Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 9:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater.
PříspěvekNapsal: úte dub 02, 2013 12:09 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
anjelikpn píše:
na sone mi zistili, ze mam v zlcniku kamene,kedze jedinym riesenim lekarov je odobratie zlcnika a to ja nechcem,preto som sa teraz cez vikend odhodlala a prvy krat som spravila ocistu pecene.vyslo zo mna 36 kuskov zelenej zelatinovej farbe.po 3hodinkach ma zacal bolet zlcnik podobne ako pri kolike akurat ze to nevystrelovalo do chrbta tabral teply termofor a klud na lozku a uvareny zemiak som dzobala lebo od hladu sa mi aj hlava tocila.boli tie kamienky zelene zlcnikove?a co ta bolestzlcnika a za aku dobu to mozem zopakovat.dakujem za odpoved

K odebrani zlucniku. Nevim, kolik za to maji doktori penez, ale evidentne to preferuji. Zajimave bylo na jedne diskuzi, asi na doktorka.cz, ze tam nekdo propagoval, ze lze bylinama kameny rozpoustet. A byl tam i nejaky doktor a psal, ze medicina umi kameny rozpoustet rovnez, mozna uvedl i nejake prasky. Tak jsem se ho ptal, proc teda misto odstraneni zlucniku ty kameny nerozpousteji. Neodpovedel. Zluc se tvori v jatrech, ale zlucnik je zasobarna a presny davkovac, ktery v pripade potreby, tucne jidlo, uvolni presne spravnou davku. Kdyz ho uriznou, tak bude traveni min kvalitni a na to postupne navaze spousta zdravotnich problemu.

Bolest zlucniku mohla znamenat, ze sel vetsi nebo tvrdy kamen. Zrejme byl vyborny napad s tim termoforem.
Andreas Moritz, ktery bere ocistu jater jako nejdulezitejsi soucast temer jakekoliv lecby uvadi pro pripad koliky nekolik moznosti:
  • vypit sklenici vody s 1 lzici epsomky
  • vypit sklenici stavy z cervene repy soucasne s jidlem
  • vypit stavu z poloviny nebo celeho citronu v 240 ml vody 2x denne
  • pit jablecnou stavu nebo jist jablka
  • hermankovy caj
  • kombinace vyse uvedenych metod
Jeste uvadi, ze obcas se stane, ze je pri ociste nekomu spatne, ale ze je to mnohem lepsi nez si nechat zlucnik odstranit. Jemu pry bylo spatne pri jedne z 10 ocist. (Mne nikdy).
Podle nej ty kameny zlucnikove byly. Ja bych to bral za neprosto jiste predevsim pokud byly nektere s tvrdou skorapkou nebo byly pevne a nesly rozmacknout. Ja jsem mel asi pet vytazenych, nicmene zrejme jich bylo vic, s takovou skorapkou, ze kdyz jsem je zmacknul, tak to trochu kruplo. Uvnitr byly mekke. Ale vzhledem k toalete nevim, jestli ze mne nesly i uplne zvapenatele kameny, protoze jsem testoval jen to co plavalo na hladine.

Moritz pise, ze trva 2 tydny nez se dalsi kameny posunou k vychodu. Takze opakovani aspon po dvou tydnech, vic to neupresnuje. Ale pise, ze vsechny problemy spojene s kameny odezni az po uplnem vyprazdneni zlucniku. Doporucuje pokracovat v ocistach dokud se nestane, ze 2x za sebou nevyslo nic. Potom doporucuje delat ocistu jednou za pul roku. . Ja jsem delal ocistu po 3 tydnech, celkem asi 7-8x a ted po pul roce.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 9:03 am 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
My jdeme o víkendu do jaterní očisty, já a manžel. Já udělám z pátku na sobotu a on ze soboty na neděli. Máme jen jedno WC, tak abychom se vystřídali. \":D\" Manžel jde do toho poprvé, tak jsem zvědavá, jak se bude cítit. Mě bylo napoprvé strašně zle, ani teď po X -té mi není nic moc. Ve dvě, tři hodiny v noci je mi strašně těžko. Koupili jsme olej MINERVA, jak jste mi radili ředit budeme citronem. Minule mě to přišlo lepší než ten grapefruit. Pak poreferuji. Minule se u mě dostavil takový příval energie, že jsem ho několik hodin vyplavovala v bazénu. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 9:43 am 
Offline

Registrován: stř dub 03, 2013 9:39 am
Příspěvky: 1
Dobry den, jsem diabeticka jiz 9 let s dennim podavanim inzulinu a mam dlouhodobe problemy se zazivanim. Nasla jsem vasi stranku na ruzne ocisty a velice mne nadchla. Muj dotaz spociva v tom, jestli ocistna kura muze mit vliv na prubeh cukrovky (nejaky zavaznejsi) a zda by nynejsi prekazka pro ocistu mohlo mit me tehotenstvi (9.tt). Dekuji moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 4:26 pm 
Offline

Registrován: sob dub 14, 2012 12:01 pm
Příspěvky: 36
Aj ja sa chystám cez víkend urobiť moju tretiu očistu. Mne bolo po prvej a aj po druhej očiste veľmi zle, bolo mi ťažko na žalúdku a vracala som. Asi neviem stráviť ten olej,použila som olej Kreolis s grepom. Cítila som sa, akoby som mala pokazený žalúdok. Celý deň po očiste mi nechutilo jesť a ani piť. Trápila ma zimnica, vracanie, únava. Nevoľnosť začala v noci a trvala celý nasledujúci deň, ktorý som preležala. Okrem toho ma celú noc znova trápili kŕče v nohách. Prvý klystír som teraz dala po 4 dávke eps.soli.

Rada by som sa týmto nepríjemným pocitom vyhla a preto by ma zaujímalo, či sa môže dať prvý klystír už po vypití tretej dávky Epsomskej soli ráno o 6:00 hod., a či by to relatívne mohlo pomôcť. Alebo je lepšie až po štvrtej dávke. Teraz zmením aj grep a použijem citrón.
Hrubé črevo čistím dlhodobo a týždeň pred očistou denne. Beriem chlorid horečnatý pravidelne každý deň jednu odmerku 3ml+epsom.soľ, 2krát týždenne remineralizačné kúpele, denne čaj chandra piedra a plod pestreca. Strava podľa doporučenia, pitný režim nad 2,5l vody a šťavy denne.
Môj odšťavovač HUROM, mi z jabĺk urobí šťavu, len keď pridám aj mrkvu asi 2-3 ks. Preto mám dotaz, či táto mrkva v šťave nerobí problém.
Budem vďačná, za každú radu, ktorá pomôže zmierniť tie nevoľnosti.
Ďakujem Vám


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: ?
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="martinN":acnq65ti]ahoj,máte někdo zkušenosti s jaterní očistou při užívání léků s prodlouženým užíváním? jedná se v mém případě o léky proti epilepsii a neurolog mi nedoporučil užívat ostropestřec protože by to narušilo hladinu léku v krvi[/quote:acnq65ti]
To máte těžké, jakýkoliv postup čistící

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater.
PříspěvekNapsal: stř dub 03, 2013 10:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
anjelikpn píše:
na sone mi zistili, ze mam v zlcniku kamene,kedze jedinym riesenim lekarov je odobratie zlcnika a to ja nechcem,preto som sa teraz cez vikend odhodlala a prvy krat som spravila ocistu pecene.vyslo zo mna 36 kuskov zelenej zelatinovej farbe.po 3hodinkach ma zacal bolet zlcnik podobne ako pri kolike akurat ze to nevystrelovalo do chrbta tabral teply termofor a klud na lozku a uvareny zemiak som dzobala lebo od hladu sa mi aj hlava tocila.boli tie kamienky zelene zlcnikove?a co ta bolestzlcnika a za aku dobu to mozem zopakovat.dakujem za odpoved

Jak vám píše člen pv33, operaci bych asi viděl jako poslední možnost a to pouze při nesnesitelných bolestech, ale jinak čistit po 14 dnech a máte vysokou šanci se toho zbavit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 04, 2013 2:50 pm 
Offline

Registrován: čtv dub 04, 2013 2:18 pm
Příspěvky: 2
No, jdu provádět poprvé očistu jater, v návodu se píše že potřebuji 60ml epsomské soli, lékárník mně sůl prodal na gramy sypkou, to si všichni tu sypkou sůl měříte na mililitry??
nebo se prodává rozpuštěná epsomská sůl? Lékárník mě vystrašil prý na co to mám a jestli se nechci přiotrávit, tak proto se ptám na to dávkování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 04, 2013 5:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Josef.K píše:
No, jdu provádět poprvé očistu jater, v návodu se píše že potřebuji 60ml epsomské soli, lékárník mně sůl prodal na gramy sypkou, to si všichni tu sypkou sůl měříte na mililitry??
nebo se prodává rozpuštěná epsomská sůl? Lékárník mě vystrašil prý na co to mám a jestli se nechci přiotrávit, tak proto se ptám na to dávkování.

Použij 5-6 polévkových lžic. Smysl je dostat toho do sebe tolik, aby to spolehlivě vyvolalo průjem a vyplavilo bordel. Na gramy se zase tak nehraje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 11:42 am 
Offline

Registrován: pát črc 06, 2012 12:47 pm
Příspěvky: 20
Pane Jardo.

Chci se poradit ohledně nutnosti další očist jater. Cca před rokem a půl jsem vysadil maso a průběžně upravoval str. režim k obrazu Vašeho příkl. d. jídelníčku. Ještě to není zcela ve shodě, ale jdu cestou postupného pokroku. Za rok a půl jsem zhubl cca 15% své původní hmotnosti, což není žádná sláva (187cm/67 kg), ale cítím se dobře, plný energie. Ráno pijeme se ženou ovozel. šťávy (grep+citron+zázvor, násl. mrkev+zelí), stejně tak odpoledne. Cca půl roku provozuji ranní urinoterapii (150 ml nalačno+ néti). Defekace optimální. Loni jsem provedl 7 kroků očisty dle Dr. Partykové (z toho 4x jaterka). Nejprve kameny šly, při poslední kůře na podzim už skoro nic. V zimě abs. 5ti denní urinový půst, v průběhu roku cca 30 jednotlivých půstů (posl. půl roku již urinových) ve dnech ekadaši. Letos jsem se odhodlal k razantní jaterní očistě, kdy jsem měl v plánu těch cca 12 kol během roku. Vše prováděno zcela dle Vašeho návodu a v souladu s měs. biorytmy dle Malachova. K dnešnímu dni mám za letošek za sebou 3 očisty jater prováděné v průběhu 1,5 měsíce. Napoprvé vyšlo něco málo malých kaménků (do 40ti ks). Napodrhuhé pouze ty vlákénka (popisujete je jako krystalky cholesterolu), napotřetí už vůbec nic. Má cenu se dál trápit touto procedurou při další realizaci urinoterapie, půstů a dodržování zásad zdravé stravy a pitného režimu, kdy tendence vylučovaného nestoupá, nýbrž šla zcela do ztracena, aniž bych něco v postupu "pokaňhal"? Dodávám, že je mi lehce přes třicet, už takřka vůbec alk. nepiju a cítím se fajn \":)\"

Díky za Vaši odpověď.

M.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
babanci píše:
Tak jsem koukala do kalendáře, příští víkend je ideální na očistu. Dva dny před černým měsícem. Takže jdu do toho, jen bych se chtěla zeptat pana Jaroslava, jestli mohu trošku ubrat na oleji. Poslední dvě očisty jsem myslela, že to prostě nedám, žaludek mi "kopal" a jak si vzpomenu, že bych měla zase pít olej, už mi zase kope. Někdy si prostě myslím, že ten poslední hlt už nepozřu. Jinak se snažím rozpouštět ty moje šutráky podle Vašeho návodu - ostropestřec, chanca pietra, horčík, ještě jsem přidala urinoterapii. Bolest v pravém podžebří mě , bohužel, provází stále a také to večerní nadýmání. Co se týká stravy, jsem téměř dokonalá. \":)\" Píšu téměř, protože, bohužel, někdy oblíznu něco sladkého. Sice málokdy, ale někdy ano. Snažím se s tím bojovat.

Tak i méně je stále více než nic, ovšem patrně toho nevyloučíte tolik, ten náraz oleje je tam docela důležitý, jinak na vyčištění jater je také dobrý lecitin a glutathion, tak je vyzkoušejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 9:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
ehanas píše:
Aby som mala v tom jasno. V pondelok 11.marca je NOV-čierny mesiac. Olej s grepom pri očiste pečeni sa pije večer v piatok 8. marca, alebo v sobotu 9. marca. Nie som si istá. Ďakujem za odpoveď a držím všetkým palce, ktorí sa chystajú využiť tento termín. Ehanas

Sice vám to již mnoho nepomůže, ale máte to správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 9:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
ivana p. píše:
Dobry den pan Jarda.
Dakujem pekne za odpoved. Bolesti mam, dokonca sa mi zda, ze sa to zhorsuje. Ked vypijem stavu z polovice malej repy, hned mam stolicu sfarbenu do cervena. Tieto bolesti sa mi objavili az po vykonani shanky, mesiac pred tym boli moje pecenove testy v poriadku. Vo stvrtok idem na sono. Viete poradit, co robit? Ostropestercovy kasicku uzivam. Dakujem pekne.

Tak uvidíte po tom sonu a jinak vyzkoušejte čaj chanca piedra, ten játrům také svědčí a lecitin, tím nic pokazit nemůžete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
janin píše:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=g3aLGl3SbKY#!

Na videu je síce zmienka o oliv. oleji,že nie je moc vhodný,ale ja mám s touto očistou len dobré skúsenosti.

Tak je tam mnoho dobrých postřehů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
ehanas píše:
Mám za sebou moju prvú očistu, myslím si, že celkom úspešnú. Dostala som von 228 kamienkov. Bolo veľa malých, ale mala som aj 2 cm. Najskôr vyšlo akoby blato a potom kamene. Dodržala som presne všetko podľa doporučenia pána Jardu. Ale mala som problém a chcem sa tomu pre budúcnosť vyvarovať.
Jablkovú šťavu 1,5 litra, ktorú som vypila do 14,00 hod. ma veľmi prekyslila a po vypití oleja s grepom ma pálila záha čo bolo veľmi nepríjemné. Ale, ešte horšie bolo, že celú noc som mala neznesiteľné kŕče v celých nohách aj rukách. Bolo to veľmi bolestivé, nespala som celú noc. Kŕče neprestávali ani v sobotu a v nedeľu sa situácia začala zlepšovať až teraz k večeru.
Očistu som robila v piatok, v sobotu som bola slabá, necítila som sa dobre. Nechutilo mi jesť a na ovocnú šťavu som sa nemohla ani pozrieť. Cítila som ťažko v žalúdku. Dopoludnia so dodržala stravovanie podľa doporučenia, popoludní domáci fefír z kozieho mlieka na večeru šošovica s volským okom a domácou kyslou kapustou. Popoludní nastalo vracanie a úľava. Vyvrátila som toho neskutočne veľa. Boli tam veľké kusy - čírej farby - akoby hlieny. Dalo sa to vybrať na sitko držalo to pohromade. Neviem k čomu to prirovnať.
Prosím Vás čo to mohlo byť? Očistu som plánovala, takže asi mesiac dopredu som zvýšila horčík ,šlo to až do hnačiek. Brala som ráno a večer na lačno jednu zarovnanú čajovú lyžičku. Viacej som brať nemohla k vôli hnačkám. Ďalej som si urobila 4 krát remineralizačný kúpeľ. Črevo som pravidelne čistila celý mesiac a 5 dní pred očistou každý deň. Vo štvrtok ráno aj večer. Po očiste bol v sobotu klystýr. Mohli hnačky spôsobené epsomskou soľou za tak krátku dobu vyplaviť horčík z tela a preto tie kŕče? Nedáva mi to logiku. Jód dopľňam vo forme rias, alebo vločiek denne 1 čajovú lyžičku večer do zeleninového šalátu.
Trápi ma ešte stolica, je nedeľa večer a nemala som. Nechcem už dávať klystýr, nech by prišla spontánne.
Ďakujem Vám za vysvetlenie mojich problémov.

Tak pokud pijete epsomku, tedy vlastně hořečnatou sůl, těžko vyplavíte hořčík, čili já bych celou věc spíše viděl jako lehkou otravu z vyplaveného bordelu z jater a to zvracení na závěr to dle mého názoru pouze potvrzuje. Jinak na celém postupu nevidím chybu a myslím, že při dalším opakování si lépe vyhovíte a problém nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 9:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
pjotr píše:
Zdravím Vás, Jardo!
Také děkuji za Vaše zkušenosti a trpělivost. Provedl jsem jaterku, viz foto, to jen do sbírky a pro ostatní. Mám však dotázek. V samotný den očistce mě začaly pobolívat záda v oblasti kříže, následující den jsem stál již nakřivo a nemohu chodit aniž bych nevypadal a necítil se jako stará babka. Se zády mám problém, již nějaký rok, zejména v období zvýšené psychické zátěže. Rád bych zjistil, co to spustilo. Týden před procesem jsem dělal každý den urinové klystýry, jedl ovoce a zeleninu, občas rýží, ale jen děleně. Den před kůrou již jen jablka a mošty, v den D jen jen čerstvé mošty, cca 2 litry. Dal jsem si také dvě skutečně horké koupele na změkčení.

Dnes mě napadlo, jestli nemůže být příčinou třeba i nějaký parazit, kterého jsem nešetrně začal posílat do příliš zdravých bažin? Nebo ta teplá koupel? (Jinak pravidelně lezu, běhám na běžkách a cvičím yogu, nevěřím, že mám housera ze špatného pohybu). Bolest, nebo spíše ztuhlost je v oblasti zhruba mezi spodem hrudního koše a začátkem pánve, bolest je spíše párová (po obou stranách páteře)

Nemáte nějaké tipy, jak bez prášků zabít to stažení v zádech? Asi klid?


p.s. nějak mi nejde připojit obrázek..
Děkuji,
petr

Pokud je něco již trochu narušené, tak vyplavení velkého množství toxického odpadu z jater problém krátkodobě vždy zhorší a je zde tedy spojitost možná. Vyzkoušel bych buď urinové, nebo bentonitové obklady, případně místo intenzivně prohřát infrazářičem, nebo namazat čerstvou šťávou ze zázvoru, ale to je dost silná káva. Obrázky nešlo připojovat protože povolený prostor byl již zaplněn, to jsem vyřešil a můžete ho tedy doplnit.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz