Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 5:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv dub 25, 2013 3:06 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
ivca001 píše:
Dobrý den, přečetla jsem si v knize Hladovění pro zdraví od MUDr. Vilmy Partykové návod na očistu jater, kde píše že se musí projít celá očista popořadě, tj očista střev, po ní očista kloubů, jater, ledvin lymfy... Je opravdu nutné dodržet postupy všech orgánů, když momentálně potřebuji vyčistit jen některé? Je mi jasné, že detoxikace se hodí všem orgánům, ale pročiš´tovat vše by potrvalo a já potřebuji řešit problémy hned.
Děkuji zaodpověď

Podle mych zdroju a zkusenosti je dulezite mit pred ocistou jater cista streva, aby mel sajrajt z jater kam odchazet, jak pise i Silvia. A vycistit streva i po ociste jater, aby se to znovu nevstrebavalo. Muzes pouzit sank praksalanu nebo i jine metody. A to je vsechno.

Takhle to uspesne absolvovalo hodne lidi a nemeli zadne problemy z toho, ze nemeli nejprve ty dalsi ocisty. Rozhodne bych necekal az budou levny melouny, abych nejdriv cistil ledviny \":D\" . A ani bych pred tim nedelal klouby a pod. Vyplachni streva a jdi do toho \":lol:\" . Drzim palce, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 27, 2013 11:10 am 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
PV33: díky za rady \":)\"
Tak dnes jsem po jaterní očistě a musím říct, že to proběhlo mnohem lépe než před několika měsíci, kdy jsem očistu dělal poprvé - není mi tak moc blbě - možná je to díky ostropestřecové kašičce kterou se v poslední době dost láduju... (a to jsem tu minulou očistu dělal úplně stejně...) Vyšlo ze mě jen pár takových měkčích kamínků...
Rád bych se zeptal, jak postupovat dál. Kdy nejdříve můžu udělat další jaterní očistu, příp. co dál krom čajů ostropestřecové kašičky a bylin?

Díky mnohokrát \":)\"

David


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 27, 2013 7:16 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
davidekMTB píše:
PV33: díky za rady \":)\"
Tak dnes jsem po jaterní očistě a musím říct, že to proběhlo mnohem lépe než před několika měsíci, kdy jsem očistu dělal poprvé - není mi tak moc blbě - možná je to díky ostropestřecové kašičce kterou se v poslední době dost láduju... (a to jsem tu minulou očistu dělal úplně stejně...) Vyšlo ze mě jen pár takových měkčích kamínků...
Rád bych se zeptal, jak postupovat dál. Kdy nejdříve můžu udělat další jaterní očistu, příp. co dál krom čajů ostropestřecové kašičky a bylin?

Díky mnohokrát \":)\"

David

...zdravim....ako dalej zalezi ako mas zanesenu pecen (jatra), ci mas aj kamienky, ktore vidno na sone.....ak ano...tak vo velkom dodavat horcik + B6 az do stavu "prujmu", chanca piedra, schizandra, ostrop.kasicku, teraz aj cerstvu pupavu, kludne celu.... ak nie, tak len bylinky....idealne 2 dni pred ciernym mesiacom - takze kazdy mesiac.....ked je velmi zanesena pecen, tak aj dvakrat do mesiaca...-


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 28, 2013 5:03 pm 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 11:49 am
Příspěvky: 49
Vypuzení žlučníkového kamene jsem popsal na str.150 a 151 ,ale na přání Pavla zopakuji základní data.
Kámen mně našli cca před 20 lety a za tu dobu jsem si při stravě,kterou žl. nepřijal, užil řadu kolik a s tím i bolestí, zpravidla
3-5 dnů. Poslední sono při předoperačním vyšetření ukázalo velikost 2,5 x 1,5 cm. Při přijmu v Motole na chýře mně mladý,snaživý doktůrek pohmatem našel něco na žaludku a poslal mne na internu,kde mne 4měs. trápili 4x opakovanou "hadicí" do žaludku s odběrem vzorků žal. stěny. Měl jsem vztek, že nemohu pokračovat v léčbě sirnou patlaninou (rostoucí PSA po operaci prostaty) a tak i na doporučení mé léčitelky jsem přistoupil k samoléčbě (vypuzení žl. kamene) olivovým olejem s citronem - jak jsem už výše na zmiňovaných str. popsal. Při předání z interny zpět na chirurgii se chtěli domluvit na termínu operace ((tyhle slova se mně píší obzvláště dobře)) a já jen skromě poznamenal "Já nechci termín,já chci sono!" A na sonu paní doktorka "Ať hledám jak hledám - nic tam není !" A zpět na chýře už jen pan doktor ve zprávě konstatoval ( s jeho výrokem,že to ještě nepsal) -
SAMOLÉČBOU ŽLUČNÍK VYLÉČEN.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 28, 2013 6:26 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
30miro píše:
Vypuzení žlučníkového kamene jsem popsal na str.150 a 151 ,ale na přání Pavla zopakuji základní data.
Kámen mně našli cca před 20 lety a za tu dobu jsem si při stravě,kterou žl. nepřijal, užil řadu kolik a s tím i bolestí, zpravidla
3-5 dnů. Poslední sono při předoperačním vyšetření ukázalo velikost 2,5 x 1,5 cm. Při přijmu v Motole na chýře mně mladý,snaživý doktůrek pohmatem našel něco na žaludku a poslal mne na internu,kde mne 4měs. trápili 4x opakovanou "hadicí" do žaludku s odběrem vzorků žal. stěny. Měl jsem vztek, že nemohu pokračovat v léčbě sirnou patlaninou (rostoucí PSA po operaci prostaty) a tak i na doporučení mé léčitelky jsem přistoupil k samoléčbě (vypuzení žl. kamene) olivovým olejem s citronem - jak jsem už výše na zmiňovaných str. popsal. Při předání z interny zpět na chirurgii se chtěli domluvit na termínu operace ((tyhle slova se mně píší obzvláště dobře)) a já jen skromě poznamenal "Já nechci termín,já chci sono!" A na sonu paní doktorka "Ať hledám jak hledám - nic tam není !" A zpět na chýře už jen pan doktor ve zprávě konstatoval ( s jeho výrokem,že to ještě nepsal) -
SAMOLÉČBOU ŽLUČNÍK VYLÉČEN.

Dik moc, jo, chtel jsem vedet to predoperacni vysetreni, ze jsi i se sono kamenem 2.5 x 1,5 delal ocistu a ze pomohla. Protoze tady byly pripady, ze nekomu nasli 0,8 nebo 1 cm kamen a uz se bal ocistu delat. A dasli ze ocisty delaji, ale sono je porad stejny. Mozna je rozdil v tom, ze ty jsi dal mnohem vic toho oleje, pokud si pamatuju.
A gratuluju k tomu zaveru SAMOLÉČBOU ŽLUČNÍK VYLÉČEN..

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 11:05 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
pv33 píše:
Dik moc, jo, chtel jsem vedet to predoperacni vysetreni, ze jsi i se sono kamenem 2.5 x 1,5 delal ocistu a ze pomohla. Protoze tady byly pripady, ze nekomu nasli 0,8 nebo 1 cm kamen a uz se bal ocistu delat. A dasli ze ocisty delaji, ale sono je porad stejny. Mozna je rozdil v tom, ze ty jsi dal mnohem vic toho oleje, pokud si pamatuju.
A gratuluju k tomu zaveru SAMOLÉČBOU ŽLUČNÍK VYLÉČEN..

To teda koukám, že toto napsal doktor \":o\" Ale jinak gratulace. Já si teda sono dělat nenechal, ale v sedmi očistách vyšlo ze mě několik kamenů i kolem 2 cm a nikdy problém nebyl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 12:25 pm 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
30miro píše:
Vypuzení žlučníkového kamene jsem popsal na str.150 a 151 ,ale na přání Pavla zopakuji základní data.
Kámen mně našli cca před 20 lety a za tu dobu jsem si při stravě,kterou žl. nepřijal, užil řadu kolik a s tím i bolestí, zpravidla
3-5 dnů. Poslední sono při předoperačním vyšetření ukázalo velikost 2,5 x 1,5 cm. Při přijmu v Motole na chýře mně mladý,snaživý doktůrek pohmatem našel něco na žaludku a poslal mne na internu,kde mne 4měs. trápili 4x opakovanou "hadicí" do žaludku s odběrem vzorků žal. stěny. Měl jsem vztek, že nemohu pokračovat v léčbě sirnou patlaninou (rostoucí PSA po operaci prostaty) a tak i na doporučení mé léčitelky jsem přistoupil k samoléčbě (vypuzení žl. kamene) olivovým olejem s citronem - jak jsem už výše na zmiňovaných str. popsal. Při předání z interny zpět na chirurgii se chtěli domluvit na termínu operace ((tyhle slova se mně píší obzvláště dobře)) a já jen skromě poznamenal "Já nechci termín,já chci sono!" A na sonu paní doktorka "Ať hledám jak hledám - nic tam není !" A zpět na chýře už jen pan doktor ve zprávě konstatoval ( s jeho výrokem,že to ještě nepsal) -
SAMOLÉČBOU ŽLUČNÍK VYLÉČEN.

No, tak to je super. To bych také chtěla. Mám prý 4 malé kamínky, největší 0,8cm, snažím se rozpouštět, záchvaty mě už neberou /snad jsem to teď nezakřikla/, ale zato mi stále bolí v pravém podžebří, tlačí až do zad. Někdy se rouhám, že ty záchvaty byly lepší, když v mezičase mi nic nebolelo. \":D\" Očistu budu dělat zase příští týden před černým měsícem. Budu pokračovat a doufat, že jednou půjdu do... hajzlíku. Doslova.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2013 9:32 pm 
Offline

Registrován: ned dub 07, 2013 3:28 pm
Příspěvky: 8
30miro píše:
Doplněk k samoléčbě(výraz z prouštěcí zprávy z Motola) žlučového kamene.
Zapomněl jsem při snaze o stručnost, že půl litru olivového-panenského oleje je nutno před hodinovou(asi na 3-4x) konzumací zahřát na tělesnou teplotu(max.do 40;C)po té přidat šťávu z 2-3 ks citronu(podle velikosti) a krátce (cca 10 vt.) šlehačem spojit v emulzi.Ale dříve ještě jedna podstatná věc:den předem již NEVEČEŘET(možno nezbytkovou stravu),daší den bez snídaně a oběda a v pozdním odpoledni aplikovat. Samozřejmě po celou dobu PŮSTU doplňovat tekutiny - možno s vitamíny a přír.minerály, ale skončit 2 hod. před aplikací oleje.
Od první dávky je nutno setrvat min.2 hod. na pravém boku (samozřejmě krátce lze přerušit -napití,záchod apod.)
Nepovinné: po první dávce cca necelé 2dcl jsem užil 15 kapek Algifenu proti bolesti - kdyby se dostavila kolika (ale žádnou jsem neměl a ujišťuji,že z minulých časů si dobře pamatuji jak vypadá) - užití kapek po konzultaci se svou léčitelkou. A vůbec je její zásluha,že jsem se na vypuzení mého kamene dal - velikost cca 25x15 mm, kromě ujištění,že to dobře dopadne mne přesvědčil tlustý šanon plný fotek takto vypuzených žl. kamenů, z nichž některé byly ve velikosti 5,-Kč.
Dále je dobré, tuto procedůru s odstupem 1 měsice(NE DŘÍVE) opakovat a to vždy v době, kdy měsíc "couvá". Stolice by měla být samozřejmě žlutobéžová a řídká a v ní zpravidla zelené,ale také špinavě-žluté,zeleno-šedé kamínky.Separace (sítkem a opláchnout) je problém,protože rychle zvětrávají.
Po skončení procedury lehkou stravu(a nebo nic) s pitím - nejdříve jen vodu.

V prvom rade dakujem, ze si sa s nami podelil o svoju skusenost s ocistou. Ja som skusala ocistu s epsomkou a olejom a citronom pred tyzdnom, ale nevyslo zo mna vobec nic. Ani blato, ani piesok, len ma prehnala epsomka, takze len voda, ale ani naznak oleja. Myslim si, ze som sa strasne bala ako to dopadne, po tom straseni mojimi pribuznymi -doktormi. Moj muz hovoril ze som hrala vsetkymi farbami ked som pila ten mix vecer. Musela som byt total bloknuta.
No, hlavne to chcem skusit zase. Neviem sice ako sa zbavit toho strachu, ale chcem skusit dat viac oleja. Ja som mala 120ml. Chcela som sa ta spytat - ty si vobec nebral tu horku sol? Malachov v knizke tiez nehovori o epsomke, ze vraj aj bez nej kamene prejdu bez bolesti. A dodrziaval si nejake striktne casy ked si bral ten mix oleja a citronov? A co by si urobil v pripade keby sa kolika dostavila? A tvoja liecitelka ocistu neodporuca v akych pripadoch? Citala som na curezone, ze pri zaseknuti kamienka pomaha, ked si clovek da dalsiu davku oleja a citronov, dokonca ze vraj pomaha nejaka masaz zlcovodov, kedy kamen doslova posunies. Mam mailik modrepierko@yahoo.co.uk, ak sa ti nechce rozpisovat tu. vdaka ak odpises.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob kvě 04, 2013 1:02 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 03, 2012 7:28 pm
Příspěvky: 81
Je mozne striedat tyzden ocistu pecene a dalsi tyzden ocistu klbov pomocou bobkoveho lista? Alebo Najprv si poriadne vycistit pecen (niekolko mesiacov az rok) a az potom ist na klby? Crevo cistim treti tyzden takmer kazdy den klystirom a na buduci tyzden sa chystam na prvu ocistu pecene. Odstavovac nemam, iba mixer. Moze byt jablko zmixovane s vodou namiesto jablcneho mostu? Par dni pred ocistou sa odporuca jablko a jablkovy most. Moze byt namiesto toho jablko voda a ovocie? Je vhodne medzi ocistami pecene (alebo inymi ocistami) si davat 1-3 dnove hladovky/posty?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob kvě 04, 2013 3:20 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 04, 2013 3:01 pm
Příspěvky: 3
je táto téma ešte aktívna?

_________________
http://www.detoxmarket.sk/4-afty


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 2:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
modrepierko píše:
Dobry den, mozno sa to tu uz niekde pisalo, len to neviem najst, ale rada by som sa spytala - Ked mam v zlcniku zisteny kamen o velkosti asi 1 cm, mozem skusit pecenovu ocistu? Uz druhy mesiac pijem caj chanca piedra, brala som aj kvapky regalen z energy, cistila som si hrube crevo, ale zatial sa mi zda, ze stav sa len zhorsuje, bolesti mam skoro kazdy den vecer. Okrem kamena mam v zlcniku aj zahustenu zlc, blato. Bojim sa, ze sa kamen zasekne v cystikuse, alebo zlcovode, ci v spolocnom vychode s pankreasom, kedy clovek moze dostat akutnu pankreatidu. Alebo je pri takomto kameni vhodna len operacia zlcnika? Chcem to skusit vyriesit, pretoze ma tie bolesti vycerpavaju. Velmi pekne dakujem za odpoved.

Tak zahraniční prameny sice říkají čistit, ale myslím si, že to nemusí být vždy ten nejlepší nápad a kámen se opravdu zaseknout může. Spíše bych ho proléval hořčíkem a kvantem těch čajů a určitě je nutné dávat denně nějaký olej, aby se žlučník měl tendenci vyprazdňovat. S ním ovšem zacházejte velice opatrně, podle momentálních možností organizmu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 3:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
QNX píše:
Jenom stručná poznámka k očistě jater za pomoci Síranu hořečnatého a olivového oleje. Má důvěřivá žena přišla s nápaden na tuhle "očistnou kůru" a já jsem skoro uvěřil, že tahle metoda funguje. Dokonce jsem jí na to sehnal síran horečnatý a začal přemýšlet, že to vyzkouším také. No, tak teď mám 3kg potravinářského síranu hořečnatého a připadám si jako blbec, že jsem na to se svým vzděláním skočil. Takže pro ostatní důvěřivce. Co se to vlastně při té metodě děje? Předchozí dietou se vyčistí trávicí trakt a nashromáždí se zásoba žluči. Pak podstoupíte "očistnou kůru" při které do sebe dostanete olivový olej a síran hořečnatý. Organismus vypudí nashromážděnou žluč, ta emulguje olivový olej a tím zvětší reakční plochu pro další reakce. Dále se do procesu vloží enzym lipáza a ta rozloží olej na glycerol a mastné kyseliny (především kyselinu olejovou). No a dál dojde k reakci kyseliny olejové a síranu hořečnatého za vzniku krásných "kamenů" z oleátu hořečnatého, které na konci drastické kůry poslouží jako důkaz úspěšnosti procedury. ...........ano, kameny vyjdou, ale vytvoříte si je ve střevech z olivového oleje a síranu hořečnatého. Pokud někdo chce potravinářský síran hořečnatý, tak můžu odprodat, já ho už potřebovat nebudu, protože nemám žádný důvod vytvářet si ve střevech falešné kameny.

Každý má pochopitelně nárok na vlastní názor a není důvod mu ho brát, ale zamyslete se nad tím, jak při jasně definované chemické reakci kameny někdy vzniknou a jindy nevzniknou, není to důvodem k zamyšlení. Navíc drastického na té kůře není nic a zlepšení celkového stavu je patrně také jenom dojem, to pak "víra tvá tě uzdraví" maká opravdu dokonale.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 3:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
babanci píše:
Tak mám po očistě, dělala jsem z pátku na sobotu a můj muž ze soboty na neděli. Každou očistu odchází kamenů spousta, nepočítám to, ale je jich pokaždé zhruba stejné množství, stejná barva, na sonu pak mám ty svoje žlučové kameny stále viditelné, takže musím napsat, že podobné úvahy, jako má diskutující nade mnou, mě už také napadají. Delší dobu. I kdybych nešla na sono a kameny neviděla, tak vím, že jsou, protože bolesti v pravém podžebří jsou stále stejné a zažívací problémy, se, bohužel, také neřeší. No, ale .....zase, že by různí léčitelé doporučovali už tolik let něco, co by nefungovalo vůbec? Nevím, snad to tu někdo ještě probere. Mám ale dotaz, přestože jsem po očistě ještě klystýrovala, opakovaně a v sobotu a v neděli jedla jen bylinný čaj s medem a celozrnné pečivo..přesto jsem se dnes vzbudila s břichem jako balón, bolestivým a nadýmavým. Co tam může nadýmat, když tam skoro nic není? Dodám lactobacily, možná, že jsem čistila až moc a vynechám cokoliv sladkého a zkusím i bezlepkovou dietu. Jinak už fakt nevím, co je špatně. Prosím poraďte.

Tak nadýmají cukry a nemyslete si že existují nějaké zdravé. Prostě obilí-chleba s medem je základem k výrobě medoviny a hádejte jakým procesem, že by kvašením.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 3:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="babanci":1zw68o2d]Prosím, pane Jardo, někde v předchozích příspěvcích jsem četla, že máte a můžete dodat kvalitní lactobacily a nyní to nemůžu najít. Můžete mi nasměrovat? Děkuji.[/quote:1zw68o2d]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 3:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
TomIn píše:
Dobrý den Jardo, zajímalo by me, jak často provádíte ocistu jater vy, když uz se clovek vetsiny sajrajtu davno zbavil a dodrzuje zasady zdrve stravy? Jednou rocne staci? Ještě sice nejsem v takovem stavu, procedura mi nijak zvlast nevadi. ale znám prijemnejsi věci \":-)\"

Tak ono to je třeba dělat dle zanesení a pokud se nedokážete zaneřádit, tak zase nemusíte nic čistit a opravdu stačí tak jednou ročně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz