Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 27, 2024 10:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: sob bře 30, 2013 2:10 pm 
Offline

Registrován: pát bře 15, 2013 9:43 pm
Příspěvky: 20
Host píše:
Ta šťáva je tam kvůli nastřádání žluči, kandidu během jaterky neřeš. Osobně být celé dopoledne jen na šťávě je pro mě naprosto v pohodě a dokonce se leckdy cítím líp, než na jídle \":-)\"

Tak nevím, léčitel mě od toho zrazuje, prý jestli se nechci zničit... Pořád trochu hubnu, taková očista by mi asi taky v tomto směru nepřilepšila.

Ještě jeden dotaz: mám dojem, že se tu psalo o potřebě doplnit minerální látky, jak při atop. ekzému, tak při kandidě. Měla jsem za to, že dýň. semena jsou kvalitním zdrojem zinku, ale prý že obsahují antinutrienty. Je to pravda?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: sob bře 30, 2013 3:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
mangold píše:
Tak nevím, léčitel mě od toho zrazuje, prý jestli se nechci zničit... Pořád trochu hubnu, taková očista by mi asi taky v tomto směru nepřilepšila.

To je pouze jeho názor, ne svatá pravda. Kolik takových očist už on sám udělal, že ví že jsou nevhodné? Nebo má snad lepší řešení? Sem s ním...rádi se poučíme!
Jedna tvoje reálná zkušenost s jaterkou má větší hodnotu než 10 babských rad a doporučení, ať už jsou od kohokoliv a sebelíp míněná...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: sob bře 30, 2013 10:42 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
mangold píše:
Tak nevím, léčitel mě od toho zrazuje, prý jestli se nechci zničit... Pořád trochu hubnu, taková očista by mi asi taky v tomto směru nepřilepšila.

Ještě jeden dotaz: mám dojem, že se tu psalo o potřebě doplnit minerální látky, jak při atop. ekzému, tak při kandidě. Měla jsem za to, že dýň. semena jsou kvalitním zdrojem zinku, ale prý že obsahují antinutrienty. Je to pravda?

Všechny semena a ořechy obsahují škodlivé antinutrienty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: sob bře 30, 2013 11:37 pm 
Offline

Registrován: pát bře 15, 2013 9:43 pm
Příspěvky: 20
Willis píše:
Všechny semena a ořechy obsahují škodlivé antinutrienty.

Však jsem si myslela, že nejzdravější je zemřít hladem \":mrgreen:\" (na pránickou stravu věřím tak asi 1 na mínus 6 %)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pát dub 19, 2013 6:49 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Na ekzém mazat kokosový olej. Ničí bakterie a zaceluje ranky, eliminuje svědění. Chce to mazat stále, do zmírnění třeba klidně každých 10min.


Naposledy upravil lucie5 dne sob čer 01, 2013 6:13 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 6:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zemajanka píše:
Dobrý večer pane Jardo, chtěla bych Vás poprosit o radu. Trpím atopickým ekzémem od 6-ti měsíců věku, dále mám alergii na prach, pyly, plísně, roztoče a také mám astma. V kojeneckém věku jsem prodělala několik zánětů ledvin a močových cest, protože jsem měla černý kašel, který lékaři nepoznali a dávali mi prý všemožné léky a nevěděli co léčí. Rodiče říkali, že jsem málem zemřela, než zjistili co mi doopravdy je. A od té doby jsem měla potíže s imunitou. Jinak do mých cca 20-ti let jsem s ekzémem příliš problémů neměla,více mne trápila alergie a astma. Po škole jsem se odstěhovala do Ostravy za prací, kde jsem dostala alergii na plísně,astma mi zde zmizelo, ale ekzém vyrašil po celém těle. Ze zdravotních důvodů jsem se tedy přestěhovala do Jeseníků, na čistější vzduch, což mé kůži prospělo, ale není to o moc lepší. Nyní je mi 26let, jsem v pátém měsíci těhotenství a ekzém se mi rapidně zhoršil v obličeji, na krku a rukou. Začíná se mi dělat i na břiše a mám pár flíčků na nohou. Bohužel v obličeji neskutečně otékám a díky svědění už nemůžu ani spát a jsem na pokraji zhroucení. Kortikoidy brát nechci, protože to nikam nevede. Bojím se dělat jakékoliv očisty, abych neublížila miminku. Bohužel už delší dobu (cca 1,5 roku) trpím nepravidelnou stolicí. Na velkou nejdu třeba i 3 dny a nevím si s tím rady. Nic na to nezabírá. Casto trpím plynatostí, zejména po ovoci. Užívám alespoň sanogel, protože ten prý těhotné mohou, piju čistou vodu z kohoutku, nejím sladké, snažím se jíst dostatek ovoce a zeleniny. Sháním také tibetskou houbu, ale v těhotenství se prý kefír z ní nesmí. Je to pravda? Jinak krevní testy dělané v těhotenství jsou v pořádku a já si sama se sebou nevím rady. Nemohl by jste mi prosím poradit, co teď v těhotenství mohu a co by mi mohlo pomoci? Předem mockrát děkuji za odpověď.

Především řešit tu defekaci a to ihned a docílit minimální frekvence 1x denně, optimálně 2x-3x denně. Zásadní faktory jsou dostatečný pitný režim, hořčík, jód a tuky ve stravě, zvláště ty protizánětlivě působící, tedy omega 3 mastné kyseliny. Jinak mě raději zavolejte, ať zbytečně neriskujete zdraví svoje i dítěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 6:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zuzanka píše:
Tak já jsem byla 10 měsíců na nízkosacharidové dietě a ekzém se jen zhoršoval a zhoršoval. Teď jím, co jsem popisovala dříve a je pravda, že se zhoršuje stále, ale vyprazdňování mám mnohem lepší, pravidelnější. Zítra si jdu nechat udělat vyšetření krve na jednotlivé prvky, tak doufám budu o něco moudřejší.
Je mi 18, s ekzémem jsem se narodila, potom na nějakou dobu zmizel, v pubertě (cca od 14 let) se objevil znovu, to jsem ho úspěšně zakortikoidovala, poté jsem v 15 úplně změnila stravu, ekzém mi na rok zmizel (nejedla jsem žádné ovoce, chleba s kvasnicemi a mléčné výrobky, minimum masa, ale jinak všechno možné vařené, nevařené, hlavně když tam nebyl cukr). Potom jsem byla asi 6 měsíců vitarián a ekzém pořád nikde, ovšem vyprazdňování dost bída (celou dobu bojuju s kandidózou). Teď je to půl roku, co jím jak jsem psala (tedy zařadila jsem ovoce a luštěniny, bezlepkové obiloviny) a vyprazdňování téměř vzorové, ale ekzém se zhoršuje a zhoršuje na krku, ovšem na rukách a na obličeji (tam je pouze velice vysušená kůže) je skoro pryč. A poslední měsíc striktně nejím živočišné výrobky, ale hlavně mléčné (ani můj milovaný kefír). Subjektivně už kandidózu nepociťuji (myslím si, že mám kvasinky sice stále přemnožené, ale rozhodně v menší míře než předtím, plivací test mi vychází pozitivně i negativně, jak kdy).
Budu hledat dále, chystám se na očistu krevní lymfy, jen co bude trochu tepleji, teď to na teplo tedy vůůbec nevypadá \":-)\"

Ono je opravdu potřeba sledovat co se děje v krvi, protože jinak se člověk může stále cosi domnívat a to nikam nevede.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 6:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
mangold píše:
Chtěla bych vědět, co si myslíte o následujícím: před asi 1,5 měsícem jsem začala kvůli kandidě (jen pozitivní slinový test) a chronické borelioze držet bezmléčnou, bezlepkovou a nízkosacharidovou dietu.
(Musím zároveň dodat, že sirnou patlaninu apod nejím; konzistence stolice odpovídá snědenému, chodím přiměřeně často)
Nemohu si vzpomenout, jestli jsem už před začátkem diety nějaké velmi trobné projevy ekzému měla, každopádně od té doby, co dietu držím, mě sice přestala bolet záda, zato se mi pořád rozšiřuje ekzém na pravé ruce.

Co jsem stačila pročíst, tak většinou se doporučuje právě takováto dieta. Kandida se mi podle testu zlepšila - ekzém se zhoršuje.
Nevím, s čím tedy začít teď - zda vůbec má smysl navštěvovat kožní, nebo se vrhnout na nějaké očisty jater atd. - ani to nepomáhá všem...

Myslíte, že Fénixovy slzy by mě problémů zbavily?

Děkuji za radu.

Člen Host vám radí dobře, na kožním vám budou ten bordel, co konečně leze z těla ven, tlačit zase dovnitř, což nikam nevede. Jednoznačně čistit a pokud možno nepřijímat nic co stav zhoršuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 6:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
mangold píše:
Tak nevím, léčitel mě od toho zrazuje, prý jestli se nechci zničit... Pořád trochu hubnu, taková očista by mi asi taky v tomto směru nepřilepšila.

Ještě jeden dotaz: mám dojem, že se tu psalo o potřebě doplnit minerální látky, jak při atop. ekzému, tak při kandidě. Měla jsem za to, že dýň. semena jsou kvalitním zdrojem zinku, ale prý že obsahují antinutrienty. Je to pravda?

Obávám se že ten člověk vůbec neví o čem mluví a neznám zdravotní problém, který by se vyčištěním jater nezlepšil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pát dub 26, 2013 11:29 pm 
Offline

Registrován: pát dub 26, 2013 11:02 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, chtěla bych požádat o radu ohledně léčeni atopického ekzému u 18 měsíčního syna. Začal ve 3měsících seboreou. Ta byla dost ošklivá, takže byly predepsány kortikoidy. V 6měsících se ekzém opakoval a byla opět předepsaná stejná léčba. Místo mazání kortikoidy jsme navštívili homeopata a od té doby léčíme exém tímto způsobem. Synovi nebyla zjištena žádná alergie, homeopatií byl posilovaný imunitní systém a trávící trakt. Přes tuto léčbu se nedaří exém zcela odstranit. Něco jsem v této diskuzi přečetla, ovšem nevím kde bych měla u syna začít aby se stav zlepšil ..nemám zatím téměř žádné zkušenosti s "alternativním stravováním" ikdyž se snažím maximálně vyhýbat chemii. Naposledy jsem se dočetla, že je na exém dobré kozí mléko. Takže jsem ho synovi začala dávat místo Sunaru..Prosím poraďte kde začít, případně odkaz na zdravý jídelníček a recepty pro takto malé dítě.
Ještě bych měla dotaz ohledně 4,5 leté dcery kterou trápí zvětšená nosní mandle. Mám založit nové téma?
Děkuji mnohokrát


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pát dub 26, 2013 11:57 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Předpokládám, že už nekojíte?

První postup se kterým neuděláte chybu je výrazné omezení nebo zrušení cukru, především toho klasického, ale i ovocného v ovoci, medu a také omezení složitých cukrů jako jsou mouky, rýže, obiloviny, těstoviny, brambory apod.Ruku v ruce s tímto jde posilování střevní mikroflory, tedy kvalitní probiotika a probiotické jídlo - domácí kefír a jogurt, kysané zelí apod.
Rozhodně hodně zeleniny v mnoha formách.
Rozhodně ne žádné čokolády, limonády, zmrzliny a podobné věci.
Dávejte také jednu lžičku rybího tuku a trochu lněného oleje pro dodání omega3. Tohle je základ, který by měl přinést své výsledky.

U malých dětí a ekzémů má výborné výsledky GAPS dieta, která je radikálnější formou diety s nízkým obsahem cukrů. Zakladatekou je Natasha Campbell, zkuste se podívat na stránky www.gaps.me. Pokud neovládáte angličtinu tak snadno najdete info i v češtině.

Může být vhodné posílit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: sob dub 27, 2013 12:19 pm 
Offline

Registrován: pát dub 26, 2013 11:02 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, děkuji za odpověď. Na gaps dietu se podívám. Rybí tuk a lňený olej bych mohla vyzkoušet, probiotika a domácí jogurty také. Zeleniny mohu dávat více, ikdyž ovoce a hlavně jablka malému moc chutnají. Je možné cukr nahradit tmavým řepkovým? Med nedávám, ale objevila jsem agávový sirup ,byl by vhodný? Čokoládu, sušenky, limonády nic takového mu nedávám.. Snažím se nu dávat bílé jogurty, neochucenou lučinu a sýry bez barviv.. Nevím zda je možné vyloučit že stravy mouku, rýži, obiloviny, těstoviny a brambory. Maso jí jen cca 2-3x týdně, takže spíš jí ty přílohy.. Nedovedu si představit co bych mu dávala ke snídani, obědu a k večeři .. Ovesné vločky taky nejsou vhodné, že? Můžete mi dát prosím tipy jaké potraviny jsou tedy vhodné? .. Na ten ostropestřec se zeptám lékaře. Nekojím, pije kozí mléko..Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: sob dub 27, 2013 12:53 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Berticee píše:
Dobrý den, děkuji za odpověď. Na gaps dietu se podívám. Rybí tuk a lňený olej bych mohla vyzkoušet, probiotika a domácí jogurty také. Zeleniny mohu dávat více, ikdyž ovoce a hlavně jablka malému moc chutnají. Je možné cukr nahradit tmavým řepkovým? Med nedávám, ale objevila jsem agávový sirup ,byl by vhodný? Čokoládu, sušenky, limonády nic takového mu nedávám.. Snažím se nu dávat bílé jogurty, neochucenou lučinu a sýry bez barviv.. Nevím zda je možné vyloučit že stravy mouku, rýži, obiloviny, těstoviny a brambory. Maso jí jen cca 2-3x týdně, takže spíš jí ty přílohy.. Nedovedu si představit co bych mu dávala ke snídani, obědu a k večeři .. Ovesné vločky taky nejsou vhodné, že? Můžete mi dát prosím tipy jaké potraviny jsou tedy vhodné? .. Na ten ostropestřec se zeptám lékaře. Nekojím, pije kozí mléko..Děkuji!

Hnědý cukr je stále jenom cukr, není tam rozdíl. Agávový sirup je také cukr, jediné možné sladidlo pro takto malé díte je přiměřené množství stévie, možná malé množství xylitolu a časem, až se stav výrazně zlepší, může přijít na řadu med, agávový nebo javrorový sirup a trocha ovoce - vždy ale v přiměřeném množství a sledovat příznaky - jakmile se kůže zhorší, objeví se suchost, vyrážky, škrábaní a psychícké obtíže, ihend danou potravinu odstavit a vrátit se k ní po mnoha týdnech či pár mšsících.

Ohledně vhdoných potravin se podívejte do tabulky v mém podpisu a do gaps diety, tam nejdete mnohé inspirace. Řešitelné to je, obejtít bez zmíněných potravin se dá poměrne pohodlně a navíc můžete rozšířit jídelníček o hodně zajímavé a prospěšné potraviny.
Děti si zpravidla oblíbí například kefír s tibetské houby, oslazený stévií a ochucený třeba skořící a strouhaným kokosem. Podobně se dá zacházet s domácím jogurtem
Pokud budete chtít nechat nějaké ovoce, nechte malé množství borůvek, malin, či ostružin, případně malý kousek kyselého jabka. Vše tohle ale může v mnoha případech zhoršit stav kůže. Je však potřeba vyzkoušet a vysledovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 9:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Kolem 33. minuty je tam i pokec o ekzémech
http://www.cestyksobe.cz/tomas-lebenhart-nemoc-teto-doby-a-moznosti-uzdraveni-z-pohledu-celostni-mediciny-ad2305/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2013 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Berticee píše:
Dobrý den, chtěla bych požádat o radu ohledně léčeni atopického ekzému u 18 měsíčního syna. Začal ve 3měsících seboreou. Ta byla dost ošklivá, takže byly predepsány kortikoidy. V 6měsících se ekzém opakoval a byla opět předepsaná stejná léčba. Místo mazání kortikoidy jsme navštívili homeopata a od té doby léčíme exém tímto způsobem. Synovi nebyla zjištena žádná alergie, homeopatií byl posilovaný imunitní systém a trávící trakt. Přes tuto léčbu se nedaří exém zcela odstranit. Něco jsem v této diskuzi přečetla, ovšem nevím kde bych měla u syna začít aby se stav zlepšil ..nemám zatím téměř žádné zkušenosti s "alternativním stravováním" ikdyž se snažím maximálně vyhýbat chemii. Naposledy jsem se dočetla, že je na exém dobré kozí mléko. Takže jsem ho synovi začala dávat místo Sunaru..Prosím poraďte kde začít, případně odkaz na zdravý jídelníček a recepty pro takto malé dítě.
Ještě bych měla dotaz ohledně 4,5 leté dcery kterou trápí zvětšená nosní mandle. Mám založit nové téma?
Děkuji mnohokrát

Mimo rad které jste dostala a s nimiž se celkem souhlasit dá, se zaměřte na vyšetření vitamínů skupiny B, vše co se zde běžně dělá a určitě můžete vyzkoušet i bez vyšetření dodávat B5, to má na pokožku většinou dobrý vliv.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz