a bylo mi to jasne, kde je problem. Pouze ty dve slova musis a nesmis.
Nejen, ze mi jeho kluk vypil celou sklenici mrkve s jablkama, ale jeste ochutnal i stavu z cervene repu.
Predtim sam smontoval Angela a pripravil ho na odstavovani a sam mrkev a jablka odstavil.
Ted se ohromne tesi az dostane k dispozici misto OMEGY Angela.
Problem je v komunikaci, nebojte se synum dat poradny kus zodpovednosti za jejich sportovni vykony, vcetne jejich zdraveho stravovani.
Uz jsou na to oba dost stari, aby to bez problemu zvladli.
Ja jsem takto na urovni komunikoval z dcerou uz od 6 let. Od 6 let trenovala tenis a od 7 let zacala trenovat squash.
V 7 letech uz obcas bez nas, pouze s druzstvem a trenerem jezdila po Evrope po squashovych turnajich.

Jinak doporucuji si neco o komunikaci precist treba v knizce "7 návyků skutečně efektivních lidí -Stephen R. Covey"

Inzenyr

Tak máte pravdu, že příkazy musíš a nesmíš moc na mládež nefungují, to je docela zasekne a nic s tím pak nehne, vždy je lepší osobní příklad a zapojení do akce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte lis 13, 2012 10:17 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
ahoj,
viem ze som trosku od temy ale poradite mi dobru internetovu predajnu na slovensku - predaj kyseliny askorbovej.
idem objednat angela a zacat prve pokusy so stavami. \":D\" rad by som uz mal poruke pras.vit C.
taktiez by som rad, keby ste mi v skratke poskytli informacie o pripadnom pouzity a davkovani pras.vit.C v stavach jak pre deti tak dospelych. viem ze to uz bolo urcite popisane. \":wink:\" vopred dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř lis 14, 2012 10:38 am 
Offline

Registrován: čtv zář 29, 2011 5:20 pm
Příspěvky: 25
Bydliště: Bratislava
dushan74 píše:
ahoj,
viem ze som trosku od temy ale poradite mi dobru internetovu predajnu na slovensku - predaj kyseliny askorbovej.
idem objednat angela a zacat prve pokusy so stavami. \":D\" rad by som uz mal poruke pras.vit C.
taktiez by som rad, keby ste mi v skratke poskytli informacie o pripadnom pouzity a davkovani pras.vit.C v stavach jak pre deti tak dospelych. viem ze to uz bolo urcite popisane. \":wink:\" vopred dakujem.

Najlacnejšie som ho kupoval tu http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/270/kyse ... amin-c-1kg.
Do štiav ho dávam len odhadom 1-3 g na liter štavy. Predávkovať sa vitamínom C nedá, tak by som nevidel problém ani u detí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv lis 15, 2012 12:14 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
Bohuš píše:
Najlacnejšie som ho kupoval tu http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/270/kyse ... amin-c-1kg.
Do štiav ho dávam len odhadom 1-3 g na liter štavy. Predávkovať sa vitamínom C nedá, tak by som nevidel problém ani u detí.

a co soda bikarbona, tu kupujete bezne v potravinach?
cize ked pridam do cerstvej stavy 0.5l (mrkva, jablka,..) cca 1 lyzicku cize 1g kys.askorbovej a k tomu 0.5g sody bikarbony
pre neutralizaciu, moze to byt takto ?? bola by to vhodna denna davka pre deti ??
dakujem \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv lis 15, 2012 1:56 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
dushan74 píše:
.......
a co soda bikarbona, tu kupujete bezne v potravinach?
cize ked pridam do cerstvej stavy 0.5l (mrkva, jablka,..) cca 1 lyzicku cize 1g kys.askorbovej a k tomu 0.5g sody bikarbony
pre neutralizaciu, moze to byt takto ?? bola by to vhodna denna davka pre deti ??
dakujem \":D\"

Dushane, proc do te stavy davas tu chemii, kys. askorbovou a sodu?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2012 6:49 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
pv33 píše:
Dushane, proc do te stavy davas tu chemii, kys. askorbovou a sodu?

prečo? Za účelom dostať do tela viac vit. C tak ako to tu väčšina praktizuje ale teda neviem či by bolo vhodné pridať sodu bicarbonu alebo to miešať zvlášť a do štiav iba vit. C. Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř lis 21, 2012 7:37 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:
prečo? Za účelom dostať do tela viac vit. C tak ako to tu väčšina praktizuje ale teda neviem či by bolo vhodné pridať sodu bicarbonu alebo to miešať zvlášť a do štiav iba vit. C. Ďakujem.

Co do te stavy misto chemickeho vitaminu C treba pridat rakytnik, aronii nebo sipek? \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2012 1:27 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
inzenyr píše:
Co do te stavy misto chemickeho vitaminu C treba pridat rakytnik, aronii nebo sipek? \":-)\"

Inzenyr

aha, tak fajn, dakujem za radu. inak kde kupujete ten rakytnik ,aroniu a sipky vyhodne ? predajbylin.sk ??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Dobrý základ pro každý den :-)
PříspěvekNapsal: pát lis 23, 2012 2:10 pm 
Offline

Registrován: pát lis 23, 2012 2:06 pm
Příspěvky: 7
Vážený pane Zajíček,

co říkáte na tento raní základ:

Čerstvá zeleninová šťáva složením mrkev, okurka, červená řepa. K tomu zelený ječmen a několik tobolek chlorelly. A vše smíchat ještě se šťávou s poloviny citronu a 1g rozmačkaných skořápek. Jako start a tudíž dobrý základ pro každý den. Co Vy na to? \":-)\"

Krásný den přeji
Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dobrý základ pro každý den :-)
PříspěvekNapsal: čtv pro 13, 2012 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
janawa píše:
Vážený pane Zajíček,

co říkáte na tento raní základ:

Čerstvá zeleninová šťáva složením mrkev, okurka, červená řepa. K tomu zelený ječmen a několik tobolek chlorelly. A vše smíchat ještě se šťávou s poloviny citronu a 1g rozmačkaných skořápek. Jako start a tudíž dobrý základ pro každý den. Co Vy na to? \":-)\"

Krásný den přeji
Jana

Tak proč ne, ale u lidí s pomnoženou kvasinkou asi nic moc, je tam poměrně dost sacharidů a to pak nemusí u někoho dělat dobrotu i když pH bude zvyšovat určitě skvěle.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz