Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 08, 2024 8:50 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob led 26, 2013 11:39 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
http://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a- ... -i-pomahat
to mně z omylu nevyvedete, protože podle mně jsou eskymáci překyselení jako všichni ostatní, kdo žijí jen na bílkovinách...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob led 26, 2013 8:29 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
Vševěd píše:
Z kefíru jsem se neposral, největší problém co s ním mám je brutální zahleňování. Druhý den ráno hromady hnědých chrlchrů z krku.
Prošel jsem tam a zpátky všechny kefíry v regálu, ze zvědavosti a všude byly 3 gramy laktózy na sto ml takže v litru - 30 gramů laktózy
a to je sakra dost.
Laktobacily nemůžou zabít candidu a candida nezabije laktobacily. Jsou to sousedi a když jeden uvolní místo druhý se tam natlačí.
Co je ale nejpodstatnější - těch probiotických kultur je tam opravdu málo, není to efektivní řešení. Je to příjemné na chuť, ale jako
efektivní zdroj probiotických kultur to může být u zdravého člověka, preventivně. Kandidát potřebuje větší dávky... už kvůli tomu, že
většina fungicidů funguje jen krátce - a proto je třeba toho využít co nejefektivněji.

Jedoznačně nejlepší bakterie proti candidě jsou v přípravku Mutaflor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned led 27, 2013 7:30 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Ates píše:
Jedoznačně nejlepší bakterie proti candidě jsou v přípravku Mutaflor.

To bych netvrdil tak jednoznačně, protože pokud je mi známo tak obsahuje pouze E. Coli. Málo se ví, že nechvalně proslulá E. Coli je součástí benefiční mikroflory a v ideálním případě plní mnoho prospěšných funkcí stejně jako candida.
Nicméně si myslím, že mutaflor bude účinný spíše pokud má někdo nedostatek právě E.Coli. A většinou pokud se bavíme o střevní dysbioze jedná se o nedostatek desítek prospěšných kmenů v různých poměrech.

Je pro mě také k zamyšlení, jestli firma, která se zabývá léčením střevní dysbiozy o tomto problému něco ví, když je schopná do tablet narvat maltodextrin. Negativní je také cena, za tyto peníze lze sehnat špičkové probiotika s desítkami kmenů a desítkami miliard bakterií včetně lactobiculas acc. DDS1 a s. boulardii, které konkrétně na candidu budou mít větší účinek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned led 27, 2013 8:59 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
sakul píše:
To bych netvrdil tak jednoznačně, protože pokud je mi známo tak obsahuje pouze E. Coli. Málo se ví, že nechvalně proslulá E. Coli je součástí benefiční mikroflory a v ideálním případě plní mnoho prospěšných funkcí stejně jako candida.
Nicméně si myslím, že mutaflor bude účinný spíše pokud má někdo nedostatek právě E.Coli. A většinou pokud se bavíme o střevní dysbioze jedná se o nedostatek desítek prospěšných kmenů v různých poměrech.

Je pro mě také k zamyšlení, jestli firma, která se zabývá léčením střevní dysbiozy o tomto problému něco ví, když je schopná do tablet narvat maltodextrin. Negativní je také cena, za tyto peníze lze sehnat špičkové probiotika s desítkami kmenů a desítkami miliard bakterií včetně lactobiculas acc. DDS1 a s. boulardii, které konkrétně na candidu budou mít větší účinek.

To se velice mýlíš. Tohle je jiný kmen E. Coli, tento není patogenní, ale prospěšný. Mám to na sobě odzkoušeno, že po něm candida ustupuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned led 27, 2013 11:53 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Myslím, že jsi si nepřečetl pořádně co jsem psal. E. coli je prospěšná v mnoha ohledech, tedy její fyziologický kmen a kromě toho, že stejně jako spousta dalších členů střevní mikroflory syntetizuje řadu vitamínů B a podílí se na trávení tak má schopnost hubit některé dysbatekterie a viry. Neviděl jsem avšak žádnou studii že má také schopnost hubit candidu, vyloučit to nemůžu.

U lidí kteří budou mít nedostatek e.coli (tedy často u těch kteří netráví laktozu nebo jsou na nedostatek testováni) bude tohle určitě dobrá volba, rozhodně si ale nemyslím že to je nejlepší probiotikum proti candidě. Je několik kmenů které kandidu velmi pravděpodobně ničí a také jak jsem již psal to že má někdo kandidozu téměř vždy znamená že má dysbakteriozu - tedy že mu chybí řada kmenů benefiční mikroflory ve velkém množství. Proto je dobré mít probiotika s širokou škálou kmenů a občas je měnit, proto je dobré pít tibetský kefír který má hodně druhů laktobacilů a bifidů.

V mnoha ohledech si myslím že za tyhle peníze je možné získat lepší volbu, ale možnost ke zkoušce až na ten maltodextrin to může být. Nicméně rád bych se pobavil s výrobcem aby mi řekl z jakého důvodu tam tahle věc a kolik tam toho je, protože na tom si candida smlsne jak na normálním cukru


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned led 27, 2013 11:54 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vševěde zkoušel jsi na sobě Mutaflor?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 8:18 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Ano. Ale nemůžu to ani pohanit, ani pochválit.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 1:12 pm 
Offline

Registrován: úte říj 02, 2012 3:15 pm
Příspěvky: 38
Som na diete od oktobra.Priznaky candidy boli chronicka unava,neskutočne bolesti kolien,nafukovanie,svrbenie konečnika/žiadne pečivo ,cukor,postupne som uberal ryžu,pohanku no proste všetko/Vaha z 85 kg na terajšich 71kg.Od 3 januara
stravu važim.Hodnoty môjho jedalničku su okolo 70g bielkovin,sacharidy som znižil na 40g,tuky 200g musim povedať väčšinou je to rastlinna strava,syry,bryndza,vajcia,papaya,avokado,sem tam nejaka ryba,kefir,orechy,semiačka,antimykotika.Beriem chlorid horečnaty,vitamin D3,B6,Jod,B-komplex,lactobacily /Super Dophilum/,dodavam hcl.
Podla ph papierikov mam v moči ketony.Sprievodnym znakom je bolenie hlavy.
Moja otazka na tunajšie forum ako dalej postupovat?
Ako dlho držať tvrdu dietu?
Ako sa dostanem z ketozy pomalym navyšovanim sacharidou?
Dalši problem je že v noci dostavam občasne krče do nôh čo s tym?
Dakujem za odpovede


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 6:46 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
adrian píše:
Som na diete od oktobra.Priznaky candidy boli chronicka unava,neskutočne bolesti kolien,nafukovanie,svrbenie konečnika/žiadne pečivo ,cukor,postupne som uberal ryžu,pohanku no proste všetko/Vaha z 85 kg na terajšich 71kg.Od 3 januara
stravu važim.Hodnoty môjho jedalničku su okolo 70g bielkovin,sacharidy som znižil na 40g,tuky 200g musim povedať väčšinou je to rastlinna strava,syry,bryndza,vajcia,papaya,avokado,sem tam nejaka ryba,kefir,orechy,semiačka,antimykotika.Beriem chlorid horečnaty,vitamin D3,B6,Jod,B-komplex,lactobacily /Super Dophilum/,dodavam hcl.
Podla ph papierikov mam v moči ketony.Sprievodnym znakom je bolenie hlavy.
Moja otazka na tunajšie forum ako dalej postupovat?
Ako dlho držať tvrdu dietu?
Ako sa dostanem z ketozy pomalym navyšovanim sacharidou?
Dalši problem je že v noci dostavam občasne krče do nôh čo s tym?
Dakujem za odpovede

Vynechte v začátcích všechno ovoce včetně papáji a také sýry, ty bezloktozove a bez plísní můžete zkusti začlenit až vymízí nejhorší příznaky

Udržujte stravu tak abyste nebyl v ketoze. To docílíte tak že sýry nahradíte zeleninou pijte klidně litr tibetského kefíru denně. Přidejte případne na ořechách včetně těch co mají více sacharidů jako jsou kešu a semínkách. Nicméně nezdá se mi že s touto stravou byste v ketoze měl být.

Ta váha vám klesá strašně rychle. Vzhledem k tomu že tuků i bílkovin zdá se máte hodně tak máte zřejmě narušené trávení tuků, což je při kandidě bežné anebo jste celou dobu opravdu v ketoze. Dodávejte betain a probiotika ve velkém, zvažte větší přísun bio živočišných bílkovin. Jezte bio vajec co zvládente, ideálně syrové žloutky.

Béčka dodávejte v co nejsilnějším bkomplexu, ideálně B100.

Tvrdou dietu držíte do doby než zmizí většina příznaků, pak postupně zkoušíte po jednom zařazovat potraviny ze skupiny 2. Tohle může trvat mnoho týdnů i měsíců, je to značně individuální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 10:05 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Ještě se krátce vrátím k diskuzi ohledně počátků dieta a mého doporuičení najíždět pomalu, citlivě a z počátku bez fungicidů.

K tomu co je možné najít na zahraničních forech a co je i má zkušenost mám jeden čerstvý příběh. Nedávno se na mě obrátila paní ze Slovenska ohledně svého syna, který má všechny příznaky těžké střevní dysbiozy, dlouho rozjeteé kandidy spojené s hormonální nerovnováhou a dalšími symptomy.

Najeli jsme na jemný postup pouze s dietou, bez koncentrovaných nebo přírodních fungicidů. Nicméně navzdory mému doporučení hned od začátku pil slušné množství tibetského kefíru. Po necelém týdnu skončil na pohotovosti s typickými příznaky otravy acetaldehydem a přemírou tvorbu histaminu. Plísně byli vybíjeny příliš rychle a přetížené orgány nezvládly další velké příval toxinů. Naštěstí se nestalo nic tragického a díky této reakci se jasně potvrdilo, že jsme uhodili hřebíček na hlavičku .Přesto opakuji, že je nutné v těchto případech postupovat opatrně.

Pokud bude mít chuť, třeba tu k tomu přidá pár slov.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 28, 2013 11:41 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Cez víkend sme naozaj skončili na pohotovosti.Syn nabehol na nízkosacharidovú dietu pred necelými dvomi týždňami,pretože od troch mesiacov ho trápi atop.ekzém.Fungoval roky na sladkom,na bielom pečive,zmrzlinách,kadejakých umelých jogurtoch a hlavne pribináčkoch.
Začal teda jesť nízkosacharidovú stravu,ale zaradil naozaj naraz veľké množtvo kefíru /vyše pol litra,ďalší liter za dva dni/.Veľmi mu chutil.
V piatok podvečer sa po tele začal objavovať kožný výsev,ktorý svrbel,postupne po celom tele aj na tvári.Ráno to bolo lepšie,poobede opäť reakcia,veľmi rýchly priebeh,ktorý skončil opuchnutím pery,až pocitom opuchu v hrdle.Bol do rána na sledovaní v nemocnici,kde po podaní antihistaminika sa stabilizoval.Na moju otázku,prečo má acetónový dych,mi lekár nevedel odpovedať,v moči mal len stopy ketonov.Vlastne acetón bolo cítiť už od piatku a ešte včera večer. Dnes je to zatiaľ v poriadku.Pátrali sme,čo vyvolalo takúto reakciu,konkrétne ktorá potravina,ale k ničomu sme nedospeli.Mali sme podozrenie na vajíčka,bylinky,vitamíny...Nakoniec nám sakul vysvetlil,ako to masívne vymieranie funguje a aké môže mať následky,keď sa človek ponáhľa.Neverila by som tomu,keby som to na vlastné oči nevidela.Nevzdávame sa a pokračujeme aj napriek takýmto ťažkým príznakom vymierania tej premnoženej potvory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 29, 2013 1:27 am 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Opravdu se máme bát ketozy ?
http://healthcorrelator.blogspot.cz/201 ... -what.html
Tady chlapík jedl 15 let každý den zhruba 25 vajec a dožil se 88 let :- )
tomu říkám anticandida diet
PS: berte to pouze jako zajímavost a né doporučení


Naposledy upravil smajliss dne úte led 29, 2013 11:56 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 29, 2013 2:41 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
janin píše:
.....Na moju otázku,prečo má acetónový dych,mi lekár nevedel odpovedať,v moči mal len stopy ketonov.Vlastne acetón bolo cítiť už od piatku a ešte včera večer. Dnes je to zatiaľ v poriadku.Pátrali sme,čo vyvolalo takúto reakciu,konkrétne ktorá potravina,ale k ničomu sme nedospeli.Mali sme podozrenie na vajíčka,bylinky,vitamíny...Nakoniec nám sakul vysvetlil,ako to masívne vymieranie funguje a aké môže mať následky,keď sa človek ponáhľa.Neverila by som tomu,keby som to na vlastné oči nevidela.Nevzdávame sa a pokračujeme aj napriek takýmto ťažkým príznakom vymierania tej premnoženej potvory.

Aceton jsem citil pri prvnich pustech. A myslim, ze jsem to i nekde cetl ze to je normalni. pri dalsich pustech uz jsem to nemel.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 29, 2013 12:29 pm 
Offline

Registrován: úte led 29, 2013 12:20 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, moc Vás prosím o radu. Už od malička trpím vaginálními mykozami. Hodně mě to omezuje a trápí. Každý můj přítel se se mnou léčil (já kapsle, on mastička). Pomohlo to však přibližně na 14 dní a pak se to opět vrátilo. Jsem zoufalá. Nyní mám nového přítele,jsme spolu krátce, asi 3 měsíce. Asi před měsícem jsem dostala mykozu. Nevím z čeho, mám jí chronickou. Tak jsem se přeléčila, příteli však nic neřekla, kvůli studu a nejspíš ji na mě přenesl. Asi 3 dny zpátky jsem mu to vysvětlila, že na to trpím. Nadšený nebyl, ale začali jsme oba brát mms2. On se odmítl mazat něčím z lékárny a já jsem zoufalá. Mám strach, že mms2 nepronine až tak hluboko a jemu mykozu nevyléčí. Mám v plánu si začít dělat klystýry, držet protikvasinkou dietu, protože jakkýkoliv přípravek z lékárny mi pomohl asi na 14 dní. Je mi 21 let, jsem jinak udravá, imunitu si myslím, že mám dobrou, tak kde může být problém? A ještě bych se chtěla prosím zeptat, jak přeléčit efektivně přítele, abychom to na sebe stále nepřenášeli. Napadli mě koupele s mms a mms2 brát perorálně. Předem moc děkuji za odpověď. (omlouvám se, jsem tu poprvé a asi jsem udělala nové téma)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 29, 2013 7:13 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
pv33 píše:
Aceton jsem citil pri prvnich pustech. A myslim, ze jsem to i nekde cetl ze to je normalni. pri dalsich pustech uz jsem to nemel.

Při půstech je to normální, protože tam je příjem cukrů nula. Proitiplísňová dieta na obnovení střevní mikroflory je však nízkosacharidová a ne bezsacharidová. Množství cukrů by mělo být takové, aby se člověk nedostal na delší dobu do ketozy a cukry by měly být z potravin, které mají vysokou přidanou hodnotu jako je zelenina, kysané výrobky apod.

Někdy je potravina prospěšná navzdory vyššímu obsahu cukrů, tedy klady převáží nad zápory. Můžou to být nekteré škrobnaté zeleniny, ovoce, pohanka, rajčata apod.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz