Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 22, 2024 10:51 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 581 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon lis 19, 2012 10:05 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Dobrý den,
zajímalo by mě z jakého důvodu je někdy papírek na měřění ph syté barvy a jindy barva úplně světlounká.
Moje 4 letá dcera má pokaždé, když jí změřím moč výraznou sytou barvu, bez ohledu na to, zda papírek ukazuje ph 6 nebo 7 či více, já mám barvu o něco světlejší a můj manžel zas úplně vyšisovanou. Znamená to něco zásadního? Díky za reakce. Pavluša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř lis 28, 2012 11:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
pavel53 píše:
Ahoj Jardo, prováděl jsem a provádím odkyselování - vrchem pomocí sody a spodem klystýry - ze začátku také pomocí sody, ale jen 1-2x a dále jen s MMS. Můj problém je, že střeva mám dlouhodobě až příliš zásaditá - Albu Phan náměrem vždy ukazuje pH 9! Stolice je většinou řídká až gelovitá a často se i bojím jen pšouknout proto, že jsem pak vlhký (nékdy i posr...! \":(\" ) a to je velmi nepříjemné. Klystýry dělám již jen preventivně 1 - 2x/měs. vždy asi se 3-5 kapkami MMS a občas i s vývarem z hřebíčku. Stravuji se většinou běžně, nedržím diety, piji jen převařenou (pH 7,3) a ionizovanou vodu (pH 12), přičemž moč mám potíž udržet v průměru alespoň na pH 6-6,5....stále mě bolí žaludek, na oberonu mi naměřili žaludeční vředy, endoskopie tvrdí refluxní zánět jícnu. Problémy mám se slinivkou, bolesti v zádech, především pod levou lopatkou.
Dočetl jsem se, že by to mohla být poškozená slezina a ve střevech v tak vysoce zásaditém prostředí Candida Albicans. Myslíte si, že je to tím? A jak mám tyto problémy řešit co nejjednodušeji?
Děkuji, Pavel

Tak zní to logicky a osobně bych si udělal krkací test, přičemž se domnívám že kyselinu v žaludku mít nebudete, tedy si nekrknete. Pokud to bude takto, jak se domnívám, pak vám dodávání HCl stolici zlepší-zahustí a kvasinky eliminuje, čili by jste to mohl pořídit i celkem snadno vyladit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř lis 28, 2012 11:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Pavluša píše:
Dobrý den,
zajímalo by mě z jakého důvodu je někdy papírek na měřění ph syté barvy a jindy barva úplně světlounká.
Moje 4 letá dcera má pokaždé, když jí změřím moč výraznou sytou barvu, bez ohledu na to, zda papírek ukazuje ph 6 nebo 7 či více, já mám barvu o něco světlejší a můj manžel zas úplně vyšisovanou. Znamená to něco zásadního? Díky za reakce. Pavluša

Patrně rozdíl v koncentraci moče, manžel asi jinak pije.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2012 12:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 14, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 49
Dobrý den pane Jaroslave.
Moje matka mi přinesla článek v časopise o účincích sody bicarbony s javorovým sirupem (svařeno na 42°C) a užívat denně lžičku pro vyčištění těla. Procházela jsem si tady různá vlákna, ale takové užívání jsem nenašla. Nevím, jestli tento způsob je pro zakyseleného člověka nějakým přínosem. Snažím se čistit tělo vhodnou stravou - převážně syrovou, hodně zelených smoothie, ráno na lačno piju na klouby MSM s citrónovou šťávou a snažím se být co nejvíc na vzduchu a chodím plavat do venkovního bazénu.
Nevím, jestli bych měla tu sodu užívat tak jak je výše popsáno. Jsem sice zakyselená stále dost, ale zlepšuji se, cítím to na sobě, nechci nic hnát silou. Mám sice špatně funkční lymfatický systém, ale speciálními masážemi 1x týdně 2 -3 hodiny, plaváním a stravou jsem ho opravdu hodně zlepšila. Byla jsem celá zatvrdlá, boulovatá, teď už je tělo měkké a opravdu cítím velikou úlevu. Moje matka by ráda, aby šlo všechno nejlépe hned... Jenže já vím, že takové překotné "hurá akce" mají spíše opačný účinek.
A taková věc jako je zanešená lymfa není záležitostí chvilky. Zkoušela jsem dříve všechno možné, včetně půstů, které mi sice pomohly, ale po přechodu na vařené se postupně vše vrátilo. Tento způsob stravování a života jsem si už zaběhla (někdy mám výpadek, ale i tak jsem spokojená). K vařenému v běžných denních dávkách bych se už nikdy nevrátila.
Myslíte si, že bych sodu bicarbonu měla zařadit? Moc děkuji za Váš pohled.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2012 9:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Pavlína píše:
Dobrý den pane Jaroslave.
Moje matka mi přinesla článek v časopise o účincích sody bicarbony s javorovým sirupem (svařeno na 42°C) a užívat denně lžičku pro vyčištění těla. Procházela jsem si tady různá vlákna, ale takové užívání jsem nenašla. Nevím, jestli tento způsob je pro zakyseleného člověka nějakým přínosem. Snažím se čistit tělo vhodnou stravou - převážně syrovou, hodně zelených smoothie, ráno na lačno piju na klouby MSM s citrónovou šťávou a snažím se být co nejvíc na vzduchu a chodím plavat do venkovního bazénu.
Nevím, jestli bych měla tu sodu užívat tak jak je výše popsáno. Jsem sice zakyselená stále dost, ale zlepšuji se, cítím to na sobě, nechci nic hnát silou. Mám sice špatně funkční lymfatický systém, ale speciálními masážemi 1x týdně 2 -3 hodiny, plaváním a stravou jsem ho opravdu hodně zlepšila. Byla jsem celá zatvrdlá, boulovatá, teď už je tělo měkké a opravdu cítím velikou úlevu. Moje matka by ráda, aby šlo všechno nejlépe hned... Jenže já vím, že takové překotné "hurá akce" mají spíše opačný účinek.
A taková věc jako je zanešená lymfa není záležitostí chvilky. Zkoušela jsem dříve všechno možné, včetně půstů, které mi sice pomohly, ale po přechodu na vařené se postupně vše vrátilo. Tento způsob stravování a života jsem si už zaběhla (někdy mám výpadek, ale i tak jsem spokojená). K vařenému v běžných denních dávkách bych se už nikdy nevrátila.
Myslíte si, že bych sodu bicarbonu měla zařadit? Moc děkuji za Váš pohled.

Tak ono to funguje, nicméně já raději používám místní dostupné prostředky, které doporučuji, tedy melasa, soda a citrónová šťáva od každého lžička, zalít vodou, zamíchat a vypít. Uvedený postup je prakticky stejný jako ten co uvádíte vy, tak si vyberte a užívat ji klidně můžete, pouze si měřte pH moče ono není dobré ani nízké ani vysoké pH, zabít vás můžou obě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob pro 22, 2012 9:11 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 14, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 49
Děkuji, tak trochu se toho bojím a asi raději budu postupovat jako dosud.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob pro 22, 2012 9:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Pavlína píše:
Děkuji, tak trochu se toho bojím a asi raději budu postupovat jako dosud.

Není čeho se bát, pokud nedostanete pH dlouhodobě nad hodnotou 8,5 není důvod k obavám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon pro 24, 2012 7:27 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
Pan Jardo chcem sa opytat, uz cca dva roky kazde rano berem na lačno na odkyslenie Kalinat-hydrogen uhlicitan draselny.KHCO3, pol CL a potom jem az o 1,5-2 hod, kedze neutralizujem kyseliny porebne na travenie...Cital som niekde na fore, ze zmes na odkyslenie podla Sandera sa uziva pol hod, pred jedlo, preto sa pytam, ci by som mohol aj KHCO3 uzit pol hod, pred jedlom, ci potom prebehne spravne travenie jedla, ked podla mna pocas jedenia este stale budu chybat traviece kyseliny....dufam,ze mi rozumiete, co chcem....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon pro 24, 2012 11:31 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 15, 2011 7:34 am
Příspěvky: 90
Bydliště: Sereď
Pan Jardo este som zabudol k predchadzajucemu prispevku uviest,ze uzivam tento betain hcl 650 mg http://www.iherb.com/Source-Naturals-Be ... ablets/970 zvycajne vypijem chvilku pred jedlom,alebo niekedy s jedlom 1 cps, popripade aj 1 cps pancreatinu http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat ... psules/716 niekedy aj 2 cps. Myslite,ze by to mohlo stacit na dostatocne stravenie jedla??


Přílohy:
betain 180.jpg
betain 180.jpg [ 7.72 KiB | Zobrazeno 15402 krát ]
pancreas 4x500.jpg
pancreas 4x500.jpg [ 6.56 KiB | Zobrazeno 15402 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř pro 26, 2012 9:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Milandr píše:
Pan Jardo chcem sa opytat, uz cca dva roky kazde rano berem na lačno na odkyslenie Kalinat-hydrogen uhlicitan draselny.KHCO3, pol CL a potom jem az o 1,5-2 hod, kedze neutralizujem kyseliny porebne na travenie...Cital som niekde na fore, ze zmes na odkyslenie podla Sandera sa uziva pol hod, pred jedlo, preto sa pytam, ci by som mohol aj KHCO3 uzit pol hod, pred jedlom, ci potom prebehne spravne travenie jedla, ked podla mna pocas jedenia este stale budu chybat traviece kyseliny....dufam,ze mi rozumiete, co chcem....

Tak snad rozumím, ale stanovit přesnou dobu těžko někdo dokáže. Předpokládám, že ten čas potřebný k vytvoření HCl se bude u jednotlivých osob značně lišit a to možná v násobcích. Nicméně u naprosté většiny lidí s trávicími problémy bude asi půl hodiny málo, viděl bych to na více jak hodinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: stř pro 26, 2012 9:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Milandr píše:
Pan Jardo este som zabudol k predchadzajucemu prispevku uviest,ze uzivam tento betain hcl 650 mg http://www.iherb.com/Source-Naturals-Be ... ablets/970 zvycajne vypijem chvilku pred jedlom,alebo niekedy s jedlom 1 cps, popripade aj 1 cps pancreatinu http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat ... psules/716 niekedy aj 2 cps. Myslite,ze by to mohlo stacit na dostatocne stravenie jedla??

Tak to zase mění situaci, pak nejde o to jaký čas je potřeba na vytvoření HCl, protože pokud kyselinu dodáte, tak tam prostě bude za předpokladu, že se nepotká přímo s tím odkyselovačem a na to patrně půl hodiny stačí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob úno 16, 2013 2:32 pm 
Offline

Registrován: sob úno 16, 2013 2:25 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den pane Jardo. Potřebuju poradit. Firma Fichema prodává tento betain HCL http://www.fichema.cz/chemikalie-betain ... 7_179.html Chci si ho objednat, ale nevím jak jej používat. Prodávají i kapsle, http://www.fichema.cz/zelatinove-tobolk ... -1202.html takže by neměl být problém je naplnit a spolknout. Jenomže nevím kolik množství do kapsle dát a jestli není příliš koncentrovaný. Nebo jestli by to šlo rozpustit ve vodě a vypít? Cena je oproti lékárně víc než přijatelná...
Dá se souhlasit i s tímto článkem? http://www.swanson.cz/uzivani-betainu-hcl
A ještě bych se chtěl zeptat- Mohu ho užívat, když užívám Pangrol?

Děkuji za odpověď.


Naposledy upravil lorenc dne sob úno 16, 2013 10:20 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob úno 16, 2013 2:56 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
lorenc píše:
Dobrý den pane Jardo. Potřebuju poradit. Firma Fichema prodává tento betain HCL http://www.fichema.cz/chemikalie-betain ... 7_179.html Chci si ho objednat, ale nevím jak jej používat. Prodávají i kapsle, takže by neměl být problém je naplnit a spolknout. Jenomže nevím kolik množství do kapsle dát a jestli není příliš koncentrovaný. Nebo jestli by to šlo rozpustit ve vodě a vypít? Cena je oproti lékárně víc než přijatelná...
Dá se souhlasit i s tímto článkem? http://www.swanson.cz/uzivani-betainu-hcl
A ještě bych se chtěl zeptat- Mohu ho užívat, když užívám Pangrol?

Děkuji za odpověď.

V té fichemě mají spoustu zajímavých věcí (a také spoustu šíleností ). Tušíte jaká je kvalita těch produktů, zdali je to spolehlivý zdroj?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob úno 16, 2013 10:04 pm 
Offline

Registrován: sob úno 16, 2013 2:25 pm
Příspěvky: 8
Vše je v lékárenské kvalitě. Fichema je ověřený zdroj. Kupujeme od ní Propylenglykol a glycerin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned úno 17, 2013 11:30 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
lorenc píše:
Vše je v lékárenské kvalitě. Fichema je ověřený zdroj. Kupujeme od ní Propylenglykol a glycerin.

Díky za zprávu. Myslím že v lék. ne, většina toho je v potravinářské kvalitě


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 581 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz