Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 08, 2024 1:26 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2013 10:18 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Stačí se podívat do inkriminovaného vlákna, jak je ta skupina početná...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř úno 20, 2013 10:41 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Vie niekto poradit kde zohnat tekutu kyselinu kaprylovú na candidu? dakujem. Silvia


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 21, 2013 8:08 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Caproyl (http://www.wholeapproach.com)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 21, 2013 8:15 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
zajímavý článek, nejen o tom, ve kterém střevě to vlastně žije kvasinka \":wink:\"
http://www.anamneza.cz/Strevni-houba-St ... /nemoc/172

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 21, 2013 10:26 am 
Offline

Registrován: sob úno 11, 2012 11:32 pm
Příspěvky: 15
Zdravim, narazil jsem na zajímavý článek o plivacím testu http://owndoc.com/candida-albicans/spit ... nreliable/ jinými slovy na vyděšenejch lidech se nejlíp vydělávaj prachy, že:) Zajímalo by mě, jestli jste si někdo s pozitivním plivacím testem nechal udělat i testy z krve a zda se výsledky shodovaly?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 21, 2013 12:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
stejski píše:
Jardovi, Sakulovi a Vševědovi: bavil jsem se s jedním členem fóra ohledně pálivé papriky a tvrdil, že asi kromě kandidy hubí i laktobacily a že když jedl hodně ostry tak měl řídkou stolici, co si o tom myslíte?

Tak ono nic není absolutně jasné a jednoznačně dokonalé, vždy jde o souhru mnoha faktorů, jak vám správně odpovídá člen sakul. Vždy půjde o dávkování a individuální snášenlivost, nicméně se domnívám, že pozitivní vlastnosti převažují a rozhodně to nezahubí veškeré pozitivní bakterie, to by ve východních zemích již nikdo nežil, protože tam se jídla dělají tak pálivá, že je místní člověk prostě pozřít nedokáže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 21, 2013 12:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Inženýre, možná se budu opakovat, ale:
na začátku je perfektně fungující imunita /pokud má někdo štěstí/. Ta je z největší části ve střevech a je závislá na tom,
kolik je v ní prospěšných bakterií. Pokud začneme ty dobré bakterie likvidovat, ubývají a zhoršuje se - imunita. Ano, imunita
je tvořena z hlavní části prospěšnými bakteriemi a proto se doporučuje na její posílení užívat laktobacily. Pokud jsou přemnoženy
kvasinky ve střevech, je potřeba je zredukovat a nahradit prospěšnými bakteriemi.

Tím, že zredukujeme kvasinky /fungicidními látkami/ a na jejich místo nasadíme prospěšné bakterie /prebiotika/ obnovíme si imunitu.

Vždycky rostu, když někdo napíše, že stačí nabudit imunitu a candida se vyléčí sama. Mluvíte pořád o tomtéž o čem já, jenom
Vám to jaksi nedochází:-) proto je po ATB imunita zhoršená a je nutno ji obnovit - probiotiky.

Imunita se odehrává z největší části ve střevech! Už to chápete? Když budete užívat rok v kuse ATB - imunitu si zhoršíte, o tom
doufám nebudeme polemizovat. A jakým způsobem si ji zhoršíte? Ano, velmi správě: tím, že si snížíte množství probiotických
bakterií ve střevech. A jediný způsob, jak si imunitu zase zlepšit, je přesně to, o čem celou dobu mluvím...

Já myslím, že to není napsané příšerně, naopak je to naprosto jasné a mnoho lidí by to z toho mohlo konečně pochopit, nicméně i toto má širší souvislosti, jako vitamíny a minerálie, které se na dobré imunitě také výrazně podílejí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 21, 2013 1:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
adrian píše:
Pri mojej terajšej vahe 70 kg by som mal na nizkosacharidovej strave dostať do seba okolo 210 g tuku.
Chcem sa opytať z čoho by mal pozostavať a aky druh tuku by to hlavne mal byť?
/niekedy si robim na šalat majonezu ,ktora my chuti olej,vajce,cibula,cesnak,sol,jablčny ocot je v pohode?/

To není podmínka, ale maximální možná dávka, čili je otázkou, zda ji budete snášet a určitě bych si trochu nastudoval jaké tuky, aby jste si například nevyvolal nějaké další potíže. Důležitý je poměr omega mastných kyselin a každopádně ve prospěch omega 3 mastných kyselin, které působí protizánětlivě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 21, 2013 1:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Barča píše:
Můžete mi prosím poradit, jak je to s s protikvasinkovou dietou a kojením? Nemůžou se pak ty vylučovaná svinstva dostávat do mateřského mléka?

Mám šíleně přemnoženou kvasinku (již mnoho let), v důsledku toho trpím migrénama a o dítě se starám za pomoci chůvy a celé rodiny. Blbá situace. Aktuálně jsem několik měsíců na zelenině, ovoci, semínkách, kefíru a šťávách, několikrát týdně maso, ryba a vejce. Denně jím cibuli a česnek, doplňuju laktobacily, jím bentonit, ale nezlepšilo se to. Migrény se mnohdy nezlepší ani po klystýru. Tzn. musím pokročit dál a vynechat i ovoce a přidat další fungicidy. Co teda s tím kojením? Syn je ještě malý, kojit bych chtěla dál..

Příroda je v tomto směru velice moudrá a neměl bych tedy velké obavy z nějakých následků. Každopádně je třeba dodat velká množství laktobacilů dostat se pokud možno do pohody a nechte si otestovat stav hořčíku, což může být pro stav psychiky limitující. Navíc hořčík působí velice komplexně v organizmu a neobejde se bez něho skoro žádná reakce, čili třeba u migrén ho dostaňte ideálně nad hodnotu 1 mmol/l.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 21, 2013 2:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Pavluša píše:
Máte někdo vyzkoušený Sifon od Dědka Kořenáře? Asi jo, protože se tu o něm občas píše. A jeho působení na Ph a kvasinku?
Od pondělka ho používám a od té doby razantně vzrostlo ph (téměř celý den okolo 7, odpoledene 8 ), dá se říci ze dne na den a již druhý den ukázkový plivací test. Nějak se mi tomu nechce věřit.
Asi měsíc držím nízkosacharidovou dietu, ale tohle vidím poprvé, spíše čumím.
Přemejšlím, čím jiným, to může být, ale zatím mně nic nenapadá, než ten sifon.

Tak správné dýchání pohne s hladinou pH opravdu hodně, čili asi je to správně a prokysličení by kvasinkám také nemělo dělat zrovna nejlépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 21, 2013 2:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
brk píše:
Zdravim, narazil jsem na zajímavý článek o plivacím testu http://owndoc.com/candida-albicans/spit ... nreliable/ jinými slovy na vyděšenejch lidech se nejlíp vydělávaj prachy, že:) Zajímalo by mě, jestli jste si někdo s pozitivním plivacím testem nechal udělat i testy z krve a zda se výsledky shodovaly?

Pokud si na konci článku přečtete, že vám udělají odborně testík za pouhých 100 dolarů, je asi jasné jak objektivní článek bude. Nicméně nutno přiznat, že jde o test orientační a jeho vypovídací hodnota dle toho i vypadá, čili chce to několik opakování a výsledek zpravidla potvrzují další průvodní příznaky kvasinek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 21, 2013 9:06 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Vševěd píše:
zajímavý článek, nejen o tom, ve kterém střevě to vlastně žije kvasinka \":wink:\"
http://www.anamneza.cz/Strevni-houba-St ... /nemoc/172

Tedy, pokud jsi tohle myslel jako relevantní zdroj informací, tak mám vážné podezření, že jsi se definitivně zbláznil a jsi naprosto nekompetentní se k této tématice dále vyjadřovat

Pokud jsi to myslel jako nabídku k zábavné hře "Najdi 20 chyb a 15 absurdních nesmyslů" tak máš mé uznání a rád si zahraji. Začínám:

- mikroflora se neskládá z 10 bilionu mikroorganismů ale cca 100 trilionu. Nejsem dobrý matematik ale zdá se mi že to jakýsi ne úplně zanedbatelný rozdíl (trilion je milion bilionu)
- trochu se domnívám, že coca cola nebude to nejlepší pro protiplísňovou dietu, přestože jí v článku doporučují jako bezvadný zdroj pitného režimu. Zástupce firmy coca cola by se mnou možná ale nesouhlasil
- bramborové chipsy v kolonce dovoleno jsou zřejmě proto, že autor článku předpokládá, že nezdravé přepálené tuky a sacharidy v této potravině nezvládá candida metabolizovat a umírá na příliš velký přísun nezdravé stravy ...
- obiloviny, i když ve své celé podobě, jsou stále sacharidy, které se v těle štěpí na cukry a to je potrava nejen pro candidu ale veškeré dysbakterie, které se ve střevech společně s kandidou usídlí. Křehký chléb a celozrnné keksy bych tedy člověku se střevní dysbiozou doporučil výhradně jen za účelem zlé pomsty
- laktóza nebude tak úplně tím ideální cukrem při protiplísňové dietě, protože patří, a to je biologie základní školy, mezi jednoduché cukry. Kdyby autor někdy měl candidu nebo aspoň potkal někoho kdo ji měl či aspoň potkal někoho kdo zná někoho kdo slyšel o někom který možná měl candidu, nemohl by napsat něco takového


Teď ty jsi na tahu. Máš ještě stále z čeho vybírat

(malá nápověda: doporučené kafe, obilí, brambory, uzeniny, šunky, salámy, luštěniny a na závěr jsem si nechal to co mě porazilo do kolen "Dovoleny jsou také nápoje nebo potraviny s bezuhlohydrátovými náhražkami cukru jako sacharin, cyslamat, aspartam a acesulfam.". Člověk co tohle psal by měl být zatčen a krmen pouze těmito potraviny jako trest za pokus na ublížení na zdraví.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 8:24 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Sakule \":oops:\"
červenám se za tebe. V tom článku je pár zajímavých informací a ty si z toho vybereš pičoviny o dietě, které snad vidí úplně každý.
nechceš mně školit z nízkosacharidové diety, mně, který ti vysvětlil, proč je při candidě důležitá, a kterému jsi tvrdil, že bez sacharidů
se úplně zhroutí imunita a že ovoce je zdravé a nastartuje imunitní systém. A spoustu dalších hovadin \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" jako třeba tu,
že candida žije v tlustém střevě a v tenkém jenom, když se přemnoží \":roll:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 12:48 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
sakul píše:
- laktóza nebude tak úplně tím ideální cukrem při protiplísňové dietě, protože patří, a to je biologie základní školy, mezi jednoduché cukry. Kdyby autor někdy měl candidu nebo aspoň potkal někoho kdo ji měl či aspoň potkal někoho kdo zná někoho kdo slyšel o někom který možná měl candidu, nemohl by napsat něco takového

A abys neřekl, že tě ničím novým neobohatím \":lol:\" s tou laktózou to není tak jednoduché jak se zdá, některé kmeny candidy ji skutečně neumí metabolizovat,
pokud člověk zná z laboratorních výsledků, který kmen konkrétně ho trápí, může si dohledat zde,
http://www.mycology.adelaide.edu.au/Fun ... s/Candida/
že například candida albicans laktózu neumí \":wink:\"
Citace:
Fermentation Reactions: Where fermentation means the production of gas and is independent of pH changes.

Positive: Glucose; Maltose.
Variable: Galactose; Trehalose.
Negative: Sucrose (some strains positive); Lactose.

ale to se asi na základní škole nebralo \":D\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát úno 22, 2013 10:16 pm 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Zdravím \":)\"
Uvědomuji se, že je to zde již mnohokrát popsáno, ale nějak to nemůžu najít... Prosím prosím, kolik můžu sníst za den při protikvasinkové dietě tuků, sacharidů a bílkovin (mám 70kg)

Moc dííky

David \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz