Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 9:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 18, 2012 1:25 pm 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 12:33 pm
Příspěvky: 30
Měla bych dotaz na zkušené "šankaře" - ty doporučené 4 dkg másla (či tuku) - kolik to tak přibližně je třeba lžič, lžiček? Když jsem se to pokoušela odhadnout, docela jsem se vyděsila, kostka Hery (to je pro to srovnání, ne že bych to jedla) je dělená na 25 g, 50 g je skoro čtvrtina. Takže je třeba sníst přibližně tolik tuku? Uf....
edit: takže po zhruba takovémto množství kokosového oleje je mi trošku těžko, jako po mastném jídle, to je normální a v pořádku pocit? Jaký smysl má tolik tuku po šance? Díky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte lis 20, 2012 12:03 pm 
Offline

Registrován: stř říj 03, 2012 4:01 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den pane Jardo.
Dnes jsem se pokusila o Sankhapraksalanu. Po první dávce slané vody trvalo asi deset minut než ze mě vyšlo trochu vody, tak jsem si vzala druhou dávku a pila jí rovnou na toaletě. Po pár doušcích jsem ale začala zvracet přímo do hrnku se zbylou vodou. Všimla jsem si že ve vyzvracené vodě plavou hlenovité chomáčky bílé a zelenavé barvy. Vše jsem dělala podle návodu, ráno na lačno, nevím kde jsem udělala chybu.
Přeji hezký den a předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2012 9:16 am 
Offline

Registrován: ned lis 18, 2012 11:15 pm
Příspěvky: 7
Přeji dobrý den a chci se podělit o své zážitky a strachy.
Po provedení své 1.šanky mám odcela problémy, které jsem popsala již v záložce "Bolest žaludu po očistě střev". Udělala jsem chybu, že jsem si o tom nejdříve nenačetla mnohem víc informací, dělala jsem jí odpoledne asi v 15:30, kdy poslední jídlo byla snídaně v 9h.-míchané vejce s rohlíkem a ve 12hodin jablko s banánem a jako 1.jídlo po šance jsem si dala špagety s máslem a sýrem. A protože mám od provedení šanky bolesti v žaludku - teď už jen mírné, ale už 4.den migréna, slabost, divná chuť v puse, napsala jsem tedy své obtíže po provedení 1.šanky s prosbou o radu čím se co nejdříve dát dohromady naturopatovi z tohoto odkazu: http://www.naturopatickaporadna.cz/prirodni-lecba.html a bylo mi odepsáno toto, citace:

Dobrý večer paní Aleno, podle toho, co píšete, došlo ve vašem těle k intoxikaci velkým množstvím sodíku. Velmi hazardujete se svým zdravím. Tato kúra (jestli se tomu tak dá říkat) je naprosto nevhodná. Mohla jste se otrávit a následně mohlo dojít k selhání srdce. Navrhuji Vám iridologické vyšetření, podívejte se na web: www.iris-diagnostika.eu. K jídlu nyní doporučuji zeleninové polévky (nenadýmavou zeleninu) - rozmixovat, dušenou mrkev, hodně pít - čistou neperlivou vodu, mátový čaj a navrhuji v co nejbližší době provést enzymoterapii. Můžeme se o tom pobavit. Pokud budete mít zájem o vyšetření, zavolejte mi zítra, domluvíme přesný termín. S pozdravem ........

Co tomu říkáte? Docela mě to vyděsilo.
Alena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2012 1:52 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
alavavr píše:
Přeji dobrý den a chci se podělit o své zážitky a strachy.
Po provedení své 1.šanky mám odcela problémy, které jsem popsala již v záložce "Bolest žaludu po očistě střev". Udělala jsem chybu, že jsem si o tom nejdříve nenačetla mnohem víc informací, dělala jsem jí odpoledne asi v 15:30, kdy poslední jídlo byla snídaně v 9h.-míchané vejce s rohlíkem a ve 12hodin jablko s banánem a jako 1.jídlo po šance jsem si dala špagety s máslem a sýrem. A protože mám od provedení šanky bolesti v žaludku - teď už jen mírné, ale už 4.den migréna, slabost, divná chuť v puse, napsala jsem tedy své obtíže po provedení 1.šanky s prosbou o radu čím se co nejdříve dát dohromady naturopatovi z tohoto odkazu: http://www.naturopatickaporadna.cz/prirodni-lecba.html a bylo mi odepsáno toto, citace:

Dobrý večer paní Aleno, podle toho, co píšete, došlo ve vašem těle k intoxikaci velkým množstvím sodíku. Velmi hazardujete se svým zdravím. Tato kúra (jestli se tomu tak dá říkat) je naprosto nevhodná. Mohla jste se otrávit a následně mohlo dojít k selhání srdce. Navrhuji Vám iridologické vyšetření, podívejte se na web: http://www.iris-diagnostika.eu. K jídlu nyní doporučuji zeleninové polévky (nenadýmavou zeleninu) - rozmixovat, dušenou mrkev, hodně pít - čistou neperlivou vodu, mátový čaj a navrhuji v co nejbližší době provést enzymoterapii. Můžeme se o tom pobavit. Pokud budete mít zájem o vyšetření, zavolejte mi zítra, domluvíme přesný termín. S pozdravem ........

Co tomu říkáte? Docela mě to vyděsilo.
Alena
Aby bylo jasny o cem tu vlastne porad pises, kolik jsi davala soli na litr?
Co se tyka te iris diagnostiky, neni to urcite zadarmo, takze kazda zaminka dobra. \":lol:\"

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 24, 2012 3:32 pm 
Offline

Registrován: sob lis 24, 2012 3:21 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
měla bych zájem o kurzy zdravého života,
prosím informujte mě, pokud budou probíhat. Děkuji
Zdraví
Liana


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 25, 2012 11:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
permaloy píše:
Dobry den,

Minuly tyzden som dostal chripku, s infekciou oka. Pocas ochorenia som si uvedomil ze skoro niesom hladny a ze moja stolica ma divnu (skoro ciernu) farbu. Chripka je sice teraz na ustupe, ale myslel som si ze po Sankhapraksalane sa moj stav zlepsi. Spravil som Sankhapraksalanu dnes rano a prebehla v podstate tak ako pisete na svojom webe. Chripka sice este uplne neustala (kasel najme v noci a trochu bolenie hrdla, plus zanesene dutiny) ale cakal by som ze po Sankhapraksalane bude travenie omnoho jednoduchsie, ale po prvej varenej ryzi s trochou mrkve hlad a prazdny pocit v zaludku vobec neprichadzaju.. kde by mohol byt problem?

dakujem za trpezlivost \":)\"
Tomas

Jak vám správně píše členka Amy, pokud tělo marodí, je přirozené nejíst, což vaše tělo evidentně dělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon pro 03, 2012 10:25 am 
Offline

Registrován: stř lis 21, 2012 4:30 pm
Příspěvky: 5
a co mozem pit v den ked som vykonaval sank pranksalanu? Mozem aj ovocne stavy, napr. jablkova alebo trebars citronadu s medom? Alebo len cista voda...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte pro 04, 2012 7:14 pm 
Offline

Registrován: úte pro 04, 2012 7:08 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
šanku jsem dnes prováděla po půl roce podruhé. Střeva mám ale nejspíš stále lenivá, musela jsem čekat a cvičit poměrně dlouho, dejme tomu 40 minut? Po prvním otřesu se ještě dlouhou chvíli nic nedělo, takže jsem do sebe lámala druhý hrnek a čekala. Po dalších cvicích se střeva rozjela, ale stále jsem pocitovala nevolnost. U třetího hrnku se mi najednou udělalo zle a já provedla první vrh. Čekal mě ale druhý a tento je důvod mého příspěvku. Cítila jsem veliký tlak na hrudi a když došlo k druhému vrhu, objevila se ve vodě krev. Stále žiji, takže snad se nic tak strašného nestalo, ale setkal jste se s tím?
Jinak na šance miluji ten pocit naprosto čistých útrob, myslím, že se to rovná zázraku \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned pro 09, 2012 5:01 pm 
Offline

Registrován: ned pro 09, 2012 4:44 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den. Dneska jsem vyzkoušela Sankhapraksalana.
Snažila jsem se dodržovat postup podle instrukcí pana Jaroslava. Vypila jsem litr studené vody. Za 3/4 hodiny jsem začala pít 1,5l slané vlažné vody. Musím přiznat, že mi to nešlo vypít. Chtělo se mi zvracet. Pila jsem to skoro půl hodiny. Když jsem to vypila, objevily se stahy žaludku(předpokládám) a okamžitě jsem vodu s hleny spontánně vyzvracela. Další 1,5l jsem pila rychleji. Než jsem to stihla dopít, cítila jsem tlak v žaludku, poté kručení a následně došlo k defekaci. Myslela jsem si, že výkaly budou provazovité jako na obrázku z těchto internetových stránek, ale bylo to několik mini bobků(stabilní tvar, přesto si myslím, že byli mazlavé) a pak hnědá tekutina, v které byly zbytky pohankových bobů, a nějaké kousky (asi nestrávené zeleniny). Hnědá tekutina tekla téměř bez přestání. Vypila jsem poslední 1,5l a pomalu se barva tekutiny odcházející z konečníku začala barvit do žluta. Když byla tekutina světle žlutá, vypila jsem 1,5l heřmánkového čaje. 20minut ze mě odcházela tekutina. Pak jsem se najedla(rýže s máslem). Nyní piji čaje. Necítím se přesolená ani žíznivá. Mám se dobře.
Nevím, zdali to u mě proběhlo ideálně(místo tuhé stolice tekutina), ale jsem přes 2 měsíce na živé stravě a mé BMI je 23 a můj věk je 22,5. Tak předpokládám, že nejsem tolik zanesená a očista proběhla příznivě.
Hezký zbytek neděle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob pro 15, 2012 8:18 pm 
Offline

Registrován: sob pro 15, 2012 8:06 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
dnes jsem provedla svou první očistu a ráda bych se Vás zeptala na pár dotazů.
Až zpětně jsem zjistila, že jsem vodu poměrně málo osolila (dala jsem půl kávové lžičky na půllitrový hrneček) i tak jsem ale měla velký problém vodu vypít a na víc než nějaké 3,5 litry jsem se nedostala. Po první dávce i cvicích se dlouho nic nedělo, i přesto že tlak na žaludek zmizel, indikovala jsem si tedy klyzma, to ze mě ale vyšlo stejně čiré jako jsem jej zavedla. Po druhé dávce vody to v břiše zaškrundalo a trocha vody vyšla ven. Při celé očistě ze mě příliš mnoho vody nevyšlo a vždy trvalo poměrně dlouho než i to něco málo vyšlo (tipuji že tak polovina toho co jsem vypila) a k tomu jsem stále mírně učůrávala (což pravděpodobně znamená, že část vody odešla do ledvin a není mi jasné proč). Heřmánek mi ze střev nevyšel vůbec. A u vody, která protekla ze střev jsem čekala mnohem větší znečištění, nejvíce nečistot vyšlo při prvním průtoku a i když jsem se až k průtoku čisté vody nedostala, tak i poslední průtok (před heřmánkem) byl jen světlounce žlutý. Je možné že bych měla líná střeva, když průtok vody trval poměrně dlouho? A existují nějaké cviky, jak rozpohybovat střeva? Jako dítě jsem trpěla permanentní zácpou, chodila jsem tak jednou týdně, až zhruba poslední rok a půl (po objevení se ekzému) si stolici hlídám a chodím jednou, někdy i dvakrát denně). Před touto očistou jsem ještě necelý týden podávala ráno zelený jíl.
Nevíte čím by tyto problémy (hlavně s tím učůráváním) mohly být způsobeny? A jestli by pro příště mohlo pro lepší polykatelnost vody pomoci ten osolený výrar z pórku?
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob pro 15, 2012 9:00 pm 
Offline

Registrován: ned říj 09, 2011 7:23 pm
Příspěvky: 88
po Sankhapraksalaně se mi travení uvede do idealního stavu až 3-4 den po skončení očisty. Do té doby si musím úzkostlivě hlídat kombinaci potravin,a pití po jidle.Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 10:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
mil84 píše:
a co mozem pit v den ked som vykonaval sank pranksalanu? Mozem aj ovocne stavy, napr. jablkova alebo trebars citronadu s medom? Alebo len cista voda...

Osobně piji vodu a nikdy jsem s tím neměl problém, navíc se domnívám, že čím více dodáte sacharidů, tím větší škody si naděláte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 10:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Angela píše:
Dobrý den,
šanku jsem dnes prováděla po půl roce podruhé. Střeva mám ale nejspíš stále lenivá, musela jsem čekat a cvičit poměrně dlouho, dejme tomu 40 minut? Po prvním otřesu se ještě dlouhou chvíli nic nedělo, takže jsem do sebe lámala druhý hrnek a čekala. Po dalších cvicích se střeva rozjela, ale stále jsem pocitovala nevolnost. U třetího hrnku se mi najednou udělalo zle a já provedla první vrh. Čekal mě ale druhý a tento je důvod mého příspěvku. Cítila jsem veliký tlak na hrudi a když došlo k druhému vrhu, objevila se ve vodě krev. Stále žiji, takže snad se nic tak strašného nestalo, ale setkal jste se s tím?
Jinak na šance miluji ten pocit naprosto čistých útrob, myslím, že se to rovná zázraku \":wink:\"

Nebojte se, naprostá většina lidí má drobné vady sliznice, jak žaludku, tak střeva. Sliznice je vlastně naleptána, zeslabena a v chronickém zánětu a dost snadno se drobně trhá, což jste patrně absolvovala. Ničemu to nevadí, pokud není krvácení nějak masivní a s tím jsem se zatím nesetkal, vždy šlo o krvácení velice drobné, tedy poškození nějaké periferní cévky. Po několika vyčištěních se již nic takového neděje, sliznice zesílí a trhlinky se netvoří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 10:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
viktoriabures píše:
Dobrý den. Dneska jsem vyzkoušela Sankhapraksalana.
Snažila jsem se dodržovat postup podle instrukcí pana Jaroslava. Vypila jsem litr studené vody. Za 3/4 hodiny jsem začala pít 1,5l slané vlažné vody. Musím přiznat, že mi to nešlo vypít. Chtělo se mi zvracet. Pila jsem to skoro půl hodiny. Když jsem to vypila, objevily se stahy žaludku(předpokládám) a okamžitě jsem vodu s hleny spontánně vyzvracela. Další 1,5l jsem pila rychleji. Než jsem to stihla dopít, cítila jsem tlak v žaludku, poté kručení a následně došlo k defekaci. Myslela jsem si, že výkaly budou provazovité jako na obrázku z těchto internetových stránek, ale bylo to několik mini bobků(stabilní tvar, přesto si myslím, že byli mazlavé) a pak hnědá tekutina, v které byly zbytky pohankových bobů, a nějaké kousky (asi nestrávené zeleniny). Hnědá tekutina tekla téměř bez přestání. Vypila jsem poslední 1,5l a pomalu se barva tekutiny odcházející z konečníku začala barvit do žluta. Když byla tekutina světle žlutá, vypila jsem 1,5l heřmánkového čaje. 20minut ze mě odcházela tekutina. Pak jsem se najedla(rýže s máslem). Nyní piji čaje. Necítím se přesolená ani žíznivá. Mám se dobře.
Nevím, zdali to u mě proběhlo ideálně(místo tuhé stolice tekutina), ale jsem přes 2 měsíce na živé stravě a mé BMI je 23 a můj věk je 22,5. Tak předpokládám, že nejsem tolik zanesená a očista proběhla příznivě.
Hezký zbytek neděle.

Tak až na tu šavlovačku na začátku naprosto ukázkový průběh, čili příště už budete vědět jak na to a ani to zvracení se patrně konat nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon pro 17, 2012 10:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Kitti píše:
Dobrý den,
dnes jsem provedla svou první očistu a ráda bych se Vás zeptala na pár dotazů.
Až zpětně jsem zjistila, že jsem vodu poměrně málo osolila (dala jsem půl kávové lžičky na půllitrový hrneček) i tak jsem ale měla velký problém vodu vypít a na víc než nějaké 3,5 litry jsem se nedostala. Po první dávce i cvicích se dlouho nic nedělo, i přesto že tlak na žaludek zmizel, indikovala jsem si tedy klyzma, to ze mě ale vyšlo stejně čiré jako jsem jej zavedla. Po druhé dávce vody to v břiše zaškrundalo a trocha vody vyšla ven. Při celé očistě ze mě příliš mnoho vody nevyšlo a vždy trvalo poměrně dlouho než i to něco málo vyšlo (tipuji že tak polovina toho co jsem vypila) a k tomu jsem stále mírně učůrávala (což pravděpodobně znamená, že část vody odešla do ledvin a není mi jasné proč). Heřmánek mi ze střev nevyšel vůbec. A u vody, která protekla ze střev jsem čekala mnohem větší znečištění, nejvíce nečistot vyšlo při prvním průtoku a i když jsem se až k průtoku čisté vody nedostala, tak i poslední průtok (před heřmánkem) byl jen světlounce žlutý. Je možné že bych měla líná střeva, když průtok vody trval poměrně dlouho? A existují nějaké cviky, jak rozpohybovat střeva? Jako dítě jsem trpěla permanentní zácpou, chodila jsem tak jednou týdně, až zhruba poslední rok a půl (po objevení se ekzému) si stolici hlídám a chodím jednou, někdy i dvakrát denně). Před touto očistou jsem ještě necelý týden podávala ráno zelený jíl.
Nevíte čím by tyto problémy (hlavně s tím učůráváním) mohly být způsobeny? A jestli by pro příště mohlo pro lepší polykatelnost vody pomoci ten osolený výrar z pórku?
Děkuji za odpověď.

Tak, málo soli umožní vyšší vstřebávání vody do tkání, což je zde nežádoucí, čili příště asi trochu více soli. Cviky jsou normálně k nalezení na netu a nejde o nijak složitou sestavu. Jinak bych řekl dobrý průběh, který bude příště ještě lepší, tedy asi v pořádku


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz