Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon říj 07, 2024 5:26 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 1:10 pm 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
Vševěd píše:
teď byly velikonoce, takže jsem sežral u máti plech nějakých řezů:-) no a teď už se zase krotím.

A ty řezy sis dal kvůli sobě? \":)\" nebo na ně měla chuť tvoje kvasinka? \":P\"
Promiň, nechci rýpat \":P\" ,ale moc mě to zajímá \":?\"
Dík za odpověď Jana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 1:29 pm 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 11:46 am
Příspěvky: 55
[quote="Vševěd":cjq0wspz]řekl bych, že moje a Sakulova cesta se trochu rozcházejí.
Já vycházím z předpokladu, že přemnožená candida se může nažrat i z krevního cukru a proto se musí držet nízko.
A na to je ideální ketogenní dieta. Jiné řešení není. Klasická dieta bez cukrů - tělo začne vyrábět cukr z bílkovin a candida
přežije na něm /na krevním cukru/.
Abys byla v ketóze je potřeba držet bílkoviny max. na 1,5násobku tělesné hmotnosti. Pokud vážíš např. 60 kg potom tvoje denní spotřeba bílkovin je max. 90 g.
Složení je jednoduché: tuky, bílkoviny bez jediného gramu cukru. Tučnější maso, vejce, máslo, sádlo. V ketogenní dietě na hubnutí se může
malé množství zeleniny, ale tady bych ji vynechal úplně. Aby fungovala persistaltika nebo jak se to píše - používat vlákninu, psylium nebo Lepicol.
K bílkovinám se jí v poměru jedna ku jedné tuky, ale může si klidně i víc, abys neměla hlad.

Příklad denního menu, pro mně s 90 kg:

snídaně: 3 omega vejce udělané na bio bůčku /neuzeném, vyškvařím a do toho rozmíchám vajíčka, můžou být i klasické/ - tohle je můj favorit na snídani
oběd: hovězí steak s domácí majonézou /ze žloutků a olivového oleje/, nebo třeba losos na másle - porce 100-150 g max.
svačina: plechovka makrely, tuňáka, nebo tresčí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 6:12 pm 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Ahoj,

má tady někdo zkušenosti s urinoterapíí při léčbě Candidy?

Díky D.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 6:27 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Janka píše:
A ty řezy sis dal kvůli sobě? \":)\" nebo na ně měla chuť tvoje kvasinka? \":P\"
Promiň, nechci rýpat \":P\" ,ale moc mě to zajímá \":?\"
Dík za odpověď Jana

to mně taky:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 6:29 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Eva83 píše:
Ok, diky moc za vycerpavajici odpoved. Urcite tedy hned v pondeli pujdu shanet ty testovaci papirky, vlakninu a hlavne nejaky zdroj masa. To bude asi nejvetsi problem. Maso mam rada, ale jim jej opravdu vyjimecne, protoze z velkochovu mam pocit, ze do sebe cpu jen hmotu nafouklou hormony. Kde ty beres maso? Nebo myslis, ze to je zbytecny resit?
Jinak abych pravdu rekla, tak doufam, ze uz hubnout nebudu - pri 162cm mam aktualne 43kilo, tenhle mesic mi vynechala i menstruace, tak doufam, ze se to nejak uz otoci.
Jo a jinak predpokladam/doufam, ze misto toho sadla (ktery nemuzu ani citit) muzu pouzit treba kokosovy olej? \":?:\" Sice jsi napsal, ze orechy ne, ale tak nejak doufam, ze kdyz jde o tuk...navic kvasince dosti neprijemny...

kokosový tuk se při ketóze moc nedoporučuje. tělo by mělo používat svůj vlastní tělesný tuk na tvorbu ketonů.
maso? koupil jsem si bio prase před měsícem, ale nebráním se ani masu od řezníka. nemyslím si, že by tam byly hormony /u nás určitě ne/
možná ATB, ale nevěřím tomu, že v takovém množství, aby to bylo poznat. i když kuřecí stejně moc nejím.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 7:59 pm 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 11:46 am
Příspěvky: 55
Vševěd píše:
kokosový tuk se při ketóze moc nedoporučuje. tělo by mělo používat svůj vlastní tělesný tuk na tvorbu ketonů.
maso? koupil jsem si bio prase před měsícem, ale nebráním se ani masu od řezníka. nemyslím si, že by tam byly hormony /u nás určitě ne/
možná ATB, ale nevěřím tomu, že v takovém množství, aby to bylo poznat. i když kuřecí stejně moc nejím.

Ok, dik moc. A k tomu hubnuti? Tys na ty diete taky jeste shodil?
Kazdopadne dam vedet po nedeli, az se do toh pustim. Zatim se snazim drzet tu dietu podle Sakulovy tabulky, ale na 100% to taky nedam. Ale uz me to strasne unavuje, takze bych rada nejaky radikalni reseni. Co si myslis o pustu?
Ja mam pocit, ze by bylo snad snadnejsi se postit nez se stravovat podle toho jidelnicku. \":-D\" Ale proste - jde to dohromady? Treba prostridavat? Jde mi o to, ze po pustu by se melo jist zpocatku neco lehce stravitelneho, tak nevim, kdybych zacala vajickem nebo steakem, zda by to byl dobry napad. \":-D\"
Mas s tim nejakou zkusenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 8:17 pm 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
\":P\" \":(\"
Eva83 píše:
kokosový tuk se při ketóze moc nedoporučuje. tělo by mělo používat svůj vlastní tělesný tuk na tvorbu ketonů.
maso? koupil jsem si bio prase před měsícem, ale nebráním se ani masu od řezníka. nemyslím si, že by tam byly hormony /u nás určitě ne/
možná ATB, ale nevěřím tomu, že v takovém množství, aby to bylo poznat. i když kuřecí stejně moc nejím.

Evi, půst se při kvasince nedoporučuje. Jardova dieta je účinná, ale zdlouhavá, proto bych taky ráda něco radikálnějšího.
Jediný z čeho mám strach je, že se budu měsíc trápit ketogenní dietou a pak si dám u mamky řezy \":P\" a budu v tom zase lítat \":(\".
Jestli do toho jdeš, určitě napiš co to s tebou dělá \":)\" . Taky o tom moc vážně přemýšlím, teď je na to ideální doba, nikde žádný čerstvý ovoce ani zelenina, takže o nic nepřijdu \"8)\" .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 8:42 pm 
Offline

Registrován: pát bře 09, 2012 9:42 pm
Příspěvky: 37
Vševěd píše:

při půstu dochází k daleko větší kyselosti celého organismu než je možné dosáhnout konzumací masa. takže půst je špatně?
maso zahnívá ve střevě? co je to zahnívá? že se tvoří plyny? a co čočka? zahnívá ještě víc?
příčinou ekzémů je propustná střevní stěna, která propustí alergen do těla - a léčí se to GASP dietou založenou na masových
vývarech:-)
opakuješ hovadiny, které jsi někde slyšela a je to jako náboženství - čím víc se to opakuje, tím víc tomu dotyčná věřící osoba
věří, často až fanaticky, bez jakékoliv logické argumentace
ketózou se léčí třeba epilepsie a velmi úspěšně, taky alzheimer...

prepač, ale hovadinami tu zaplnujes prave ty cele toto forum. jeden nezmysel za druhym, vsak to sa neda čítať, co tu vypisujes \":!:\"

to si zrejme nepočul este, že mrtve maso hnije? a to mas v sebe, ked sa nim napchavas.masove vyvary su prežitok, bez ktorych sa vela ludi prave uzdravilo, takisto aj pri vynechaní masa. a žeby čočku tiez zabijali a umrela?
Ty si odkial prisiel? z džungle? z praveku? \":mrgreen:\"

ale inak, ok, su to tvoje vymyslene nazory...kludne sa nimi zababavaj \":!:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 8:43 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Janka píše:
Ok, dik moc. A k tomu hubnuti? Tys na ty diete taky jeste shodil?
Kazdopadne dam vedet po nedeli, az se do toh pustim. Zatim se snazim drzet tu dietu podle Sakulovy tabulky, ale na 100% to taky nedam. Ale uz me to strasne unavuje, takze bych rada nejaky radikalni reseni. Co si myslis o pustu?
Ja mam pocit, ze by bylo snad snadnejsi se postit nez se stravovat podle toho jidelnicku. Ale proste - jde to dohromady? Treba prostridavat? Jde mi o to, ze po pustu by se melo jist zpocatku neco lehce stravitelneho, tak nevim, kdybych zacala vajickem nebo steakem, zda by to byl dobry napad.
Mas s tim nejakou zkusenost?

Pokud máš strach z hubnutí tak mrkni gaps dietu viz.: http://zivakultura.cz/zakladni-informace/
Ty vývary jsou naprosto perfektní na opravu trávení a střev,dají se konzumovat několikrát denně s vajíčkem,s masem ,nebo samostatně.
Do každého jídla se snažím dostat nějaká probiotika jako domací kefír,jogurt a kvašená zelenina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 8:58 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
janette píše:
Vševěd píše:
při půstu dochází k daleko větší kyselosti celého organismu než je možné dosáhnout konzumací masa. takže půst je špatně?
maso zahnívá ve střevě? co je to zahnívá? že se tvoří plyny? a co čočka? zahnívá ještě víc?
příčinou ekzémů je propustná střevní stěna, která propustí alergen do těla - a léčí se to GASP dietou založenou na masových
vývarech:-)
opakuješ hovadiny, které jsi někde slyšela a je to jako náboženství - čím víc se to opakuje, tím víc tomu dotyčná věřící osoba
věří, často až fanaticky, bez jakékoliv logické argumentace
ketózou se léčí třeba epilepsie a velmi úspěšně, taky alzheimer...

prepač, ale hovadinami tu zaplnujes prave ty cele toto forum. jeden nezmysel za druhym, vsak to sa neda čítať, co tu vypisujes \":!:\"

to si zrejme nepočul este, že mrtve maso hnije? a to mas v sebe, ked sa nim napchavas.masove vyvary su prežitok, bez ktorych sa vela ludi prave uzdravilo, takisto aj pri vynechaní masa. a žeby čočku tiez zabijali a umrela?
Ty si odkial prisiel? z džungle? z praveku? \":mrgreen:\"

ale inak, ok, su to tvoje vymyslene nazory...kludne sa nimi zababavaj \":!:\"

Hm,v tomto souhlasím s Vševědem
pokud má někdo zničené trávení od candidy,tak právě ty vývary jsou perfektní na uzdravení ,ale to už věděly naše Babičky \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 9:01 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
TomasV píše:
Hm,v tomto souhlasím s Vševědem
pokud má někdo zničené trávení od candidy,tak právě ty vývary jsou perfektní na uzdravení ,ale to už věděly naše Babičky \":D\"

no ano, ani za svet to sice neviem najst, ale pred casom som kdesi citala, co je tak vynikajuce na dobrom vyvare v case choroby. presne tak, babicky.... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 9:32 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Janka píše:
Evi, půst se při kvasince nedoporučuje. Jardova dieta je účinná, ale zdlouhavá, proto bych taky ráda něco radikálnějšího.
Jediný z čeho mám strach je, že se budu měsíc trápit ketogenní dietou a pak si dám u mamky řezy \":P\" a budu v tom zase lítat \":(\".
Jestli do toho jdeš, určitě napiš co to s tebou dělá \":)\" . Taky o tom moc vážně přemýšlím, teď je na to ideální doba, nikde žádný čerstvý ovoce ani zelenina, takže o nic nepřijdu \"8)\" .

mezi mojí ketogenní dietou a řezama proběhl asi rok času, jestli tě to uklidní
a strávil jsem je naprosto v pohodě:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 9:50 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
janette píše:
prepač, ale hovadinami tu zaplnujes prave ty cele toto forum. jeden nezmysel za druhym, vsak to sa neda čítať, co tu vypisujes \":!:\"

to si zrejme nepočul este, že mrtve maso hnije? a to mas v sebe, ked sa nim napchavas.masove vyvary su prežitok, bez ktorych sa vela ludi prave uzdravilo, takisto aj pri vynechaní masa. a žeby čočku tiez zabijali a umrela?
Ty si odkial prisiel? z džungle? z praveku? \":mrgreen:\"

ale inak, ok, su to tvoje vymyslene nazory...kludne sa nimi zababavaj \":!:\"

prosím tě
maso a vejce mají jednu velkou výhodu, neobsahují žádné sacharidy. candida ze sacharidů žije. podle mých zkušeností se dá candida
vyléčit jen tak (systémová candida) že se vyloučí všechny sacharidy ze stravy a neexistuje jiná možnost jak to udělat než tato. nikdo
ti nevnucuje abys tak jedla ty káčo pitomá. nikde jsem nenapsal, že by tak měl někdo jíst do konce života. nejsem žádným fanatickým
propagátorem masa, jen je to nutné zlo, které je třeba podstoupit. na určitý čas. navíc, při ketogenní dietě se jí masa opravdu jen velmi
málo, protože pokus si hlídáš bílkoviny, je toho masa co by se za nehet vešlo. a úplně nakonec, každý den se jí vláknina, kterou se střevo
čistí.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 3:12 pm 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
michalek píše:
Vševěd píšeš jenom přidat fungicidy,jake máš namysl fungicidy kde je seženu poradˇ???Děkuji

Vševěd má asi na mysli nějaké z lékárny, já osobně mám radši přírodní: čaj Vilcacora, semeno lychořeřišnice, extrakt z grepového semene, penízovky atd.To vše seženeš v prodejnách zdravé výživy. Jako účinné fungicidy se považuje česnek s cibulí, ale Vševěd ze zeleniny povoluje jen zlehka okurky a salát, takže počítám, že tyto ne:-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 5:00 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Vševěd měl na mysli fungicidy, tj. candidu a jiné houby zabíjejí látky, přírodní či chemické. Vševědovi se nechtělo vypisovat seznam dlouhý jako telefonní seznam. Vševědovi
se nechtělo suplovat google.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz