Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 7:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2010 1:04 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
pán Jarda, mám k Vám otázku : Z vitamínov B užívate "len" B12 a B6 ( podľa toho čo ste spomínal ) + pangamín. Chcem sa opýtať, prečo práve B6 ( čo sa týka B12, tomu rozumiem ) beriete ešte navyše, a či to odporúčate ľuďom všeobecne. Nebolo by jednoduchšie užívať B-komplex Forte ? Asi nie, inak by ste to robil.
Ďakujem za odpoveď.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned úno 28, 2010 9:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
pán Jarda, mám k Vám otázku : Z vitamínov B užívate "len" B12 a B6 ( podľa toho čo ste spomínal ) + pangamín. Chcem sa opýtať, prečo práve B6 ( čo sa týka B12, tomu rozumiem ) beriete ešte navyše, a či to odporúčate ľuďom všeobecne. Nebolo by jednoduchšie užívať B-komplex Forte ? Asi nie, inak by ste to robil.
Ďakujem za odpoveď.

Je to jako ochrana ledvin před kameny při užívání vitamínu C a hořčíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 9:42 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Ku ovocným a zeleninovým šťavám :
Neviem, či je odšťavovanie vhodné tak často zaraďovať, resp. zaraďovať šťavy v takom množstve v jednom dni. Napríklad Dr. Gahan ( vitarián ) sa ku šťavám vyjadril takto : "Až na pár výnimek je lepší dát přednost celistvé potravině než vybrať část a vypít ji. Pití ovocných nebo mkrvového džusu bez dužiny, která spomaluje vstřebávání živin vynese hladinu cukru v krvi příliš vysoko a naruší chemickou rovnováhu těla. Lepší je konzumovat celé ovoce ( takže sa to týka asi len ovocia, pozn. Nowocayn ). Jedna výnimka jsou čerstvě lisované citrusové štávy, protože významné množství dužiny zústane ve štávě. Další "výjimky" jsou mixované koktejly například z melounu nebo kombinací například banány a ostružiny. Rozmixování celého ovoce získáme džus nebo hustý koktejl, pričemž nutriční hodnota zústane zachována..."
Čo si o tom myslíte ?

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 11:48 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
NOWOCAYN píše:
Ku ovocným a zeleninovým šťavám :
Neviem, či je odšťavovanie vhodné tak často zaraďovať, resp. zaraďovať šťavy v takom množstve v jednom dni. Napríklad Dr. Gahan ( vitarián ) sa ku šťavám vyjadril takto : "Až na pár výnimek je lepší dát přednost celistvé potravině než vybrať část a vypít ji. Pití ovocných nebo mkrvového džusu bez dužiny, která spomaluje vstřebávání živin vynese hladinu cukru v krvi příliš vysoko a naruší chemickou rovnováhu těla. Lepší je konzumovat celé ovoce ( takže sa to týka asi len ovocia, pozn. Nowocayn ). Jedna výnimka jsou čerstvě lisované citrusové štávy, protože významné množství dužiny zústane ve štávě. Další "výjimky" jsou mixované koktejly například z melounu nebo kombinací například banány a ostružiny. Rozmixování celého ovoce získáme džus nebo hustý koktejl, pričemž nutriční hodnota zústane zachována..."
Čo si o tom myslíte ?

Keď budeš miešať jednotlivé smery alebo teórie rôznych nutričných terapeutov, docieliš iba hurikán v hlave. Ak niektorý z nich niečo uverejní, nemôžeš vytrhnúť z kontextu len citát bez toho ostatného. Takisto nie cukor ako cukor a hladina niektorých v krvi nie vždy spôsobí aj nežiadúce následky spojené s nadmerným vylučovaním inzulínu slinivkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 1:41 pm 
Dobrý den. Na písek v ledvinách jste mi doporučil šťávu z řepy. Chtěla bych se zeptat v jakém množství, protože jsem se dočetla, že víc, než 100 ml denně může způsobovat závratě. Dál jsem se tady dočetla, že pokud ta šťáva zbarví moč nebo stolici do černa, pak je něco špatně s játry. Jak to tedy je? Osobně si myslím, že červená řepa prostě moč nebo stolici zbarví vždycky - do červena, ale možná se pletu. Ještě bych se chtěla zeptat, kdy je vhodně tuto šťávu pít, jestli před zeleninovým jídlem a spíš odpoledne nebo večer a na co všechno je dobrá. Díky za odpověd.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 1:58 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
lev píše:
Osobně si myslím, že červená řepa prostě moč nebo stolici zbarví vždycky - do červena, ale možná se pletu.

Pred dvoma dňami som mal štavu z repy asi 300ml na ex a žiadne zafarbenie moču som nespozoraval. Stolica zafarbená bola, ale
nie úplne do červena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 2:53 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
lev píše:
Chtěla bych se zeptat v jakém množství, protože jsem se dočetla, že víc, než 100 ml denně může způsobovat závratě.

To iba zo zaciatku, ked je clovek nezvyknuty. Postupne sa mozes dostat aj na pol litra cistej stavy. Tak to piju pokial viem onkologicki pacienti. Takze, ked zacinas so stavami, tak 1dcl, a po nejakom tyzdni to kludne mozes zvysit.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 8:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dobrý den. Na písek v ledvinách jste mi doporučil šťávu z řepy. Chtěla bych se zeptat v jakém množství, protože jsem se dočetla, že víc, než 100 ml denně může způsobovat závratě. Dál jsem se tady dočetla, že pokud ta šťáva zbarví moč nebo stolici do černa, pak je něco špatně s játry. Jak to tedy je? Osobně si myslím, že červená řepa prostě moč nebo stolici zbarví vždycky - do červena, ale možná se pletu. Ještě bych se chtěla zeptat, kdy je vhodně tuto šťávu pít, jestli před zeleninovým jídlem a spíš odpoledne nebo večer a na co všechno je dobrá. Díky za odpověd.

Snesitelné množství je velice individuální, právě proto, že čistí krev a zatíží vylučovací orgány, které to třeba nesnesou. Musíte si pomalu přidávat na snesitelnou hladinu. Manželka ji klidně vypije 0,5 litru naráz a nic jí to nedělá. S tou barvou jste to četla blbě, právě to je dobře a červená je špatně. Pít se dá kdykoliv, pokud to snesete a samozřejmě ne do ovoce, jinak je to výborný čistič a regeneruje hlavně krev, játra a ledviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon bře 01, 2010 8:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Pred dvoma dňami som mal štavu z repy asi 300ml na ex a žiadne zafarbenie moču som nespozoraval. Stolica zafarbená bola, ale
nie úplne do červena.

To svědčí o dost slušném stavu jater a ledvin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 3:22 pm 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Prošla jsem si diskuzi a musela jsem si dělat výpisky, kolik toho je a jak roztroušeno. Snad v žádném příspěvku nebylo všechno dohromady - to nemyslím jako kritiku, jen vysvětluji, proč bych sem ráda napsala plán, který jsem si vytyčila na cca měsíční testování \":wink:\" .

Nalačno (ráno, případně i večer):
Zn v chelátové vazbě 50-100 mg
Mg 150-600 mg

Během dne v 1-2 dávkách:
Ca užívat spolu s Mg v poměru 2:1 (to znamená třeba 600-800 mg Ca na den?)
E 400 mg (užívat ráno, po 30 dnech udělat pauzu - týden?)
pangamin 10-12 tablet
vitamín C 1-10 g, v nemoci i 30 g (navyšovat až do průjmu a pak dávku mírně snížit)
B6 - netuším v jaké formě a jaká množství.

Jardo, prosím mohl byste mi to případně zkritizovat a třeba doplnit info k B6?
A jak dávkovat práškový Mg, který mi pošlete?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 4:16 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Sarka píše:
Prošla jsem si diskuzi a musela jsem si dělat výpisky, kolik toho je a jak roztroušeno. Snad v žádném příspěvku nebylo všechno dohromady - to nemyslím jako kritiku, jen vysvětluji, proč bych sem ráda napsala plán, který jsem si vytyčila na cca měsíční testování \":wink:\" .

Nalačno (ráno, případně i večer):
Zn v chelátové vazbě 50-100 mg
Mg 150-600 mg

Během dne v 1-2 dávkách:
Ca užívat spolu s Mg v poměru 2:1 (to znamená třeba 600-800 mg Ca na den?)
E 400 mg (užívat ráno, po 30 dnech udělat pauzu - týden?)
pangamin 10-12 tablet
vitamín C 1-10 g, v nemoci i 30 g (navyšovat až do průjmu a pak dávku mírně snížit)
B6 - netuším v jaké formě a jaká množství.

Jardo, prosím mohl byste mi to případně zkritizovat a třeba doplnit info k B6?
A jak dávkovat práškový Mg, který mi pošlete?


Ca neuzivat vobec, a uz vobec nie v pomere 2:1, to je ze vraj blud, ze treba dodrzat tento pomer.
Mg v prvej faze kludne viac, az dokym nezacne vyvolavat hnacky, potom mierne znizit, a na davke, ktora este nevyvolava hnacky doplnit dlhodoby deficit horciku. Potom preventivne staci 500-800mg denne.
B12 1x denne 500jednotkovu rozpustit pod jazykom
Selen - 1 paraorech denne
B6 neviem

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 8:56 pm 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Xion, díky moc!

S vápníkem 2:1 nevím, měla jsem dojem, že jsem vypisovala věci jen z Jardových příspěvků, ale mohla jsem se seknout. Navíc jsem už koupila jedno balení, kde je trojkombinace Ca+Mg+Zn, tak bych ho raději vyjedla než vyhodila \":D\" Samozřejmě krom toho plánuju užívat Zn i Mg čisté navrch....tohle balení byl prostě první "vápník", který mi padl do oka, možná hloupost.

Píšou na něm Ca 333 mg, Mg 133 mg, Zn 8 mg. Jednu až dvě tablety denně.

Tak myslím, že když si dám denně jednu tabletu, nic nepokazím, a jiný Ca užívat nebudu, zato Zn i Mg budu brát navrch v doporučených dávkách?

Zn jsem už koupila ten doporučený Jardou v chel. vazbě, Mg mám obědnaný od něj, takže to by mělo být OK.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 9:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Sarka píše:
Prošla jsem si diskuzi a musela jsem si dělat výpisky, kolik toho je a jak roztroušeno. Snad v žádném příspěvku nebylo všechno dohromady - to nemyslím jako kritiku, jen vysvětluji, proč bych sem ráda napsala plán, který jsem si vytyčila na cca měsíční testování \":wink:\" .

Nalačno (ráno, případně i večer):
Zn v chelátové vazbě 50-100 mg
Mg 150-600 mg

Během dne v 1-2 dávkách:
Ca užívat spolu s Mg v poměru 2:1 (to znamená třeba 600-800 mg Ca na den?)
E 400 mg (užívat ráno, po 30 dnech udělat pauzu - týden?)
pangamin 10-12 tablet
vitamín C 1-10 g, v nemoci i 30 g (navyšovat až do průjmu a pak dávku mírně snížit)
B6 - netuším v jaké formě a jaká množství.

Jardo, prosím mohl byste mi to případně zkritizovat a třeba doplnit info k B6?
A jak dávkovat práškový Mg, který mi pošlete?

Na něco odpověděl Xion, ale pro sichr to zrekapituluji.
Zinek správně a hořčík budete brát v roztoku s vodou, jako silnou minerálku, kterou zapijete ráno a večer ten zinek, případně to můžete pít i v průběhu dne. Dávkování hořčíku je značně individuální, je potřeba se dostat k předávkování, které vyvolá průjem a pak trochu ubrat, což pak představuje denní dávku. Startovací množství 2x 0,5 moka lžičky a já například snesu 2x celou moka lžičku.
Vápník vůbec, toho máme paradoxně většinou moc.
Vitamín E prvních 15 dní ráno a večer po jídle a potom 30 dní pouze ráno po jídle, pak minimálně měsíc pauza.
Pangamin a vitamín C správně, akorát prášková forma vitamínu C, pokud ji budete brát, je lepší do ranní šťávy.
Vitamín B6 20 mg v tabletě týden 1x ráno a 1x večer po jídle a potom už pouze 1 x ráno po jídle. Například tento http://www.lekarnadomu.cz/Zbozi/pyridox ... rica-20499


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte bře 02, 2010 10:46 pm 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Děkuji, Jardo, to bylo vyčerpávající.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát bře 05, 2010 6:53 pm 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Dobrý den, dočetla jsem se zde, že při užívání hořčíku je nutné zároveň užívat B6 na ochranu ledvin. Stačilo by místo samotného vit B6 užívat ve větším množství pangamin? A co hrozí ledvinám, pokud by se vit B nedodával? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz