Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 9:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv bře 21, 2013 11:31 am 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Barča píše:
Na tohle je dobré používat klystýr s chladnou vodou, někdo si ji chladí i v ledničce. pomáhá to při tonizaci střev, střevo získává zase zpátky svoje správné, zdravé napětí, ochablé i spastické střevo se tím uzdravuje a obnovuje se peristaltika. Taky je dobré provádět speciální masáž břicha pro tonizaci střev (ale i žaludku a prospívá to i játrům) a to jak ráno na lačno tak i když má člověk klystýr v sobě. Funguje to bezvadně.
Masáž se provádí v leže s pokrčenými koleny, břicho je zcela uvolněné. Pravou ruku dáme doprostřed nad pupek pod hrudní kost a sjedeme mírným tlakem až pod pupek a vystřídáme levou rukou, cca 2 minuty (tonizujeme žaludek). Tlak je spíše mírnější než větší. Potom další dvě minuty ve směru hodinových ručiček děláme na břiše oblouk, kdy středem je pupík (masírujeme tenké střevo). Opět jenom mírný tlak. Nakonec další dvě minuty děláme ve směru hod. ručiček oblouk, středem je opět pupek, ale oblouk je vyšší (masírujeme tlusté střevo) - můžeme více přitlačit.

Samozřejmě nedostatek tekutin je na zácpu jako dělaný, to je asi problém vyřešen...

Ano, klystýr se studenou vodu je výborný způsob, jak posílit peristaltiku a celkovou imunitu organismu. Je to vlastně takové vnitřní otužování přes střeva. Taky se tak dají léčit střevní divertikly (výchlípky), protože střevo se po napuštění studené vody automaticky stahuje. Nejlepší je teplota vody v rozmezí 17 až 27 stupňů, jak kdo vydrží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned bře 24, 2013 6:06 pm 
Offline

Registrován: pon bře 11, 2013 7:53 pm
Příspěvky: 4
Willis píše:
Barča píše:
Na tohle je dobré používat klystýr s chladnou vodou, někdo si ji chladí i v ledničce. pomáhá to při tonizaci střev, střevo získává zase zpátky svoje správné, zdravé napětí, ochablé i spastické střevo se tím uzdravuje a obnovuje se peristaltika. Taky je dobré provádět speciální masáž břicha pro tonizaci střev (ale i žaludku a prospívá to i játrům) a to jak ráno na lačno tak i když má člověk klystýr v sobě. Funguje to bezvadně.
Masáž se provádí v leže s pokrčenými koleny, břicho je zcela uvolněné. Pravou ruku dáme doprostřed nad pupek pod hrudní kost a sjedeme mírným tlakem až pod pupek a vystřídáme levou rukou, cca 2 minuty (tonizujeme žaludek). Tlak je spíše mírnější než větší. Potom další dvě minuty ve směru hodinových ručiček děláme na břiše oblouk, kdy středem je pupík (masírujeme tenké střevo). Opět jenom mírný tlak. Nakonec další dvě minuty děláme ve směru hod. ručiček oblouk, středem je opět pupek, ale oblouk je vyšší (masírujeme tlusté střevo) - můžeme více přitlačit.

Samozřejmě nedostatek tekutin je na zácpu jako dělaný, to je asi problém vyřešen...
Ano, klystýr se studenou vodu je výborný způsob, jak posílit peristaltiku a celkovou imunitu organismu. Je to vlastně takové vnitřní otužování přes střeva. Taky se tak dají léčit střevní divertikly (výchlípky), protože střevo se po napuštění studené vody automaticky stahuje. Nejlepší je teplota vody v rozmezí 17 až 27 stupňů, jak kdo vydrží.

Díky za odpověď, určitě vyzkouším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2013 11:06 am 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
Včera jsem klystýrovala s týdenní urinou. Reakce obrovská, při aplikaci žádný tlak ani nepříjemné pocity, co obvykle jsou s vodou, vydržet 15 minut nebyl ani problém. Pak jsem asi dvě hodiny běhala na onu místnost, odešlo toho spoustu. V noci mi trochu pobolívalo břicho. Čím to? Neměla bych dodávat lactobacily?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2013 12:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
babanci píše:
Včera jsem klystýrovala s týdenní urinou. Reakce obrovská, při aplikaci žádný tlak ani nepříjemné pocity, co obvykle jsou s vodou, vydržet 15 minut nebyl ani problém. Pak jsem asi dvě hodiny běhala na onu místnost, odešlo toho spoustu. V noci mi trochu pobolívalo břicho. Čím to? Neměla bych dodávat lactobacily?

Třeba já laktobacily dodávám a to rovnou do posledního nálevu ve formě kefíru. Nálevy dělám obvykle 2 - 3, ten poslední "největší" a s několika lžícemi kefíru. Moc se mi to osvědčilo neb to velice dobře snáším a nemusím dodávat laktob. perorálně (=vyjde to i mnohem levněji) - zdá se mi, že takto to má daleko větší efekt. No zkuste a uvidíte, jak budete reagovat, ale já jsem takto spokojená a bolesti břicha po klystýru prakticky neznám. Pravda ale je, že si nedávám velké množství nálevu - vždy max litr a tekutinu domanipuluji do patřičných míst pomocí cviků:)...

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2013 9:48 pm 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
Já také jen litr. Nikdy jsem ještě nezkoušela víc. No a pravda, kefír - to je nápad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 10:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
qup píše:
Zkoušel někdo klystýr s jedlou sodou?

Dobře vám odpovídá člen Ates, nicméně uvedené množství je docela dost, běžně stačí kávová lžička na litr nálevu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 10:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Petr96 píše:
Zdravím, mám stejný problém jako psal ROMANB na předešlé stránce, a to ten, že se bez klystýru nevyprázdnim ( před tím, něž jsem začal klystýrovat, tento problém nebyl ). Cítím, že už toho je ve mě dost ( třeba 2.den ), ale prostě se mi nechce na WC. Může to být tím, že bych nějak špatně praktikoval klystýr? Dělám ho 2x-4x za sebou ( někdy mě to už po 2 klystýrech nechce vůbec pustit, tak skončím ) přiměřeně teplou vodou z kohoutku,párkrát jsem přidal i trochu čerstvé uriny, 2-3 hodiny po jídle a po dokončení mě většinou bolí břicho. Vodu držím asi 2-5 min., někdy chce ven okamžitě ( což mi příjde divné, protože klystýruju zhruba 1 - 1 a půl měsice, 2x-3x týdně ). Bolest ustoupí, když si třeba dřepnu a zmizí úplně, když si lehnu na záda. Jinak jsem necelé 2 měsíce tak na 90% syrové stravě. Teď mě napadlo, že od té doby, co jsem na syrové stravě, velice málo piju ( třeba i jen 2 hrnky vody denně ), mohl by být problém s vyprazdňováním způsoben nedostatkem vody?
Předem díky za odpověď.

Tak určitě pití má zásadní vliv a hlavně pití brzo ráno. Většinou stačí ráno vypít krátce po sobě dva půllitry vlažných tekutin a jde to samo. Další důležitý faktor je jód, hořčík a tuky ve stravě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 10:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
TomIn píše:
Již přes rok si dělám pravidelně klystýry a celkem s úspěchem, někdy ze mě vycházejí kousky předpokládám kvasinky. Když si dělám nálev s citronem, moc dlouho to ale neudržím, asi se to kvasince nelíbí a nálev jde brzy ven. Slaný nálev udržím poměrně déle, v tom není problém, ale zase nevyjde tolik kvasinky. Co se mi ale stalo nedávno ke konci chřipky poprvé, když jsem se jí chtěl rychleji zbavit, že po asi třetí dávce mi bylo silně na zvracení. Stává se toto někomu? Chtěl jsem pročistit střevo, ať si tělo lépe s nemocí poradí. Jinak si dělám klystýry hlavně před a teď už i po jaterce, ať je střevo co nejrychleji čisté. Zaujal mě klystýr se sodou, to by taky mohlo být fajn na kvasinku, že? Jen ta dávka se mi zdá vysoká. Jaká by byla optimální?

Někdy je střevo předrážděné zánětem a může vyvolat nevolnost, nicméně nejde o častý jev. Sody bych dával spíše kávovou lžičku na litr nálevu, to bohatě stačí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 10:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
TomIn píše:
Foto ze včerejšího klystýru ... pěkné že?

Tak kvasinek tam máte požehnaně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 10:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
backurka22 píše:
Tak sem poprvé zkusila klystýr a upřímně sem čekala víc ,dala sem si ráno na lačno 2l držela asi 10 minut a
šla na wc a jen žlutá voda,ruhej den to samé a to už byl spíš průjem ale jinak nic zvláštního,
trpím zácpama tak sem si od toho slibovala úlevu a konec nafouklého břicha a nic \":-(\"
Měřím 172cm a 73kg...voda byla vteplá...nevím v čem byla chyba že se nedostavilo to
co tu jiní popisuji \":-(\"

Tak dva klystýry toho mnoho nepořeší, musíte nějakou dobu vytrvat a zaměřte se na dodávku laktobacilů, tam může být také problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř bře 27, 2013 10:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
babanci píše:
Včera jsem klystýrovala s týdenní urinou. Reakce obrovská, při aplikaci žádný tlak ani nepříjemné pocity, co obvykle jsou s vodou, vydržet 15 minut nebyl ani problém. Pak jsem asi dvě hodiny běhala na onu místnost, odešlo toho spoustu. V noci mi trochu pobolívalo břicho. Čím to? Neměla bych dodávat lactobacily?

Tak odstátá urina čistí výborně, což odhalí poškozená místa na sliznici a trochu nepříjemných pocitů se pak může dostavit. Jinak, jak vám správně píše členka prokera, spodem se laktíci dodávají nejsnadněji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob bře 30, 2013 6:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
zdravim, uz asi tyden studuju tyhle stranky a chci si objednat sadu na klystyr a vyzkouset to

co rikate na tenhle clanek
http://ona.idnes.cz/vyplach-strev-nebol ... zdravi_pet

ono to cloveku moc na klidu neprida ale vim ze cpat do sebe chemii na kazdou nemoc neni reseni


nebo je lepsi pit tu epsomskou sul ?

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 9:23 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Aby se dostala tekutina tam kam má....

- základem bude podle mne asi nejvíc hluboké dýchání do břicha se zatahováním pupku co nejvíc dovnitř, a to jak během klystýru tak i 20minut po něm

- pro ty co nechtějí využít leh, je jak píše pan Jarda možné ve stoje úklony a kroužení trupem

- Svíčka neni pro každého...vyžaduje už určitou pokročilost,
.... zatímco Ajurvéda doporučuje MÍSTO SVÍČKY raději zpočátku polohu Viparita Karani (stoj na ramenou, s podepřením zad či pánve rukama), ukončenou následně polohou Setu Bandha (most na ramenou). POZOR: Stoj na ramenou podle (Trokes-Grunert) je vhodné u hubenějších, zimomřivých dóšických typů Váta, dělat maximálně 2 minuty !!

- možno kombinovat také asi s ležením na levém a hlavně pravém boku, aby se tekutina dostala až ke slepáku.

Jaké kdo používáte i další možnosti ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 10:26 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Kvůli křečím v lýtku, jsem do urinových klystýrů během půstu, dal lžičku chloridu hořečnatého, tak snad se tim prospěšnost uriny nepokazila....

K urině bych se rád zeptal zda ji lze použít i na výplach nosu (nebo co jiného na vysušenou sliznici nosu?... co je nejúčinější na vysychání sliznice nosu - džala néti, mrtvá voda , kokosový olej do nosu ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 2:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
takze sem si objednal sadu na klystyr

http://www.lekarna.cz/irigator-setrny-v ... ba-2litry/

a ted bych potreboval radu jak presneji na to

nikdy sem nic takoveho nedelal a jak sem se tu docetl malo kdo kdyz to dela poprve napusti treba ty 2 litry

takze jaj jinak je lepsi postupovat ?

1. napustit treba 0,3 L - pockat treba 2 minuty a pak zas trosku dopustit a tak pokracovat dokud to pujde

nebo

2. napustit napr.pul litru a tim to skoncit

voda musi byt prevarena? nebo nabrat z domaci studny ( pijeme ji normalne a pouzivame v domacnosti ) , nebo jaka je idealni do zacatku ?

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz