Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 8:25 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 80  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 7:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
blizenka1 píše:
Dobry den,
nejak se mi to nedari dohledat, proto moc prosim, zda byste mohl uvest jak trojcatko aplikovat na 4lete dite (vaha 15kg).
Ve skolce maji nektere deti roupy, tak bych rada dceru procistila..
Dekuji!
Soňa Pokorná

Tak neměl by to být problém, akorát bych snížil dávkování v přepočtu na kilo váhy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 7:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
lukman píše:
zdravim. mam za sebou trojcatko ale nevim jestli mi to pomohlo. nicmene se chci po mesicni pauze vrhnout na dalsi kolo. neni mi ale jeste jasne uplne vse. nevadi mi namlety pelynek a hrebicek polykat s vodou a tak neresim tobolky. tim padem ale nevim davkovani hrebicku . ja se ridil podle jine internetove stranky a po mensich dvakach najel na 1/3 kavove lzicky. u oresaku jsem se ridil davkovanim jako u lugolu. po odjete kure mi ale zbyla skoro cela lahvicka a tak jsem se rozhodl ze v dalsim kole po mensich davkach najedu na doporucene davkovani. pisou kapku na kg telesne hmotnosti rozdelene do tri dnu. tak snad nic nepokazim. myslim ze tak by to mohlo byt spravne. kdyz tak me upozornete pokud by to nebylo dobre. diky.

Mletý hřebíček se dává po jídle a v rozpisu jsou uvedeny naplněné tobolky velikosti „0“. Dají se ale také použít tobolky velikosti „00“, které se snadněji plní a tam je dávkování jiné. Začíná se 1-1-1, dále 2-2-2 a pak až do konce kůry 3-3-3. Silnější jedinci mohou spolknout a zapít přímo rozemletý hřebíček a začíná se 0,5g-0,5g-0,5g, dále 1g-1g-1g a pak až do konce kůry 1,5g-1,5g-1,5g.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 03, 2013 1:39 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 10, 2011 9:11 am
Příspěvky: 14
aha tak to davkovani v gramazi jsem nekde prehledl. snazim se si vsechno najit ale nekdy mi to nevyjde. dekuju. zrovna si budu porizovat vahu na bylinky takze si to budu moct davkovat presne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 10, 2013 10:43 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv srp 25, 2011 2:08 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Ostrava
Dobrý den,
jaký máte názor na praktikování některých (i starších a dlouhověkých) lidí, že si po ránu na prázdný žaludek dají malou štamprli kvalitního alkoholu (slivovice, koňak...) se slovy "na spálení červa". A přitom to nejsou alkoholici, kteří by den neuměli začít jinak než alkoholem, aby posléze pokračovali. Je tato činnost nějak zdůvodnitelná a prospěšná ve vztahu k likvidování parazitů nebo nastartování dobrého trávení?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 21, 2013 12:05 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 8:45 pm
Příspěvky: 60
dobry den, chci se zeptat, zda pelynek nat od Grešika (herba absinthii) mohu pouzit pro odcerveni. http://www.gresik.cz/eshop/lecive-bylin ... k-nat.html
radeji si toto chci overit, protoze v prehlednem navode na trojcatku se zminuje latinsky Artemisia absinthium, pelynek pravy.
Jelikoz nemam presnou vahu, chci si take ujasnit rozdil mezi cajovou a kavovou lzickou - vy doporucujete kavovou lzicku, to je ta nejmensi nebo ta vetsi (treba na zakusek v cukrarne?), dekuji predem za vasi odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2013 8:34 pm 
Offline

Registrován: úte bře 26, 2013 8:20 pm
Příspěvky: 1
IVERMECTIN alias DURAMECTIN a HETRAZAN

Dobrý den,
prosím, o radu.
Můj zdravotní stav mne dohal až na Salvii, kde mi bylo řečeno, že mám opravdu kde co a doporučen protokol.
Bohužel se vyvstává mi mnoho nezodpovězených otázek, na které bych ráda znala odpovědi.
Mám začít Ivermectinem ob den 10 dní 30min před snídaní.
Problém je, že mi přišel místo Ivermectinu Duramectin, kde není krom anglického textu na krabičce žádné složení, natož český příbalový leták. Co jsem vytozuměla se svou chabou znalostí angličtiny je, že je to jen pro koně a při podání psům to může mít fatální následky. Není určeno pro lidi, atd.
Vypadá to jinak (balení, tuba), než mi paní se Salvií při testování ukazovala. Vzhledem k tomu, že ne mne leží plně zodpovědnost za mé děti, nechci nic riskovat a udělat špatně.
Proto se ptám, má někdo zkušennosti s užíváním Ivermectinu, jeho formami a přípravkem Duramectin?
Je pro lidi bezpečný, jaké jsou vedlejší účinky, mohou ohrozit život a zdraví člověka. Kdy přestat užívat nebo snížit dávky. Bojím se, že ve svém stavu nezvládnu ještě zhoršení. Jaké je vhodné dávkování na 57kg?
Má Duramectin stejné složení jako Ivermectin, není v něm nějaká látka kvůli které je to přípravek jen pro koně, dokonce není ani pro jiná zvířata, připadá mi to tedy opravdu na pováženou.
Nemůže nějak ovlivnit plodnost, schopnost donosit dítě, když v organismu přetrvává?

Pak mám pokračovat 10 dní 2x denně po jídle s Hetrazanem.
Zajímá mne totéž - rizika, alergické reakce, vedlejší účinky, zkušennosti, dávkování.

A zase 10 dní ob den 30min před snídaní Ivermectin.

Předem velice děkuji za brzkou hojnou a přínosnou reakci všech, kteří mají co říci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 28, 2013 2:31 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
[quote="Damila":2knt3jmv]Dobrý den,
jaký máte názor na praktikování některých (i starších a dlouhověkých) lidí, že si po ránu na prázdný žaludek dají malou štamprli kvalitního alkoholu (slivovice, koňak...) se slovy "na spálení červa". A přitom to nejsou alkoholici, kteří by den neuměli začít jinak než alkoholem, aby posléze pokračovali. Je tato činnost nějak zdůvodnitelná a prospěšná ve vztahu k likvidování parazitů nebo nastartování dobrého trávení?[/quote:2knt3jmv]
Ja viem len toľko, že alkohol povzbudzuje chuť na tučné potraviny. Ja si denne dávam (dva týždne + týždeň pauza) 12-15ml 60% liehu, ktorý zriedim s vodou tak, aby z toho vznikol 30% alkohol (čiže + 12-15ml vody), a vypijem to (brrr \":D\" )... Ale - nalačno som to ešte nerobil. Skúsim. A aký mám na to názor ja ? Alkohol je v malom množstve LIEK. Som o tom presvedčený. A tým malým množstvom nemyslím 10 či 20 kvapiek, ale viac. Možno presne ako píšeš ty - malý štamprlík nejakej 38-čky či 40-tky. Alebo skôr - o čosi menej než malý štamprlík, pre istotu... \":)\" ... Vždy lepšie, ako vôbec žiadny... \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 01, 2013 11:01 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Dobrý den,
zajímalo by mě, zda skřípání zubů je opravdu projevem přítomnosti parazitů, či to může znamenat něco jiného.
A dále, zda by jste odčervili dítě (2 a 4 roky) pokud žije v domácnosti pes i bez předchozí diagnostiky.
Dík


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 02, 2013 8:39 am 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Pavluša píše:
Dobrý den,
zajímalo by mě, zda skřípání zubů je opravdu projevem přítomnosti parazitů, či to může znamenat něco jiného.
A dále, zda by jste odčervili dítě (2 a 4 roky) pokud žije v domácnosti pes i bez předchozí diagnostiky.
Dík

Tak to by zaujímalo aj mňa. Mám značne zhryzené zuby,údajne z nočného škrípania .Zubár mi dal aj silikonovú násadku na zuby,ale nepoužívam ju.Čo robiť,ako sa zbaviť škrípania.Alebo je to skôr psychosomatický problém?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: praziquantel a albendazol
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 6:21 pm 
Offline

Registrován: sob dub 06, 2013 6:11 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, mám jeden dotaz. Byla jsem v Asii a nyní mám podezření na střevní parazity. Byl mi doporučen praziquantel v kombinaci s albendazolem, nevím však, jak spràvně tyto léky užívat (vàžím 63-64kg) a zda mi nehrozí nějaké potíže v souvislosti s uzivanim těchto léků v případě, že parazity ve střevech nemám a zda mohu kombinaci těchto léků uzivat v případě, že trpím křečovými žilami. Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 8:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Damila píše:
Dobrý den,
jaký máte názor na praktikování některých (i starších a dlouhověkých) lidí, že si po ránu na prázdný žaludek dají malou štamprli kvalitního alkoholu (slivovice, koňak...) se slovy "na spálení červa". A přitom to nejsou alkoholici, kteří by den neuměli začít jinak než alkoholem, aby posléze pokračovali. Je tato činnost nějak zdůvodnitelná a prospěšná ve vztahu k likvidování parazitů nebo nastartování dobrého trávení?

Tak drobné šmejdy může líh nalačno dost likvidovat a také se rozhýbe krev, což asi také nebude na závadu, ale větším šmejdům tím patrně moc ublížit nedokážete.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 8:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
zvanc píše:
dobry den, chci se zeptat, zda pelynek nat od Grešika (herba absinthii) mohu pouzit pro odcerveni. http://www.gresik.cz/eshop/lecive-bylin ... k-nat.html
radeji si toto chci overit, protoze v prehlednem navode na trojcatku se zminuje latinsky Artemisia absinthium, pelynek pravy.
Jelikoz nemam presnou vahu, chci si take ujasnit rozdil mezi cajovou a kavovou lzickou - vy doporucujete kavovou lzicku, to je ta nejmensi nebo ta vetsi (treba na zakusek v cukrarne?), dekuji predem za vasi odpoved.

Na to odpovědět nedovedu, prostě pelyněk pravý, ale patrně nepůjde o velký rozdíl. Popisovat lžičku je naprostá blbost, těch je stovky velikostí, prostě si to jednou musíte u někoho převážit a pak už to jde tou lžičkou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 8:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
ELISEK píše:
IVERMECTIN alias DURAMECTIN a HETRAZAN

Dobrý den,
prosím, o radu.
Můj zdravotní stav mne dohal až na Salvii, kde mi bylo řečeno, že mám opravdu kde co a doporučen protokol.
Bohužel se vyvstává mi mnoho nezodpovězených otázek, na které bych ráda znala odpovědi.
Mám začít Ivermectinem ob den 10 dní 30min před snídaní.
Problém je, že mi přišel místo Ivermectinu Duramectin, kde není krom anglického textu na krabičce žádné složení, natož český příbalový leták. Co jsem vytozuměla se svou chabou znalostí angličtiny je, že je to jen pro koně a při podání psům to může mít fatální následky. Není určeno pro lidi, atd.
Vypadá to jinak (balení, tuba), než mi paní se Salvií při testování ukazovala. Vzhledem k tomu, že ne mne leží plně zodpovědnost za mé děti, nechci nic riskovat a udělat špatně.
Proto se ptám, má někdo zkušennosti s užíváním Ivermectinu, jeho formami a přípravkem Duramectin?
Je pro lidi bezpečný, jaké jsou vedlejší účinky, mohou ohrozit život a zdraví člověka. Kdy přestat užívat nebo snížit dávky. Bojím se, že ve svém stavu nezvládnu ještě zhoršení. Jaké je vhodné dávkování na 57kg?
Má Duramectin stejné složení jako Ivermectin, není v něm nějaká látka kvůli které je to přípravek jen pro koně, dokonce není ani pro jiná zvířata, připadá mi to tedy opravdu na pováženou.
Nemůže nějak ovlivnit plodnost, schopnost donosit dítě, když v organismu přetrvává?

Pak mám pokračovat 10 dní 2x denně po jídle s Hetrazanem.
Zajímá mne totéž - rizika, alergické reakce, vedlejší účinky, zkušennosti, dávkování.

A zase 10 dní ob den 30min před snídaní Ivermectin.

Předem velice děkuji za brzkou hojnou a přínosnou reakci všech, kteří mají co říci.

Těch přípravků je na trhu celá škála a nejde tedy o jednotlivé názvy, ale musíte si přečíst co obsahuje za účinnou látku. Pokud je v tom pouze ivermectin, tak je to v pořádku a nemusíte se toho zase tolik bát. Přípravky pro koně lidé běžně používají a nebývá s tím většinou žádný problém. Nicméně je třeba upozornit, že jakékoliv léčivo a to ať humánní, nebo veterinární, může u citlivých jedinců vyvolat nějaké nežádoucí reakce, čili jistotu vám stejně nikdo nedá. Totéž platí i pro ostatní zmíněné praparáty.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 8:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Pavluša píše:
Dobrý den,
zajímalo by mě, zda skřípání zubů je opravdu projevem přítomnosti parazitů, či to může znamenat něco jiného.
A dále, zda by jste odčervili dítě (2 a 4 roky) pokud žije v domácnosti pes i bez předchozí diagnostiky.
Dík

Na to nedovedu odpovědět, ale přímou souvislost bych v tom asi nehledal. Děti bych odčervoval až v případě nějakých zdravotních potíží, pokud jim nic není, je to asi zbytečné, prostě to jejich imunita zvládá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: praziquantel a albendazol
PříspěvekNapsal: ned dub 07, 2013 2:51 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
svisha píše:
Dobrý den, mám jeden dotaz. Byla jsem v Asii a nyní mám podezření na střevní parazity. Byl mi doporučen praziquantel v kombinaci s albendazolem, nevím však, jak spràvně tyto léky užívat (vàžím 63-64kg) a zda mi nehrozí nějaké potíže v souvislosti s uzivanim těchto léků v případě, že parazity ve střevech nemám a zda mohu kombinaci těchto léků uzivat v případě, že trpím křečovými žilami. Moc děkuji.

Podívejte se sem http://www.shift-centrum.com/antiparazitika-a-antihelmintika-davkovani.html


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 80  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz