Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 3:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 06, 2013 8:46 pm 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 11:49 am
Příspěvky: 49
Jarda píše:
QNX píše:
Jenom stručná poznámka k očistě jater za pomoci Síranu hořečnatého a olivového oleje. Má důvěřivá žena přišla s nápaden na tuhle "očistnou kůru" a já jsem skoro uvěřil, že tahle metoda funguje. Dokonce jsem jí na to sehnal síran horečnatý a začal přemýšlet, že to vyzkouším také. No, tak teď mám 3kg potravinářského síranu hořečnatého a připadám si jako blbec, že jsem na to se svým vzděláním skočil. Takže pro ostatní důvěřivce. Co se to vlastně při té metodě děje? Předchozí dietou se vyčistí trávicí trakt a nashromáždí se zásoba žluči. Pak podstoupíte "očistnou kůru" při které do sebe dostanete olivový olej a síran hořečnatý. Organismus vypudí nashromážděnou žluč, ta emulguje olivový olej a tím zvětší reakční plochu pro další reakce. Dále se do procesu vloží enzym lipáza a ta rozloží olej na glycerol a mastné kyseliny (především kyselinu olejovou). No a dál dojde k reakci kyseliny olejové a síranu hořečnatého za vzniku krásných "kamenů" z oleátu hořečnatého, které na konci drastické kůry poslouží jako důkaz úspěšnosti procedury. ...........ano, kameny vyjdou, ale vytvoříte si je ve střevech z olivového oleje a síranu hořečnatého. Pokud někdo chce potravinářský síran hořečnatý, tak můžu odprodat, já ho už potřebovat nebudu, protože nemám žádný důvod vytvářet si ve střevech falešné kameny.

Každý má pochopitelně nárok na vlastní názor a není důvod mu ho brát, ale zamyslete se nad tím, jak při jasně definované chemické reakci kameny někdy vzniknou a jindy nevzniknou, není to důvodem k zamyšlení. Navíc drastického na té kůře není nic a zlepšení celkového stavu je patrně také jenom dojem, to pak "víra tvá tě uzdraví" maká opravdu dokonale.

Nechci se míchat do diskuse mezi QNX a Jardu , ale chemické vývody QNX mne trochu nadzvihly.
Pravda, nepracoval jsem se síranem hořečnatým, měl jsem 20 let diagnostikovaný (sono i CT) žl. kámen. Po očistné kůře (aplikováno 2x s měsíční pauzou při couvajícím měsíci) 1/2 litru olivového oleje + 3 citrony s předcházejícím jednodenním půstem ukázalo kontrolní sono prázný žlučník. Takže, to , co ze mne vyšlo, nebyly kameny vytvořené z oleje ve střevě.
Přeji hezký den a prázné žlučníky. Miro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 06, 2013 10:20 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 03, 2012 7:28 pm
Příspěvky: 81
Jarda píše:
Tak je to hodně rychle, ale možné to je, pokud máte funkční a nezanesené střevo o to lépe by vše mělo probíhat. Dávat ovoce s vodou, no nevím, ta kombinace může kvasit a hladovky určitě nevadí.

Ďakujem za odpoveď. Tak čreva úplne čisté asi ešte nebudem mať, čiže s očistou kĺbov počkám.
Keď nemám odšťavovač, je vhodné jesť celé jablká namiesto moštu v deň očisty pred 14.00? Alebo ich skúsiť postrúhať, pretlačiť cez sítko a takto "získať" jablčnú štavu?
Ako to je vlastne s načasovaním a letným časom + nachádzam sa v Anglicku? Začína sa s pitím epsomky v 18.00 alebo 19.00 alebo je niekde na nete skutočný čas?
Pár dní pred samotnou očistou sa jedia hlavne jablká. Môže (musí) sa piť k tomu aj čistá voda, prípadne dochutená citrónom a stéviou? Po vypití vody s epsomkou zapíjať obyčajnou vodou alebo radšej nie?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 3:12 pm 
Offline

Registrován: pon bře 11, 2013 2:59 pm
Příspěvky: 7
Zdravím jaterní čističe i pana Jardu,

mám takový malý dotaz: v pátek du na očistu jater...dnes jím jenom jablka a banány plus ráno ovocnou šťávu a večer si dám asi mrkvo-okurkovou šťávu....chtěl bych se jen zeptat jestli je vhodné si dát navečer kefír jak jsem zvyklý? Zítra to je zřejmě určitě nevhodné, to mi došlo, ale co dnes?

Děkuju za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 7:21 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
bagoun píše:
Zdravím jaterní čističe i pana Jardu,

mám takový malý dotaz: v pátek du na očistu jater...dnes jím jenom jablka a banány plus ráno ovocnou šťávu a večer si dám asi mrkvo-okurkovou šťávu....chtěl bych se jen zeptat jestli je vhodné si dát navečer kefír jak jsem zvyklý? Zítra to je zřejmě určitě nevhodné, to mi došlo, ale co dnes?

Děkuju za odpověď.

No já bych do toho nešla (i když už je asi pozdě \":)\" ?). Kefír je přece jenom dost tučný a v principu jde o to nashromáždit co největší množství žluče, což by se asi konzumací kefíru docela narušilo. Osobně den před očistou nejím tuk žádný . Když už to člověk dělá, tak ať to má pořádný grády \":D\" - a ne něco jenom napůl \":wink:\" .

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 7:24 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Sama bych měla dotaz na pana Jardu: protože mi po několikero očistách kombinace grepu a oleje leze trochu krkem \":oops:\" , myslíte že by šel udělat mix třeba z citrónů a pomerančů? Kdyby to bylo dost kyselé (což určitě ano), mohlo by to účel splnit stejně a člověk by měl změnu \":)\" ...? Zajímá mne Váš názor. Děkuji:).

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 10:35 am 
Offline

Registrován: pon bře 11, 2013 2:59 pm
Příspěvky: 7
bagoun píše:
Zdravím jaterní čističe i pana Jardu,

jestli je vhodné si dát navečer kefír jak jsem zvyklý? Zítra to je zřejmě určitě nevhodné, to mi došlo, ale co dnes?

No já bych do toho nešla (i když už je asi pozdě \":)\" ?). Kefír je přece jenom dost tučný a v principu jde o to nashromáždit co největší množství žluče, což by se asi konzumací kefíru docela narušilo. Osobně den před očistou nejím tuk žádný . Když už to člověk dělá, tak ať to má pořádný grády \":D\" - a ne něco jenom napůl \":wink:\" .

Jo nakonec jsem ho nepil:) Jen mi to přišlo docela škoda...ale pár dní v lednici i s houbičkama snad vydrží.
Musím holt vydržet do soboty....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 12:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
bagoun: No jasný, že vydrží \":)\" - já to tak dělám pravidelně. Kdyby byl hodně hustý, tak přilít mlíko, rozmíchat a zas schovat do lednice a on si tam bude pěkně pomalu zrát \":wink:\" . Obvykle ho dám do ledničky ve středu (do většího množství mlíka) a piju ho pak až v neděli po očistě:).

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 1:17 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Osmá očista prodělaná v úterý proběhla celkem dobře, opět plno "kaménků", ale zase jiné velikosti a barvy. Druhý den jsem byl asi zatím nejvíc unavený, i když minule to bylo skoro bez únavy. Večer po dávce oleje jsem ale úplně cítil, jak něco pěkně leze z jater. Odpoledne jsem si dal opět klystýr na dočištění. Dnes úplně v pořádku. Co ze mě ale vylezlo včera ráno, nevím. Už jsem zvyklý na to, že po klystýrech ze mě leze candida, ale toto vůbec netuším, co mohlo být. Pokud to někoho napadne, dejte mi vědět - bylo to ve stolici, 3 něco jako dešťovky, dlouhé cca 10 cm, jen bílé. Foto bohužel nemám a na netu jsem zatím nic takového nenašel. Nemyslím, že to byla candida, asi nějaký parazit, jen nevím jaký. Nemáte někdo nějakou dobrou stránku? Jinak jsem si podruhé dal místo citrónu s olejem grep a už ani ten mi nejede, i když je mnohem lepší než citrón. A pomeranč, jak se někdo ptá víše? Ten mi na toto moc vhodné nepřijde, uvidíme co na to Jara.

Upraveno:
Tak včera ze mě vylezlo opět něco podobného a vypadá to spíše na candidu. Je možné, že

Naposledy upravil TomIn dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 2194
1368425343


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 1:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Já myslela ten pomeranč spíše na dochucení a zpestření než že by to měl být hlavní tahoun \":D\" . Postě citrony by převážily a pomeranč by to doladil \":wink:\" - aby to bylo dost kyselé a přitom to mělo aspoń trochu jinou chuť \":oops:\" . Vycházím z toho, že Malachov doporučuje prakticky jakékoliv hodně kyselé plody, tak by i taková kombinace byla třeba možná...?

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 2:45 pm 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 9:50 am
Příspěvky: 62
Tak jsem dělala očistu ze středy na čtvrtek. Vzala jsem si na to volno v práci. Bylo to jinak než obvykle. Trochu mi škrábalo v krku a tak jsem nevěděla, jestli to je vhodné, píše se, že by měl být člověk zdráv, ale nakonec jsem to toho šla. Po vypití oleje /piju s citronem a vyhovuje mi to lépe než s grepem/ jsem si intenzivně představovala, jak to tam čístím pod tlakem hadicí a že ty svoje blbé kamínky drtím tím proudem a že se rozpadají a vytlačují do žlučovodu. V noci mi bylo šoufl jako vždy, kolem třetí hodiny. Ráno slabost, vstala jsem kolem sedmé a potácela se po bytě a čekala. Kameny tentokrát neodcházely, jen takové bahínko, zato celý den. Večer jsem pro jistotu vykrystýrovala a začala užívat probiotika. Tak si namlouvám /možná/, že opravdu snad se ty kameny rozpustily. V poslední době jsem pochybovala, uvažovala, že kameny jsou jen ztuhlý tuk se žluží a vytvořily se až ve střevě...ale vypadá to, že je to jinak, protože tentokrát se nevyloučily. Jen bláto. Uvidím, jak dál, za týden chci jít do šanky a pak do očisty kloubů a to předpokládá čistá

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 5:02 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Zítra jdu na plánovanou očistu jater. Můj dotaz je, zda je vhodné, abych dnes a zítra užívala MgCl2? Dnes jsem ho poprvé koupila, tak nevím, jestli můžu hned nasadit nebo čekat po očistě a jak dlouho po očistě?
Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 3:51 pm 
Offline

Registrován: pát dub 05, 2013 2:06 pm
Příspěvky: 66
Dnes dělám očistu jater. 3 dny jsem na rýži, velmi lehkých jídlech a hlavně malé množství, dnes jsem ale docela unavená. Včera jsem pila jablečnou šťávu. Dnes do 14 hod. jablečnou šťávu, asi 1,25L. A od 14hod. pouze vodu. Jablečné šťávy jsem vypila dost naráz. A zdá se, že jsem si spustila sifon, protože pokaždé když vypiju vodu, jdu na WC, asi stejně jako při šance. Co mám dělat? \":-)\". Zatím to neřeším, říkám si, že se aspoň tedy už vyčistí střevo...... Navíc k únavě mě začíná bolet za očima!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 1:49 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
Jak už jsem psal na předchozí stránce, po poslední jaterce ze mě "něco" vylezlo a na netu jsem našel asi tak nejpodobnější obrázky, takže tak trochu to taky patří do témata candida:
http://curezone.com/ig/i.asp?i=52297
Spíš než nějaký parazit to bude candida, jen mě napadá, jestli to může být přímo z jater. V každém případě i toto je jeden z přínosů jaterní očisty - bez té nic takového ze mě neleze a nejvíc candidy vychází vždy právě po jaterce a následných klystýrech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 3:15 pm 
Offline

Registrován: úte črc 26, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 86
Ahoj,

v sobotu jsem prodělal druhou očistu jater (první jsem měl před 14 dny) a nevím čím to, ale včerejška mě bolí v pravém podžebří... tentokrát ze mě vyšlo spousta takových těch zelených kuliček... Myslíte, že ta bolest by mohla časem zmizet? asi jsem si to tam řádně rozdráždil...

Díky

david


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 4:13 pm 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 2:48 pm
Příspěvky: 73
Bydliště: Krnov
davidekMTB píše:
Ahoj,

v sobotu jsem prodělal druhou očistu jater (první jsem měl před 14 dny) a nevím čím to, ale včerejška mě bolí v pravém podžebří... tentokrát ze mě vyšlo spousta takových těch zelených kuliček... Myslíte, že ta bolest by mohla časem zmizet? asi jsem si to tam řádně rozdráždil...

Díky

david

Mě tak pobolívalo po 7 a i teď po 8 očistě, ale nic závažného, jen je cítit, že se tam něco událo a děje. Hold šlo odtamtud něco pryč, nedobrovolně a chce to čas - tak ať je jen líp \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz