Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 20, 2024 1:50 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 215 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2010 12:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Toto ma zaujalo. Ak teda pečeň nepracuje ako má, pretože je zanesená, bude stolica červená (teda takej cviklovej farby)? Ja som myslela, že to tak má byť a že cvikla proste farbí všetko do cviklovej farby. Podľa tej farby som zistila, že hrubé črevo asi u mňa nepracuje až tak zle, pretože cvikloidná stolica odíde tak maximálne do 20 hodín, niekedy aj oveľa skôr tak za 1/2 dňa, ak si nedám predtým niečo nezdravé \":)\" . Je pravda, že cviklu ako takú nejem odkedy mám Angela a pijem iba cviklovú šťavu spolu s mrkvovou a občas prihodím do tohto základu celer, reďkovku, zemiak alebo niečo iné podľa toho čo momentálne mám na porúdzi. Na pečeň sa už chystám, takže ak dokáže iba šťava z cvikle spolu s mrkvovou neprecedená cez žiadne sitko farbiť, tak moja pečeň o ktorej som si doteraz myslela, že zvláda pomerne šlušne, bude zanesená. Ak teda prečistím pečeň, nebude cvikla farbiť?

To určitě ne, barvit bude, ale ne do červena, spíše ta barva bude velmi tmavá, až do černa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2010 1:18 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
To určitě ne, barvit bude, ale ne do červena, spíše ta barva bude velmi tmavá, až do černa.

Ako pecen suvisi so stavom stolice? To skor so stavom mocu, a ten ked je cierny, tak to je uz velmi velmi zle. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pát úno 26, 2010 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Ako pecen suvisi so stavom stolice? To skor so stavom mocu, a ten ked je cierny, tak to je uz velmi velmi zle. \":-)\"

S tou močí máte pravdu, to už je opravdu dost pozdě, ale u té řepy jde o to, jak dobře trávíte a pokud dobře fungují játra, tak skoro zmizí i ta červená barva řepy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 11:54 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Jasně.
K tomu gruntování jater, šlo o ten článek, který jste publikoval v časopise nápadů s epsomskou solí atd? Sůl bych si ještě musel objednat, v lékarně nebylo možné ji sehnat.
Byla by ještě nějaká jiná momentálně rychleji dostupnější možnost.
Ostropestřec by také mohl podpořit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 8:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Jasně.
K tomu gruntování jater, šlo o ten článek, který jste publikoval v časopise nápadů s epsomskou solí atd? Sůl bych si ještě musel objednat, v lékarně nebylo možné ji sehnat.
Byla by ještě nějaká jiná momentálně rychleji dostupnější možnost.
Ostropestřec by také mohl podpořit?

Ano, nyní je to celé i na hlavních stránkách, tak si to vytiskněte. Epsomskou sůl vám mohu poslat, nabízím ji v inzerci a je tam také chlorid hořečnatý, který je výborný na doplnění hořčíku. Ostropestřec je určitě dobrý na regeneraci jater, ale vyčistit je dokáže pouze ta kůra.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 12:15 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Dobře.
Mohl byste uvést ješte další vhodný běžně denně dostupný zdroj vápníku jako mák a sezam?
Někde bylo napsáno že by měl člověk denně konzumovat 1400mg vápníku a že ve 100g máku (což by bylo zřejmě víc než 2 lžíce) je ho 1000. Je to tak?
A může mít mák při dlouhodobém braní nevhodné vedlejší účinky vzhledem k jeho spojitosti s opiem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: stř bře 03, 2010 5:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Dobře.
Mohl byste uvést ješte další vhodný běžně denně dostupný zdroj vápníku jako mák a sezam?
Někde bylo napsáno že by měl člověk denně konzumovat 1400mg vápníku a že ve 100g máku (což by bylo zřejmě víc než 2 lžíce) je ho 1000. Je to tak?
A může mít mák při dlouhodobém braní nevhodné vedlejší účinky vzhledem k jeho spojitosti s opiem?

Tak napište do vyhledavače „zdroje vápníku“ a čtěte. Netuším, kde jste co četl, ale mnoho nemocí je z vyloženého přebytku vápníku a vy hledáte jeho zdroje. Co se týká opia, tak bych musel být zfetovaný každý den, protože mák, jako velice levný zdroj vápníku, železa a dalších látek, využívám denně, již mnoho let a neshledal jsem zatím žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 11:56 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Jasně.
Nějaké vyhledávání jsem už zkoušel. Doporučovali hlavně mléčné výrobky, tavené sýry, eidam apod....
Tak by to vypadalo hlavně na denní mák, sezam, případně ořechy, zelenina.
O té doporučené denní dávce 1400mg a obsahu vápníku 1000mg na 100g máku jsem četl v lékařské poradně.
Jinde zase bylo uvedeno že ve 100g je 1400mg.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: čtv bře 04, 2010 3:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Jasně.
Nějaké vyhledávání jsem už zkoušel. Doporučovali hlavně mléčné výrobky, tavené sýry, eidam apod....
Tak by to vypadalo hlavně na denní mák, sezam, případně ořechy, zelenina.
O té doporučené denní dávce 1400mg a obsahu vápníku 1000mg na 100g máku jsem četl v lékařské poradně.
Jinde zase bylo uvedeno že ve 100g je 1400mg.

Opravdu nejvhodnější zdroj je sezam, ale je dost drahý, hned potom mák a další semínka a oříšky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 7:24 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Pavelka. píše:
Jasně.
Nějaké vyhledávání jsem už zkoušel. Doporučovali hlavně mléčné výrobky, tavené sýry, eidam apod....
Tak by to vypadalo hlavně na denní mák, sezam, případně ořechy, zelenina.
O té doporučené denní dávce 1400mg a obsahu vápníku 1000mg na 100g máku jsem četl v lékařské poradně.
Jinde zase bylo uvedeno že ve 100g je 1400mg.

Tak to vymenovali najhorsie zdroje vapnika, tavene syry su uplne najhorsi zdroj vapnika, telu ho doslova odoberaju.
Potreba vapnika zavisi od stavu prekyselenia, ked telo nema preco neutralizovat zaplavu prekyselenia, naco potrebuje prave vapnik, postacia ovela mensie davky. Odhadom 250-500mg na den. Uz pojedanie ovocia zabezpeci dostatok vapnika, a take pomarance v nom exceluju...napriklad ked jes denne iba pomarance, v pohode ziskas aj 1000mg vapnika, navyse je vapnik v nich dobre vstrebatelny, a kedze su alkalizujce, telo moze vsetok ten vapnik vyuzit a nemusi nim neutralizovat prekyselenie. Cize, staci pojedat ovocie, pit zeleninove stavy, a male mnozstvo semienok/orechov (do 50g denne), a nebude ti chybat takmer nic. Ono, keby nebola nasa planeta zaneradena, tak nechyba vobec nic, ale takto sa treba prisposobit dobe, a treba este zopar veci doladit.
Co sa tyka doporuceni lekarov, vsimaj, ako potreba vapnika narasta. Kedysi to bolo 800mg denne, nedavno 1000mg denne, a dnes sa uz vyjadruju skor o 1200-1500mg denne. Preco? Lebo ludia su stale viac prekyseleny, a mliecne vyrobky im vo vapniku vobec nepomahaju, preto si myslia, ze ich je treba stale viac a viac.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 10:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Tak to vymenovali najhorsie zdroje vapnika, tavene syry su uplne najhorsi zdroj vapnika, telu ho doslova odoberaju.
Potreba vapnika zavisi od stavu prekyselenia, ked telo nema preco neutralizovat zaplavu prekyselenia, naco potrebuje prave vapnik, postacia ovela mensie davky. Odhadom 250-500mg na den. Uz pojedanie ovocia zabezpeci dostatok vapnika, a take pomarance v nom exceluju...napriklad ked jes denne iba pomarance, v pohode ziskas aj 1000mg vapnika, navyse je vapnik v nich dobre vstrebatelny, a kedze su alkalizujce, telo moze vsetok ten vapnik vyuzit a nemusi nim neutralizovat prekyselenie. Cize, staci pojedat ovocie, pit zeleninove stavy, a male mnozstvo semienok/orechov (do 50g denne), a nebude ti chybat takmer nic. Ono, keby nebola nasa planeta zaneradena, tak nechyba vobec nic, ale takto sa treba prisposobit dobe, a treba este zopar veci doladit.
Co sa tyka doporuceni lekarov, vsimaj, ako potreba vapnika narasta. Kedysi to bolo 800mg denne, nedavno 1000mg denne, a dnes sa uz vyjadruju skor o 1200-1500mg denne. Preco? Lebo ludia su stale viac prekyseleny, a mliecne vyrobky im vo vapniku vobec nepomahaju, preto si myslia, ze ich je treba stale viac a viac.

Máte pravdu, čím více vápníku, tím více můžeme sežrat kyselin, je to opravdu skvěle podané a lidé na to slyší, protože se chtějí přežírat kyselinami. Navíc pokud dodáte vápník bez hořčíku, tak zanášíte tělo jako rychlovaznou konvici a vytváříte si spoustu nemocí, které pak zase může někdo léčit, je to opravdu paradoxní, jak jsou lidé hloupí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 12:29 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Dobře. Díky.

Zhruba 14 dní jsem pravidelně ráno trénoval a čistil žaludek. Pak přišel znovu pokus o Sankhapraksalanu.
Vypil jsem počáteční dávku slané vody chvíli čekal pak cvičil, došlo i na skákání což se zdálo vést k úspěchu. Zhruba po deseti minutách prošla nějaká voda spolu s řídkými kaly. Zkusil jsem vypít druhou část soli s vodou. Podařilo se to ze tří čtvrtin. Zase cvičení. Po několika minutách prošla nějaká voda. Chtěl jsem to ukončit, vypil jsem trochu čaje ale pak šlo ven vrchem velké slané vody množství spolu s čajem a větším množstvím krve. Když se vyprázdnil žaludek, vypil jsem další část čaje ale ten se zhruba půlminutovým spožděním bez potíží zase procházel spodem. Pak raději rýže atd.
Jaký je váš názor? Připisoval bych to k nevhodné stolici i když se zdála být v pořádku. Několik dní předtím jsem téměř vynechával moučné, mléčné výrobky ale...
Co ještě a hlavně v jídle vynechat aby se tělo, stolice připravily na Sankhapraksalanu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: pon bře 08, 2010 11:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Dobře. Díky.

Zhruba 14 dní jsem pravidelně ráno trénoval a čistil žaludek. Pak přišel znovu pokus o Sankhapraksalanu.
Vypil jsem počáteční dávku slané vody chvíli čekal pak cvičil, došlo i na skákání což se zdálo vést k úspěchu. Zhruba po deseti minutách prošla nějaká voda spolu s řídkými kaly. Zkusil jsem vypít druhou část soli s vodou. Podařilo se to ze tří čtvrtin. Zase cvičení. Po několika minutách prošla nějaká voda. Chtěl jsem to ukončit, vypil jsem trochu čaje ale pak šlo ven vrchem velké slané vody množství spolu s čajem a větším množstvím krve. Když se vyprázdnil žaludek, vypil jsem další část čaje ale ten se zhruba půlminutovým spožděním bez potíží zase procházel spodem. Pak raději rýže atd.
Jaký je váš názor? Připisoval bych to k nevhodné stolici i když se zdála být v pořádku. Několik dní předtím jsem téměř vynechával moučné, mléčné výrobky ale...
Co ještě a hlavně v jídle vynechat aby se tělo, stolice připravily na Sankhapraksalanu?

Je docela divné, že při běžné očistě žaludku vám krev nejde a při této proceduře ano. Jinak vše ostatní odpovídá zanesenému střevu, které se velice pomalu pohybuje. Pro správné procházení vody bych vyzkoušel tak jeden, až dva dny jíst jenom ovoce zeleninu a ořechy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 9:07 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Dobře.
Ještě k tomu vápníku a hořčíku. Je nutné brát je společně nebo stačí když např ráno hořčík, odpoledne mák atd?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potravina proti úzkosti.
PříspěvekNapsal: úte bře 09, 2010 10:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28369
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Dobře.
Ještě k tomu vápníku a hořčíku. Je nutné brát je společně nebo stačí když např ráno hořčík, odpoledne mák atd?

Vápník rozhodně neberte, toho má skoro každý nadbytek usazený ve tkáních a je potřeba to naopak hořčíkem rozpustit, což dostane vápník do krve a ta ho dopraví do míst, kde vám chybí. Jinak mák jíst můžete, hlavně kvůli železu, na lepší tvorbu krve.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 215 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz