Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 3:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 4:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
akleinadd píše:
Ahoj vsichni, uvodem preji krasne jaro \":)\" . Jsem priznivcem zdraveho zpusobu zivota, studuji jogu a s nadchazejicim jarem bych se take rada zbavila sveho 'bordelu' - prirodni cestou, jsem tedy pevne odhodlana vyzkouset ocistu jater. Nicmene nejsem snilek a po precteni vsech nazoru pozitivnich i negativnich jsem se jala vyhledat vice iformaci o tomto tematu. Zda se, ze nazoru na to, co vyjde po ociste, ze je spise "vysrazeny" olivovy olej, nez opravdove zlucnikove kameny, je vice. Snazila jsem se dohledat, jake kozistence je skutecny kamen, lec nepodarilo se mi to. Pokud nekdo vite kde to najit, poslete prosim odkaz \":)\", dekuji. Obrazky ano, ale je-li mekky, ci tvrdy a zdali plave, to uz ne. Souhlasim, ze kazdomesicni ocista v podobe klystyru, ci sampraksalany je velmi ozdravujici sama o sobe, nemluve o nastoleni 'pozitivniho mysleni' - ver a vira tva te uzdravi - jsou to vynikajici zacatky zdraveho zpusobu zivota. Vliv na jatra to ma urcite take. Muj navrh tedy zni - pane Jardo, kdyz uz se tu takovou dlouhou dobu debatuje o tom, zda ony kameny jsou nebo nejsou prave, mohl byste prosim vy, nebo nekdo jiny podporit sva tvrzeni dokladem z laboratore ? Zas az takovy problem by to byt nemel. Myslim, ze tim by se vse vyjasnilo a nam vsem by bylo jasne, do jake miry provadime sve ocistne kury - zda se skutecne zbavujeme zlucovych kamenu anebo provadime 'pouze' ozdravnou kuru.

A není jedno co vlastně provádíte, pokud vám to pomáhá. Nezlobte se, ale na blbosti nemám čas, prostě ti funguje a proč, to už ať si zkoumá každý za své peníze, pokud mu na tom něco stojí a padá. Problém to určitě není, za peníze vám k tomu klidně fakulta udělá i nějakou literární podobu výsledku a dokonce barevně se spoustou grafů, které vám nakonec neřeknou nic jiného než již víte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 4:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="QNX":3c503c6c]Tak abych jenom nekecal o kamenech z oleátu hořečnatého. Dnes jsem zašel do laboratoře a vyzkoušel jsem jak vlastně takový "kámen" vzniká a to v kádince. No a vzníká úplně ukázkově. Stačilo postupně přidávat síran hořečnatý a hned se začala tvořit krásná sraženina, která se mícháním postupně shlukovala do poměrně tuhých hrudek. Vzhledem k tomu, že jsem používal čisté suroviny, tak to bylo bílé, ale to se ve střevech nedá předpokládat. Oleátové kameny ze střev jsou tedy vybarvené jinak. Tvar a struktura byla shodná s tím co jsem viděl na fotkách a videu z jaterní očisty. Závěr je tedy jednoznačný. Při jaterní očistě za použití oleje a síranu hořečnatého skutečně vznikají oleátové kameny, které nepocházejí ze žlučníku ani z jater. Je možné, že při té očistě vyjde i nějaké skutečné zrnko ze žlučníku, je možné, že se žlučník a

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 4:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="Elkimek":2rvf59ld]Dá se nějakým "domacím" testem zjistit, jak sou na tom moje

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 4:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
jiddu píše:
ano, daju sa pouzit aj tabletky Malic Acid, pricom 1500mg - 2000mg jablcnej kyseliny (malic acid) zodpoveda 1 litru odstavenej jablcnej stavy...a tiez som zaznamenal, ze mnohi namiesto Malic Acid pouzivaju aj byliny Bupleurum falcatum, Bupleurum chinese (prerastilk) alebo Gold coin grass (herba lysimachiae) - jin qian cao. takze paleta nahrady jablcnej stavy je pomerne velka....inak tieto byliny maju vseobecne priaznivy ucinok na pecen...

Máte pravdu možností je více, ale jde o dostupnost a aplikovatelnost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 5:54 pm 
Offline

Registrován: ned dub 07, 2013 3:28 pm
Příspěvky: 8
Jarda píše:
Tak zahraniční prameny sice říkají čistit, ale myslím si, že to nemusí být vždy ten nejlepší nápad a kámen se opravdu zaseknout může. Spíše bych ho proléval hořčíkem a kvantem těch čajů a určitě je nutné dávat denně nějaký olej, aby se žlučník měl tendenci vyprazdňovat. S ním ovšem zacházejte velice opatrně, podle momentálních možností organizmu.

Odkedy som to pisala, robila som si uz dve ocisty. Pri prvej som pouzila 120ml oleja a vobec nic sa nestalo, samozrejme aj horku sol a citrony v potrebnych davkach. Nic zo mna nevyslo, ale ani mi nebolo nejako zle. Myslela som ze som sa velmi bala a preto som sa zasekla, tak som vcera vecer skusala vacsiu davku oleja, az 200ml a 280ml stavy z citronu a grepu. Plus horka sol. Strasne ma ta sol prehnala, ale okrem cistenia creva som nic ine nezaznamenala. Proste absolutne nic zo zlcnika, ani pecene. Okrem toho mi tentokrat bolo strasne zle, az teraz ma to preslo. Bolo mi tazko, vracala som a bolel ma zlcnik. Musim povedat ze momentalne som dost sklamana ze mi to nevyslo a neviem si predstavit co dalej. Kazdopadne horku sol uz nemusim, stala sa mojou nocnou morou. Neviem ci mam silu skusat to cele robit este raz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 8:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
davidekMTB píše:
Mám dotaz ohledně očisty jater při protikvasinkové dietě... Rád bych zde zmiňovanou očistu provedl, ale nevím zda je nutné před ní jíst jablka a pít jablečnou šťávu... Držím protikvasinkvou dietu a nerad bych si ji těmi jablky kazil \":)\"

Díky D.

Správně vám odpovídá člen pv33, nemusíte to do puntíku přesně dodržet, ale na druhou stranu ani není třeba se bát namnožení kvasinek za ten jeden den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Milandr píše:
Chcem sa spytat ohladne ocisty pečene, ci je mozne ocistu previest pri pankreatitide.....Totizto bola som hospitalizovany v zime 2010 pre velke bolesti v brusnej dutine a chrbate a bola mi diagn. akutna pankreatitida.....Vtedy som to pochopil tak, ze to moze byt z dvoch dovodov....Podrazdeny pankreas od zlej zivotospravy a mastnych jedal, alebo ucpanie zlcovodov zlcnikovymi kamenmi, ktorych asi 5-6 kusov malych kamienkov mi na USG zistili.....Drzim odvtedy dietu,davam si pozor na stravu,vylucil som uplne mastne jedla, maso len kuracie prsia bez koze na vode,alebo osmahnute na par kv. oliv. oleja,alebo na vode so zeleninou, popripade chude bravcove steaky....ryza len viaczrnna..... Kedze mam problem aj s candidou, tak si davam velky pozor na sacharidy celkove....Ale sem-tam prichadzaju krcovite bolesti vlavo pri pupku,ktore pripisujem na 99 % pankreasu, cize podla vsetkeho nejaky kamen upcha zlcovod a preto ta bolest pride.....Tak isto aj vcera a prenasledovala ma dobre 2 hod, co inokedy po pol hod. odchadza...Pijem caj zemelč menšia 3 x denne, dnes len lahka spenatova polievka bez soli, celozrnna ryza + kuracie prsia na vode, k tomu cerste zelene riasy dobre umyte bez soli....Kedze mam aj malo hcl tak uzivam s kazdym jedlom betain 650 mg/niekedy 2 cps/ http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Beta ... sules/7353 + pancreatin od NOW http://www.iherb.com/Now-Foods-Pancreat ... psules/716
Som definitivne odhodlany na ocistu pečene,kedze ma trapia aj bolesti chrbta mozno 15 rokov a som presvedceny, ze by po ociste aj bolesti sa mohli zmensit....Ale otazka je, ci po takychto bolestiach /dnes uz som celkom v pohode-vcera som vecer bol totalne unaveny a isiel som skor aj spat/ o par dni mozem previest ocistu pecene?????
Samozrejme vtedy v 2010 som radikalne odmietol vybrat žlcnik, podla Mudrcov najlesie riesenie-hned som bol proti...
Dakujem vopred za kazdu radu....

Ono je otázkou jak moc to tam máte zanesené a v zánětu, ale jak vám píše člen pv33 moc toho pokazit nemůžete. Každopádně je blbost jíst jídla bez tuku, tím si člověk stav pouze zhoršuje, protože žlučník se nevyprazdňuje a problém přetrvává. Suché a chemické kuří maso není ani náhodou vhodná potravina, naopak si dovolím tvrdit, že jedna z nejméně vhodných.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="davidekMTB":1pzqd2nr]Zdravím,

měl bych pár dotazů ohledně očisty jater. Již dlouhou dobu řeším své zdrav. problémy (únava a otupělost po jídle) i psychické (deprese, úzkosti, nesoustředěnost)... Před několika dny jsem nasadil ostropestřecovou kašičku a jaterní čaj z bylinkářství a mám pocit, jako by ty depresiví stavy a únava nabíraly na intenzitě. Z toho soudím, že u mne bude velký problém právě s játry. Asi před 2 roky mi dělali u doktora na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 9:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
ivca001 píše:
Dobrý den, přečetla jsem si v knize Hladovění pro zdraví od MUDr. Vilmy Partykové návod na očistu jater, kde píše že se musí projít celá očista popořadě, tj očista střev, po ní očista kloubů, jater, ledvin lymfy... Je opravdu nutné dodržet postupy všech orgánů, když momentálně potřebuji vyčistit jen některé? Je mi jasné, že detoxikace se hodí všem orgánům, ale pročiš´tovat vše by potrvalo a já potřebuji řešit problémy hned.
Děkuji zaodpověď

Tak není to nezbytně nutné, ale určitě vhodné a jak vám správně píše členka Silvia, určitě alespoň střeva by bylo vhodné vyčistit předem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 9:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
30miro píše:
Vypuzení žlučníkového kamene jsem popsal na str.150 a 151 ,ale na přání Pavla zopakuji základní data.
Kámen mně našli cca před 20 lety a za tu dobu jsem si při stravě,kterou žl. nepřijal, užil řadu kolik a s tím i bolestí, zpravidla
3-5 dnů. Poslední sono při předoperačním vyšetření ukázalo velikost 2,5 x 1,5 cm. Při přijmu v Motole na chýře mně mladý,snaživý doktůrek pohmatem našel něco na žaludku a poslal mne na internu,kde mne 4měs. trápili 4x opakovanou "hadicí" do žaludku s odběrem vzorků žal. stěny. Měl jsem vztek, že nemohu pokračovat v léčbě sirnou patlaninou (rostoucí PSA po operaci prostaty) a tak i na doporučení mé léčitelky jsem přistoupil k samoléčbě (vypuzení žl. kamene) olivovým olejem s citronem - jak jsem už výše na zmiňovaných str. popsal. Při předání z interny zpět na chirurgii se chtěli domluvit na termínu operace ((tyhle slova se mně píší obzvláště dobře)) a já jen skromě poznamenal "Já nechci termín,já chci sono!" A na sonu paní doktorka "Ať hledám jak hledám - nic tam není !" A zpět na chýře už jen pan doktor ve zprávě konstatoval ( s jeho výrokem,že to ještě nepsal) -
SAMOLÉČBOU ŽLUČNÍK VYLÉČEN.

Alespoň že přiznal, že to je možné i kdy se s tím běžně nesetkávají a je to hodně inspirativní pro další adepty na operaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 9:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Peto píše:
Je mozne striedat tyzden ocistu pecene a dalsi tyzden ocistu klbov pomocou bobkoveho lista? Alebo Najprv si poriadne vycistit pecen (niekolko mesiacov az rok) a az potom ist na klby? Crevo cistim treti tyzden takmer kazdy den klystirom a na buduci tyzden sa chystam na prvu ocistu pecene. Odstavovac nemam, iba mixer. Moze byt jablko zmixovane s vodou namiesto jablcneho mostu? Par dni pred ocistou sa odporuca jablko a jablkovy most. Moze byt namiesto toho jablko voda a ovocie? Je vhodne medzi ocistami pecene (alebo inymi ocistami) si davat 1-3 dnove hladovky/posty?

Tak je to hodně rychle, ale možné to je, pokud máte funkční a nezanesené střevo o to lépe by vše mělo probíhat. Dávat ovoce s vodou, no nevím, ta kombinace může kvasit a hladovky určitě nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
marika1 píše:
je táto téma ešte aktívna?

Jak vidíte, tak ano.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
modrepierko píše:
Odkedy som to pisala, robila som si uz dve ocisty. Pri prvej som pouzila 120ml oleja a vobec nic sa nestalo, samozrejme aj horku sol a citrony v potrebnych davkach. Nic zo mna nevyslo, ale ani mi nebolo nejako zle. Myslela som ze som sa velmi bala a preto som sa zasekla, tak som vcera vecer skusala vacsiu davku oleja, az 200ml a 280ml stavy z citronu a grepu. Plus horka sol. Strasne ma ta sol prehnala, ale okrem cistenia creva som nic ine nezaznamenala. Proste absolutne nic zo zlcnika, ani pecene. Okrem toho mi tentokrat bolo strasne zle, az teraz ma to preslo. Bolo mi tazko, vracala som a bolel ma zlcnik. Musim povedat ze momentalne som dost sklamana ze mi to nevyslo a neviem si predstavit co dalej. Kazdopadne horku sol uz nemusim, stala sa mojou nocnou morou. Neviem ci mam silu skusat to cele robit este raz.

Pokud jste se dostala už takto daleko, není důvod přestávat, určitě pokračujte, ono i když zdánlivě nic nevychází, tak stejně nečistoty odcházejí a tělo se tím hodně zlepšuje. Krátká pauza nepříjemné vjemy překryje a uvidíte, že se toho nebudete ani bát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 06, 2013 10:45 am 
Offline

Registrován: pon kvě 06, 2013 10:34 am
Příspěvky: 1
Dobry den, chcel by som sa na nieco spytat ohladne tejto ocisty pecene a zlcnika.
Mal som dlhsie problem so zlcnikom tak som sa rozhodol pre tuto kuru. Robil som to podla navodu pred dvoma dnami, mozem povedat, ze to fungovalo, citim sa lepsie.
Povychadzalo zo mna vselico hlavne male zlte asi 1-2mm hrudky ktore boli makke po roztlaceni boli zlte co ukazovalo na zlcovy povod. Dalsie boli trochu vaccsie cca 1cm ktore boli ako hrudka piesku
ktory sa dal roztlacit ale bolo jednoznacne citit ze konzistencia je kristalicka ako piesok. Toto mozem tiez prehlasit za zlcnikovy produkt.

Nasiel som ale aj vaccsie cca 1,5-2,5 cm nazvem to objekty, ktore boli na povrchu svetlej farby, ale po roztlaceni boli do zelena a mazlave ako vazelina. Myslim si ale ze toto neboli zlcove kamene ale skor mi to pripadalo ako nejako vyzrazany ten olivovy olej co som vypil. Ake mate s tymto skusenosti tiez ste nasli nieco podobne ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 06, 2013 6:51 pm 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 11:49 am
Příspěvky: 49
p3dr0 píše:
Dobry den, chcel by som sa na nieco spytat ohladne tejto ocisty pecene a zlcnika.
Mal som dlhsie problem so zlcnikom tak som sa rozhodol pre tuto kuru. Robil som to podla navodu pred dvoma dnami, mozem povedat, ze to fungovalo, citim sa lepsie.
Povychadzalo zo mna vselico hlavne male zlte asi 1-2mm hrudky ktore boli makke po roztlaceni boli zlte co ukazovalo na zlcovy povod. Dalsie boli trochu vaccsie cca 1cm ktore boli ako hrudka piesku
ktory sa dal roztlacit ale bolo jednoznacne citit ze konzistencia je kristalicka ako piesok. Toto mozem tiez prehlasit za zlcnikovy produkt.

Nasiel som ale aj vaccsie cca 1,5-2,5 cm nazvem to objekty, ktore boli na povrchu svetlej farby, ale po roztlaceni boli do zelena a mazlave ako vazelina. Myslim si ale ze toto neboli zlcove kamene ale skor mi to pripadalo ako nejako vyzrazany ten olivovy olej co som vypil. Ake mate s tymto skusenosti tiez ste nasli nieco podobne ?

Je dobré mít kontrolu na sonu před očistou a po ní. Je více druhů žl. kamenů a já jsem měl pár dožluta, ale 90% bylo zelených tak ,jak je popisuješ ; přitom jsem měl ze sona diagnostikován kámen 1.5 x 2,5 cm, jak jsem již nedávno zde popsal a byl to rozpadlý kámen,co ze mne vyšel, protože kontrolní sono ukázalo prázný žlučník.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz